אין תגובות

השקעה בנדל”ן בישראל – האם זה משתלם לי?

השקעה בנדל"ן בישראל

אחת המטרות של נטילת הלוואה יכולה להיות השלמת הסכום הנדרש להעמדת הון עצמי למשכנתא והשקעה בנדל”ן. עם זאת, משקיעים חייבים לבחון את האלטרנטיבות: השקעה בארץ לעומת בחו”ל, נדל”ן למגורים לעומת נדל”ן מניב ועוד. אז מה המסקנה בשקלול כל הפרמטרים? הנה המדריך שינסה לתת תשובה מסודרת

בחסות לאומי

נדל”ן נחשב אפיק השקעה בטוח ומשתלם. זה היה ונותר נכון, אבל רשימת האלטרנטיבות בתוך הענף כנראה גבוהה יותר ביחס לכל תקופה אחרת בהיסטוריה: אם פעם רק תאגידים היו יכולים לרכוש נכסים, הרי שכיום מדובר על אפיק השקעה זמין גם לאנשים פרטיים.

אחת הסיבות להצלחה של נדל”ן כאפיק השקעה קשורה מצד אחד לתשואה המובטחת ולפערים בין הביקוש וההיצע, אך מצד שני גם לנגישות הגבוהה של הלוואות משתלמות. בעידן שבו אפשר לקחת בקלות יחסית הלוואה לכל מטרה ולהשתמש בה כדי להשלים להון העצמי הנדרש לרכישת דירה למגורים או השקעה, אין פלא שיש כל כך הרבה אפשרויות השקעה שונות.

השאלה היא מה האפיק הכי מתאים לכל אחד ואחת מאיתנו. כיום כבר ברור שהשקעה בנדל”ן בישראל לדוגמה היא לא האפשרות היחידה, מה גם שיש הבדלים בין נדל”ן למגורים לבין נדל”ן מניב. לכן, צריך לדעת במה בדיוק משקיעים.

שינויים בענף הנדל”ן: כל מה שצפוי להשפיע על ההשקעה שלכם

בשביל להחליט האם השקעה בנדל”ן בישראל אכן משתלמת עבורנו, נצטרך קודם כל לבחון את המצב הקיים לעומת המצב המתהווה. לאחר מכן, נוכל להיכנס לעובי הקורה ולהפריד בין תחומי ההשקעה העיקריים.

המצב הקיים הוא שערך נכסי הנדל”ן עולה והיצע הדיור נותר קטן. בנוסף, יש עלייה תלולה במחירי הדירות ובעלויות השכירות. אם מצרפים למשוואה שיקולים כמו פטור ממס על חלק מההשקעות האלה, מקבלים תמהיל שהופך את שוק הנדל”ן הישראלי למאוד אטרקטיבי בכל רחבי הארץ ולא רק בערים הגדולות ובאזורי הביקוש המובהקים.

במבט קדימה, אין ברירה אלא להביא בחשבון את הניסיון של חברי הכנסת ומשרדי הממשלה להוריד את מחירי הנדל”ן. היות והציבור ממשיך להתלונן על מחירי הדיור בישראל, סביר להניח שנראה מהלכים כאלה ואחרים שיכולים להטות את הספינה.

על קצה המזלג, אפשר להזכיר בהקשר הזה פרויקטים כגון מחיר למשתכן או מחיר מטרה ואת הניסיון להגדיל את היצע הדירות על ידי הטלת מיסים על משקיעים בהיקפים גדולים: העלאת מס רכישה, הגבלת המשכירים תוך הגנה על שוכרים, מס על בעלי 3 דירות ומעלה, מס רכוש על בעלי קרקעות שאינם בונים דירות ומס על דירות שאינן מושכרות למשך תקופה מסוימת.

מה ההבדל בין נדל”ן מניב ונדל”ן למגורים?

חשוב להבחין בין 2 סוגי נדל”ן להשקעה. האחד הינו נדל”ן למגורים – נכסים המיועדים למגורים בלבד, והשני הוא נדל”ן מניב הכולל מבני תעשייה, מסחר ועסקים שאינם מיועדים למגורים.

נדל”ן למגורים מתאים יותר למי שמוכנים לגלות מעורבות מבחינת תחזוקת הנכס, חיפוש שוכרים, טיפול בבעיות ותקלות וכן הלאה. לעומתו, נדל”ן מניב מתאר השקעה במבני תעשייה, מסחר ועסקים שלא אמורים להיות מושפעים דרמטית ממהלכי הממשלה ואף עשויים להגדיל את התשואה של המשקיע בגלל המשך הצמיחה במשק.

בסופו של דבר, הרבה תלוי במטרות שאותן ננסה להשיג ובמשך הזמן שעומד לרשותנו. אם המטרה היא להרוויח כמה שיותר כמה שפחות זמן, קיימים אפיקי השקעה אטרקטיביים יותר מנדל”ן. אבל אם יש לנו זמן וסבלנות, אפיק הנדל”ן היה ונותר היציב והמשתלם ביותר.

* כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

קרדיט תמונה: pexels

אין תגובות

איך לבחור היכן להשקיע את הכסף הפנוי שלכם?

איך לבחור היכן להשקיע את הכסף הפנוי שלכם?

יש לפחות משהו טוב אחד שהקורונה כן הצליחה לעשות לפחות עבור חלקנו: לצבור יותר כספים. יותר ויותר אנשים עם כסף פנוי מחפשים אחר אלטרנטיבות להשקעה, שיאפשרו להם לקבל תשואה טובה יותר מזו שמציעים להם בבנק. נשמע מוכר? אם כן, כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה.

ברוכים הבאים לעידן השפע

אם גם אתם במהלך תקופת הבידודים והסגרים צברתם כספים בחשבון הבנק שלכם, אתם לא לבד. בזמן שעובדים רבים נאלצו לצאת לחל”ת או לרדת באחוזי המשרה, אחרים המשיכו לעבוד כרגיל או שיכלו לעבוד מהבית ולהמשיך להרוויח את שכרם, ממש כמו לפני המגפה, אלא שההוצאות שלהם נחתכו ביותר מחצי. כך נאגרו להם כספים בחשבון העו”ש והתעוררה הסקרנות לבדוק כיצד ניתן למקסם את הכסף באמצעות השקעה חכמה.

האפשרויות רבות מספור: החל ממוצרי מדף שמציעות חברות הביטוח ובתי ההשקעות כגון קופות גמל להשקעה, קרן השתלמות או פוליסת חיסכון דרך נדל”ן בארץ או בחו”ל ועד למוצרים אלטרנטיביים כמו מטבעות קריפטו ו- NFT. כל אלה הם רק טיפה בים של אפשרויות.

איך בוחרים את מה שמתאים לנו בתוך השפע הזה?

המגוון הוא אדיר בעידן השפע, מה שעלול לבלבל או אפילו להלחיץ את חלקנו, בטח ובטח אם עושים את הצעד הראשון בעולם ההשקעות. לכן, לפני שצוללים לעומק ובוחנים כל אפשרות שקיימת, חשוב לנשום עמוק ולשאול את עצמכם שאלה אחת “מה אני רוצה להשיג?”. ברגע שתהיה לכם תשובה ברורה לשאלה הזו, היא תהווה בשבילכם מסננת ותעזור לכם למצוא את הפתרון האידיאלי עבורכם.

חשוב שהמטרה תהיה ספציפית, כי מטרה כללית כמו “אני רוצה שיהיה לי עוד כסף”, לא תאפשר לכם להבין את מה שמתאים לכם באמת ולא תעניק לכם מוטיבציה לאורך הדרך. הנה כמה דוגמאות למטרות ספציפיות טובות: “לממן את הבר מצווה”, “לטייל בעולם”, “לשלם לילדה שלי על האוניברסיטה”, “לקנות דירה”, “לשלם חובות”, “לעבות את הפנסיה” “ליצור רשת ביטחון במקרה של פיטורין”.

מעבר להגדרה המילולית, חשוב שתגדירו באמצעות מספר את המטרה שלכם. למשל: כשיש חוב, אז ניתן לדעת בדיוק כמה נדרש כדי לכסות אותו, כדי לטייל אפשר להגדיר סכום שיעמוד לרשותנו, וגם לפנסיה אני יכולים להעריך כמה נצטרך (למשל קצבה חודשית שוות ערך למשכורת שלנו + 20%).

לאחר מכן, ניתן לערוך מיפוי של ההכנסות וההוצאות שלנו, והמצב של החסכונות שלנו, תוכלו לדעת מה הפער בין המצוי לרצוי וכמה נדרש על מנת לצמצם את הפער הזה ולהגיע ליעדים שלנו, וגם כמה זמן אתם מקציבים לעצמכם כדי להגשים את היעד הזה.

למשל – קרן חירום, שהיא קריטית כדי ליצור עבורכם רשת ביטחון במקרה של פיטורין, כדאי מאוד להקים באופן מיידי. אולי הכסף הנזיל שלכם יספיק בדיוק רק לשם כך. מצד שני, אם יש לכם כבר מספיק כסף לקרן החירום, ונניח שיש לכם ילד בן שנה ואתם רוצים לחסוך לבר מצווה שלו, אולי שווה לכם להשקיע את הכסף. תוכלו למשל לפתוח קופת גמל להשקעה ולבחור במסלול מניות כדי למקסם את התשואה.

אז מה לבדוק?

מטרה ברורה ומדויקת מאפשרת לנו כאמור לסנן בקלות את מכשירי ההשקעה שמציעים לנו, למשל: ברגע שנדע כמה כסף נזיל יש לנו, ייתכן ונגלה שחלק מההשקעות לא מתאימות לנו, כי אנחנו צריכים הון ראשוני שאין בידנו (למשל יש השקעות שדורשות מינימום 300,000 ₪).

כמו כן, ברגע שנדע למתי אנחנו מייעדים את המטרה שלנו, שוב נוכל למפות השקעות שהן לא רלבנטיות. למשל עצמאי שרוצה לטייל בחו”ל בעוד שנתיים וחושב לפתוח קרן השתלמות, יגלה שזה כנראה לא מתאים כי הכסף ננעל למשך 6 שנים.

לכן, לפני שבוחרים השקעה, חשוב להתייחס לכמה קריטריונים:

 1. נזילות – האם חשוב לי שהכסף יהיה נזיל במהירות?
 2. טווח השקעה – האם ההשקעה מיועדת לטווח הארוך או לטווח הקצר?
 3. רמת סיכון וסיכוי – האם ניתן להסתכן כדי להגדיל את הסיכוי לתשואה גבוהה יותר או שזה יגרום לנדודי שינה?
 4. תשואה פוטנציאלית – האם התשואה הגיונית ומקדמת אותי לכיוון המטרה שלי בקצב שנדרש ?
 5. תזרים – האם ההשקעה צריכה לספק תזרים או שזה בסדר לקבל את הרווח בסיום תקופה ההשקעה בבת אחת?

אז איפה כדאי לכם להשקיע?

אם אתם עדיין מתקשים לקבוע את המטרות שלכם או עדיין מתלבטים מהו אפיק החיסכון האידיאלי בשבילכם, אנחנו כאן כדי לעזור! המומחים שלנו בסוכנות לביטוח פתרונות עדיפים מתמחים כבר למעלה מ- 20 שנה בהתאמת פתרונות פיננסיים מבית חברות הביטוח ובתי ההשקעות המובילים בישראל. פנו אלינו עוד היום ותיהנו משירות אדיב, יחס אישי ומענה מקצועי.

קרדיט תמונה pexels

אין תגובות

כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022

יוקר מחייה ישראל 2022

כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022

לא כולנו באמת בודקים אחר ההוצאות שלנו, ובודקים כמה בכל חודש אנחנו מוציאים על אוכל. על ביגוד, על מותרות ובכלל, כמה אנחנו באמת משאירים מתוך המשכורת שלנו בתוך חשבון הבנק. וכמה אנחנו במילים הכי פשוטות, מבזבזים או משקיעים בעצמנו או בילדים שלנו.

למעשה, לא כולם שואלים כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022 כי אנחנו פשוט עוברים יום ביומו. ובאופן שוטף, לא עוצרים לבדוק כל שקל ושקל. יחד עם זאת כן חשוב לבצע ביקורת עצמית כדי להתנהל כלכלית נכון, וחשוב לדעת כמה באמת אנחנו מוציאים, וכמה אנחנו מכניסים.

תובנות על חיים כלכליים נכונים

על פי סקרים ומחקרים משפחות ממוצעות בישראל מכניסות לערך 19,000 ₪ בחודש בברוטו, ובנטו בין 15,000 ל-16,000 ₪. הוצאות ממוצעות למשפחה לחודש הן עד 16,000 ₪ על פי לא מעט סקרים בין משפחות.

אך על מה אנחנו מוציאים כל כך הרבה כסף בחודש כמשפחה? באופן מפתיע, לא הדיור הוא ההוצאה הגבוהה ביותר שלנו. זאת אומרת, לא שכר הדירה או המשכנתא שעומדים לרוב על עד 4,500 ₪ בממוצע. כמו כן, לא התחבורה או התקשורת המגיעים לרוב על עד 4,000 ₪ בממוצע בחודש.

ההוצאות הגבוהות מגיעות על מזון הביתה, ומזון מוכן מבחוץ. על תרבות ובידור, על חינוך בין אם שעורים פרטיים ובין אם לא בפרטי. על השלמות של ציוד וריהוט ועל תחזוקת הבית ומשק הבית. אלו באמת הוצאות שלרוב אנחנו לא תמיד מסתכלים עליהן.

ורגע, כמובן עוד לא דיברנו על החופשות לחו”ל, החופשות בארץ וגם הבזבוזים הקטנים לנשמה. שלרוב, מצטברים לסכומים גבוהים שבאותו הרגע אנחנו לא חושבים עליהם. אלא מגלים אותם רק אחר כך בחיוב כרטיסי האשראי.

אם כך, אנחנו למדים שההוצאות החודשיות אכן עולות על ההכנסות וזה מה שבעצם גורם לכך שהמינוס גדל מדי חודש. ההוצאות הן הוצאות שוטפות על מגורים, על חיי יומיום וגם על פזרנות לעיתים. חשוב לנהל את הכסף באופן חכם ולעשות השוואות רלוונטיות על כמה אתם מוציאים מדי חודש, וכמה מכניסים.

ליווי מקצועי בעניין הזה בהחלט יסייע לכם ויעשה פלאים, כי לפעמים צריך מישהו שיודע להסתכל מחוץ למסגרת המשפחתית כדי להבין היכן מתנהלים לא נכון.

איך יוצאים מהמינוס?

לצד השאלה ששואלים כולם לגבי כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022 שואלים גם איך לצאת מהמינוס.

ידוע שאצלנו המדיניות היא לחיות בין מינוס למינוס, לא מעט משפחות חיות מהלוואה להלוואה מתגלגלת. או ממינוס למינוס, ויש דרכים לצאת מהסיטואציה הזאת.

את השיטות הללו יש לגלות אך ורק באמצעות ליווי מקצועי, ולא לנסות זאת לבד. הסיבה לכך היא כי אנשים שמסתכלים מבחוץ על המסגרת המשפחתית רואים פשוט את הדברים אחרת.

החשוב לזכור הוא שהלוואה היא לא פתרון. הלוואה היא פלסטר, ואם לא תדעו להתנהל עמה נכון היא עלולה להפוך בעצמה לבעיה שלכם.

כאשר אתם שוכרים אנשי מקצוע שילוו אתכם להתנהלות כלכלית נכונה, עשו זאת בחוכמה. בדקו המלצות, חוות דעת וביקורות. שימו דגש על מקצועיות ברמה גבוהה, יחסי אנוש וכמובן תנו מקום לכימיה ביניכם. על הכימיה יקום ויפול דבר, ויש לה תפקיד משמעותי לתוצאות מקסימליות ולשביעות רצונכם.

מה הן הסיבות ללקיחת הלוואה

בין הסיבות העיקריות להלוואות הן חופשה שמעוניינים לנסוע אליה. שיפוצים לבית או לעסק, הלוואות לצורך לימודים וגם, הלוואות לצורך סגירת חבויות ומינוס.

יחד עם זאת חשוב להבין שהלוואה היא לא פתרון ולא כסף במתנה ויש להחזיר את הכספים הללו. לרוב, כאשר אנשים נוטלים הלוואה הם לא חושבים על כמות התשלומים. ולכן חשוב כן לשים דגש על כמות תשלומים שתאפשר לכם לבצע החזרים נוחים. ולא לחיות בדוחק כלכלי.

הגופים המאפשרים הלוואות כיום הן חברות האשראי שנכנסו לשוק הזה לא מזמן והפכו להיות שחקן ראשי. כל חברת אשראי כיום מספקת מסגרת אשראי נוספת בנוסף לכרטיסים, ומהווה חלק משמעותי בעולם הכלכלי.

כמו כן, חברות הביטוח מאפשרות קבלת הלוואות, חברות מימון אלו ואחרות וגם חברות הביטוח בהן נמצאת הפנסיה שלכם. ככל שמדובר על פנסיה, כאן זהו מוצר הלוואה מסוג אחר לגמרי. מומלץ לקבל ייעוץ מול סוכן הביטוח שלכם על כך כמובן.

את כל המערך הזה מנהל דירוג אשראי שלם שמקבל עדכונים מהגופים הפיננסיים על ההתנהלות הכלכלית שלכם. ודרך דירוג אשראי זה, יודעים האם לאשר לכם את ההלוואה, או לא.

גם בכל מה שקשור להלוואות, מומלץ ואף רצוי לקחת, לשכור ולקבל ייעוץ מקצועי בשל כמות הריביות ומוצרי ההלוואות השונים.

לחיות נכון

כולם מחפשים את הסוד הגדול לחיים נוחים נורמטיביים וקלים יותר. גם מבחינה כלכלית, ובכלל. אין באמת סוד שצריך לחפש אותו.

כל מה שאנחנו כן צריכים לעשות זה לדעת לבקש את העזרה כאשר אנחנו זקוקים לה. ליווי מקצועי וייצוגי מאנשים המתמחים בתחומים שונים יעניק לנו את מלוא הסיוע שאנו זקוקים לו. ככל שנקבל סיוע מקצועי, כך לא נהיה לבד כלל.

אין תגובות

איך כותבים צ’קים כראוי – כי כולם צריכים לדעת

איך כותבים צ'קים

איך כותבים צ’קים כראוי  – כי כולם צריכים לדעת

למרות שכרטיסי האשראי די השתלטו על שוק התשלומים עדיין ישנם מליוני אנשים שמשתמשים בכל יום מחדש בצ’קים ובסכומים אדירים של עשרות מיליארדי שקלים.

השימוש בצ’קים נראה לא רק בעסקים, אלא גם במשקי בית ויש להם יתרונות רבים על פני אמצעי תשלום שונים. גם מהצד של המשלם, וגם מהצד של מקבל התשלום.

אם כך, חשוב לדעת איך כותבים צ’קים כראוי ומהן הסיבות לכך שכדאי לעשות זאת כמו שצריך. וזאת על מנת למנוע לא מעט עגמת נפש לשני הצדדים.

צ’קים – עד כמה אתם מכירים אותם?

הידעתם? בכל חודש נרשמים לערך 10 מליון צ’קים כאשר הסכום הממוצע לכל צ’ק לערך 8,000 ₪. אותן ניירות שנדמה היה לנו שכבר פחות רלוונטיות בשנת 2022 הן מאד רלוונטיות.

יחד עם זאת, ישנם גם צ’קים שחוזרים והממוצע שלהם נע במספר של אלפים בכל יום. אחד מכל שלושה צ’קים חוזר בשל סיבת אכ”מ ובמקרים אחרים, הסיבות הן טכניות. כדי לחסוך את אי הנעימות ואת הטרחה של שני הצדדים, חשוב ללמוד איך כותבים צ’קים כראוי ולהמנע מסיטואציות שאינן נעימות.

לכתיבת צ’קים כמו שצריך יש שתי סיבות מהותיות ומרכזיות:

 • תשלומים לאדם פרטי או עסק

כאשר אנחנו משלמים למישהו בצ’ק, בין אם זהו עסק ובין אם זהו אדם פרטי והבנק לא מכבד את ההמחאה בשל טעות ישנה אי נעימות. אפילו אם הסיבה להחזרת הצ’ק היא סיבה טכנית ואפשר לפתור אותה תוך כמה דקות או יום, יש בכל זאת מבוכה שצריך להתמודד עמה. ולכן, אפשר למנוע זאת באמצעות לימוד של כתיבת צ’ק כראוי.

 • המחאה שנכתבת באופן לא בטוח יכולה לגרום לכם לנזק

אם אתם כותבים המחאה באופן לא בטוח ישנם גורמים שיכולים להעביר אותה אל גורם שלישי. אתם גם לא תקבלו את התמורה עבור ההמחאה, וגם עלולים להסתבך עם גורמים אחרים שכלל לא קשורים אליכם, או אל מי שקיבל את ההמחאה.

מניעת העברת ההמחאה אל גוף שלישי

הדבר החשוב ביותר לעשות הוא ללמוד איך כותבים צ’קים כראוי כדי שלא יהיה אפשרי להעביר אותו אל גורם שלישי. הדרך לעשות זאת הוא להוסיף את המילים ‘למוטוב בלבד’ בצד השמאלי העליון של הצ’ק. אופציה נוספת היא לכתוב באותו מקום גם ‘לנפרע בלבד’ או ‘לא סחיר’. תוכלו גם לבקש מהבנק להדפיס מראש את פנקס הצ’קים עם תוספת זו. צמדי המילים הללו, יגרמו לכך שאי אפשר יהיה להשתמש בהמחאות על ידי גורמים אחרים פרט למי שמסרתם להם אותן.

איך לכתוב המחאה כראוי, וללא שדות ריקים

אם אתם משאירים שדות ריקים בהמחאה זוהי טעות. אך ינחם אתכם לדעת שזוהי טעות שלא מעט אנשים עושים אותה.

להשאיר שורה ריקה בהמחאה תאפשר להעביר אותו אל גורמים אחרים גם אם אתם מקפידים על צמדי המילים שאינם מאפשרים זאת, ולכן חשוב לשים לב. מלאו את כל השדות בהמחאה, ובטח לבטח את שדה הסכום. כך לא יוכל מי שמקבל את הצ’ק למלא בעצמו את הסכום ולקחת מכם יותר כסף ממה שהתכוונתם. את הסכום חשוב למלא גם במילים, וגם בספרות כמובן.

שדה נוסף שיש לשים לב אליו הוא התאריך. בין אם אתם רושמים צ’ק דחוי ובין אם אתם רושמים צ’ק מזומן לאותו היום, רצוי למלא את התאריך כראוי. ישנם אלו שמעוניינים לקבל את הכסף מההמחאה באותו הרגע ועל כן הם ניגשים אל חברת נכיון צ’קים, זו תפדה את הצ’ק ותעניק עבורו כסף מזומן. אך הצ’ק ישאר אצלה ועלול לעבור לגורמים אחרים.

כתיבת צ’קים בצורה נכונה – שאלות ותשובות

 • האם יש אפשרות לתקן צ’קים שנכתבו עם טעויות?

אכן יש אפשרות לבצע תיקון בהמחאות. את התיקון יש לבצע בצורה ברורה ולחתום ליד התיקון בחתימה ברורה.

 • האם אפשרי לבטל המחאה שנכתבה לא נכון?

בהחלט אפשר לבטל המחאה. אך חשוב לדעת שישנה עמלה מצד הבנק שיש לשלם. כמו כן, אם ביטלתם המחאה אתם עלולים להיות חשופים לתביעה מצד מי שקיבל את ההמחאה כל עוד פעולה זו נעשתה שלא בהסכמתו או ידיעתו.

 • מה הכי חשוב להקפיד עליו בזמן כתיבת המחאה?

יש למלא את כל השדות בלי לפספס שום שדה. יש להוסיף את צמד המילים ‘למוטב בלבד’ בחלק העליון של ההמחאה. ויש לוודא שהתאריך שנכתב הוא התאריך שרציתם, והוא הנכון. כמו כן, בדקו שכל הפרטים בהמחאה נכונים.

התנהלות כלכלית נכונה מונעת עגמת נפש

בכל מה שקשור להתנהלות כלכלית. בין אם אנחנו מדברים על התנהלות בכרטיסי אשראי. ובטח לבטח עם המחאות. חשוב כן להיות בעלי ליווי מקצועי. ישנם יועצים כלכליים שיכולים לסייע לכם בהתנהלות בטוחה ונכונה גם לגבי המחאות. גם לגבי כרטיסי אשראי ובכלל לגבי תזרים כללי.

ליווי מקצועי זאת דרך נהדרת לקבל את הסיוע שזקוקים לו. וגם ללמוד לא מעט בשביל להמשיך ולהתנהל בחיים כראוי. וכשמדובר על כספים בין אם במשק בית ובין אם בעסקים. תמיד חשוב להיות עם האצבע על הדופק ולהקפיד. אחרי הכל, הביטחון הוא הדבר החשוב ביותר.

אין תגובות

פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי

פתיחת עסק 2022

פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי

לא מעט יזמים להם יש מוטיבציה גבוהה להצלחה מחפשים את הדרך הטובה ביותר לפתוח עסק לצורך הגשמת פוטנציאל זה או אחר. השאלה הגדולה שכולם רוצים לדעת לגביה היא איך מתחילים בצעדים עבור פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי בכלל.

שניה לפני שאתם כבר צוללים אל תוך תכניות היזמות. חשוב כן לגלות כמה פרמטרים שאולי יסייעו לכם בתהליך ויקלו עליכם. ובדיוק לשם כך, אנחנו כאן.

על סטטיסטיקות, סוג העסק ומה שביניהם

אם אנחנו לרגע נצלול אל תוך הסטטיסטיקה אנחנו נראה שהיא לא כל כך מפרגנת עבור עסקים חדשים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שבכל זאת הכל תלוי בסוג העסק, בדרישות לגביו בעידן הספציפי הזה. וכמובן בניהול נכון בין אם ברמה השיווקית ובין אם ברמה הכלכלית.

הצעד הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו הוא איזה עסק תרצו לפתוח. מהרגע שתחליטו על סוג העסק, חשוב לחשב גם את סיכוי ההצלחה שלו וזאת על מנת לקבל אינדיקציה על המשאבים, והזמן וכמובן גם התקציב שאתם צריכים על מנת לפתוח את העסק הספציפי הזה.

מהרגע שהגדרתם את סוג העסק, ואת המטרה, עליכם לחשוב על ההיצע הקיים. לבדוק האם יש תחרות משמעותית, האם ההשקעה כדאית לכם ועוד. תוכלו להגדיר את יתרונות העסק על פני המתחרים, להבין מה הייחוד שלו ולבנות תכנית עסקית. מובן שאת כל אלו, מומלץ ואף רצוי לבצע אך ורק באמצעות ליווי מקצועי שיוכל להקל עליכם.

אילו סוגי עסקים נפתחו לאחרונה והצליחו?

השנתיים האחרונות לימדו אותנו שאפשר לפתוח כל מיני סוגים של עסקים ובכל מיני אופציות. ולכן חשוב לדעת אילו סוגי עסקים כן נפתחו לאחרונה ואף חוו הצלחה משמעותית:

 • אוכל מבושל ביתי

לא היינו צריכים את הקורונה כדי לדעת שעסקים של אוכל ביתי הם יכולים להיות מוצלחים, אבל ללא ספק הקורונה הקפיצה את הנושא הזה מעלה. להכין אוכל ביתי ולמכור אותו זאת לא משימה מורכבת מדי. המטבח הוא ביתי, אין כאן צורך לפתוח מסעדה ואת העסק אפשר להקים על בסיס משלוחים בלבד. אחוזי ההצלחה גבוהים, למי שכמובן מוכשר בתחום הזה.

 • כתיבה

אם יש לכם את זה ואתם טובים בכתיבת תוכן, תוכלו לעבוד מכל מקום בעולם. לכתוב תוכן לאתרים, לנהל בלוגים, לעשות קריאייטיב לעסקים קטנים או גדולים. אפילו לכתוב פוסטים לרשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. עולם התוכן הוא עשיר, מגוון ויש בו מקום לכולם.

 • מכירת מוצרים שנעשו בעבודת יד

מכירה של מוצרים שאתם יוצרים לבד בין אם קוסמטיקה ובין אם עבודות שהן יצירתיות או אומנותיות יכולה להיות עסק איכותי מאד. יחד עם זאת, ישנה בירוקרטיה בתחום זה ויש לשים לב אליה לפני פתיחת העסק.

 • שיווק דיגיטלי

שיווק דיגיטלי קיים במגוון של תחומים החל מקידום אורגני ועד לעיצוב גרפי, בניית האתרים וניהול הרשתות החברתיות. אפשר ללמוד את התחום עצמאית, אך מומלץ כן לעבור קורס מקצועי גם בשל ההסמכה, וגם בשל הידע הנרחב שיש להתעדכן בו ביומיום.

 • אירועים

עולם האירועים פחות שרד את הקורונה בגלל שינויים רבים. אחד מהשינויים היה אירועים קטנים, לא ענקיים מדי ועם מספר אנשים מצומצם. וגם בחלוף הקורונה לבטח ירצו להמשיך אותם. זה הזמן שלכם להכנס לקונספט האירועים הקטנים והביתיים.

 • קוסמטיקה וטיפוח

גם כאן הקורונה נגעה והפכה את העולם הזה לפחות נגיש עבור עולם הקוסמטיקה. אך עם הזמן למדנו כולנו להתנהל גם בנושא זה עם התווים הסגולים והירוקים. כן תצטרכו קורס מקצועי זה או אחר, אך בהחלט זהו תחום שכולם צריכים אותו כך או כך, ובכל  תקופה.

הקמת עסקים בשנת 2022 – מה לא לעשות?

אל תפתחו עסק שנראה לכם שלא מתאים לתקופה הנוכחית. אם אתם מרגישים שיש סיכון משמעותי בסגנון או סוג העסק והסטטיסטיקה אומרת דברים לא טובים, הקשיבו לה. ברגע שתפתחו את העסק אתם חייבים להכיר את הסיכונים שבו.

המנעו מסיבוכים בירוקרטיים, ושכרו את אנשי המקצוע האיכותיים ביותר והמתמחים בתחומם. זאת על מנת שתוכלו להיות מוצגים באופן המכבד והראוי ביותר.

ללא ספק, השאלה הגדולה שכולם שואלים היא איך מבצעים פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי לנו. ולא בכדי, הקמה של עסק הוא לא תהליך קל. אבל אם יש לכם את המוטיבציה, החוש העסקי והרצון הרב. תוכלו בהחלט להצליח ולנהל את העסק. כך שיחזיק לכם לשנים ארוכות וטובות, עם שפע של פרנסה.

עליכם לבחור את הליווי המקצועי הנכון, את אנשי המקצוע המתאימים. לעשות את הקורסים הנכונים ותמיד להישאר בעניינים בשינויים, בשדרוגים, ובחידושים. כך תוכלו להתקדם עם התקופה. להיות תמיד חלק מהלופ ופשוט להיות עסק מעודכן שמתאים את עצמו לתקופה, ולא נשאר מאחור.

אחרי הכל, אתם פותחים עסק. הבייבי שלכם, הבית השני. וזה רק הגיוני שתרצו עסק שישאר אתכם לשנים ארוכות, ובהצלחה רבה ושפע של פרנסה.

אין תגובות

איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022

איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022

איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022

כולם כולל כולם רוצים להגדיל את ההכנסות של העסק שלהם, בין אם העסק הוא עסק קטן שעוסק בשיווק ובין אם מדובר על חנות בגדים גדולה או על אתרי אי-קומרס.

הפסדים כספיים יכולים להגיע בין אם אנחנו מדברים על עסק שרק נפתח ובין אם מדברים על עסק וותיק של עשרות שנים. הסיבה לכך היא כי התנהלות כספית זה משהו שצריך להיות מלווה בייעוץ מקצועי, ולעיתים, בעלי העסק עצמו לא יודעים או לא יכולים לעשות זאת.

לא תמיד הקשר הישיר בין ההפסד לבין מספר הלקוחות הוא הקשר הקיים או הסיבה. לפעמים צריך לבצע לא מעט צעדים מנהלתיים משמעותיים על מנת להגדיל את הכנסות העסק.

איך להגדיל את ההכנסות בלי מורכבות גבוהה מדי

 • תמחור נכון

כשאנחנו מדברים על תמחור, אנחנו לאו דווקא מדברים על תמחור זול מדי. החשוב הוא לבצע השוואת מחירים איכותית ומדויקת על מנת שלא תתמחרו נמוך מדי ובכך גם יפחת הרווח באופן קיצוני.

אם תתמחרו זול מדי, תמכרו יותר ללא ספק. אך כן תצטרכו להוציא יותר הוצאות על יותר כוח אדם. הסוד הוא לגרום לצרכנים לקנות גם במחיר שאינו זול מדי. משמע, האיכות שווה את המחיר שלכם. מיתוג נכון ברשתות, מיתוג נכון בפרסומות גם באונליין וגם באופליין ובכלל שיווק היא מילת המפתח כאן .

 • הפכו את הלקוחות החדשים ללקוחות חוזרים

באופן כללי, יותר קל למכור ללקוחות חוזרים ממה שללקוחות חדשים. ולכן, כשאתם כבר הופכים לקוחות חדשים לחוזרים אתם בעצם מעלים את ההכנסות שלכם באופן אוטומטי. אפילו אם הלקוח לא מרוצה מהשירות, או שאתם יודעים איזה מוצרים הוא פחות אוהב, פשוט תגעו בנקודות הנכונות. גם מכירה היא שיווק שצריך לדעת איך לבצע אותו.

 • הגדילו את קהל היעד שלכם

אתם לא צריכים להיות עכשיו מומחי רימרקטינג, אבל כן לזכור שיש לכם גם ערוצי אופליין וגם ערוצי אונליין שבהם אתם יכולים לפרסם. ולכל אחד מהתחומים ישנם אחוזי המרה שונים. פרסום במדיה כמו בגוגל, ממומן בפייסבוק ועוד. כשאתם מגדירים תקציב שיווק, הגדירו תקציב שאפשר יהיה לחלק אותו בצורה מסודרת כך שלא יחרוג וגם יהיה מספיק פונקציונלי עבור פרסום אונליין, וגם אופליין.

 • עקבו אחר ההוצאות של העסק

לא מעט בעלי עסקים מפריזים בהוצאות כאשר לפעמים הם אינם עוקבים אחר אלו. חשוב לשים מעקב משמעותי על הוצאות העסק. לעיתים אלו עלולים פשוט להעכיר על ההכנסות. כמו כן, שימו לב על מה אתם יכולים לקבל החזר ממס הכנסה, ועל מה לא.

איך לשווק אופליין?

כשאנחנו מדברים על שיווק אופליין אנחנו מדברים על סגנון הפרסום שכולנו מכירים לפני שהחדשנות הדיגיטלית נכנסה לחיינו.

פרסום מודעות בעיתונות מקומית וארצית, מערך שיווק שיוזם כתבות תדמית, פעילויות וסדנאות בחסות. חסויות לאירועים מקצועיים שאין לכם שום השתתפות בהם. פרסום בטלויזיה וברדיו, שלטי חוצות ועוד.

ישנן מחלקות שיווק המשלבות גם שיווק אונליין וגם שיווק אופליין. כך מאפשרות ניצוח מלא של פרסום על כל האופציות האפשריות.

הצעת מחיר נכונה, תגדיל לכם את ההכנסות

הצעת מחיר נכונה שכתובה כראוי תגדיל לכם את ההכנסות בצורה משמעותית. יחד עם זאת, חשוב לדעת איך לכתוב את הצעת המחיר. כל מי שמעוניין לדעת איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022 חייב לדעת שהצעת מחיר שכתובה נכון, היא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר.

אנחנו שמחים להנגיש לכם מספר טיפים להגדלת ההכנסות באמצעות הצעת מחיר איכותית:

 • הכירו את הלקוח

ממש כמו שהלקוחות לומדים להכיר אתכם, גם אתם יכולים לדעת איך להכיר את הלקוחות שלכם. ברגע שאתם לומדים את פרופיל הלקוח הפוטנציאלי שלכם, תוכלו להתאים באופן אישי את הצעת המחיר.

 • לא למהר

אם אתם עובדים על הצעת מחיר במהירות ומביאים את הצעת המחיר מהר מדי ללקוח, הלקוחות עלולים לחשוב שאתם לא משקיעים בהם. או שולפים הצעת מחיר סטנדרטית ממאגר כלשהו. חשוב לשבת על הצעת המחיר ולגלות שאין שום דבר שלא הייתם רוצים שיהיה כתוב בה. או לצורך העניין, שכל מה שאתם צריכים כן כתוב בה.

 • תמחר איכותי

אל תתמחרו נמוך מדי את עצמכם, קחו טווח בטוח שגם יאפשר לכם להרוויח מהפרויקט וגם יראה ללקוח כהשקעה משמעותית ברמת המחיר.

 • הצעה עם פג תוקף

תאריך תפוגה להצעת מחיר עובד נהדר ברמה הפסיכולוגית. אם תתנו ללקוח שלכם חצי שנה לחשוב על הדברים, רוב הסיכויים שהוא בכלל לא יחזור אליכם. אם אתם מקציבים ללקוח תאריך, הוא ידע שיש לו X זמן לחשוב על הדברים.

ליווי מקצועי מעניק ערך משמעותי לתהליך

חשוב שתבינו שלא כל מי שמנסה להבין איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022 הוא בעל עסק שיש לו כשלים כלכליים. לפעמים אלו אנשים שפשוט מעוניינים להגדיל את ההכנסות, לשם הגדלת ההכנסות.

ולכן, ייעוץ מקצועי וליווי מקצועי מאז ומעולם הם דרך נהדרת לעשות את הדברים נכון כבר מהצעד הראשון, ועד לרגע שבו אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לעוף לבד מהקן. ליווי מקצועי נכון יהפוך להיות החבר הכי טוב שלנו, ושל העסק שלנו.

אין תגובות

הזדמנויות עסקיות של עסקים למכירה

כשאנחנו מזהים הזדמנות עסקית אנחנו למעשה מפצחים את סוד ההצלחה של לא מעט עסקים במגוון של תחומים.

עסקים חדשים, ועסקים ישנים עומלים מאד קשה על מנת להגיע לגילוי הזדמנויות עסקיות של עסקים למכירה על מנת להביא את אלו להישגים משמעותיים. בין אם בחידוש העסק, ובין אם בשינוי העסק מההתחלה ומהבסיס.

רכישה של עסקים למכירה יכולה להיות רכישה של עסקים שצמחו בעקבות הזדמנות יזמית. או עסקים וותיקים שהוצעו להם הזדמנויות עסקיות חדשות. כך או כך, כאשר אתם ניגשים אל השלב הזה מומלץ מאד שתעשו זאת כאשר אתם מלווים באנשי מקצוע איכותיים וברמה מקצועית גבוהה.

כך מזהים הזדמנויות עסקיות

הזדמנות עסקית היא למעשה כל סיטואציה בה אפשר לבצע רכישה, ולנצל את ההטבות שבה להפקת רווחים.

הזדמנות עסקית יכולה לבוא לידי ביטוי ברכישה של נכסים, ברכישה של מוצרים, וגם ישנן כמובן הזדמנויות עסקיות של עסקים למכירה בסיטואציה שבה בעל עסק זה או אחר החליט למכור. לשנות את העסק, או לאפשר רכישה של העסק באופן מלא, או רק של פעילות העסק.

מי שמבין בתחום, קל לו לזהות הזדמנות עסקית. הזדמנויות עסקיות נקרות בכל יום, והזיהוי שלהן בהחלט דורש חשיבה מחוץ לקופסא. לאו דווקא בשביל זיהוי ההזדמנות או המשא ומתן, אלא גם בשל הצורך להתאמה אישית של העסקה למי שמעוניין בה.

ישנן הרבה סיבות שיכולות להביא להזדמנויות עסקיות, וביניהן:

 • ייעול

ייעול מוצר או שירות זוהי דרך נהדרת להפוך הזדמנות עסקית למוצלחת. ברגע שאנחנו מייעלים את המוצרים שלנו יש לנו את היכולת להפוך את העסק לרווחי ויותר אטרקטיבי. למשל, עדשת מצלמה שעלולה להיסדק, אם יהיה לה מוצר נלווה ששומר עליה כמו פילטר או מגן עדשה זה יהפוך אותה למוצר רווחי יותר. מה שיהפוך את העסק, להזדמנות עסקית איכותית יותר להשקיע בה.

 • רגולציה

עליכם להיות מודעים לשינויי רגולציה. אלו יכולים לאפשר שווקים חדשים ורלוונטיים לכם. במקרים אלו אם אינכם בתוך התחום, סמכו על אנשי המקצוע ששכרתם לשם כך. הליווי המקצועי יחד עם הידע והנסיון של אנשי המקצוע יסייע לכם לשים דגש על סיטואציות רגישות אלו, על מנת לא לפספס הזדמנויות עסקיות איכותיות.

 • שינוי טכנולוגי

אנחנו בעידן שבו הטכנולוגיה והחדשנות הגיע לכל תחום, כך שכל הזדמנות עסקית יכולה להתהדר בטכנולוגיה עדכנית. עולם המדע, הכימיה, התרופות, הקמעונאות, ההייטק מן הסתם, ואפילו עולם המזון. הזדמנויות עסקיות במגוון של תחומים יכולות להפוך להיות יותר איכותיות ברגע שהן נותנות לעצמן את היכולת להתקדם טכנולוגית.

רכישת עסק חדש – כרטיס הכניסה לעולם העסקים

אם אתם חדשים בעולם העסקים, ואתם מחפשים הזדמנות עסקית של עסק למכירה, אין שום ספק שרכישה של עסק פעיל הוא כרטיס הכניסה שלכם לעולם העסקים.

עסק למכירה אפשר למצוא בכל מקום החל מאתרי האינטרנט, ועד ליזמים, אנשי עסקים פעילים המפיצים את העסק. קבוצות רלוונטיות ברשתות חברתיות, או מפה לאוזן אפילו בתחומים מסוימים.

הזדמנות עסקית בהגדרתה כאיכותית היא עסק שנמכר בשווי נמוך לערך הנוכחי שלו, או ביחס לפוטנציאל הקיים בו. ליווי מקצועי ברגעים אלו יחסוך לכם לא מעט מורכבויות וגם בירוקרטיה, ויעניק לכם את הביטחון לעשות את הדברים בדרכים הנכונות ביותר.

איזה עסק לרכוש?

זה לא באמת משנה איזה עסק אתם רוכשים, או מאיזה תחום העסק. הבדיקות שעליכם לבצע על מנת לרכוש את העסק המתאים לכם, הן לא משתנות. הן חשובות, והן מעניקות לכם ולאנשי המקצוע המלווים אתכם את האינדיקציה הכי נכונה.

בין הפרמטרים שעליכם לבדוק, העיקריים הם:

 • דוחות כספיים
 • תזרים חודשי
 • מחזור כספים שנתי
 • הכנסות והוצאות
 • רווחים והפסדים
 • תיקים משפטיים שהיו בעבר ונסגרו
 • מצב כלכלי נוכחי
 • האם יש תביעות נוכחיות העומדות נגד העסק

כל אדם המעוניין לרכוש עסק, או כל יזם המחפש להכנס אל תחום ספציפי בו אין לו התמחות או נסיון. מומלץ שיעשה בדיקה כללית באמצעות אנשי מקצוע להם יש חוש עסקי ויכולות ניהול בתחום המסוים.

לכל תחום יש את ה’חוקים’ שלו. כמו גם, את ההתאמה האישית. ועל כן, אנשי מקצוע שמתמחים באופנה למשל, לא יוכלו ללוות רכישה של הזדמנות עסקית של עסק העוסק במזון. ולהיפך.

עליכם להכיר את היועצים שלכם היטב, ולוודא שהם אכן מבינים בתחום ובעלי הנסיון והוותק הנדרשים.

איך לבחור את אנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך

לשכור סיוע לצורך רכישה עסקית זה צעד נדרש. לא מעט אנשים עושים את הצעד הזה, כאשר הם מלווים באנשי מקצוע.

כאשר אנחנו עומדים מול הזדמנות עסקית איכותית, אך אנחנו לא יודעים כיצד להתקדם משם. ליווי מקצועי יעניק לנו את הביטחון, התמיכה והשירות לו אנחנו זקוקים.

כאשר אנחנו בוחרים את אנשי המקצוע, נעשה זאת על סמך המלצות, ביקורות. חוות דעת אותנטיות ובכלל נבדוק את המקצועיות והשירות. עלינו לשים בתעדוף את המקצועיות שתהיה ברמה גבוהה. שירות איכותי, מכיל ואדיב עם סבלנות לליווי ומענה על שאלות. וכמובן, ניהול משא ומתן כראוי מול גורמים שונים בין אם בירוקרטיים ובין אם עסקיים.

סמכו גם על תחושת הבטן שלכם, על הכימיה שאם מרגישים עם אנשי המקצוע. אחרי הכל, אתם מפקידים בידיהם לא מעט תקציבים. ובין היתר, גם את הביטחון האישי שלכם לרכישת עסק שיניב רווחים. ויהיה הבייבי החדש שלכם לשנים ארוכות.

אין תגובות

אפיקי השקעה – 2022 כבר כאן

מחשבה עמוקה על העתיד מביאה אותנו לרצון לצור עבורנו, ועבור המשפחות שלנו ביטחון כלכלי. לא מעט אנשים כבר גילו לא מעט אפיקי השקעה שגורמים לכסף שלכם לעבוד בשבילכם ולצור תשואה.

הרגע שבו אתם עושים את הצעד הראשון הוא הרגע הכי מפחיד, ואנחנו מבינים זאת היטב. אתם בעצם לא מבינים בתחום, ואם אתם מגיעים עם חוסר ידע, פחדים מהפסד ודעות קדומות על הנושא. אתם מרגישים שאתם סתם משחקים בכסף שלכם.

ככל שתעשו זאת מהר יותר, תוציאו את הכספים מפיקדונות שלא באמת מעריכים את הסכומים ותשקיעו באפיקי השקעה המייצרים עבורכם תשואה ובריביות איכותיות. התייעצו ובקשו ליווי מקצועי של אנשים המתמחים בתחום. כי אחרי הכל, זה עולם חדש עבורכם, ואין שום סיבה שתקפצו ישר למים הקרים לבדכם.

אפיקי ההשקעה ששווה לחשוב עליהם

בהתייעצות עם אנשי המקצוע לבטח תגלו לא מעט אפיקי השקעה חמים, ביניהם, המרכזיים הם:

 • וול סטריט

בורסת וול סטריט היא מרכז פיננסי מהחשובים בעולם, ועם היקפי מסחר גדולים ונרחבים. הבורסה מציעה מגוון של מוצרי מסחר ואפיקי השקעה. מגוון של חברות, מדדים, אופציות, מניות ועוד. יחד עם זאת, לא מומלץ לעשות זאת לבדכם. השקעה זו יש לבצע אך ורק באמצעות ליווי מקצועי ומהמומחים בתחום.

 • קופת גמל

קופות גמל כאפיק השקעה הן תכנית חסכון איכותית ונזילה שמאפשרת גם מסלולים ומעבר ביניהם ללא חיובי מס. הסכום לכל אדם הוא 70 אלף ₪ לערך. הן מבוקשות מאד, בעיקר בשל הנזילות הגמישה, דמי הניהול הגמישים והניהול המקצועי כולל הטבות מס.

 • שוק ההשקעות הישראלי

למי מאיתנו שלא יודעים, מניה היא למעשה סוג של נייר ערך. המניה מאפשרת למחזיקים בה חלק בבעלות החברה בה הנפיקו את המניה והיא משקפת את ערך החברה. מהחזקה במניה אפשר להפיק רווחים באמצעות קבלת דיבידנד או באמצעות מכירה של המניה. החזקת מניה היא למעשה גם חשיפה לסיכון, הערך שלה יכול גם לרדת ולגרום להפסדים.

 • אגרת חוב

אגרת חוב היא כלי כלכלי שמאפשר למגוון של תאגידים, וגופים לגייס כספי ציבור. גופים אלו מנפיקים אגרות חוב, מוכרים אותן אל המשקיעים תמורת תשלום ואף מתחייבים להחזיר את הסכום עם תוספת ריבית ורווחים.

מהם סוגי האג”ח המרכזיים?

 • אג”ח ממשלתי

אגרות חוב אלו מונפקות על ידי המדינה ואף נחשבות לבעלות סיכון נמוך. כמו כן, גם פוטנציאל התשואה שלהן נמוך.

 • אג”ח זבל

אגרות חוב אלו מונפקות על ידי חברות שיש להן קשיים כלכליים ואלו מאופיינות ברמת סיכון גבוהה במיוחד.

 • אג”ח קונצרני

אגרות חוב אלו הן אגרות חוב המונפקות על ידי חברות ציבוריות כאשר רמות הסיכון והתשואה הם תלויי המצב הכלכלי של החברה שהנפיקה אותן.

אילו מוצרי השקעה קיימים?

כל מי שעוסק בתחום יודע שמוצרי ההשקעה המגוונים מאפשרים מסחר מדויק יותר בעולם שוק ההון. מוצרי השקעה מנוהלים על ידי חברות פיננסיות. חברות ביטוח, בתי השקעות, חברות המורכבות מכמה משקיעים בעלי מניות או אגרות חוב ועוד. מוצרי השקעה גם מאפשרים פיזור סיכון וביטחון כלכלי.

קרן סל היא קרן המחקה מדדים. קרן הנאמנות היא קרן שהופכת למעשה לתיק השקעות מנוהל היטב. קרן נאמנות לרוב מכילה סל של אגרות חוב או של מניות, גם של שניהם יחד. ישנן אלו המתמחות בסוגי מניות ספציפיות.

גם שוק הסחורות הוירטואלי הפך להיות מוצר השקעה. אין צורך לרכוש פיזית על מנת להשקיע. ההשקעה בשוק זה נעשית באמצעות מכירה ורכישה של חומרי גלם. בארץ ישנם לא מעט בתי השקעות המאפשרים השקעה בנפט, זהב, חיטה, קפה, תירס וגם כסף ומתכות.

השקעה באומנות – יש לזה שוק

לא כולם מאמינים לכך, אבל אומנות היא שוק מאד אטרקטיבי להשקעות. אלו לא רק ציורים על הקיר, אם כי ביצירות המניבות רווחים אמיתיים של ממש. אומנות הוא עולם טוב לאנשים המעוניינים להתחיל בהשקעות. בהשקעה באומנות תוכלו לרכוש ולמכור מניות של ציורים בסכומים של מיליונים.

אך כמובן שגם בתחום הזה יש להתמקצע, ולא לעשות את הצעד הזה לבדכם.

תמיד מומלץ להיוועץ, או לקבל ליווי מקצועי מהאנשים המומחים בתחום. זאת על מנת שתוכלו למקסם את ההשקעה שלכם לתוצאות הטובות ביותר. ולהמנע מעגמת נפש עתידית.

ישנם אלו שלומדים את התהליך תוך כדי תנועה. וישנם אלו הזקוקים לליווי משמעותי לשם כך.

איך לבחור את אנשי המקצוע הנכונים שילוו אתכם

בחירה של אנשי מקצוע המלווים אתכם בתהליך של השקעה היא בחירה שחייבת להיות מוקפדת. כמו כל שירות שאנחנו שוכרים ובו אנחנו מבקשים ומחפשים את המקצועיות ברמה הכי גבוהה. או כל מוצר שאנחנו רוכשים ומחפשים עליו חוות דעת, גם כאן עלינו לעשות זאת.

היות ומדובר בכספים שלנו, בהשקעה בעתיד שלנו, ובעתיד של המשפחות שלנו. חשוב לקחת כאן את כל הביקורות הרלוונטיות, חוות הדעת והדעות בכובד ראש.

תמיד תוכלו לקבל המלצות מחברים, ממשפחה, או לחפש בקבוצות רלוונטיות או פלטפורמות רלוונטיות לצורך קבלת חוות דעת אותנטיות. ישנן גם פלטפורמות המוודאות את חוות הדעת האלו.

החשוב ביותר הוא גם לדעת לסמוך על תחושת הבטן, ועל הכימיה שלכם עם אנשי המקצוע המלווים אתכם. אחרי הכל, זו ההשקעה שלכם, הבייבי שלכם. והצעד העסקי שאתם עושים והכי חשוב שיהיה לכם את הגב והביטחון שאתם בידיים הטובות ביותר.

 

 

 

אין תגובות

רכישת פעילות של חברה – עשו זאת במקצועיות

אם אתם מתכננים לרכוש פעילות של חברה אחרת, רק לא יודעים לעשות את זה כמו שצריך, מומלץ כמובן שתדאגו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום.

כשאתם מתייעצים עם אנשי מקצוע, מומלץ לעשות זאת עם הטובים ביותר, והמתמחים בנושא זה. כך תוכלו לדעת בדיוק מהם היתרונות, ומהם החסרונות. ובכלל, האם המודל מתאים לכם.

רכישת פעילות חברה והעולם

עסקאות רכישה ומיזוג של חברות הן דבר מאד פופולרי ונפוץ בעולם העסקים, ובעולם בכלל. הן קיימות במגוון נרחב של תחומי פעילות כמו חברות ביטוח, בתי קפה, סופרים, מוצרי סלולר, מוצרי הייטק ועוד.

עסקאות אלו מתקיימות או כדי לבצע הקטנה של תחרות באיזורים ספציפיים, או כדי לקבל יתרונות נרחבים מלוקיישנים אטרקטיביים. אך ישנן לא מעט סיבות נוספות לכך וכולן כולל כולן, נכנסות אל קטגוריה של אסטרטגיה עסקית מקצועית.

יישום אסטרטגיה זו חייב להתקיים בכובד ראש. ישנם לא מעט פרמטרים שיש לבחון. עליכם להכיר את פעילות החברה שאתם מתכננים לרכוש. את המוצרים שלה, השירות שהיא נותנת. את המצב הכלכלי שלה, את ההתחייבויות ואף את התזרים החודשי שלה.

התחייבויות הן לספקים, ללקוחות, לעובדים, וגם לצד ג’ במקרה הצורך. ביצוע פעולה זו מחייבת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, עם מומחיות ברמה גבוהה. יש למומחים בתחום את היכולת לסייע לכם בגיבוש האסטרטגיה המתאימה לפעילות זו. עורכי דין בתחום מסחרי, יועצים עסקיים וכלכלנים ידעו לנתב אתכם בדיוק לנקודה אליה אתם צריכים להגיע. וזאת על מנת לקבל את העסקה הטובה ביותר עבורכם.

הון אנושי – שימו לב אליו

כשאתם מתעניינים בצעד כמו רכישת פעילות של חברה חשוב שתערכו סקר מקיף על התרחבות החברה. סקר זה יעניק לכם ערך ואינדיקציה לגבי כוח האדם בחברה, תהליכים אסטרטגיים קודמים וזיהוי של הזדמנויות.

ברכישת פעילות חברה יש לקחת בחשבון ובתכנון מדויק מאד את החברה החדשה שנוצרת. חלק מעובדי החברה עלולים שלא לקבל בנחמדות את השינויים החדשים. ואף לסרב לעבוד עבור הנהלה חדשה. או לסרב לשינוי לוקיישן של החברה.

סיוע של מומחים ואנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש בשיחות והעברת מסרים באופן הומני ואיכותי לעובדים יעשה עבודה נהדרת. חשוב לקחת בחשבון שעובדי החברה, ההון האנושי, הם אלו שמחזיקים את החברה על כתפיהם. ולכן, כשאתם רוכשים חברה תשתפו את העובדים. צרו להם גם הסכמי העסקה חדשים ובתנאים טובים, וטפחו את ההון האנושי, הוא בעל ערך מאד גבוה עבור החברה, ועבורכם.

איתור סיכונים

רכישת פעילות של חברה היא בעלת כמה היבטים בתעשייה העסקית, גם אם אילו לא קשורים באופן ישיר לחברה עצמה. למשל, אם שלוש חברות בתחום מסוים מחליטות להתמזג לחברה אחת על ידי הרגולטור זה עלול להתפרש כפגיעה בתחום הספציפי בו הן עוסקות.

חברה שרוכשת פעילות חלקית של חברה אחרת יכולה לעשות זאת באופן חלק וללא שום התנגדות מטעם הרגולטור. יחד עם זאת, בכל תהליך מומלץ לקבל חוות דעת משפטית בנוגע להיבטי רגולציה בתחום זה.

כמו כן, הדלפת מידע פיננסי הוא סיכון מאד רלוונטי שיש לקחת בחשבון. המידע הזה משפיע באופן ישיר על מחיר המנייה של החברה הרוכשת. ועל כן, מומלץ לבדוק מראש את הנתונים שחשוב שישארו חסויים ואף לחתום על הסכם סודיות מסודר ומגובה משפטית.

מה הכי חשוב לעשות

אם כך, חשוב להבין. רכישה של פעילות חברה יכולה להיות במגוון של נושאים, תחומים, וגם אתגרים במידת הצורך.

הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ ולהקיף את עצמכם באנשי המקצוע הטובים ביותר. אנשי כלכלה, יועצים עסקיים, עורכי דין איכותיים, אנשי משאבי אנוש. וגם פסיכולוגים במידת הצורך.

עליכם בעצם לייצר תכנית אסטרטגית עסקית איכותית שמעניקה לתהליך את החיישנים המתאימים לזהות סיכונים. לזהות הזדמנויות ולהפוך לתהליך נקי, נוח וחלק שיתן בעיקר שקט נפשי לרוכשים, לאחר ביצוע הרכישה.

איך לבחור את אנשי המקצוע הנכונים

זה לא סוד, לשכור את אנשי מקצוע מתאימים ואיכותיים זה לא דבר פשוט. יחד עם זאת, כשאתם מבצעים תהליך כמו רכישת חברה או רכישת פעילות של חברה מומלץ שתעשו זאת על הצד הטוב ביותר.

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה על הצד הטוב ביותר היא להקיף את עצמכם באנשים הכי טובים שרק אפשר למצוא. את אלו, תוכלו למצוא באמצעות המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים. מחברים, משפחה, קולגות או כל אדם אחר עליו אתם סומכים.

כמו כן, תוכלו לחפש ברשתות ביקורות רלוונטיות ואותנטיות. או להסתמך חוות דעת וביקורות גם בפלטפורמות דיגיטליות רלוונטיות.

כל אלו יעניקו לכם את האינדיקציה האמיתית לגבי אנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך הרגיש, והחשוב הזה. תהליך שלא קורה הרבה בחיים. ואם הוא כבר קורה, רק אנשי המקצוע יוכלו ללוות אתכם כראוי.

כמו כן, חשוב לשים לב שבזמן תהליך של עסקאות מסוג זה עבור המוכרים, שיקולי מס הם שיקולים עיקריים, כמו גם מקסום שיעור התמורה בנטו. יחד עם זאת, עבור הצד הרוכש שיקול המס פחות רלוונטי. השיקול היותר משמעותי הוא חשיפת התחייבויות ותביעות עתידיות לחברה.

ללא שיקולי מס ספציפיים הרוכשים לרוב ירכשו את פעילות החברה בלבד, ללא מניות החברה. דבר זה יגדיל את נטל המס על החברה המוכרת. במקרה זה, יש לשים לב להתאמת המחיר והגדלת סכום הנטו. כך יצטמצמו סיכונים לרכישה בזמן רכישת המניות.

אין תגובות

נדל”ן עסקי למכירה – חשוב לדעת

כשאנחנו נכנסים לעומק עולם הנדל”ן, מה עדיף מבחינת עסקי הנדל”ן יותר? האם נדל”ן מגורים או נדל”ן עסקי מסחרי.

לא כולנו נולדים אשפי נדל”ן. וזה רק טבעי והגיוני שנרצה להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. השוק הכי חם בנדל”ן גורם למאות אלפי משקיעים בשנה ברחבי העולם להשקיע את כספם בנכסים מסחריים ועסקיים. ללא שום ספק, יש בו יהלום שגורם לכולם להשקיע בו.

סוגי השקעה בנדל”ן עסקי

השנים האחרונות הביאו עמן ביקוש גבוה מטעם אזרחים בישראל שבוחרים בכל יום מחדש להשקיע בעולם הנדל”ן. הביקוש בא לידי ביטוי בשל עליה במחירים. על כן, השקעה בנכסי נדל”ן עסקי למכירה היא השקעה נזילה ומושכת לקהל היעד הישראלי.

עולם הנדל”ן העסקי הוא עולם רחב שמאפשר מגוון של סוגי השקעות. משרדים, חנויות, שטחי מסחר, מפעלים, שטחי תעשייה, מחסנים ועוד דומים. לעולם ההשקעות יש כמה אפיקים וחשוב שנדע מהם:

 • השקעת אקזיט

השקעה בנכס למטרת השבחתו, ומכירתו בעלויות גבוהות יותר מהעלות שנקנה.

 • השקעה בנדל”ן מניב

מסלול השקעה שנולד במטרה ליצירה של תשואה חודשית או תשואה שנתית. אותה משיגים דרך השכרת הנכס שרכשתם.

 • ההשקעה הספקולטיבית

זוהי השקעה המיועדת לצורך יצירת רווח של הון עתידי. השקעה זו מיושמת במסגרת של השקעה בקרקע או במגרש.

שני סוגי ההשקעה בנדל”ן

זה לגמרי ברור שכל השקעה תחייב אתכם לבדוק את הכל ולהבין על בסיס מידע איכותי ומוקדם האם כדאי לכם להשקיע את הכסף במסלול זה או אחר. ולכן, מגוון של נכסים מסחריים יהיו בעלי מסלולי השקעה שונים אחד מהשני. על מנת לדעת היכן לבחור, התייעצו והגיעו בליווי איש מקצוע איכותי שיוכל להמליץ לכם, ללוות אתכם ולייעץ לכם.

אם בכל זאת החלטתם לנסות ולהשקיע לבד, חשוב שכירו את שני הסוגים העיקריים להשקעה בנדל”ן:

 • נדל”ן למגורים

נדלן כשמו כן הוא, נדל”ן לצורך מגורים הכולל בתוכו בתי מגורים, מגרשים לבניה ודירות.

 • נדל”ן מסחרי

נכסים מסחריים ביניהם משרדים, חנויות, מפעלים, מחסנים, מגרשים, שטחי מסחר ועוד.

בחיפוש אחר השקעה שהיא אפקטיבית ומשתלמת בנדל”ן מסחרי, מומלץ לחשוב על כדאיות השקעה. אם אנחנו בוחנים השקעה למגורים חשוב לבצע אפיון לסוג הנכס. לגיל שלו, למצב של הנכס, לגודל שלו והמיקום.  

בחינה של נדל”ן עסקי למכירה צריכה להיות מאופיינת על ידי מטרות הנכס, בנוסף כמובן לשאר הפרמטרים. הגיל, הגודל, מצב הנכס, המיקום, כל אלו נכונים לבחון. אך חשוב שגם תאבחנו את מצב הנכס.

צורת ההשקעה היא גם בעל משקל רב. תוכלו לאבחן זאת על ידי הגדרה מוקדמת של תנאי הריבית אותה תצטרכו לשלם במקרה של הלוואה לצורך השקעה. בדקו מהן רמות הסיכון הנלווים, מהם תנאי שוק המכירה. מהם תנאי ההשכרה באיזורים שנמצאים הנכסים, ועוד פרמטרים רלוונטיים. כמובן, שבכל התהליך מומלץ שתתייעצו ותיוועצו באנשי מקצוע מהטובים בתחום.

נדל”ן מסחרי – השקעה מעניינת

השקעה בעולם הנדל”ן היא אחת מההשקעות היותר מעניינות, אם אתם כמובן אוהבים את תחום הנדל”ן. נדל”ן עסקי למכירה הוא צעד שיש לגשת אליו כשאנחנו יודעים שמדובר על נכס מניב שיכול להביא לנו רווח נזיל. ולכן, מסלולי ההשקעה השונים מאפשרים לנו כמה אופציות.

אחד ההיבטים שחשוב להסתכל עליהם הוא מיסוי בהשקעה. משקיע פרטי שבוחר להשקיע במסחרי נדרש למס בשעור של בין 30 עד ל45 אחוזים. לצד גובה השקעה זו, אפשר לקבל התאמה רלוונטית לגבי האם הנכס מתאים לנו באופן אישי.

ישנם לא מעט נכסים בשוק הנדל”ן המסחרי. חברות רבות שמספקות משרדים, ושטחי נדל”ן להשכרה או מכירה מתוך המתחם שלהם עצמו. חללי עבודה משותפים שהפכו להיות מאד רלוונטיים וטרנדיים בתקופה האחרונה ובשנים האחרונות. וגם המחסנים נכנסו לסיטואציה הזאת, ובכולם ההשקעה משתלמת.

חוזי השכירות של הנכסים הם איכותיים ביותר. אם אתם שוכרים את הנכס לתקופה ארוכה, תהיה לכם יציבות איכותית ברמה הכלכלית, ואף רווחים לשנים הבאות ולעתיד. יהיו לכם שוכרים קבועים, בטוחים ותרגישו עמם בנוח בנוסף ליציבות ולביטחון הכלכלי.

הנדל”ן המסחרי לא רק מעניק רווח איכותי ברמה הכלכלית, אלא גם מאפשר לכם לגוון בנכסים. מעניק לכם שקט נפשי, ואין בו בירוקרטיה מורכבת מדי. ואם כן, ישנם לא מעט אנשי מקצוע מעולים בתחום שתמיד ישמחו ללוות אתכם.

איך לבחור את אנשי המקצוע שילוו אתכם

כמו בכל עולם העסקים, ולאו דווקא בהשקעות נדל”ן מומלץ לבדוק היטב את ההמלצות, חוות הדעת והביקורות לפני שאנחנו שוכרים. רוכשים, או מבקשים את שירותיהם של אנשים המתמקצעים בתחום מסוים.

השקעה בעולם הנדל”ן בין אם פרטי ובין אם מסחרי הוא צעד משמעותי. אתם משקיעים סכומי עתק מכספכם הפרטי בנכסים. מדובר ברווחים העתידיים שלכם, בחסכונות שלכם, באוכל של המשפחה שלכם. ולכן, חשוב שאכן תהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר.

למצוא את אנשי המקצוע תמיד תוכלו דרך חברים, קולגות, או בפלטפורמות המיועדות לכך. ובפלטפורמות אלו גם וודאו כי אכן מאמתים את הביקורות והן אותנטיות.

וכאשר אתם כבר בליווי המקצועי, וודאו מהם המסלולים שהכי מתאימים לכם באופן אישי. זאת על מנת שתוכלו לבצע תהליך השקעה קל, חלק, ותמקסמו את התוצאות, וללא שום עגמת נפש עתידית.

בהשקעות כלכליות חשוב שתתנהלו ביחד עם אנשי המקצוע עמם יש לכם כימיה טובה. הם הביטחון שלכם, אותם אתם תשאלו את השאלות הכי חשובות ללא מבוכה. איתם תלמדו על עולם ההשקעות, והם אלו שילוו אתכם בכל עסקה ועסקה מתחילתה, ועד סופה. וגם לאחריה.

 

צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!
  לשאלות ופרסום נכסים:
  טלפון: 0723971642
  אימייל: info@brokerli.com

  לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו