אין תגובות

הזדמנויות השקעה בתקופת הקורונה

הזדמנויות השקעה בתקופת הקורונה

שווקי ההון והנדל"ן בירידה – ניצנים ראשונים של המשבר?

משבר הקורונה, כמו כל משבר אחר, מביא איתו ירידות שערים חדות בבורסות השונות ומתחיל לייצר סימנים של ירידות גם בשווקי הנדל"ן השונים. אי הוודאות שמרחפת מעל ראשינו מאז תחילת המשבר, שעיקרה הוא אי היכולת לדעת מתי המשבר יסתיים וכיצד, גורם לבריחה של משקיעים רבים משוק ההון ע"י מכירת מניות, שלמעשה מובילה לירידת שערים בבורסות השונות. אותה ירידה מבריחה משקיעים נוספים, שחוששים לכספם ומעדיפים להוציא אותו החוצה, אפילו אם מדובר בהפסד, מחשש שיאבדו את כל כספם.

בתחום הנדל"ן, החשש מאי יכולת עמידה בתשלומי משכנתא ובאבדן ערך משמעותי של הנכסים בעת המשבר וזמן קצר לאחריו, גורמים לבעלי הנכסים לרצות למכור אותם בהקדם. הלחץ של המוכרים מהווה מנוף אדיר לקונים, אשר משתמשים בחוסר הוודאות בשוק להפעלת לחץ להורדת המחירים.

ריכזנו מספר דוגמאות שהגיעו אלינו מיזמים שונים מאז תחילת המשבר.

קצת על שוק הנדל"ן בישראל ובארה"ב בימים האחרונים:

השקעה באוהיו, ארה"ב

איתן א', יזם ישראלי שמשקיע באיזור קליבלנד, סיפר לברוקרלי: "לפני כשבועיים הגשתי הצעות על 3 נכסים (שני דופלקסים וסינגל פמילי אחד) סביב העיר Massillon באוהיו.

על שלושתם התקבלו ההצעות במחיר קצת יותר גבוה ממה שהגשתי, אבל עדיין בכ20% מתחת למחירי שוק (חוק #1 בנדל"ן – לא קונים במחירי שוק!).

נכנסנו לתקופת inspection של שבועיים, שבמסגרתם אני מקפיד להכניס לחוזה שאני יכול להפיל את העסקה כמעט מכל סיבה.

על אף שהבדיקות הראו שהנכסים דורשים טיפול מינורי (3,000$-7,000$ לכל נכס), הודעתי למתווך של המוכרים שבגלל המצב של הקורונה אני נאלץ להוריד עוד 10%, שזה אפילו פחות מהמחיר המקורי שהגשתי. 2 הצעות התקבלו, השלישית נדחתה. אני מעריך שזה עניין של יום-יומיים עד שנסגור גם שם קרוב יותר להצעה שלי.

המוכרים בלחץ ובפאניקה בגלל חוסר הוודאות שיש סביב משבר הקורונה, וזה זמן מעולה להפעיל לחץ גדול כדי להשיג עסקאות טובות".

השקעה בפלורידה, ארה"ב

סיפור מהצד ההפוך, אותו ממשיך לספר איתן: "אני בקשר עם יזם שאני מאוד מעריך, שעושה גם פליפים וגם רנטלס.

הוא קנה לפני 4 חודשים בShort sale נכס ב-240,000$, ששווה בשוק כ-430,000$. היקף השיפוץ הנדרש היה 80,000$. פליפ מהסרטים!

הוציאו את הנכס לשוק במחיר של 440,000$ לפני שבוע, קצת לפני תום השיפוץ.

היזמים התנהלו עם מספר רוכשים פוטנציאליים רציניים, בסכום שנע סביב שוויו האמיתי של הנכס. ב-3 ימים האחרונים הקונים הסירו את הצעות הרכישה לחלוטין! שימו לב- לא התמקחות על המחיר, לא זמן לחשוב- הסרה מוחלטת של ההצעה. החל מתחילת השבוע לא הגיעו הצעות נוספות כלל.

אמנם קצת מוקדם לקבוע ולהצהיר, אבל אלה בהחלט סימנים של משבר וכניסה למיתון, שיובילו בסוף לירידת מחירים דרמטית. אנשים לא ממהרים לקנות מהחשש/תקווה שהמחירים יירדו בזמן המשבר ובטווח הקצר אחריו, ומוכרים לחוצים יעשו הכל כדי למכור את הנכס, גם אם זה אומר להוריד את המחיר משמעותית."

השקעה בתל אביב וירושלים, ישראל

לא מעט יזמים בנו ביזנס שלם בשנים האחרונות סביב פלטפורמת Airbnb.

אלה שעשו את הכסף הגדול, החזיקו דירות בבעלותם, אך גם שכרו לטווח ארוך והשכירו לטווח קצר דרך האתר.

מתחילת מרץ החלו דירות ה-Airbnb בארץ להתרוקן, תיירים ביטלו את ההזמנות גם לחודש מרץ וגם קדימה, ומי שנהנה מהכנסות גבוהות ותשואה גבוהה פתאום מגיע למצב של הפסדים. הם לא יכולים למלא את הדירות בהשכרות לטווח קצר כי הביקוש כמעט לא קיים והם לא יכולים לעשות "shift" לשכירות ארוכה, כי אף אחד לא מוכן לעבור לתקופה הזו.

גם כאן בעלי הדירות מתחילים להיכנס ללחץ ואם לא יהיה שינוי בקרוב, כנראה שתחל האטה (שכבר קיימת בלא מעט מקומות) במכירת דירות, דבר שיגרום להם להוריד משמעותית את המחיר.

האם זה מבשר את "פיצוץ בועת הנדל"ן" שכולם מדברים עליה כבר שנים? לא בטוח, אבל זו בהחלט הזדמנות למצוא מציאות גם בשוק הנדל"ן בישראל.

שורה תחתונה – אגרתם קצת כסף בכיס בשנים האחרונות? הגיע הזמן לעשות קצת שופינג, הולך להיות מעניין.

ומה לגבי שוק ההון? האם כדאי להוציא את הכסף או לא להיכנס בכלל?

בכל הקשור לשוק ההון, חשוב לדעת לפתח חסינות לירידות ו"עור של פיל". תקופות המשבר המאופיינות באי וודאות מובילות לירידות שערים חדות, אך הדבר מהווה דווקא הזדמנות לכניסה לשוק. במצב זה עדיף שלא למכור, שכן המכירה תיעשה בהפסד ולעיתים מדובר בהפסד משמעותי, שאף מוחק רווחים של שנים קודמות. ההיסטוריה מוכיחה כי לאחר משברים שוק ההון מתקן את עצמו ואף עולה, כך שאם מדובר בהשקעה לאורך זמן כנראה שמדובר בהשקעה חכמה.

**הדברים אינם מהווים ייעוץ או המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי.

מחפשים הזדמנויות השקעה? הגעתם למקום הנכון.

אין תגובות

פרסום עסק למכירה

פרסום עסק למכירה

פרסום עסק למכירה

יזמים רבים מציעים עסקים או מיזמים בבעלותם למכירה.

מכירת העסק עשויה להיות מסיבות שונות ומגוונות – פירוק שותפות, קשיים כלכליים, מעבר לחו"ל, שינוי סטאטוס משפחתי, אקזיט ועוד.

קרא עוד

אין תגובות

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה?

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה?

איפה כדאי לקנות דירה להשקעה?

בקרב משקיעי הנדל"ן בישראל קיימת מחלוקת ברורה כבר תקופה ארוכה: מחד, חלק  מהמשקיעים ממשיכים להשקיע מתוך אמונה שלשוק הנדל"ן בארץ אין יכולת לרדת, עקב ריבוי וגידול אוכלוסייה ולצד מיעוט קרקעות בנייה. מאידך, הסקאלה השנייה של המשקיעים גורסת כי מדובר בשוק בועתי, שעתיד להתפוצץ ולהתרסק תוך זמן קצר מאוד.

קרא עוד

אין תגובות

מחפש משקיע לנדל"ן? להלן כמה טיפים שיסייעו לך

מחפש משקיע לנדל"ן? להלן כמה טיפים שיסייעו לך

יזמי נדל"ן בפרט ומשקיעי נדל"ן בכלל יודעים שהקושי העיקרי בהשקעה בתחום היא מגבלת ההון העצמי.

השקעה בתחום הנדל"ן ברוב המקרים כרוכה בהשקעה כספית גדולה, דבר שלא כל משקיע יכול להרשות לעצמו או בכלל "מחזיק" סכומים כאלה בכיסו.

קרא עוד

אין תגובות

חברות בקשיים למכירה

חברות בקשיים למכירה

כלל אצבע אומר שחברה טובה ויציבה לא תוצע למכירה.

הדבר אמור בעיקר כלפי עסקים קטנים, שכן טבען של חברות סטארט אפ או תאגידי ענק לייצר "אקזיט" ולהימכר/להתמזג עם חברות גדולות יותר.

קרא עוד

אין תגובות

AirBNB בארץ – כך תעשו את זה נכון

AirBNB בארץ – כך תעשו את זה נכון

בעלי נכסים בכלל ומשקיעים או יזמים העוסקים בנדל"ן בפרט, לא תמיד לוקחים בחשבון את האפשרות להשכיר את הנכס שלהם לטווחים קצרים דרך פלטפורמת Airbnb. סיבה אחת לכך היא ההתעסקות הכרוכה בהשכרה מסוג זה (ניגע בכך בהמשך), אך הסיבות העיקריות הן חוסר ידע בתחום או אי ידיעה שגם בארץ, בלא מעט איזורים, הפלטפורמה עובדת, ועובדת מצוין.

קרא עוד

אין תגובות

גיוס כסף לסטארט אפ

גיוס כסף לסטארט אפ

איך תגייסו את הכסף למיזם שלכם ולא פחות חשוב מכך – איך תגייסו ותנסו לשמור כמה שיותר אחוזים אצלכם?

כל יזם מתחיל יודע שבכדי להרים את הסטארט אפ שלו, במידה ואין לו גב כלכלי, עליו יהיה לצאת לגיוס הון בשלב מאוד מוקדם. מכיוון שלרעיון לבדו אין מספיק ערך ובנקודת הזמן הזו קשה להוכיח התכנות או הצלחה, גיוס ההון ככל הנראה יהיה קשה יותר, ואם יצליח – יהיה כרוך באבדן כואב של אחוזים.

קרא עוד

אין תגובות

בתי השקעות מומלצים

בתי השקעות מומלצים

בתי השקעות מומלצים

משקיעים רבים מחפשים את האדם או הגוף שישקיע את כספם במקום הנכון ביותר עבורם, בעיקר מסיבות של חוסר זמן וחוסר ידע. הנטייה העיקרית (וכנראה הנכונה, אם הולכים לשוק ההון), היא לחפש אחר בית השקעות ותיק, מנוסה ובעל רקורד מוצלח לתקופה ארוכה, שישקיע את הכסף בצורה החכמה והטובה ביותר. כאן מתחיל האתגר האמיתי;

קרא עוד

אין תגובות

נדל"ן מניב – תן לכסף לעבוד עבורך

נדל"ן מניב - תן לכסף לעבוד עבורך

אחד ממוצרי ההשקעה הנפוצים והאהובים ביותר בקרב משקיעים, הינו תחום הנדל"ן.

להשקעה באפיק נדל"ני יש תצורות רבות, אך המובהקות שבהן הן עסקאות "פליפ", כלומר עסקאות לטווח קצר להגדלת רווחי הון ועסקאות נדל"ן מניב, שזהו למעשה נכס בעל ערך כספי גבוה, המייצר תזרים מזומנים שוטף ובאופן קבוע.
קרא עוד

אין תגובות

השקעה בנדל"ן בישראל – הכי טוב בבית!

עסק למכירה - ביזנס שילד

הטרנד המקומי של השקעות נדל"ן בחו"ל, לא מפריע לשוק המקומי להיות חם ותוסס, כפי שהוא לא היה מעולם. אומנם השקעות נדל"ן בחו"ל זה יפה, אבל זה לא מתאים לכל אחד, ויש משקיעים שרוצים להשקיע קרוב, כאן ועכשיו כי הכי טוב בבית.

קרא עוד

צור קשר

לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו

לא מצאתם הזדמנות השקעה רלוונטית? לא נורא! הרשמו לניוזלטר שלנו ונדאג לשלוח לכם הזדמנויות השקעה חדשות לפני כולם, מייד כשנקבל אותם!

לשאלות ופרסום נכסים:
טלפון: 0723971642
אימייל: info@brokerli.com

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם