אין תגובות

קונים או מוכרים עסק? החשיבות בהנפקת רישיון עסק מסודר

Business photo created by pressfoto – www.freepik.com

הנפקת וקבלת רישיון עסק נדרשת מהרשות המקומית וזאת על פי חוק רישוי עסקים. החוק קובע כי כל בית עסק הרשום בצו רישוי עסקים, חייב בקבלת רישיון וזאת על מנת להפעיל את בית העסק שלו באופן חוקי. החוק נועד להבטיח פיקוח על כך שעסקים יפעלו בהתאם לתקנות שנקבעו מראש שהמטרה שלהן היא להגן על נותני השירות ועל מקבלי השירות.

המטרות של חוק רישוי עסקים

 • להבטיח כי בית העסק ראוי לספק שירות וכי הלקוחות ייהנו מתנאים נאותים מבחינת בטחות, היגיינה, תברואה וכו'. כל עסק הינו בעל מאפיינים שונים וייחודיים ומשום כך ישנם קריטריונים המשתנים בהתאם לסוג השירות הניתן.
 • כאשר מדובר בעסקי מזון, ישנן סכנות בריאותיות של ממש במקרים בהם בית העסק אינו פועל בהתאם לכללים הנדרשים מבחינה תברואתית והגיינית. רישיון עסק מבטיח פיקוח שנועד להבטיח כי במקום יתבצעו בדיקות שיאפשרו מכירה של מזון וזאת ללא חשש לפגיעה בבריאות הלקוחות. כמו כן, הפיקוח והבקרה נועדו למנוע סיכונים העלולים לנבוע משימוש בחומרים מסוכנים דוגמת חומרי הדברה שיבואו במגע עם המזון.
 • יצירת סביבה בטוחה בבית העסק ובסביבתו, מניעת מפגעים בטיחותיים ומטרדים שונים שייתכן והם קיימים ויש להסירם.
 • עסקים מסוימים נדרשים להתקין אמצעי אבטחה מפני מקרי פריצה, שוד ופורענויות אחרות.

אינטרס משותף של הרשויות ושל בעלי העסקים

המטרה של הרשויות במתן רישיון עסק הינה לקדם את העסקים ולהבטיח כי מספקים שירות בסטנדרטי איכות גבוהים, תוך שמירה על בריאות ובטיחות הציבור. המחשבה הראשונה של בעל עסק כאשר הוא מקבל את הדרישות של הגופים הרלוונטיים השונים בכל הנוגע לבית העסק שלו, הינה כי מנסים לשים לו רגליים ולא מאפשרים לו להתפרנס בכבוד. אולם, למעשה, ההיפך הוא הנכון והאינטרס של הרשויות הינו שעסקים יפעלו בסביבה בטיחותית ויספקו מוצרים ושירותים איכותיים שייתרמו להם הן מבחינת צמיחה ורווחיות והן מבחינת המוניטין. עסק הפועל ברישיון יוצר אמון בקרב קהל הלקוחות ומבטיח כי הם יזכו ליהנות משירות ומוצרים איכותיים ובטוחים.

ליווי וייעוץ מקצועי בהליך הנפקת רישיון עסק

הליך קבלת רישיון עסק עלול להיות מסורבל וכרוך בהשקעת זמן רב בהליכים בירוקרטיים מתישים. משום כך, בהחלט ניתן ומומלץ לקבל ליווי וייעוץ מידי מומחים בעלי ניסיון ומיומנות בתחום. חברות מקצועיות המספקות שירותי ליווי וסיוע בהנפקת רישיון עסק, מספקות יתרונות רבים: זירוז וקיצור לוחות הזמנים, טיפול בכל ההליכים הבירוקרטיים הנדרשים, איסוף מסמכים, ניהול מו"מ מול הגורמים הרלוונטיים, מילוי טפסים בצורה נכונה ועוד. הליך הוצאת רישיון עסק הינו חיוני ונחוץ הן כאשר אתם מתכננים לפתוח עסק חדש והן במידה ואתם מעוניינים למכור עסק קיים. בשני המקרים, הנפקת רישיון עסק בצורה מסודרת תשרת את האינטרסים שלכם ותבטיח כי אתם פועלים בהתאם לחוק.

אין תגובות

מניות מומלצות להשקעה – סיכום רבעון 2021

Abstract photo created by jcomp – www.freepik.com

מניות מומלצות להשקעה- סיכום רבעון 2021

 באילו מניות כדאי להשקיע היא קודם כל שאלה של איזה סוג של משקיעות אתן, מה אסטרטגיית ההשקעה, מה רמת אהבת/שנאת הסיכון וגם שאלה של תקציב.

כולנו עדים להתפוצצות של הביטקוין ובעוד שתמיד טוב לקנות אותו, היום זה פשוט כבר לא ריאלי, יחד עם זאת, זה לא מבטל את שפע המטבעות הוירטואליים האחרים שקיימים שם בחוץ, ההפך הוא הנכון. ההתפוצצות של הביטקוין היא ללא ספק לגיטימציה וגושפנקה משמעותית וסימן לבאות. זה הזמן להשקיע בענף זה.

לבחור נכון את המניות שלך וללכת איתן את הדרך הנכונה

לכאורה, מילת המפתח בשוק ההון היא למצוא את המנייה המנצחת. מי לא חלם על האקזיט האולטימטיבי שמאפשר לקנות את המנייה בזמן, למכור אותה בזמן ולהישאר עם כל הקופה. זה קורה לא מעט. זה קרה עם הביטקוין, זה קרה על המניה של דלק, זה קורה עם הרבה מניות טק.

אנשים רבים מתבלבלים לזהות מגמות שכאלו עם אסטרטגיית השקעה נכונה ובלעדית ובכך משקיעים את כל הונם במניה בודדת ויותר פעמים מפסידים גם את המינוף, מאשר גורפים קופה. זה לא אומר שזה לא יכול לקרות, זה רק אומר שלהתבסס על אירועים כאלה יהיה כמו לבסס את אסטרטגיית ההשקעה שלך על מילוי כרטיסי לוטו.

מרוויחי הביטקוין הגדולים הם אותם משקיעים שרכשו ביטקוין בימים שהוא עלה דולרים ספורים והתמידו, נשארו נאמנים לבחירה ולהשקעה שלהם וויתרו על הדילוג של כניסה ויציאה. פשוט חיכו להבשלה. זה נכון לגבי כל מניה שתחשבו עליה, למעשה לגבי כל המוצרים הפיננסיים שקיימים שם בחוץ.

מה המומחים ממליצים?

מניות מומלצות להשקעה על ידי המלצות המומחים אלו הן מניות שהולכים איתן בטווח הארוך. זה נכון, אפשר גם לעבוד בלהרוויח מפערי השערים. זה מצריך עבודה יומיומית וזה בהחלט רווחי למי שעובד עם האצבע על הדופק. יחד עם זאת, השקעות זה לא עולם מיידי, ההפך הוא הנכון. מי שבאמת רוצה להרוויח בבורסה צריך לקחת אוויר ולהבין שמילת המפתח פה היא אורך רוח.

באילו מניות כדאי להשקיע היא כמובן תמיד גם עניין של השקפה. כך למשל גם עכשיו זה זמן טוב להמשיך ולהשקיע במניות של בנקים שמציגים פעילות יציבה בעקביות. גם זהב הוא אפיק השקעה נהדר, מתגמל שמוכיח את עצמו גם בתקופות הסוערות ביותר.

שוק נוסף שחם במיוחד ומומלץ מאד להכנס אליו הוא שוק הקנאביס שרלוונטי יותר מאי פעם.

*הערה: אין במאמר המלצה או ייעוץ להשקעה במנייה כזו או אחרת וכל המשתמע מכך.

אין תגובות

בתים למכירה באיי יוון – לפקדה, כרתים, רודוס

image: PEXELS

השקעות באיי יוון הפכו להיות מאוד פופולריות בשנים האחרונות. לא מעט משקיעים מצאו את עצמם בוחרים ביעד הזה כיעד המועדף עליהם להשקיע. רכישת בית בלפקדה, כרתים או רודוס הפכה להיות שכיחה במיוחד, ואתם בוודאי שואלים מדוע? מהן הסיבות שהפכו את היעד הזה להיות המועדף על לא מעט משקיעים ישראלים? יש לנו את כל התשובות לשאלות האלה. כך שאם אתם רוצים להשקיע באיי יוון, תוכלו להכיר את כל הסיבות שבגינן שווה לעשות זאת.

מגוון רחב של בתים למכירה

בשנים האחרונות אנו רואים כי זה לא מסובך למצוא בית בלפקדה או בכל אחד מאיי יוון. הסיבה לכך היא שישנה עלייה מאסיבית בכמות הבנייה באזורים האלה. כך שכל מי שרוצה לחפש בית שמתאים לצרכים שלו יכול למצוא אותו. הבית יכול לשמש אתכם למגורים, להשכרה או אפילו לנופש. אתם אלה שבוחרים איזה שימוש לעשות בבית שאותו רכשתם. ברגע שתבחרו את השימוש, תוכלו גם להבין איזה סוג של בית אתם מחפשים.

מחירים אטרקטיביים ביחס לישראל

כל משקיע ישראלי מכיר את יוקר המחייה בישראל על בשרו. העלות של דירות להשקעה בישראל היא גבוהה במיוחד, וזה מה שגורם לאנשים לחפש בית בלפקדה. המחירים באיי יוון הם זולים במיוחד, כאלה שבישראל נוכל רק לחלום עליהם. זוהי הסיבה שלא מעט משקיעים מחליטים לבצע את ההשקעה דווקא באיי יוון ולא בישראל. שם הם יכולים לרכוש בית גדול במיוחד במחיר לכל כיס. מחיר שלא יגרום להם לחשוב על כך לעומק. בחלק מהמקרים אותם משקיעים יוכלו לרכוש מספר בתים שונים בעת ובעונה אחת.

תיירות מכל העולם בכל ימות השנה

יצא לכם לבקר לאחרונה באיי יוון? לא מעט ישראלים מבקרים באיי יוון על מנת לנפוש בהם. ביחד עם הישראלים מגיעים עם עוד מתיירים מכל רחבי העולם. זוהי עוד סיבה שבגינה כדאי לכם לשקול בחיוב לרכוש בית בלפקדה או בכל אחד מהאיים האחרים. בגלל שהתיירות נמצאת בשיאה בכל עונות השונה, תוכלו להשכיר את הדירה באופן שכיח. השכרת הדירה לתיירים יכולה לאפשר לכם לקבוע את התנאים שנוחים לכם בהתאם למצב התיירות. הכוח נמצא בידיים שלכם כאשר התיירות נמצאת במגמת עלייה.

בירוקרטיה פשוטה במיוחד

אין לכם מה לחשוש מהבירוקרטיה של רכישת בית בלפקדה או בכל אחד מהאיים היווניים האחרים. הבירוקרטיה היא מאוד פשוטה, כאשר בלפקדה אפילו לא תצטרכו לבצע פעולות מיוחדות. האי הזה בשונה מאיים אחרים מאפשרים לאזרחים ישראלים להיות בעלי נכס ללא אזרחות. לא מעט מדינות אחרות בעולם יחייבו אתכם להיות אזרחי המדינה על מנת לרכוש נכס. במצב כזה הבירוקרטיה עלולה להיות מאוד מתישה, היא תביא אתכם למצב שבו בסוף אם עוד עלולים להרים ידיים או לוותר.

אין תגובות

מס הרכישה ירד ומשקיעי הנדל"ן חוזרים לשוק הישראלי

tree investing

עם פרוץ משבר הקורונה, מחירי הנדל"ן בישראל חוו ירידת מחירים מסוימת, אך כעת נראה שהמגמה מתהפכת.

מנתוני הלמ"ס שפורסמו בתחילת 2021 עולה כי מחירי הנדל"ן בישראל חזרו לעלות ואחת הסיבות לכך היא חזרתם של המשקיעים לשוק בהמוניהם. להורדת המיסוי על דירה נוספת מעבר לדירה ראשונה השפעה מרכזית על מגמה זו.

בשנת 2020 הוחלט להוריד את מס הרכישה על דירה שניה או יותר מ-8% ל-5% (עד לסכום מסוים שמתעדכן אחת לשנה). המשמעות היא שמשקיעי נדל"ן יכולים כעת לרכוש דירה להשקעה ולשלם הרבה פחות מס.

מהו מס רכישה? ומהו שיעורו כעת?

מס רכישה הינו מס שמוטל על רכישת דירה חדשה ומשולם למדינה.

שיעור מס הרכישה בישראל נקבע לפי מדרגות מס שנקבעות בחוק ומתעדכנות מפעם לפעם בהתאם למדד שירותי הדיור בבעלות דיירים. בשיטה זו, ככל שעלות עסקת הרכישה גבוהה יותר, כך יעלה שיעור המס.

שיטת המדרגות נועדה במקור לקדם שוויון חברתי ולהקל על מצוקת הדיור בישראל. הרעיון היה להקל על רכישת דירה במחיר נמוך יחסית, ולהגדיל נטל המס על רכישת דירת יוקרה.

מהו ההבדל בין מס הרכישה על דירה ראשונה לבין מס הרכישה על דירה שנייה?

על פי לשון החוק בישראל, קיים הבדל בין מס על רכישת דירה ראשונה או רכישת דירה שנייה ומעלה.

רוכשי דירה ראשונה ויחידה זכאים לפטור ממס רכישה על שווי של עד כ-1.747,865 מיליון ש"ח ממחיר הנכס. מעבר לסכום זה, הקונים ישלמו מס רכישה מופחת על פי מדרגות המס הקבועות בחוק.

לעומת זאת, אדם שמחזיק כבר בנכס בבעלותו ומעוניין לרכוש דירה נוספת לא ייהנה מהקלות המס, ויצטרך לשלם מס רכישה במדרגות המס הגבוהות יותר.

איך השתנתה מדיניות מס הרכישה בישראל בשנים האחרונות? ומה המצב עכשיו?

בשנת 2015, משרד האוצר שינה את מדיניות מס הרכישה על דירה שנייה ומעלה, מתוך מטרה למתן את מגמת העלייה במחירי הדיור, להגדיל את היצע הדירות ובכך לספק מענה לביקוש לדיור בקרב צעירים ומשפרי דיור.

בשל משבר הקורונה ובמטרה לעורר מחדש את שוק הנדל"ן בארץ, הוחלט ביולי 2020 להוריד את מס הרכישה על דירה להשקעה לשיעור המקורי שחל לפני הרפורמה. המשמעות היא שמס הרכישה על דירה שנייה ומעלה מתחיל ממדרגה של 5% ולא 8%.

בנוסף, למשפרי דיור, כלומר למי שרוכש דירה ורק לאחר מכן מוכר את הדירה הקודמת, עומד פרק זמן של כ-18 חודשים למכירת הנכס הקודם בתשלום מס רכישה מופחת.

מהן מדרגות מס הרכישה על דירה יחידה?

 • מדרגה ראשונה: עד 1,747,865 ש"ח – אין צורך בתשלום מס
 • מדרגה שנייה: בין 1,747,865 ש"ח לבין 2,073,190 ש"ח – 3.5%
 • מדרגה שלישית: בין 2,073,190 ש"ח לבין 5,348,565 ש"ח – 5%
 • מדרגה רביעית: בין 5,348,565 ש"ח לבין 17,828,555 ש"ח – 8%
 • מדרגה חמישית: מעל 17,828,555 ש"ח – 10%

מהן מדרגות מס הרכישה על דירה שנייה בישראל?

 • מדרגה ראשונה: עד 1,292,280 ש"ח – 5%
 • מדרגה שנייה: בין 1,292,280 ש"ח לבין 3,876,835 ש"ח – 6%
 • מדרגה שלישית: בין 3,876,835 ש"ח לבין 5,338,290 ש"ח – 7%
 • מדרגה רביעית: בין 5,338,290 ש"ח לבין 17,794,305 ש"ח – 8%
 • מדרגה חמישית: מעל 17,794,305 ש"ח – 10%

איפה בישראל כדאי לרכוש דירה להשקעה?

לפני שמחליטים היכן לקנות דירה להשקעה בישראל, חשוב לברר מהן ערים מומלצות בארץ להשקעה בנדל"ן למגורים. המדריך של אתר נדלן מאסטר יכול לסייע לכם עם החלטה זו. כמו כן, הנה מספר נתונים מעניינים מהעת האחרונה:

בית שמש רשמה את העליה החדה ביותר בעסקאות נדל"ן להשקעה, כאשר כיום העיר מדורגת במקום החמישי ברשימת 20 הערים המבוקשות להשקעה.

ערים נוספות ברשימה הן חיפה (מקום שני) וירושלים (מקום שלישי), אך בראש הרשימה עומדת כמובן העיר תל אביב.

אחריהן ברשימה מצויות קרית ים, קרית מוצקין ועכו, שהפכו גם הן בשנים האחרונות ליעד אטרקטיבי למשקיעי נדל"ן.

מהי התשואה הפונציאלית הממוצעת על דירה להשקעה בישראל?

התשואה הממוצעת על דירה להשקעה בישראל נעה בין 4%-3% בשנה ואף 5% ומעלה, תלוי כמובן בסוג הנכס ובמיקומו.

ככלל, דירה ממוצעת בין 3.5-4 חדרים תניב תשואה שנתית בשיעור של 3.3% בממוצע, בעוד התשואה מדירה קטנה יותר בת 1-2 חדרים תהיה גבוהה יותר ותעמוד על 3.5% בממוצע.

אין תגובות

רכישת נכס דיגיטלי

רכישת נכס דיגיטלי

רכישת נכס דיגיטלי

אם בעשור הקודם מישהו היה אומר שנכס יהפוך לדיגיטלי ויהיה שווה ערך לנכס מניב קיים, היינו חושבים שמדובר בבדיחה.

אבל הזמנים השתנו ונכסים דיגיטליים הפכו שווים ונחשבים לאפיק השקעה כדאי לבעלי הכנסה פנויה בדיוק כמו נכסים מוחשיים (כדוגמת דירה משרד או עסק).

הזירה הדיגיטלית הפכה לזירת הפרסום הכי משמעותית בעשור הנוכחי ובדרך להפוך לזירה העיקרית בתחום המכירות הפרסום והתוכן.

הנתון הזה הפך אותה לאפיק הכנסה משמעותי ורבים כיום פונים לרכישת נכס דיגיטלי שנחשב להשקעה כדאית במרבית המקרים.

נכסים דיגיטליים נפוצים

 1. נכסים דיגיטליים בבעלות מלאה – אתרי אינטרנט, ספרים דיגיטליים, קורסים דיגיטליים, פודקאסטים ועוד.הם דוגמא לנכסים השייכים במלואם למי שהקים אותם. דהיינו באפשרותו לפעול ולשווק אותו כרצונו לבחור את התכנים העיצוב והתקנון.
 2. נכסים תחת פלטפורמה – רשתות החברתיות כדוגמת פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, ואפליקציית וואצפ. חנויות באי ביי או אמאזון. היתרון לנכסים מסוג זה זה שקיימת פלטפורמה נוחה עם חשיפה גבוהה והשקעה יחסית קטנה.

למי מתאים רכישת נכס דיגיטלי?

מי שמעוניין בנכס דיגיטלי מניב שייצר לו הכנסה קבועה, אך אין לו את הידע הנדרש להקים נכס כזה מאפס או שהוא מעדיף לקצר תהליכים ולרכוש נכס קיים עם פעילות ורווחיות.

נכסים דיגיטליים שניתן לרכוש: אתרי מכירה, בלוגים, רשתות חברתית שנחשפת למשתמשים רבים, אתר אינטרנט עם טרפיק משמעותי, רשימות דיוור, קבוצות ווצאפ ועוד.

דרך הפלטפורמות השונות ניתן לבצע מוניטיזציה- המרה של תנועת גולשים לכסף.

מה צריך לדעת?

כשבאים לבצע רכישה של נכס דיגיטלי חייבים לבדוק את ההיסטוריה שלו ואת פוטנציאל הרווח שלו, חשוב לדעת שברגע שהנכס נרכש יש לו תחזוקה שוטפת של ניהול, יצירת תוכן, קידום, מחקר, שירות לקוחות ועוד.

חשוב לדעת כמה פרמטרים בסיסיים לפני שמבצעים רכישה

 • יש לברר את עלות ההשקעה הראשונית, ואת עלות התחזוקה החודשית השוטפת.
 • מהם אפיקי ההכנסה? שתפ"ים? שיווק שותפים? לידים? פרסומות? .
 • איפיון קהל היעד ואיזו השקעה נדרשת כדי להביא אותו.
 • כמות התכנים הנדרשת
 • אילו קידומים בוצעו לאתר (אורגניים, ממומנים)
 • כמה זמן וכסף הושקעו בנכס הדיגיטלי עצמו כדי להביא אותו למצב בו הוא נמצא כיום.

איך הופכים את הנכס למניב?

ברגע שהתוכן מושך קהל יעד ומייצר ערך ותנועת גולשים ניתן לתרגם זאת לכסף.

כל מי שנכנס לאתר הוא לקוח פוטנציאלי כזה שניתן למכור לו את המוצרים והשירותים שיש לבעל האתר להציע.

ניתן לבצע שיתופי פעולה- אנשים ישלמו לנו כסף כדי שנפרסם את המוצרים שלהם עבורם.

ניתן ליצור הכנסה ממכירה של לידים- כל לקוח שנכנס לאתר ומשאיר פרטים בדף צור קשר נחשב לליד שניתן למכור תמורת כסף.

ניתן לבצע שיווק שותפים בו ממליצים לגולשים על מוצרים בצירוף לינק לרכישה כאשר על כל רכישה שמתבצעת בלינק מגולש מרוויחים עמלה.

טיפוח

את כל זה צריך לטפח כל הזמן, להעשיר בתכנים ליצור אינטרקציה להגיב בזמן ולתת לגולש תחושה שמשקיעים בו.

לכן כדאי להשקיע בנכס מתחום עניין אהוב זה יגדיל את הרצון לטפח את הנכס ויצור סיפוק והצלחה.

באם מדובר באתר או בלוג, יש לדאוג לקדם אותו באמצעות איפיון מדוייק של קהל היעד ומחקר מילות המפתח.

קידום ממומן כרוך בהשקעה כספית קבועה כדי לשמור על האתר בראש מנוע החיפוש.

שיווק ברשתות החברתיות יכולה להיות משלימה לאתר כאשר נוצרת קהילה של חברים שניתן להפנות לאתר לביצוע רכישה.

הוא עולה

כמו בנדל"ן גם ערכו של נכס דיגיטלי יכול לעלות כאשר הוא מנוהל בצורה נכונה.

ככל שהזמן עובר מגיעים אליו יותר גולשים ואם מצליחים לשמר אותם הם הופכים לתנועה קבועה באתר.

ככל שהזמן חולף יש יותר תוכן באתר והוא מקודם אורגנית ונחשף ליותר אנשים.

בנוסף לכך יותר ויותר אנשים מצטרפים לדיגיטל כך שיש יותר משתמשים שיצרכו מידע ויותר לקוחות פוטנציאליים.

לסיכום

נכס דיגיטלי שרשום בבעלותך יכול לייצר הכנסה פסיבית מצויינת.

זו בהחלט זירת ההשקעות העתידנית שרק תתקדם ותצמח, העולם עובר לזירת הדיגיטלית זו כבר עובדה מוגמרת הכל נעשה דרך האינטרנט המכירה, גיוס הלקוחות, גיוס העובדים וכמובן הפרסום, לכן מדובר בצעד נכון.

רכישת נכס דיגיטלי מניב דורש תחזוקה מקצועית ומיומנת.

כדי שערך הנכס ישמר והנכס ינוהל בצורה יעילה ומקצועית ניתן להיעזר באנשי מקצוע שיש להם ידע בתחום.

הם יכולים לסייע בעיצוב האתר או ניהול קהילות, בשיווק וקידום, מחקר ופיתוח של כל הפרמטרים שמשפיעים על הצלחתו של הנכס.

כדי לקבל מידע נוסף על נכסים דיגיטליים המועמדים למכירה או להתייעץ עם המומחים ברכישת נכס דיגיטלי ניתן לפנות אלינו.

אין תגובות

הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק

הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק

כמעט כל בעל עסק מוצא את עצמו בסיטואציה שבה הוא צריך לרכוש לא מעט פנקסי צ'קים. כל זאת כדי שיהיה ניתן לשלם לספקים בצורה מסודרת, ובו בזמן גם שיהיה מעקב אחרי ההוצאות. אך ברגע שבעל עסק משתמש בכמויות גדולות של פנקסי צ'קים, הפרוצדורה יכולה להיות לא משתלמת. אך הדפסה של צ'קים ממוחשבים על גבי נייר חלק יכולה להיות הבחירה הנכונה. בחירה שתאפשר לכל בעל עסק מרחב אפשרויות משמעותי יותר. אז מה הופך את הבחירה הזאת להיות הבחירה הנכונה גם לכם?

צ'קים ממוחשבים מביאים רמת אבטחה גבוהה

החשש העיקרי של כל אחד מאיתנו הוא שהצ'קים שלנו יגיעו לידיים הלא נכונות. אם צ'ק מגיע למקום הלא נכון, זוהי עלולה להיות בעיה רצינית במיוחד. התעסקות עם צ'קים רגילים עלולה להיות התעסקות שתביא איתה לא מעט בלגן בשלב כזה או אחר. אך ברגע שאתם עוברים להשתמש באותם צ'קים ממוחשבים, רמת האבטחה תעלה באופן משמעותי. אתם תוכלו לדעת כי יש לכם על מי לסמוך, ויש לכם על מה להתבסס. לא תצטרכו למצוא את עצמכם במצב שבו תחשבו פעמיים לפני שתוציאו כל צ'ק.

הדפסת צ'קים של כל חשבונות הבנק

יש לכם מספר חשבונות בנק שונים? זה לא אומר שאתם צריכים לבקש מכם בנק צ'קים מיוחדים. באמצעות הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק אתם לא תהיו מוגבלים בשום צורה שהיא. תוכלו להדפיס צ'קים של כל הבנקים על ידי לחיצת כפתור אחת פשוטה. פתאום תוכלו לראות איך אתם מצליחים לשלוט, ואיך אתם יכולים לבצע כל מה שנדרש כדי לשמור על יציבות כלכלית. מעבר בין הבנקים השונים בכל מה שקשור להוצאות הוא קריטי.

מעקב ממוחשב אחרי ההוצאות

אם יש לכם עסק, אתם בוודאי מבינים עד כמה חשוב לעקוב אחרי ההוצאות. אם אתם לא תעקבו אחרי ההוצאות, אתם עלולים לשלם על כך ביוקר. הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק תאפשר לכם לעקוב אחר ההוצאות בצורה ממוחשבת. כל מי שמתעסק עם צ'קים רגילים מבין עד כמה זה מסובך לעקוב אחר ההוצאות בצורה יעילה ואפקטיבית. כאשר זה מגיע למחשב פתאום תוכלו להבין כי המעקב הוא כזה שגם יוכל לסייע לכם לחסוך.

צ'קים ממוחשבים נראים יוקרתיים יותר

כאשר אתם עובדים עם ספקים או עם לקוחות, אמורה להיות לכם המטרה להשאיר רושם ראשוני חיובי. יש לא מעט דברים שעשויים להשפיע על הרושם הראשוני שאותו הלקוח או הספק יקבל. הדפסה של צ'קים ממוחשבים תשאיר רושם ראשוני חיובי, כי זה נתפס בצורה רצינית יותר. כל זאת בהשוואה לצ'קים רגילים שעלולים להביא אתכם בדיוק אל הצד השני. כך שמוטב שאתם תישארו בצד שמשאיר רושם חיובי. כי אולי הרושם הראשוני הזה יכול לעשות את כל ההבדל.

אין תגובות

עסקים גדולים למכירה

עסקים גדולים למכירה

היתרונות של עסק מניב על עסק חדש

בעלי הכנסה פנויה המחפשים עסק כאפיק השקעה, מעדיפים להשקיע בעסקים גדולים המועמדים למכירה.

הסיבה היא שהסיכון ברכישת עסק גדול הפעיל לאורך שנים קטן משמעותית מהסיכון בהקמתו מאפס.

הנתונים מראים שבישראל מרבית העסקים שנסגרים מידי שנה הם עסקים חדשים, הקמת עסק חדש גוררת עימה חוסר וודאות בירוקרטיה והתארגנות ארוכה עד ליצירת הכנסה.

לכן, משקיעים שייעדיפו וודאות וביטחון יפנו לרכישת עסק פעיל שיצר קשרים מעגל לקוחות ומייצר הכנסה קבועה.

מימוש הפוטנציאל של העסק

יש נטיה לחשוב שעסקים גדולים המוצעים למכירה הם אינם עסקים טובים, כאלו שכשלו או שצפויים להציג הפסדים.

אך במרבית המקרים לא כך הם פני הדברים.

הסיבות למכירת עסק רבות ומגוונות, לפעמים בעל העסק מיצה את התחום ומעוניים להמשיך הלאה לעסקים שמעניינים אותו יותר.

ייתכן שהוא מעוניין לממש את כספו שעמל עליו ולהנות ממנו ללא עול של ניהול עסק.

לפעמים בעל העסק עצמו חייב לכסות חוב ונאלץ למכור עסק רווחי בשל כך או מבקש לעבור למדינה אחרת.

קיימות סיבות רבות ומגוונות שאינם קשורות ברווחיות העסק.

זו יכולה להיות הזדמנות פז

אם כך, עסק פעיל המוצע למכירה על ידי אדם אחד, יכול להיות הזדמנות פז עבור אדם אחר.

ניתן לזהות הזדמנויות של עסקים למכירה בפלטפורמות שונות ורבות, בקבוצות פייסבוק ייעודיות, בלוחות מודעות אינטרנטיים ומודפסים, באמצעות שילוט המוצב על העסק עצמו ועדכון באתר האינטרנט של העסק המציין כי הוא מוצע למכירה.

לאחר אפיון הסיבה האמיתית שהביאה למכירתו של העסק ישנם עוד דברים שחשוב לבדוק לפני ביצוע הרכישה עצמה:

בחן את אופן ההתאגדות

ראשית

יש לבחון את אופן ההתאגדות של העסק המוצע למכירה, אם מדובר בשותפות או בחברה יש לכך השפעה בעיקר על ניהול העסק מול הרשויות.

שנית

יש לבצע בדיקה מקיפה באשר לכדאיות הכלכלית של הרכישה.

דהיינו בדיקה חשבונאית של הנכס את כל ההכנסות, את ההוצאות הקבועות והמשתנות נתונים על רכוש קבוע ועוד.

הדוחות החשבונאיים נותנים תמונה על מצבו של העסק בצורה מקיפה.

את הבדיקה ניתן לבצע באמצעות רו"ח שיכול לעלות על כשלים בניהול העסק טרם רכישתו ולמנוע עוגמת נפש והפסדים.

שלישית

על העסקה להיות מלווה בעו"ד, שיבחן את ההסכמים של העסק מול כל הגורמים, ספקים, לקוחות, ועובדים.

כמו כן עליו לבחון את הרשיונות וההיתרים (אם העסק מתנהל כחוק ואם עומדים לפוג רשיונותיו), הגנה על קניין רוחני ואם מתנהלים הליכים משפטיים כנגדו.

כמובן שהעו"ד מלווה את החתימה על העסקה בודק את תקנות ההסכמים ומאשר אותם.

מומלץ לא לדלג על אף אחת מהבדיקות הן חשובות כדי להימנע מרכישת עסק עם כשלים והפסדים.

גם אם ההפסדים לא נראים עכשיו הם יכולים להגיע בהמשך מה שיהפוך את העסקה לכושלת.

אילו עסקים גדולים מוצעים למכירה?

בקטגורית העסקים הגדולים המוצעים למכירה ניתן למצוא בעדיפות חיפוש גבוהה: מסעדות, בתי קפה, בתי כל בו, זכיינות, קווי חלוקה, אולמות וגני אירועים.

בנוסף ניתן למצוא מתחמי מסחר, בתי ספר ומכללות, מכוני קוסמטיקה, מרפאות שיניים, חברות תיירות, חברות השכרת רכב, חברות ייבוא ועוד.

לשוחח עם לקוחות העסק?

עוד מומלץ לשוחח עם לקוחות העסק או אפילו עם הספקים כדי לאסוף מידע שיתן השלמה לתמונה הכוללת ויאפשר לדעת את אופן התנהלות העסק מולם.

הלקוחות והספקים הם אלו שאחראיים על עתידו של העסק ולכן ככל שיהיה יותר מידע ניתן יהיה למנוע בעיות או הפתעות לא נעימות.

בחן את סיבות המכירה

לסיכום, לפני ביצוע עסקה משמעותית כל כך יש לפעול כדי לברר את כל המידע, לבחון אם הסיבה למכירתו אינה נובעת מבעיות אקוטיות ועל כך יש להיעזר ביועץ עסקי מהתחום.

ניתן במקביל לייעוץ המקצועי לפנות ללקוחות וספקים קבועים כדי לקבל חוות דעת מהשטח ואפילו לשוחח עם העובדים כדי להבין את הלך הרוח.

בעסקים בהם המשאב העיקרי הוא העובדים, ייתכן ואם תוחלף ההנהלה זה יגרור עזיבה של חלק מהעובדים ועל כך יש להיערך.

לכן, לפני ביצוע תהליך כל כך משמעותי של קניית עסק יש לעבור את הבדיקות המומלצות כדי להנות מהיתרון של עסק חי.

דבר נוסך שיכל להשפיע על הצלחת העסק היא ההבנה שיש למשקיע בתחום העיסוק שלו, מומלץ שיבחר בעסק מתחום שהוא מכיר ומבין בו, כך הניהול יהיה קל ויעיל יותר.

אם אתם מחפשים השקעה בעסק גדול, מתלבטים וזקוקים לייעוץ והכוונה הגעתם למקום הנכון. אנחנו נסייע לכם לבחור את אפשרות ההשקעה הנכונה עבורכם בקלות ובייעילות.

אין תגובות

עסקים דיגיטליים למכירה

עסקים דיגיטליים למכירה

יש לא מעט אנשים שמחפשים את הנכס הבא שלהם להשקעה.

בעולם הפיזי, נכסים כאלו הם קרקע שמיועדת להפשרה בעתיד ויכולה להניב רווחים של מאות אחוזים, נדל"ן מסחרי שהולך והופך למשתלם ככל שהשנים עוברות, דירות שהמחיר שלהן צפוי רק לעלות, ונכסים פיזיים רבים אחרים שאנשים שמים עליהם לא מעט כסף.

קרא עוד

אין תגובות

מה חשוב לבדוק כשבוחרים נכס יוקרה

מה חשוב לבדוק כשבוחרים נכס יוקרה

יש סיבות שונות ומגוונות לקניית נכס יוקרה, החל מהרצון לחיות חיים נוחים, דרך תגמול על עבודה קשה, ועד השאיפה ליצור השקעה מניבה. לא משנה מה הסיבה לכך שאתם רוצים לקנות נכס יוקרתי, אתם בהחלט צודקים, נכסים יוקרתיים יכולים בהחלט להיות השקעה משתלמת. אך רגע לפני שאתם פותחים את הארנק, כדאי שתבדקו את הדברים הבאים.

אפשרויות מימון

גם אם אין לכם בעיות של תקציב, רכישת נכס זו השקעה גדולה, במיוחד כאשר מדובר בנכס יוקרה, בין אם אתם קונים להשקעה ובין אם למגורים. היתרון בקניית נכס לעומת אפיקים אחרים בא לידי ביטוי בכך שאפשר לגייס מימון מקסימלי, בתנאים ממש טובים, עם הריביות הטובות ביותר בשוק. כמו כן, ניתן לפרוס את התשלומים לפרקי זמן ארוכים, וליהנות מהחזר חודשי נמוך, ואם זו דירה להשקעה, הרי שהשכירות החודשית תכסה את סכום ההחזר החודשי. כאשר אתם חושבים כלכלית ובודקים עלויות אל מול רווחים, בסופו של דבר זה ישתלם לכם.

מיקום

המיקום הוא אחד השיקולים המרכזיים שעליכם לקחת בחשבון כאשר אתם מחפשים נכסי יוקרה. יש אנשים שיעדיפו לקנות נכס במיקום מרכזי ומעולה מלכתחילה, בעוד שאחרים יעדיפו להשקיע במיקום מעט פחות אטרקטיבי אך עם פוטנציאל צמיחה. גם אם משווקים לכם נכס יוקרה במחיר ממש משתלם, אל תתפתו לפני שבחנתם היטב את סוגיית המיקום. הקפידו לבדוק מהי התחזית ל- 10 השנים הבאות, אילו התפתחויות צפויות באזור וכיצד הן ישפיעו על מחירי השוק לטווח הרחוק ועוד. נכון, יש מיקומים שאי אפשר לטעות בהם, אבל במקרים רבים מומלץ להשקיע דווקא באזורים מתפתחים שבהם התנאים יהיו ברמת 5 כוכבים במחירים הרבה פחות מנופחים.

אל תתפשרו על ביקורת מבנים

כאשר מוכרים נכסי יוקרה לא פעם השיווק משחק תפקיד מרכזי. את הדירה מצלם צלם מקצועי "מלבישים" אותה ברהיטים היפים ביותר, התאורה מושלמת ומחמיאה ובתמונות הן נראית עוצרת נשימה. אך לא מומלץ לקנות דירה רק בגלל שהיא מעוצבת יפה, זה כמו לקנות חתול בשק. היו חכמים, עשו בדיקה למבנה, שימו לב שאין רטיבות, נזילות, ליקויי בנייה, שהריצוף איכותי ושהתשתית טובה. בעזרת דוח מפורט ומקצועי תוכלו להבין טוב יותר איזו תמורה אתם מקבלים בעד ההשקעה שלכם, ולדעת מה מצבה האמיתי של הדירה וכמה השקעה היא עוד תדרוש מכם.

הגיעו לדירה בשעות שונות של היום

ראיתם את הדירה פעם אחת ואהבתם? מעולה. עכשיו כדאי מאוד להגיע לבקר גם בשעה אחרת של היום, כדי למנוע הפתעות בלתי צפויות. לפעמים ביקורים כאלו עשויים לגלות לכם דברים שאינכם אוהבים, אולי למשל הנכס קרוב יותר מדי לגני ילדים ויש המון רעש ותנועה בשעות הבוקר והצהריים. אולי ביום הוא נראה נהדר אך בלילה אין מספיק תאורה ויהיה מעט מפחיד להסתובב שם לבד. אתם גם יכולים להיות יותר יסודיים ולבדוק אם התרחשו שם פשעים בזמן האחרון כמו למשל פריצות או גניבות, אם האזור איבד את זוהרו כתוצאה מדמוגרפיה כזו או אחרת וכדומה.

קחו בחשבון עלויות נוספות

לעיתים דירות יוקרה מגיעות עם המון תוספות שמעלות את המחיר כמו למשל מכשירי חשמל מובנים, מתקנים במבנה כמו למשל בריכה, חדר כושר או מתחם ספא, גימורים יוקרתיים וכדומה. עליכם לחשוב האם באמת כל התוספות האלו משדרגות את אורח חייכם ושוות את המחיר. אל תשכחו גם שיהיה עליכם לשלם סכום חודשי על תחזוקה, ושיהיו עלויות נוספות של חשמל, מים וארנונה. לכן רגע לפני שאתם קונים דירת יוקרה בגלל עיצוב מפואר ונוף מרהיב, עשו חישובים כלכליים ושימו לב אם ההשקעה באמת משתלמת לכם.

צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!  לשאלות ופרסום נכסים:
  טלפון: 0723971642
  אימייל: info@brokerli.com

  לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו