אין תגובות

השקעה בשוקי ההון למתחילים – איך מתחילים ומה צריך לדעת

stock market invest for beginners brokerli

קרדיט לתמונה pexels

במבט ראשון שוק ההון עשוי להרתיע ולהיראות מורכב במיוחד עבור המשקיע המתחיל, אך למידה בסיסית של המושגים והכלים עשויה להקל את צעדיו הראשונים של המשקיע בשוק ההון. ולראייה, שוק ההון למתחילים הוא משפט שכיח במנועי החיפוש באינטרנט ולא בכדי, בשנים האחרונות גובר השיח הפיננסי בכלל והשקעות בבורסות בפרט ברשתות החברתיות, באתרים הכלכליים ויותר משקיעים מתחילים את צעדיהם הראשוניים בשוקי ההון.

מושגים בסיסיים

שוק ההון הוא זירת מסחר בו ניתן לסחור במוצרים ובמכשירים פיננסיים. מוצר בבורסה יכול להיות נייר ערך המייצג או מבטא בעלות בחברה מסוימת או כלפי חוב מסוים. מכשירי השקעה הם כלים אשר מייצגים ומבטאים אסטרטגית השקעות מסוימת שבהתאם לה נרכשים מוצרים פיננסים שונים, או כאלה אשר עוקבים אחר סל של מוצרים פיננסיים.

בין המוצרים השכיחים ביותר בבורסה ניתן לציין את המניות ואת אגרות החוב. מניה מבטאת בעלות יחסית בחברה והיא מזכה את המחזיק בה בהשתתפות בחלוקת הרווחים בחברה בהתאם למדיניות החברה (נקרא דיבידנדים). שוויה נגזר באופן יחסי משווי שוק החברה. להבדיל ממניה, אגרת חוב מבטאת התחייבות חוזית של חברה לבעל האגרת עבור החזר חוב בצירוף ריבית ידועה מראש.

אסטרטגיות השקעה בסיסיות

במסגרת שוק ההון למתחילים ניתן למנות שתי אסטרטגיות כלליות ועיקריות להשקעות בשוק ההון: השקעה פסיבית והשקעה אקטיבית. הראשונה מבוססת על תפיסה הרואה בפיזור רחב של השקעה והתכנסות לממוצע התשואות כערכים מובילים המשיאים לאורך זמן את התשואה המרבית. קרנות סל הן המכשיר העיקרי באסטרטגיה זו והן מאפשרות חשיפה רחבה בעלויות נמוכות ובפשוטות למדדי מניות בחתכים שונים. השנייה, הגישה האקטיבית להשקעות, מבוססת על בחירה מחושבת של מניות של חברות ספציפיות, שבשאיפה ישיאו תשואה גבוהה מהתשואה הממוצעת של השוק כולו. אסטרטגיה זו מבוססת על תחשיבים ומודלים חשבונאים שונים, תחזיות ביקוש ומגמות כלכליות עולמיות.

מאגרי המידע

לרשות המשקיע המתחיל עומדים מספר קבוצות של מאגרי מידע העשויות להגביר את ההבנה הפיננסית של המשקיע בהתאם למתרחש בשוקי ההון:

 1. אתרי חדשות פיננסיים – באתרים אלה ניתן למצוא מידע רחב בנושאים שונים, ישירים ועקיפים, לגבי כלכלה בכלל והשקעה בשוקי ההון בפרט. שם תוכלו למצוא פרשנויות כלכליות, מידע השוואתי לגבי השקעות שונות, המלצות אנליסטים ועוד.
 2. בתי השקעות, בנקים וגופי מחקר – באתרים אלה ניתן למצוא סקירות עומק כלכליות וניתוח מגמות בשוקי ההון. המידע לרוב ניתן ללא עלות ובמסגרת השירות עבור המשקיעים בשוקי ההון.
 3. רשתות חברתיות – ניתן למצוא קבוצות וקהילות שונות ברשתות החברתיות המתמקדות בידע פיננסי בכלל ובהשקעות בשוקי ההון בפרט.
 4. בלוגים כלכליים – באתרים עצמאיים תוכלו להיחשף לניתוחי מניות בהתאם לאסטרטגיות שונות, מעקב השוואתי בין תיקי השקעות, ניתוחים כלכליים שונים ועוד. המאפיין את רוב האתרים האלה הוא עצמאותם והיותם בדרך כלל בלתי תלויים.

איך מתחילים להשקיע?

תחת הקטגוריה של שוק ההון למתחילים ניתן לציין את שיטת המסחר עצמאי. המשקיע המתחיל נדרש לפתוח תיק ניירות ערך בחשבון הבנק שלו או לחלופין חשבון למסחר עצמאי באחד מבתי השקעות שהם חברי בורסה. באמצעות מערכת מסחר פשוטה יחסית ניתן להשקיע מכל מקום ובכל זמן, לסחור במוצרים השונים ולבצע ניתוחים שונים למוצרים שונים.

ומה צריך לדעת?

בבואכם להשקיע לראשונה בשוק ההון חשוב להבין את העלויות הקיימות במסגרת ההשקעה ואת ההשפעות בהיבטי המיסוי של ההשקעה בשוק ההון. להשקעה בבורסה עלויות קבועות כגון: עמלת קנייה, עמלת מכירה, עמלת המרת מט"ח, דמי משמרת ועוד. שימו לב כי ישנם דמי ניהול מובנים במוצרי השקעה מסוימים כדוגמת קרנות או קרנות נאמנות. בהיבטי המיסוי, קיים מס רווחי הון המושת על הרווחים ועומד ברוב המקרים על 25% נכון להיום. חשוב להכיר כי מס זה ניתן לקיזוז כנגד הפסדי הון שנעשו בהשקעות באמצעות הליך פשוט יחסית, אך כזה הדורש הגשת טפסים למס הכנסה במסגרת הדיווח השנתי.

סיכום

שוק ההון מתאים גם למתחילים ומהווה הזדמנות טובה להגדלת הון לאורך שנים. באמצעות הון התחלתי נמוך, הכרת המושגים והכלים הבסיסיים, למידה מתוך מאגרי המידע הזמינים ברשת והתנסות במערכות המסחר דרך הבנקים או בתי השקעות חברי הבורסה, יכול המשקיע המתחיל לצבור ניסיון ראשוני בהשקעות ובשאיפה להגדיל את הונו האישי.

אין תגובות

3 אפשרויות לקבל הלוואה לעסק שלכם

3 אפשרויות לקבל הלוואה לעסק שלכם

קרדיט לתמונה pexels

הרבה מאוד עסקים מתחומים שונים, בכל סדר גודל, זקוקים לא פעם להלוואות לצרכים מגוונים. הלוואות אלו, אשר יכולות להשתוות לסכומי כסף שונים, יכולים לעזור לעסקים להתפתח, לגדול, ומנגד יכולים לעזור להם להתמודד עם כשלים שיצרו הפסדים אשר מאיימים על המשך תפקודו של העסק.

עם השנים, נוצרו מסלולים שונים בעזרתם אפשר לבקש הלוואות לעסק שלכם. אם בעבר, זה היה בעיקר דרך הבנקים (באופן רשמי) או דרך מלויים פרטיים (באופן לא רשמי), אזי שהיום אנחנו יכולים למצוא מגוון גורמים אשר מסוגלים לספק הלוואות לכל מטרה, בכל סכום, על פי דרישה בהתאם לתנאים כאלה ואחרים.

לפני שנציג שלוש דרכים בעזרתן אפשר לבקש ולקבל הלוואה, נסביר בקצרה מתי אפשרי וזה נכון לקבל הלוואה. כל בעל עסק יכול לבחון את האופציות שעומדות לרשותו ומתי זה נכון מבחינתו לפנות אל גורם מסוים לבקש הלוואה.

הלוואה לצורך כיסוי חובות – עסקים שנדרשים לכסות חובות, יכולים לפנות אל גורמים מלווים בבקשה לקבל הלוואה שתאפשר להם לכסות את החוב. במקומו הם יצטרכו להחזיר את ההלוואה בפריסה לאורך זמן, בצורה יותר נוחה.

הלוואה לצורך פיתוח העסק – זו יכולה להיות הלוואה לצורך רכישת נכס, שיפוץ נכס קיים, רכישת ציוד ומכונות, השקעה במחלקות מסוימות, רכישת חברות אחרות ועוד. המחשבה היא שההלוואה תאפשר להגדיל את סך ההכנסות.

הלוואה לצורך פעילות שוטפת – על מנת לקיים את הפעילות של העסק לאורך זמן, יהיה נכון לקחת הלוואה, מתוך ציפייה שהעבודה השוטפת תייצר הכנסות שיאפשרו להחזיר את ההלוואה.

הלוואה לצורך הקמת עסק – אנשים שיש להם הון עצמי בגובה מסוים ומעוניינים להקים עסק, יכולים לפנות אל גורם מלווה בשביל לקבל את היתרה לצורך כך. צריך לומר, מדובר על תנאים מאוד בעייתיים, מאחר והגורם המלווה לוקח כאן הימור שיכול להיות מסוכן עבורו.

מה הן האפשרויות לנטילת הלוואה

כאמור, ישנן שלוש אפשרויות לנטילת הלוואה עסקית. כל אחת מהן שונה בתנאים, דרישות וכן בסכומים שניתן לבקש.

הלוואה מהבנק – מדובר בסוג ההלוואה הכי שכיחה שיש. ניתן לפנות לבנק, אשר יציג את תנאים ודרישות מסוימות. בדרך כלל הבנק יציב את התנאים הקשים ביותר מבין כל הגורמים הקיימים בשוק, בפרט אם מדובר בעסק קטן. ההסבר לכך היא האחריות המוטלת עליו כגוף ציבורי שאמון על שמירת הכסף של כלל הציבור.

הלוואה מגופי מימון – ישנם גורמים פרטיים, חוץ בנקאיים, אשר מספקים הלוואות לכל מטרה, כולל לעסקים. התנאים הרבה יותר נוחים מאשר אלה של הבנק וכן של גורמים אחרים שיכולים לספק לנו הלוואה לעסק.

הלוואה מחברות ביטוח/אשראי – ניתן גם לפנות אל חברת אשראי או חברת ביטוח על מנת לקבל הלוואות. כל חברה מציעה דרישות ותנאים משלה, כמו כן ההלוואות הן בסדרי גודל שונות ואינן קבועות.

לא התעסקנו במאמר הזה אבל כמובן מאז הקורונה ובשנתיים האחרונות אחד המסלולים הפופלאריים ביותר הוא הלוואה בערבות מדינה – נדבר על זה במאמר נרחב.

אין תגובות

קונים או מוכרים עסק? החשיבות בהנפקת רישיון עסק מסודר

Business photo created by pressfoto – www.freepik.com

הנפקת וקבלת רישיון עסק נדרשת מהרשות המקומית וזאת על פי חוק רישוי עסקים. החוק קובע כי כל בית עסק הרשום בצו רישוי עסקים, חייב בקבלת רישיון וזאת על מנת להפעיל את בית העסק שלו באופן חוקי. החוק נועד להבטיח פיקוח על כך שעסקים יפעלו בהתאם לתקנות שנקבעו מראש שהמטרה שלהן היא להגן על נותני השירות ועל מקבלי השירות.

המטרות של חוק רישוי עסקים

 • להבטיח כי בית העסק ראוי לספק שירות וכי הלקוחות ייהנו מתנאים נאותים מבחינת בטחות, היגיינה, תברואה וכו'. כל עסק הינו בעל מאפיינים שונים וייחודיים ומשום כך ישנם קריטריונים המשתנים בהתאם לסוג השירות הניתן.
 • כאשר מדובר בעסקי מזון, ישנן סכנות בריאותיות של ממש במקרים בהם בית העסק אינו פועל בהתאם לכללים הנדרשים מבחינה תברואתית והגיינית. רישיון עסק מבטיח פיקוח שנועד להבטיח כי במקום יתבצעו בדיקות שיאפשרו מכירה של מזון וזאת ללא חשש לפגיעה בבריאות הלקוחות. כמו כן, הפיקוח והבקרה נועדו למנוע סיכונים העלולים לנבוע משימוש בחומרים מסוכנים דוגמת חומרי הדברה שיבואו במגע עם המזון.
 • יצירת סביבה בטוחה בבית העסק ובסביבתו, מניעת מפגעים בטיחותיים ומטרדים שונים שייתכן והם קיימים ויש להסירם.
 • עסקים מסוימים נדרשים להתקין אמצעי אבטחה מפני מקרי פריצה, שוד ופורענויות אחרות.

אינטרס משותף של הרשויות ושל בעלי העסקים

המטרה של הרשויות במתן רישיון עסק הינה לקדם את העסקים ולהבטיח כי מספקים שירות בסטנדרטי איכות גבוהים, תוך שמירה על בריאות ובטיחות הציבור. המחשבה הראשונה של בעל עסק כאשר הוא מקבל את הדרישות של הגופים הרלוונטיים השונים בכל הנוגע לבית העסק שלו, הינה כי מנסים לשים לו רגליים ולא מאפשרים לו להתפרנס בכבוד. אולם, למעשה, ההיפך הוא הנכון והאינטרס של הרשויות הינו שעסקים יפעלו בסביבה בטיחותית ויספקו מוצרים ושירותים איכותיים שייתרמו להם הן מבחינת צמיחה ורווחיות והן מבחינת המוניטין. עסק הפועל ברישיון יוצר אמון בקרב קהל הלקוחות ומבטיח כי הם יזכו ליהנות משירות ומוצרים איכותיים ובטוחים.

ליווי וייעוץ מקצועי בהליך הנפקת רישיון עסק

הליך קבלת רישיון עסק עלול להיות מסורבל וכרוך בהשקעת זמן רב בהליכים בירוקרטיים מתישים. משום כך, בהחלט ניתן ומומלץ לקבל ליווי וייעוץ מידי מומחים בעלי ניסיון ומיומנות בתחום. חברות מקצועיות המספקות שירותי ליווי וסיוע בהנפקת רישיון עסק, מספקות יתרונות רבים: זירוז וקיצור לוחות הזמנים, טיפול בכל ההליכים הבירוקרטיים הנדרשים, איסוף מסמכים, ניהול מו"מ מול הגורמים הרלוונטיים, מילוי טפסים בצורה נכונה ועוד. הליך הוצאת רישיון עסק הינו חיוני ונחוץ הן כאשר אתם מתכננים לפתוח עסק חדש והן במידה ואתם מעוניינים למכור עסק קיים. בשני המקרים, הנפקת רישיון עסק בצורה מסודרת תשרת את האינטרסים שלכם ותבטיח כי אתם פועלים בהתאם לחוק.

אין תגובות

מניות מומלצות להשקעה – סיכום רבעון 2021

Abstract photo created by jcomp – www.freepik.com

מניות מומלצות להשקעה- סיכום רבעון 2021

 באילו מניות כדאי להשקיע היא קודם כל שאלה של איזה סוג של משקיעות אתן, מה אסטרטגיית ההשקעה, מה רמת אהבת/שנאת הסיכון וגם שאלה של תקציב.

כולנו עדים להתפוצצות של הביטקוין ובעוד שתמיד טוב לקנות אותו, היום זה פשוט כבר לא ריאלי, יחד עם זאת, זה לא מבטל את שפע המטבעות הוירטואליים האחרים שקיימים שם בחוץ, ההפך הוא הנכון. ההתפוצצות של הביטקוין היא ללא ספק לגיטימציה וגושפנקה משמעותית וסימן לבאות. זה הזמן להשקיע בענף זה.

לבחור נכון את המניות שלך וללכת איתן את הדרך הנכונה

לכאורה, מילת המפתח בשוק ההון היא למצוא את המנייה המנצחת. מי לא חלם על האקזיט האולטימטיבי שמאפשר לקנות את המנייה בזמן, למכור אותה בזמן ולהישאר עם כל הקופה. זה קורה לא מעט. זה קרה עם הביטקוין, זה קרה על המניה של דלק, זה קורה עם הרבה מניות טק.

אנשים רבים מתבלבלים לזהות מגמות שכאלו עם אסטרטגיית השקעה נכונה ובלעדית ובכך משקיעים את כל הונם במניה בודדת ויותר פעמים מפסידים גם את המינוף, מאשר גורפים קופה. זה לא אומר שזה לא יכול לקרות, זה רק אומר שלהתבסס על אירועים כאלה יהיה כמו לבסס את אסטרטגיית ההשקעה שלך על מילוי כרטיסי לוטו.

מרוויחי הביטקוין הגדולים הם אותם משקיעים שרכשו ביטקוין בימים שהוא עלה דולרים ספורים והתמידו, נשארו נאמנים לבחירה ולהשקעה שלהם וויתרו על הדילוג של כניסה ויציאה. פשוט חיכו להבשלה. זה נכון לגבי כל מניה שתחשבו עליה, למעשה לגבי כל המוצרים הפיננסיים שקיימים שם בחוץ.

מה המומחים ממליצים?

מניות מומלצות להשקעה על ידי המלצות המומחים אלו הן מניות שהולכים איתן בטווח הארוך. זה נכון, אפשר גם לעבוד בלהרוויח מפערי השערים. זה מצריך עבודה יומיומית וזה בהחלט רווחי למי שעובד עם האצבע על הדופק. יחד עם זאת, השקעות זה לא עולם מיידי, ההפך הוא הנכון. מי שבאמת רוצה להרוויח בבורסה צריך לקחת אוויר ולהבין שמילת המפתח פה היא אורך רוח.

באילו מניות כדאי להשקיע היא כמובן תמיד גם עניין של השקפה. כך למשל גם עכשיו זה זמן טוב להמשיך ולהשקיע במניות של בנקים שמציגים פעילות יציבה בעקביות. גם זהב הוא אפיק השקעה נהדר, מתגמל שמוכיח את עצמו גם בתקופות הסוערות ביותר.

שוק נוסף שחם במיוחד ומומלץ מאד להכנס אליו הוא שוק הקנאביס שרלוונטי יותר מאי פעם.

*הערה: אין במאמר המלצה או ייעוץ להשקעה במנייה כזו או אחרת וכל המשתמע מכך.

אין תגובות

בתים למכירה באיי יוון – לפקדה, כרתים, רודוס

image: PEXELS

השקעות באיי יוון הפכו להיות מאוד פופולריות בשנים האחרונות. לא מעט משקיעים מצאו את עצמם בוחרים ביעד הזה כיעד המועדף עליהם להשקיע. רכישת בית בלפקדה, כרתים או רודוס הפכה להיות שכיחה במיוחד, ואתם בוודאי שואלים מדוע? מהן הסיבות שהפכו את היעד הזה להיות המועדף על לא מעט משקיעים ישראלים? יש לנו את כל התשובות לשאלות האלה. כך שאם אתם רוצים להשקיע באיי יוון, תוכלו להכיר את כל הסיבות שבגינן שווה לעשות זאת.

מגוון רחב של בתים למכירה

בשנים האחרונות אנו רואים כי זה לא מסובך למצוא בית בלפקדה או בכל אחד מאיי יוון. הסיבה לכך היא שישנה עלייה מאסיבית בכמות הבנייה באזורים האלה. כך שכל מי שרוצה לחפש בית שמתאים לצרכים שלו יכול למצוא אותו. הבית יכול לשמש אתכם למגורים, להשכרה או אפילו לנופש. אתם אלה שבוחרים איזה שימוש לעשות בבית שאותו רכשתם. ברגע שתבחרו את השימוש, תוכלו גם להבין איזה סוג של בית אתם מחפשים.

מחירים אטרקטיביים ביחס לישראל

כל משקיע ישראלי מכיר את יוקר המחייה בישראל על בשרו. העלות של דירות להשקעה בישראל היא גבוהה במיוחד, וזה מה שגורם לאנשים לחפש בית בלפקדה. המחירים באיי יוון הם זולים במיוחד, כאלה שבישראל נוכל רק לחלום עליהם. זוהי הסיבה שלא מעט משקיעים מחליטים לבצע את ההשקעה דווקא באיי יוון ולא בישראל. שם הם יכולים לרכוש בית גדול במיוחד במחיר לכל כיס. מחיר שלא יגרום להם לחשוב על כך לעומק. בחלק מהמקרים אותם משקיעים יוכלו לרכוש מספר בתים שונים בעת ובעונה אחת.

תיירות מכל העולם בכל ימות השנה

יצא לכם לבקר לאחרונה באיי יוון? לא מעט ישראלים מבקרים באיי יוון על מנת לנפוש בהם. ביחד עם הישראלים מגיעים עם עוד מתיירים מכל רחבי העולם. זוהי עוד סיבה שבגינה כדאי לכם לשקול בחיוב לרכוש בית בלפקדה או בכל אחד מהאיים האחרים. בגלל שהתיירות נמצאת בשיאה בכל עונות השונה, תוכלו להשכיר את הדירה באופן שכיח. השכרת הדירה לתיירים יכולה לאפשר לכם לקבוע את התנאים שנוחים לכם בהתאם למצב התיירות. הכוח נמצא בידיים שלכם כאשר התיירות נמצאת במגמת עלייה.

בירוקרטיה פשוטה במיוחד

אין לכם מה לחשוש מהבירוקרטיה של רכישת בית בלפקדה או בכל אחד מהאיים היווניים האחרים. הבירוקרטיה היא מאוד פשוטה, כאשר בלפקדה אפילו לא תצטרכו לבצע פעולות מיוחדות. האי הזה בשונה מאיים אחרים מאפשרים לאזרחים ישראלים להיות בעלי נכס ללא אזרחות. לא מעט מדינות אחרות בעולם יחייבו אתכם להיות אזרחי המדינה על מנת לרכוש נכס. במצב כזה הבירוקרטיה עלולה להיות מאוד מתישה, היא תביא אתכם למצב שבו בסוף אם עוד עלולים להרים ידיים או לוותר.

אין תגובות

מס הרכישה ירד ומשקיעי הנדל"ן חוזרים לשוק הישראלי

tree investing

עם פרוץ משבר הקורונה, מחירי הנדל"ן בישראל חוו ירידת מחירים מסוימת, אך כעת נראה שהמגמה מתהפכת.

מנתוני הלמ"ס שפורסמו בתחילת 2021 עולה כי מחירי הנדל"ן בישראל חזרו לעלות ואחת הסיבות לכך היא חזרתם של המשקיעים לשוק בהמוניהם. להורדת המיסוי על דירה נוספת מעבר לדירה ראשונה השפעה מרכזית על מגמה זו.

בשנת 2020 הוחלט להוריד את מס הרכישה על דירה שניה או יותר מ-8% ל-5% (עד לסכום מסוים שמתעדכן אחת לשנה). המשמעות היא שמשקיעי נדל"ן יכולים כעת לרכוש דירה להשקעה ולשלם הרבה פחות מס.

מהו מס רכישה? ומהו שיעורו כעת?

מס רכישה הינו מס שמוטל על רכישת דירה חדשה ומשולם למדינה.

שיעור מס הרכישה בישראל נקבע לפי מדרגות מס שנקבעות בחוק ומתעדכנות מפעם לפעם בהתאם למדד שירותי הדיור בבעלות דיירים. בשיטה זו, ככל שעלות עסקת הרכישה גבוהה יותר, כך יעלה שיעור המס.

שיטת המדרגות נועדה במקור לקדם שוויון חברתי ולהקל על מצוקת הדיור בישראל. הרעיון היה להקל על רכישת דירה במחיר נמוך יחסית, ולהגדיל נטל המס על רכישת דירת יוקרה.

מהו ההבדל בין מס הרכישה על דירה ראשונה לבין מס הרכישה על דירה שנייה?

על פי לשון החוק בישראל, קיים הבדל בין מס על רכישת דירה ראשונה או רכישת דירה שנייה ומעלה.

רוכשי דירה ראשונה ויחידה זכאים לפטור ממס רכישה על שווי של עד כ-1.747,865 מיליון ש"ח ממחיר הנכס. מעבר לסכום זה, הקונים ישלמו מס רכישה מופחת על פי מדרגות המס הקבועות בחוק.

לעומת זאת, אדם שמחזיק כבר בנכס בבעלותו ומעוניין לרכוש דירה נוספת לא ייהנה מהקלות המס, ויצטרך לשלם מס רכישה במדרגות המס הגבוהות יותר.

איך השתנתה מדיניות מס הרכישה בישראל בשנים האחרונות? ומה המצב עכשיו?

בשנת 2015, משרד האוצר שינה את מדיניות מס הרכישה על דירה שנייה ומעלה, מתוך מטרה למתן את מגמת העלייה במחירי הדיור, להגדיל את היצע הדירות ובכך לספק מענה לביקוש לדיור בקרב צעירים ומשפרי דיור.

בשל משבר הקורונה ובמטרה לעורר מחדש את שוק הנדל"ן בארץ, הוחלט ביולי 2020 להוריד את מס הרכישה על דירה להשקעה לשיעור המקורי שחל לפני הרפורמה. המשמעות היא שמס הרכישה על דירה שנייה ומעלה מתחיל ממדרגה של 5% ולא 8%.

בנוסף, למשפרי דיור, כלומר למי שרוכש דירה ורק לאחר מכן מוכר את הדירה הקודמת, עומד פרק זמן של כ-18 חודשים למכירת הנכס הקודם בתשלום מס רכישה מופחת.

מהן מדרגות מס הרכישה על דירה יחידה?

 • מדרגה ראשונה: עד 1,747,865 ש"ח – אין צורך בתשלום מס
 • מדרגה שנייה: בין 1,747,865 ש"ח לבין 2,073,190 ש"ח – 3.5%
 • מדרגה שלישית: בין 2,073,190 ש"ח לבין 5,348,565 ש"ח – 5%
 • מדרגה רביעית: בין 5,348,565 ש"ח לבין 17,828,555 ש"ח – 8%
 • מדרגה חמישית: מעל 17,828,555 ש"ח – 10%

מהן מדרגות מס הרכישה על דירה שנייה בישראל?

 • מדרגה ראשונה: עד 1,292,280 ש"ח – 5%
 • מדרגה שנייה: בין 1,292,280 ש"ח לבין 3,876,835 ש"ח – 6%
 • מדרגה שלישית: בין 3,876,835 ש"ח לבין 5,338,290 ש"ח – 7%
 • מדרגה רביעית: בין 5,338,290 ש"ח לבין 17,794,305 ש"ח – 8%
 • מדרגה חמישית: מעל 17,794,305 ש"ח – 10%

איפה בישראל כדאי לרכוש דירה להשקעה?

לפני שמחליטים היכן לקנות דירה להשקעה בישראל, חשוב לברר מהן ערים מומלצות בארץ להשקעה בנדל"ן למגורים. המדריך של אתר נדלן מאסטר יכול לסייע לכם עם החלטה זו. כמו כן, הנה מספר נתונים מעניינים מהעת האחרונה:

בית שמש רשמה את העליה החדה ביותר בעסקאות נדל"ן להשקעה, כאשר כיום העיר מדורגת במקום החמישי ברשימת 20 הערים המבוקשות להשקעה.

ערים נוספות ברשימה הן חיפה (מקום שני) וירושלים (מקום שלישי), אך בראש הרשימה עומדת כמובן העיר תל אביב.

אחריהן ברשימה מצויות קרית ים, קרית מוצקין ועכו, שהפכו גם הן בשנים האחרונות ליעד אטרקטיבי למשקיעי נדל"ן.

מהי התשואה הפונציאלית הממוצעת על דירה להשקעה בישראל?

התשואה הממוצעת על דירה להשקעה בישראל נעה בין 4%-3% בשנה ואף 5% ומעלה, תלוי כמובן בסוג הנכס ובמיקומו.

ככלל, דירה ממוצעת בין 3.5-4 חדרים תניב תשואה שנתית בשיעור של 3.3% בממוצע, בעוד התשואה מדירה קטנה יותר בת 1-2 חדרים תהיה גבוהה יותר ותעמוד על 3.5% בממוצע.

אין תגובות

רכישת נכס דיגיטלי

רכישת נכס דיגיטלי

רכישת נכס דיגיטלי

אם בעשור הקודם מישהו היה אומר שנכס יהפוך לדיגיטלי ויהיה שווה ערך לנכס מניב קיים, היינו חושבים שמדובר בבדיחה.

אבל הזמנים השתנו ונכסים דיגיטליים הפכו שווים ונחשבים לאפיק השקעה כדאי לבעלי הכנסה פנויה בדיוק כמו נכסים מוחשיים (כדוגמת דירה משרד או עסק).

הזירה הדיגיטלית הפכה לזירת הפרסום הכי משמעותית בעשור הנוכחי ובדרך להפוך לזירה העיקרית בתחום המכירות הפרסום והתוכן.

הנתון הזה הפך אותה לאפיק הכנסה משמעותי ורבים כיום פונים לרכישת נכס דיגיטלי שנחשב להשקעה כדאית במרבית המקרים.

נכסים דיגיטליים נפוצים

 1. נכסים דיגיטליים בבעלות מלאה – אתרי אינטרנט, ספרים דיגיטליים, קורסים דיגיטליים, פודקאסטים ועוד.הם דוגמא לנכסים השייכים במלואם למי שהקים אותם. דהיינו באפשרותו לפעול ולשווק אותו כרצונו לבחור את התכנים העיצוב והתקנון.
 2. נכסים תחת פלטפורמה – רשתות החברתיות כדוגמת פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב, ואפליקציית וואצפ. חנויות באי ביי או אמאזון. היתרון לנכסים מסוג זה זה שקיימת פלטפורמה נוחה עם חשיפה גבוהה והשקעה יחסית קטנה.

למי מתאים רכישת נכס דיגיטלי?

מי שמעוניין בנכס דיגיטלי מניב שייצר לו הכנסה קבועה, אך אין לו את הידע הנדרש להקים נכס כזה מאפס או שהוא מעדיף לקצר תהליכים ולרכוש נכס קיים עם פעילות ורווחיות.

נכסים דיגיטליים שניתן לרכוש: אתרי מכירה, בלוגים, רשתות חברתית שנחשפת למשתמשים רבים, אתר אינטרנט עם טרפיק משמעותי, רשימות דיוור, קבוצות ווצאפ ועוד.

דרך הפלטפורמות השונות ניתן לבצע מוניטיזציה- המרה של תנועת גולשים לכסף.

מה צריך לדעת?

כשבאים לבצע רכישה של נכס דיגיטלי חייבים לבדוק את ההיסטוריה שלו ואת פוטנציאל הרווח שלו, חשוב לדעת שברגע שהנכס נרכש יש לו תחזוקה שוטפת של ניהול, יצירת תוכן, קידום, מחקר, שירות לקוחות ועוד.

חשוב לדעת כמה פרמטרים בסיסיים לפני שמבצעים רכישה

 • יש לברר את עלות ההשקעה הראשונית, ואת עלות התחזוקה החודשית השוטפת.
 • מהם אפיקי ההכנסה? שתפ"ים? שיווק שותפים? לידים? פרסומות? .
 • איפיון קהל היעד ואיזו השקעה נדרשת כדי להביא אותו.
 • כמות התכנים הנדרשת
 • אילו קידומים בוצעו לאתר (אורגניים, ממומנים)
 • כמה זמן וכסף הושקעו בנכס הדיגיטלי עצמו כדי להביא אותו למצב בו הוא נמצא כיום.

איך הופכים את הנכס למניב?

ברגע שהתוכן מושך קהל יעד ומייצר ערך ותנועת גולשים ניתן לתרגם זאת לכסף.

כל מי שנכנס לאתר הוא לקוח פוטנציאלי כזה שניתן למכור לו את המוצרים והשירותים שיש לבעל האתר להציע.

ניתן לבצע שיתופי פעולה- אנשים ישלמו לנו כסף כדי שנפרסם את המוצרים שלהם עבורם.

ניתן ליצור הכנסה ממכירה של לידים- כל לקוח שנכנס לאתר ומשאיר פרטים בדף צור קשר נחשב לליד שניתן למכור תמורת כסף.

ניתן לבצע שיווק שותפים בו ממליצים לגולשים על מוצרים בצירוף לינק לרכישה כאשר על כל רכישה שמתבצעת בלינק מגולש מרוויחים עמלה.

טיפוח

את כל זה צריך לטפח כל הזמן, להעשיר בתכנים ליצור אינטרקציה להגיב בזמן ולתת לגולש תחושה שמשקיעים בו.

לכן כדאי להשקיע בנכס מתחום עניין אהוב זה יגדיל את הרצון לטפח את הנכס ויצור סיפוק והצלחה.

באם מדובר באתר או בלוג, יש לדאוג לקדם אותו באמצעות איפיון מדוייק של קהל היעד ומחקר מילות המפתח.

קידום ממומן כרוך בהשקעה כספית קבועה כדי לשמור על האתר בראש מנוע החיפוש.

שיווק ברשתות החברתיות יכולה להיות משלימה לאתר כאשר נוצרת קהילה של חברים שניתן להפנות לאתר לביצוע רכישה.

הוא עולה

כמו בנדל"ן גם ערכו של נכס דיגיטלי יכול לעלות כאשר הוא מנוהל בצורה נכונה.

ככל שהזמן עובר מגיעים אליו יותר גולשים ואם מצליחים לשמר אותם הם הופכים לתנועה קבועה באתר.

ככל שהזמן חולף יש יותר תוכן באתר והוא מקודם אורגנית ונחשף ליותר אנשים.

בנוסף לכך יותר ויותר אנשים מצטרפים לדיגיטל כך שיש יותר משתמשים שיצרכו מידע ויותר לקוחות פוטנציאליים.

לסיכום

נכס דיגיטלי שרשום בבעלותך יכול לייצר הכנסה פסיבית מצויינת.

זו בהחלט זירת ההשקעות העתידנית שרק תתקדם ותצמח, העולם עובר לזירת הדיגיטלית זו כבר עובדה מוגמרת הכל נעשה דרך האינטרנט המכירה, גיוס הלקוחות, גיוס העובדים וכמובן הפרסום, לכן מדובר בצעד נכון.

רכישת נכס דיגיטלי מניב דורש תחזוקה מקצועית ומיומנת.

כדי שערך הנכס ישמר והנכס ינוהל בצורה יעילה ומקצועית ניתן להיעזר באנשי מקצוע שיש להם ידע בתחום.

הם יכולים לסייע בעיצוב האתר או ניהול קהילות, בשיווק וקידום, מחקר ופיתוח של כל הפרמטרים שמשפיעים על הצלחתו של הנכס.

כדי לקבל מידע נוסף על נכסים דיגיטליים המועמדים למכירה או להתייעץ עם המומחים ברכישת נכס דיגיטלי ניתן לפנות אלינו.

אין תגובות

הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק

הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק

כמעט כל בעל עסק מוצא את עצמו בסיטואציה שבה הוא צריך לרכוש לא מעט פנקסי צ'קים. כל זאת כדי שיהיה ניתן לשלם לספקים בצורה מסודרת, ובו בזמן גם שיהיה מעקב אחרי ההוצאות. אך ברגע שבעל עסק משתמש בכמויות גדולות של פנקסי צ'קים, הפרוצדורה יכולה להיות לא משתלמת. אך הדפסה של צ'קים ממוחשבים על גבי נייר חלק יכולה להיות הבחירה הנכונה. בחירה שתאפשר לכל בעל עסק מרחב אפשרויות משמעותי יותר. אז מה הופך את הבחירה הזאת להיות הבחירה הנכונה גם לכם?

צ'קים ממוחשבים מביאים רמת אבטחה גבוהה

החשש העיקרי של כל אחד מאיתנו הוא שהצ'קים שלנו יגיעו לידיים הלא נכונות. אם צ'ק מגיע למקום הלא נכון, זוהי עלולה להיות בעיה רצינית במיוחד. התעסקות עם צ'קים רגילים עלולה להיות התעסקות שתביא איתה לא מעט בלגן בשלב כזה או אחר. אך ברגע שאתם עוברים להשתמש באותם צ'קים ממוחשבים, רמת האבטחה תעלה באופן משמעותי. אתם תוכלו לדעת כי יש לכם על מי לסמוך, ויש לכם על מה להתבסס. לא תצטרכו למצוא את עצמכם במצב שבו תחשבו פעמיים לפני שתוציאו כל צ'ק.

הדפסת צ'קים של כל חשבונות הבנק

יש לכם מספר חשבונות בנק שונים? זה לא אומר שאתם צריכים לבקש מכם בנק צ'קים מיוחדים. באמצעות הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק אתם לא תהיו מוגבלים בשום צורה שהיא. תוכלו להדפיס צ'קים של כל הבנקים על ידי לחיצת כפתור אחת פשוטה. פתאום תוכלו לראות איך אתם מצליחים לשלוט, ואיך אתם יכולים לבצע כל מה שנדרש כדי לשמור על יציבות כלכלית. מעבר בין הבנקים השונים בכל מה שקשור להוצאות הוא קריטי.

מעקב ממוחשב אחרי ההוצאות

אם יש לכם עסק, אתם בוודאי מבינים עד כמה חשוב לעקוב אחרי ההוצאות. אם אתם לא תעקבו אחרי ההוצאות, אתם עלולים לשלם על כך ביוקר. הדפסת צ'קים ממוחשבים על נייר חלק תאפשר לכם לעקוב אחר ההוצאות בצורה ממוחשבת. כל מי שמתעסק עם צ'קים רגילים מבין עד כמה זה מסובך לעקוב אחר ההוצאות בצורה יעילה ואפקטיבית. כאשר זה מגיע למחשב פתאום תוכלו להבין כי המעקב הוא כזה שגם יוכל לסייע לכם לחסוך.

צ'קים ממוחשבים נראים יוקרתיים יותר

כאשר אתם עובדים עם ספקים או עם לקוחות, אמורה להיות לכם המטרה להשאיר רושם ראשוני חיובי. יש לא מעט דברים שעשויים להשפיע על הרושם הראשוני שאותו הלקוח או הספק יקבל. הדפסה של צ'קים ממוחשבים תשאיר רושם ראשוני חיובי, כי זה נתפס בצורה רצינית יותר. כל זאת בהשוואה לצ'קים רגילים שעלולים להביא אתכם בדיוק אל הצד השני. כך שמוטב שאתם תישארו בצד שמשאיר רושם חיובי. כי אולי הרושם הראשוני הזה יכול לעשות את כל ההבדל.

אין תגובות

עסקים גדולים למכירה

עסקים גדולים למכירה

היתרונות של עסק מניב על עסק חדש

בעלי הכנסה פנויה המחפשים עסק כאפיק השקעה, מעדיפים להשקיע בעסקים גדולים המועמדים למכירה.

הסיבה היא שהסיכון ברכישת עסק גדול הפעיל לאורך שנים קטן משמעותית מהסיכון בהקמתו מאפס.

הנתונים מראים שבישראל מרבית העסקים שנסגרים מידי שנה הם עסקים חדשים, הקמת עסק חדש גוררת עימה חוסר וודאות בירוקרטיה והתארגנות ארוכה עד ליצירת הכנסה.

לכן, משקיעים שייעדיפו וודאות וביטחון יפנו לרכישת עסק פעיל שיצר קשרים מעגל לקוחות ומייצר הכנסה קבועה.

מימוש הפוטנציאל של העסק

יש נטיה לחשוב שעסקים גדולים המוצעים למכירה הם אינם עסקים טובים, כאלו שכשלו או שצפויים להציג הפסדים.

אך במרבית המקרים לא כך הם פני הדברים.

הסיבות למכירת עסק רבות ומגוונות, לפעמים בעל העסק מיצה את התחום ומעוניים להמשיך הלאה לעסקים שמעניינים אותו יותר.

ייתכן שהוא מעוניין לממש את כספו שעמל עליו ולהנות ממנו ללא עול של ניהול עסק.

לפעמים בעל העסק עצמו חייב לכסות חוב ונאלץ למכור עסק רווחי בשל כך או מבקש לעבור למדינה אחרת.

קיימות סיבות רבות ומגוונות שאינם קשורות ברווחיות העסק.

זו יכולה להיות הזדמנות פז

אם כך, עסק פעיל המוצע למכירה על ידי אדם אחד, יכול להיות הזדמנות פז עבור אדם אחר.

ניתן לזהות הזדמנויות של עסקים למכירה בפלטפורמות שונות ורבות, בקבוצות פייסבוק ייעודיות, בלוחות מודעות אינטרנטיים ומודפסים, באמצעות שילוט המוצב על העסק עצמו ועדכון באתר האינטרנט של העסק המציין כי הוא מוצע למכירה.

לאחר אפיון הסיבה האמיתית שהביאה למכירתו של העסק ישנם עוד דברים שחשוב לבדוק לפני ביצוע הרכישה עצמה:

בחן את אופן ההתאגדות

ראשית

יש לבחון את אופן ההתאגדות של העסק המוצע למכירה, אם מדובר בשותפות או בחברה יש לכך השפעה בעיקר על ניהול העסק מול הרשויות.

שנית

יש לבצע בדיקה מקיפה באשר לכדאיות הכלכלית של הרכישה.

דהיינו בדיקה חשבונאית של הנכס את כל ההכנסות, את ההוצאות הקבועות והמשתנות נתונים על רכוש קבוע ועוד.

הדוחות החשבונאיים נותנים תמונה על מצבו של העסק בצורה מקיפה.

את הבדיקה ניתן לבצע באמצעות רו"ח שיכול לעלות על כשלים בניהול העסק טרם רכישתו ולמנוע עוגמת נפש והפסדים.

שלישית

על העסקה להיות מלווה בעו"ד, שיבחן את ההסכמים של העסק מול כל הגורמים, ספקים, לקוחות, ועובדים.

כמו כן עליו לבחון את הרשיונות וההיתרים (אם העסק מתנהל כחוק ואם עומדים לפוג רשיונותיו), הגנה על קניין רוחני ואם מתנהלים הליכים משפטיים כנגדו.

כמובן שהעו"ד מלווה את החתימה על העסקה בודק את תקנות ההסכמים ומאשר אותם.

מומלץ לא לדלג על אף אחת מהבדיקות הן חשובות כדי להימנע מרכישת עסק עם כשלים והפסדים.

גם אם ההפסדים לא נראים עכשיו הם יכולים להגיע בהמשך מה שיהפוך את העסקה לכושלת.

אילו עסקים גדולים מוצעים למכירה?

בקטגורית העסקים הגדולים המוצעים למכירה ניתן למצוא בעדיפות חיפוש גבוהה: מסעדות, בתי קפה, בתי כל בו, זכיינות, קווי חלוקה, אולמות וגני אירועים.

בנוסף ניתן למצוא מתחמי מסחר, בתי ספר ומכללות, מכוני קוסמטיקה, מרפאות שיניים, חברות תיירות, חברות השכרת רכב, חברות ייבוא ועוד.

לשוחח עם לקוחות העסק?

עוד מומלץ לשוחח עם לקוחות העסק או אפילו עם הספקים כדי לאסוף מידע שיתן השלמה לתמונה הכוללת ויאפשר לדעת את אופן התנהלות העסק מולם.

הלקוחות והספקים הם אלו שאחראיים על עתידו של העסק ולכן ככל שיהיה יותר מידע ניתן יהיה למנוע בעיות או הפתעות לא נעימות.

בחן את סיבות המכירה

לסיכום, לפני ביצוע עסקה משמעותית כל כך יש לפעול כדי לברר את כל המידע, לבחון אם הסיבה למכירתו אינה נובעת מבעיות אקוטיות ועל כך יש להיעזר ביועץ עסקי מהתחום.

ניתן במקביל לייעוץ המקצועי לפנות ללקוחות וספקים קבועים כדי לקבל חוות דעת מהשטח ואפילו לשוחח עם העובדים כדי להבין את הלך הרוח.

בעסקים בהם המשאב העיקרי הוא העובדים, ייתכן ואם תוחלף ההנהלה זה יגרור עזיבה של חלק מהעובדים ועל כך יש להיערך.

לכן, לפני ביצוע תהליך כל כך משמעותי של קניית עסק יש לעבור את הבדיקות המומלצות כדי להנות מהיתרון של עסק חי.

דבר נוסך שיכל להשפיע על הצלחת העסק היא ההבנה שיש למשקיע בתחום העיסוק שלו, מומלץ שיבחר בעסק מתחום שהוא מכיר ומבין בו, כך הניהול יהיה קל ויעיל יותר.

אם אתם מחפשים השקעה בעסק גדול, מתלבטים וזקוקים לייעוץ והכוונה הגעתם למקום הנכון. אנחנו נסייע לכם לבחור את אפשרות ההשקעה הנכונה עבורכם בקלות ובייעילות.

אין תגובות

עסקים דיגיטליים למכירה

עסקים דיגיטליים למכירה

יש לא מעט אנשים שמחפשים את הנכס הבא שלהם להשקעה.

בעולם הפיזי, נכסים כאלו הם קרקע שמיועדת להפשרה בעתיד ויכולה להניב רווחים של מאות אחוזים, נדל"ן מסחרי שהולך והופך למשתלם ככל שהשנים עוברות, דירות שהמחיר שלהן צפוי רק לעלות, ונכסים פיזיים רבים אחרים שאנשים שמים עליהם לא מעט כסף.

קרא עוד

צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!
  לשאלות ופרסום נכסים:
  טלפון: 0723971642
  אימייל: info@brokerli.com

  לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו