אין תגובות

מדריך קצר על השקעות אלטרנטיביות

מדריך קצר על השקעות אלטרנטיביות

לצד האפשרות להשקיע בנכסים שנסחרים בבורסה כמו מניות, משקיעים יכולים לבחור לשים את כספם על נכסים מוחשיים כמו מתכות יקרות, נכסים פיננסיים כמו קרנות גידור או נכסים דיגיטליים כמו קריפטו ו-NFT.

כל ההשקעות שנעשות מחוץ לשוק ההון מאוגדות תחת שם אחד: השקעות אלטרנטיביות (חלופיות). למה, למי ומתי כדאי להשקיע בהן?

מאפיינים של השקעה אלטרנטיבית

בשל המרחק של השקעות אלה משוק ההון, וחוסר ההשפעה שלו עליהן, הן נחשבות כאמצעי נהדר לפיזור סיכונים וגיוון תיק ההשקעות. אם זאת, הן לא מתאימות לכולם.

 • סכומים – לרוב, השקעות אלטרנטיביות דורשות סכומי כסף גדולים מאוד. למעשה, חלק מהן כלל לא נגישות לציבור הרחב, אלא רק למשקיעים אמידים במיוחד שעומדים בתנאים מסוימים.
 • נזילות – מרבית ההשקעות נעשות לטווח הארוך ונמשכות מספר שנים. כמעט תמיד, הכסף לא נזיל בתקופה הזו.
 • שקיפות – שלא כמו בבורסה, משקיעים חשופים להרבה פחות מידע ונתונים, גם לפני השקעות וגם במהלכן.

סוגי השקעות אלטרנטיביות

קרנות גידור

קרן גידור היא מאגר הון פרטי לא מפוקח. כלומר, מנהליו יכולים לבחור לרכוש או למכור כל נכס, לפי ראות עיניהם. מכיוון שהן פועלות תחת פחות תקנות, קרנות גידור רשאיות להשקיע בעסקאות מסובכות יותר מקרנות אחרות. הן גם יכולות לנקוט באסטרטגיות מסובכות, כמו תנודתיות או ארביטראז’ מיזוגים, כדי לייצר תשואות גבוהות יותר.

נדל”ן

השקעה בנדל”ן היא אחת החלופות המבוקשות ביותר. קטגוריה זו יכולה לכלול נכסים להשכרה, חברות לפיתוח נדל”ן, קרקעות, השקעות טרום בנייה ועוד. זוהי השקעה נוחה יחסית, מכיוון ששוק הנדל”ן חווה תנודתיות נמוכה ואינו נמצא בקורלציה גבוהה עם סוגי נכסים אחרים. למשל, כאשר המניות יורדות, שוק הנדל”ן עשוי דווקא להשתפר.

הון פרטי

פרייבט אקוויטי כרוך בהשקעה ישירה בחברות שאינן נסחרות בבורסה. לכן, בדרך כלל נדרשת השקעה גדולה יחסית. רבים בוחרים להשקיע בחברות חדשות, בעלות פוטנציאל לצמיחה מהותית.

מימון המונים

פלטפורמות מימון המונים משדכות משקיעים פרטיים עם מיזמים עסקיים. בתמורה למימון, המשקיעים מקבלים מניות של החברה. ניתן גם להשקיע בפלטפורמות P2P – הלוואות לאנשים ולא לעסקים.

סחורות

השקעות בחומרי גלם, כגון מתכות, אנרגיה ומוצרים חקלאיים. השקעה בסחורות עלולה להיות מסוכנת מאוד, שכן גורמים חיצוניים – כמו מזג האוויר או אסונות טבע – יכולים להשפיע על ההיצע והביקוש שלהן.

כמו כן, לרוב הן לא תורמות לפיזור הסיכונים כמו השקעות אלטרנטיביות אחרות, מכיוון שיש קורלציה בין סחורות לבין שוק ההון.

לסיכום

בעוד שהשקעות אלטרנטיביות יכולות לעזור לכם לפזר את הסיכונים שלכם, חשוב מאוד להיכנס אליהן רק לאחר בדיקה מקיפה ומחקר מעמיק.

למשל, אם אתם רוצים להשקיע בנכסי קריפטו עליכם להבין את כל הסיכונים הכרוכים בכך. לחילופין, אם אתם מעדיפים להשקיע בנדל”ן, כדאי שתדעו מראש אילו מגבלות ואפשרויות עומדות בפניכם.

 


 

אין תגובות

מיזוג חברות לפעילות עסקית

מיזוג חברות לפעילות עסקית

מיזוג חברות לפעילות עסקית ענפה

מיזוג חברה בישראל מוגד בתור ‘העברה של כלל נכסים וחיובים, חיובים עתידיים, מותנים, בלתי ידועים וידועים’. על כן, פעולת המיזוג באופן הפשוט שלה ביותר מערבת שתי חברות פעילות. זו הממשיכה להתקיים ולמעשה קולטת את החברה החדשה, וזו הנקלטת בחברה הראשונה ומפסיקה להיקלט.

לאחר המיזוג חברת היעד סגורה רשמית ברשם החברות, והמיזוג אף מתועד בכל הרשמים הפורמליים של החברה שקולטת את החברה אליה התמזגה.

מיזוג חברות – למה זה בעצם טוב?

ברמה הכלכלית והעסקית מיזוג חברות מאפשר מגוון של יתרונות ורווחים עתידיים הנובעים מאיחוד המבנה התאגידי והפעילות. החברה שקולטת את החברה הנקלטת אוחזת בנכסים שעתידים להפיק רווחים.

אותם נכסים גם עשויים להתפתח ולהניב תשואה כלכלית רבה מאד, ולהביא לפתרונות בעולם התעשייה כמו פיתוח תרופות ייחודיות. סטארטאפים, המצאת פטנטים לרווחת הציבור, ועוד.

אלו מקרים מאד מבוקשים למיזוג חברות על מנת שתהיה עבודה משותפת אפקטיבית. ועל כן, המיזוג כולל בתוכו גם מיזוג של ניירות ערך, כלכלה, מניות, ובכלל נכסי החברה החל מנכסים דיגיטליים ועד לנכסים הפיזיים בכלל.

מיזוג חברה שונה לחלוטין מרכישת חברה. כאשר חברה נרכשת זו ממשיכה להתקיים, ואינה מתחסלת. בעוד שמיזוג החברה מחסל לחלוטין את החברה ברשם החברות. מיזוג של חברה הוא נדיר אך יש לו כמה תהליכים וסגנונות שחשוב להכיר, להבדיל מרכישה שהיא יותר פופולרית ונפוצה.

כיצד מתבצע מיזוג חברות?

בגלל שמיזוג חברות יכול להביא לתוצאות דרמטיות שלרוב משפיעות על קהלים שונים מגוונים, המיזוג דורש לא מעט אישורים. האישורים הללו חייבים להינתן על ידי גופים המושלים בחברות המתמזגות ובאסיפה כללית של הדירקטוריון.

הצעד הראשון למיזוג הוא בעצם אישור של כל אחד ואחת מהדירקטוריונים של החברות שמתמזגות. אסור לדירקטוריון לאשר את המיזוג אם זה סבור שבשל המיזוג החברה שקולטת את החברה השניה לא תעמוד בהתחייבויות הכלכליות שלה. לאחר שהדירקטוריונים מאשרים את המיזוג, הם מנסחים שניהם ביחד ואף חותמים על הצעת המיזוג. למסמך זה משמעות רבה מאד.

חברה הנקלטת על ידי חברה אחרת במיזוג, מתחסלת. משמע, שגם המניות שלה חדלות מלהתקיים ומבחינה פרקטית פירוש הדבר הוא שבעלי המניות מקבלים אליהם את תמורת המיזוג באופן אוטומטי. הסיבה לכך היא כי המניות שלהם חדלות מלהתקיים ונמחקות.

מיזוג חברות עלול לעורר לא מעט סוגיות של הגבלות עסקיות. חברות העוסקות בענפים מסוימים השואפות למזג אל תוכן חברות אחרות המתחרות בהן. או חברות המעוניינות לבטל את איום מעמדן בשוק. חברות המתכוונות להתמזג ונופלות על הגדרות פורמליות בשל תנאים מסוימים ועוד.

במקרים אלו, ישנם צעדים מקדימים לכל שלבי המיזוג עוד לפני הצעות המיזוג. קבלות האישורים על ידי הממונים על ההגבלים העסקיים. על החברות להמציא הודעת מיזוג אל הממונה והממונה ידחה או יאשר את המיזוג על פי השאילתא לגבי האם הציבור, או התחרות בענף המותאם יפגעו בשל המיזוג. אך ורק אם ישנו אישור החברות רשאיות למיזוג. כמו כן, בית הדין עבור הגבלים עסקיים רשאי להוציא הנחייה על פיצול החברה במידה והתוצאה היא מיזוג שאינו חוקי.

מהו מיזוג משולש הופכי

ישנן פעמים בהן חברה מבקשת לרכוש חברה אחרת ללא חיסול החברה החדשה. ולכן, הדרך הרגילה לעשות את הצעד הזה הוא למעשה רכישה פשוטה של מניות החברה. פעולה זו מתאפשרת אך ורק כאשר החברה פרטית. או באמצעות רכש מלא כאשר החברה היא ציבורית.

יחד עם זאת, הצעות הרכש מחייבות אחוז היענות גבוה מאד מצד בעלי המניות של החברה הנרכשת. כ95 אחוזים על מנת שתהיה אופציה לרכוש חברה מלאה.

מיזוג דורש רוב פשוט ומאפשר מנגנון בכלי המיזוג לצורך ביצוע משולש הופכי. במצב זה, ישנן שלוש חברות הפועלות. החברה הרוכשת, החברה הנרכשת וחברת היעד.

את המיזוג מבצעים בכמה צעדים:

 • החברה הרוכשת מקימה חברת בת המוקמת לצורך המיזוג ומהווה את חברת היעד.
 • החברה הנרכשת ממזגת אליה את חברת היעד תמורת המיזוג ובעלת המניות הנוכחית של חברת היעד, החברה הרוכשת, מקבלת מניות של אותה החברה הנרכשת.
 • חברת היעד מתחסלת והחברה הרוכשת נשארת עם המניות של החברה הנרכשת. התוצאה היא תוצאת הרכישה.

מיזוג משולש הופכי מביא לבעיה עיקרית. מנגנון הצעת הרכש, אותו בעצם המיזוג עוקף נועד על מנת להגן על בעלי המניות בחברה שנרכשת. מנגנון זה מגן על בעלי המניות מפני רכישה שלהם במחיר שהוא נמוך מדי. ולכן, החוק דורש אספקה של הגנה לבעלי המניות בחברה הקולטת, במיזוג משולש הופכי. משמע, החברה הנרכשת.

החוק כן מספק הגנה, כאשר בית המשפט קובע אישור של מיזוג הסכמי. זאת אך ורק במידה וכל הסיטואציה אכן מגיעה אל בית המשפט. אם שוכנו שהתמורה אל בעלי המניות היא כמובן הוגנת וסביה. למרות שמכירים בבעיה זו, העוקפת את הצעת הרכש, בית המשפט מאשר רכישה של חברה דרך המיזוג המשולש ההופכי. ואף קובע שאין בכך סתירה להוראות החוק של החברות. ואף לכוונתו. ועל כן, נשאר רק צורך לקבוע הגנה ראויה אל בעלי מניות החברה הנרכשת במיזוג מסוג זה.

עצרו רגע, על ליווי מקצועי כבר חשבתם?

בכל תהליך כזה של מיזוג חברות המביא לפעילות עסקית איכותית, ובכלל. בכל תהליך עסקי מומלץ להיות מלווים על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר.

יש לכך מגוון של סיבות, אך בראש ובראשונה, סיבת הביטחון האישי שלכם. ומעבר לכך, העובדה שאתם מלווים באנשי מקצוע מאפשרת לכם לדעת שאינכם לבד.

מיזוג חברות הוא לא משחק, ולא צעד שיש לבצע אותו שלא בכובד ראש ובקפידה. ועל כן, אנשי המקצוע המתמחים בכך ידעו להעניק לכם את הייעוץ. וגם את הליווי התפעולי המקצועי הראוי לכך. כבר מהרגע הראשון, חשוב שתדעו שאתם בידיים טובות.

אין תגובות

הערכת שווי חברות ועסקים

הערכת שווי חברה

הערכת שווי חברות ועסקים –  חשוב שתדעו

לא אחת אנחנו שומעים על המושגים הקשורים להערכת שווי חברות ועסקי. ולא תמיד אנחנו מבינים במה מדובר. האם מדובר בנכסים פיזיים? האם מדובר בנכסים וירטואליים? ובכלל. מהם השלבים שבהם אנחנו חייבים לדעת כמה באמת שווים העסקים, החברות או הנכסים.

בעולם שבו יש חדשנות גבוהה כל כך. דיגיטליות ענפה וטכנולוגיה נהדרת קל לבצע מהלכים איכותיים. גם הערכה של שווי של חברות ושל עסקים קל היום לבצע. אתם לא צריכים להיות אנשי עסקים ממולחים כדי להבין כמה חשוב לדעת הערכת שווי חברות ועסקים אך יחד עם זאת, כן חשוב לדעת מינימום על הנושא.

כשאתם מרגישים את הצורך בהבנת אומדן שווי חברות, חשוב שתעשו זאת באופן מקצועי ומדויק. בגלל שאתם לא באמת יכולים לעשות זאת בעצמכם, כאן מגיע הצורך לשכור אנשי מקצוע וחברות מקצועיות לשם כך, ואנחנו שמחים להנגיש לכם מספר טיפים לשם כך.

מה זה בעצם הערכת שווי חברות ועסקים?

הערכת שווי חברות ועסקים היא אומדן השווי של הנכסים, המוצרים, ההתחייבויות ואפילו הערכה עתידית של הכנסות לעומת חבויות. הסיבות בגינן אנחנו מגיעים אל הערכות או הן כאשר ישנו תהליך של מיזוג ורכישה, שינוי בשותפים, השקעות הון בתכניות, תקן חשבונאות, ביקורות. הערכה של שווי מניות, רכישה של מניות. הפיכה מחברה ציבורית לפרטית, בחינה של אופציות מכירה, רכישה של מיזמים. חילוקי דעות בין שותפים, בעלי מניות או עורכי דין וגם הערכה לצורך עדכון עבור דוחות כלכליים ורשויות המס.

כל מי שנמצא בתוך העולם העסקי מבין שמדובר בעולם מקביל לעולם הרגיל, ולכן יש נורמות מסוימות. תכנים, מושגים וגם התנהלויות השייכות אך ורק אל העולם העסקי. צריך לעבוד קשה ולצלול לעומק ההתנהלות הזאת. ומי שלא מכיר את הסיטואציה והעולם הזה לא באמת יודע. מובן שאינכם צריכים להיות חלק מהבוחנים והמעריכים. אך כן להכיר מעט את התחום בבסיסו.

אתם יכולים להיות בעלי נכסים אינטרנטיים וירטואליים להם יש אפשרות לבצע הערכה כלכלית. בעלי נכסים עסקיים פיזיים כמו רשת חנויות, או פשוט חנות אחת אפילו. בעלי נכסים

הנושא של הערכת שווי חברות ועסקים הוא צעד שמבצעים בסיטואציות ספציפיות. תהליך מורכב. שלא קל להבין אותו אם אתם מנסים אותו לבדכם. וכאן נכנסת לתמונה חברה מקצועית שיש למצוא על מנת שתבצע את התהליך הזה עבורכם.

בתהליך זה אתם למעשה מקבלים את אומדן שווי החברה על בסיס ידע מהעבר, וידע מההווה. נתונים ותובנות לעתיד כולל חבויות וכולל רווחים. בדרך זו אתם מבצעים ניתוח שוק עסקי, זאת בהתאם ליכולות הכלכליות. וגם מבצעים תכנית עסקית לגבי עתיד החברה כאשר זו מותאמת באופן אישי.

את התהליך הזה יש לבצע עם אנשי המקצוע הטובים ביותר, המתמחים בתחום ללא דופי. מדובר בנכסים שלכם. בין אם נכסים פיזיים ובין אם לא. חברה ועסק בעלי פעילות עסקית הם נכס כלכלי לכל דבר וזה הגיוני וטבעי שאתם מעוניינים שלנכסים העסקיים שלכם יהיה הטוב ביותר מבחינת עתיד והווה.

איך הערכת שווי חברה מתבצע?

הערכה של שווי חברה יכולה להגיע בשל סיבות מגוונות. הליך משפטי, מניות, שותפים, חילוקי דעות, או גם תהליכי גירושין בהם יש הערכת שווי חברה. או גם לצורך מהלך אסטרטגי המבקש את שווי הנכס העסקי.

לצורך כך, ישנם מספר מסלולים. הדרך המבוקשת ביותר היא הערכה של תזרים נוכחי ושל תזרים הצפוי מפעילות עתידית. מהערך הזה מורידים את החבויות, מוסיפים את הערך של הנכסים הפיזיים עצמם ומעריכים באופן כללי את שווי החברות על סמך רווחים ממוצעים. בדיקה זו מאפשרת אינדיקציה על הרווחים המייצגים. יש צורך לתת דגש על שינויים של השנים האחרונות, כאשר אנחנו מדגישים רווח מייצג גם של חברות מתחרות ואחרות.

מובן שיש לשים לב שאלו באותו התחום ומקבלות את הייצוג הראוי של הנתונים. רווחים אלו מחושבים על בסיס נוסחאות. את נוסחאות אלו המומחים מכירים היטב.

כך תבחרו את אנשי המקצוע כראוי

כשאתם בוחרים אנשי מקצוע לטיפול בבית, תיקון, או רופאים להליך אסתטי. או בכלל לכל טיפול וטיפול, אתם מבצעים סקר שוק. גם כאן מומלץ לבצע סקר שוק נרחב ואיכותי. קבלו חוות דעת, המלצות, ביקורות, ובקשו הצעות מחיר על מנת שתוכלו לבצע השוואה.

בתחום של הערכת שווי חברות ועסקים עליכם למצוא את אנשי המקצוע הטובים ביותר. המומחים בתחומם. וודאו שירות, סבלנות, הכלה וכמובן מקצועיות ללא דופי וברמה גבוהה. על אנשי המקצוע להיות בעלי אופציה לביצוע משא ומתן כראוי, הכרת החוזים העסקיים. וכמובן ההתנהלות בעולם העסקים, הכרת המושגים ואופי העולם הזה.

כל איש מקצוע בתחום זה חייב להיות אדם שאפשר לסמוך עליו. בעל נאמנות, אמינות, סודיות. וחיבור טוב אליכם. כאשר יש לכם כימיה טובה עם אנשי המקצוע אתם באמת יכולים לקבל הערכה איכותית ואמינה. כזו המביאה לפעילות עסקית טובה ואיכותית.

דאגו לקבל המלצות מקולגות, משפחה. חברים וכל מי שאתם סומכים עליהם. כיום אפשר גם ליהנות מחוות דעת באמצעות פלטפורמות דיגיטליות המאפשרות לכם אימות של אותן חוות הדעת.

חברה מקצועית וברמה גבוהה תעניק לכם ליווי מקצועי ללא דופי מהצעד הראשון. ועד למצב שבו החברה שלכם מתחילה פעילות חדשה. מחדשת דרכיה. או פשוט נמצאת לפני עסקה טובה ואיכותית.

כאשר אתם מלווים בידיים הטובות ביותר, אין שום סיבה שלא תצלחו את המהלך. אתם לא צריכים ללכת וללמוד עכשיו תואר שני במנהל עסקים. אתם יכולים להישאר עם הנסיון שלכם, ולדעת פשוט לשכור את האנשים הנכונים.

אנשי המקצוע הנכונים לא רק יהפכו לקולגות טובות. עבור עסקים מסוימים אלו גם הופכים להיות חברים לחיים. ולכו תדעו מה השלב הבא מכין לכם, ואיזו הפתעה מחכה לכם.

אין תגובות

הסכם סודיות

הסכם סודיות

הסכם סודיות – מה זה ואיך לנסח אותו

התעוררתם בבוקר ומנורה זהובה ונוצצת התעופפה מעל לראשכם. יש לכם רעיון מושלם שאתם מבקשים לשתף אך אתם גם מעוניינים שלא יגנב. מה עושים עכשיו? איך מחפשים משקיעים שלא ינסו להפוך את הרעיון שלכם למיזם שלהם בלי לעדכן אתכם?

כאן נכנס לתמונה הסכם סודיות וחשוב שתדעו איך אפשר לנסח אותו. ואיך אפשר להפוך אותו למסמך הכי חשוב בסטארטאפ שלכם. ומיד תדעו כיצד זה קורה.

הסכם סודיות – הפרמטר הכי חשוב לכם

אנחנו נמצאים בעידן שבו למידע יש חשיבות גבוהה מאד, ולהסכם סודיות יש כוח מאד גדול. ולכן, אם יש לכם רעיון כלשהו זה רק הגיוני, נדרש ונצרך שתצטרכו לנסח הסכם סודיות מקצועי. וברמה גבוהה, שיכסה אתכם לחלוטין. ובכל הרמות המשפטיות האפשריות.

הסכם סודיות הוא הסכם שיכול להיות דו צדדי או חד סטרי. זהו הסכם משפטי המנחה התנהלות בנוגע למידע ולידע המבקשים לשתף אותו. ובכפוף לפרמטרים הכתובים בחוזה. החוזה מחייב את הצדדים לשמור על סודיות, והחוק מאד לצידו. במקרים בהם המחתים מרגיש שהוא נפגע בשל סודיות שנפגמה, לאחר חתימת החוזה, הוא זכאי לקבל הגנה משפטית רלוונטית.

כל מידע יכול להיות מוגדר כסודי בהתאם לצדדים בין אם אלו תהליכים, לקוחות, שיטת עבודה, רשימות ספקים, הכנסות, מידע רפואי. וכמובן פטנטים וסטארטאפים. ולכן, הסכם סודיות חייב להיות הסכם משפטי המצריך מקצועיות ברמה גבוהה, אמון ודיוק על מנת שלא תישאר ואילו פרצה אחת אפילו שעלולה להיות בעייתית מבחינת בית המשפט, במידה ויהיה צורך להגן על עצמכם בנושא זה.

מאיפה מתחילים?

הסכם סודיות נצרך בכל מיני סיטואציות והוא כלל בתוכו סעיפים מרובים, ומגוונים, בהתאם לסיטואציה. על מנת להגיע אל התוצאות המקסימליות חשוב לשכור עורך דין המתמחה בתחום זה. ואנשי מקצוע נלווים שיכולים לייעץ ולסייע. האנשים הנכונים ידעו להמליץ על סעיפים, לכלול בהם את כל הפרמטרים המתאימים ולהתאים אותם אל חוזה סטנדרטי. ובכך להפוך אותו אל הסכם סודיות מותאם אישית לכם. חוזה אישי שגם יחסוך לכם זמן בגלל שהוא מדויק מאד.

איך מוצאים את אנשי המקצוע המתאימים לכך? זאת שאלה שהרבה מאד אנשים שואלים. המלצות, חוות דעת, ביקורות. וכמובן, בדקו היטב את עניין האמינות, המקצועיות, הנסיון והסודיות. אתם הולכים לחשוף כאן את הדבר החשוב לכם ביותר נכון לנקודת זמן זו. רעיון, פטנט, מידע רפואי, רשימת לקוחות, או כל דבר אחר שמבחינתכם מצריך את הסכום הסודיות. ולכן חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר.

איך מנסחים הסכם סודיות מקצועי?

כאשר אתם בוחרים את אנשי המקצוע לצורך הרכבת ההסכם והנוסח שלו חשוב שלא להסתמך על מסמכים סטנדרטיים הקיימים בכל מקום. כן, אפשר להתבסס על כמה דברים בלבד, אבל חד משמעית שלא כל הסכם הסודיות יהיה מועתק ממקום אחר.

בהסכם אישי מגדירים את הפרטים המזהים של המעורבים. מגדירים מראש מה נחשב לסודי ומה לא. ויש גם הצהרה של גילוי נאות. מסכמים על כיצד הצדדים פועלים ברגע שיש הפרת ההסכם, ומחדדים את נושא שמירת הסודיות.

אם אתם חזק בעניין ולא מעוניינים שהמחשבה העמוקה על הפרויקט שאתם מעוניינים לשמור עליו בסודיות. או המידע שאתם חוששים שיצא החוצה וידלוף פשוט לא יתפוגג ברחבי הרשת או באופן כללי בין שיחות חולין אלו ואחרות, חשוב להשקיע במקצועיות.

אם כן יופר ההסכם עליכם לדעת שאתם יכולים לקבל את מלוא הפיצויים על עגמת הנפש שנגרמה לכם. ולכן חשוב כן להיות נחמדים מול מי שאתם עובדים מולו. אך להראות את הרצינות הראויה בכל מה שקשור לנושא זה.

הביטחון שלכם חשוב

אנחנו יודעים כמה אתם מהססים, כמה כל פרויקט, סטארטאפ, תכנון ותכנית חשובים לכם. כשאתם מולידים מעמקי הנפש שלכם רעיון חדש אתם מתרגשים. אתם רוצים לרוץ ולספר לכל העולם. אבל חכו רגע, תנשמו עמוק. בחרו היטב את האנשים עמם אתם חולקים את הרעיונות שלכם.

בחרו היטב אתה אנשים שהולכים לנסח לכם חוזים חשובים, הסכם סודיות שצריך להיות בראש החשיבות. לביטחון, אמינות, מקצועיות ויושרה יש חשיבות גבוהה מאד.

בקשו המלצות מחברים, חוות דעת וביקורות. שוחחו עם לקוחות קודמים ולקוחות הווה. תנו לתחושות הבטן להוביל אתכם, לכימיה עם אנשי המקצוע. לכו תדעו, אולי לא רק תשכרו אנשי מקצוע לצורך הסכם חד פעמי אלא אנשים שילוו אתכם לכל החיים.

אנשי מקצוע המכבדים את עצמם ידעו לכבד אתכם. את הסודיות שאתם מבקשים, הדיסקרטיות, המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. ולהעניק לכם ליווי אישי ומקצועי מהרגע הראשון.

הסכם סודיות הוא לא דבר של מה בכך, ולא מדובר במסמך שאפשר להוריד מכל מקום ברשת. או בכל זאת, לא מומלץ שכך תעשו זאת. השקיעו מחשבה, עומק, התאמה אישית והקפידו על כל סעיף וסעיף שלא תהיינה פרצות בחוק.

ביחד אפשר יהיה לבנות את ההסכם המושלם. כאשר הוא מותאם אישית למוצר, השירות או המידע אותו אתם מבקשים לשמור בדיסקרטיות. כי הביטחון שלכם הכי חשוב.

אין תגובות

מיזוגים ורכישות של חברות

מיזוגים ורכישות של חברות

מיזוגים ורכישות של חברות – כל מה שעליך לדעת

בעולם העסקים, מיזוגים ורכישות הוא מונח הנותן דגש למגוון רחב של עסקאות. ביניהן חברה אחת רוכשת חברה אחרת, נכסים ופעילות, או לחילופין.

ארגון עסקי הרוכש ארגון אחר יכול לרכוש רק את פעילות הארגון, או גם את נכסיו. או רק את הון המניות הכלכלי. ולהשאיר את פעילות העסק פעילה חיה ובועטת. יש לכך השלכות רבות. רבדים רבים, וכאשר אנחנו מדברים על מיזוגים ורכישות של חברות חשוב שנשים לב לכל פרמטר, ונדייק בהגדרות.

מיזוגים ושיקולים עסקיים – איך מחליטים?

מיזוג ורכישה בעולם העסקי יכול להתקיים כאשר שני הצדדים פועלים באותו התחום, או לא מאותו התחום. היעדים והמטרות כוללים לרוב אלמנט אופקי בו יש שליטה בנתח שוק גדול של תחום העיסוק. במידה והאלמנט הוא אופקי, כאשר הרחבת השליטה בתחום ישנה הפחת השל חשיפה לסיכונים. האצת צמיחה וגם יצירת ערך מוסף. כך או כך, מיזוג ורכישות יוצרים הגדלת רווחיות, הפחתה של עלויות וגם במקרים של תכנון מס ועלויות, הטבות משמעותיות לטובת הארגון הרוכש.

יחד עם זאת, כמו בכל תהליך עסקי, לאורך היתרונות המשמעותיים יש גם אתגרים לא מעטים במיזוגים וברכישות. ולכן חשוב לפני הכל להיות מלווים באנשי המקצוע האיכותיים ביותר. ומעבר לכך לשים לב לתכנון העסקאות באופן מוקפד ומדויק.

 • הקפידו על דיונים מקדימים, הערכות שווי, וודאו מה פוטנציאל העסקה וכמובן ההתאמה האישית של המטרות. בדקו היטב בדיקות מקיפות את החברות שאתם רוכשים. או החברות איתן אתם מתמזגים. ובצעו עריכת הסכמים על ידי עורכי דין המתמחים בתחום זה.
 • להערכת השווי הכלכלי יש משמעות מאד חשובה. מיזוגים ורכישות יוצרים חשיפה למגבלות. וגם לסנקציות רגולטוריות וזהו פרמטר שי שלשים לב אליו.
 • ביצוע של עסקת מיזוג או רכישה דורשת אינטגרציה בין שני גופים תאגידיים. אלו עלולים להיות שונים מבחינת תוכן הפעילות והאופי שלהן בכלל. ובפרט בתרבות הארגונית, המטרות וההשקפות הניהוליות. וכאן האתגר האמיתי. ניהול עסק קיים תוך התמודדות עם השינויים התוך ארגוניים הללו.
 • אם אתם מבצעים את המיזוג והרכישה בהקשר בינלאומי לסביבה המשפטית והרגולטורית יש שוני תרבותי. הבדלים בין דרגות ההנהלה והעובדים באופן שיש לגשר עליו. והתאמה עסקית אישית שחשוב לקיים אותה על כל צדדיה, ובליווי מקצועי.

לא מעט מחקרים מראים כי כבר בשלב המשא ומתן אפשר לגלות עד כמה העסקאות הללו תהיינה מוצלחות. לרוב, אלו נופלות על רקע של שוני תרבותי, או בעיות אישיות בדרגים הניהוליים מה שמעניק אינדיקציה משמעותית לביצוע התהליך.

דעו להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום בחל מיועצים משפטיים, יועצים פיננסיים, יועצים ארגוניים, פסיכולוגים, ובמידת הצורך גם פסיכיאטרים לצורך בדיקה של סיטואציות יותר מורכבות בהון האנושי. נכון שאתם עלולים לגלות לא מעט דברים שאולי ישאירו אתכם עם צידה לדרך ויבטלו את העסקאות, אבל כך תדעו מה אתם בדיוק מחפשים, ומה אתם לא מחפשים.

על מיזמים משותפים ומיזוגים ורכישות של חברות

העולם העסקי עובר בשנים האחרונות מהפכות משמעותיות. לצד מיזוגים ורכישות של חברות ישנו כלי נוסף הקרוי מיזמים משותפים ובריתות אסטרטגיות. למעשה, מדובר על מיזם משותף המאופיין בשני גורמים. לרוב, שתי ישויות משפטיות או אפילו יותר. ישות משפטית חדשה השונה ועצמאית מהישויות היוצרות של המיזם או של העסקה.

הברית האסטרטגית מתאפיינת בגיבוש של מערכת חוזית מאוחדת בין שתי הישויות המשפטיות כאשר אלו עוסקות באותו התחום העסקי. או אפילו בתחומים עסקיים מקבילים ומשלימים.

אפשר להשיג באמצעות ברית זו יעדים, שיתופי פעולה, יתרונות פיננסיים, תפעוליים, עסקיים, שיווקיים וארוכי טווח ומבלי שום צורך לוותר על עצמאות עסקית ומשפטית לצד זה.

כל זאת לא אומר שמיזוגים ורכישות נעלמו מהאופק העסקי. מיזמים משותפים ובריתות אסטרטגיות נתפסים כטרנד חדשני שאכן לוקח את אור הזרקורים. זאת בעיקר של הנגישות, שימור היתרונות של מיזוגים ורכישות של חברות והתמודדות עם סיכונים וכשלים בעולם העסקי.

אל תוותרו על ליווי מקצועי איכותי

בכל מה שקשור לתפעול עסקי בין אם מיזוגים ורכישות של חברות ובין אם ברית אסטרטגית או מיזמים משותפים לליווי המקצועי יש משמעות גבוהה מאד.

לשכור את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחומים אלו על מנת לקבל את העסקאות המשתלמות ביותר זהו צעד חכם. זהו למעשה, הצעד הראשון והחכם ביותר שאפשר לעשות על מנת להתחיל את התהליך.

חברה מקצועית, באמתחתה אנשי ייעוץ ותפעול מהטובים ביותר בתחומים אלו תדע להעניק לכם את הליווי הטוב ביותר. תוך כדי שירותיות, הכלה, לצד מקצועיות ברמה גבוהה. וכבר מן הרגע הראשון. ליווי שיוכל להכיל את כל השאלות שלכם, את ההיסוסים, ההתלבטויות וקבלת ההחלטות המיטבית ביותר. עבור העסק שלכם, ועבורכם.

עולם העסקים הוא עולם מגוון בעל רבדים רבים. גם אם הנכם אנשי עסקים שנים רבות ובתחומים שונים. ישנם אנשי מקצוע המתמחים בתחום של מיזוגים ורכישות של חברות. והליווי יאפשר לכם להמשיך ולעסוק בתחומים שבהם אתם מתמקצעים. תוך כדי שאתם בידיים הטובות ביותר.

מיזוגים ורכישות  – כל מה שחשוב שתדעו

בין אם אתם בעלי חברות, ובין אם אתם בעלי עסק בודד. כאשר מדובר בעולם העסקים מדובר בעולם אחר לגמרי מכל מה שאתם מכירים. הוא בעל רבדים רבים של סגנונות, עסקאות ותחומים.

עולם העסקים הוא עולם מגוון ונרחב הפותח אופציות לעסקאות רבות. ביניהן, אלו עסקאות של מיזוגים ורכישות המאפשרות שינוי ורענון מוסדות וחברות קיימות.

עסקאות אלו מתרחשות למעשה כאשר ארגון עסקי רוכש ארגון אחר. אפשר לרכוש רק את הפעילות של ארגון או גם את הנכסים שלו. אפשר לרכוש הון, מניות ולהשאיר את הארגון כפי שהוא בלי לשנות אותו. ישנן כמה וכמה אופציות עבור מיזוגים ורכישות וחשוב להבין בדיוק במה מדובר, ולהיות מלווים באנשי מקצוע המתמחים בתחום על מנת לעשות זאת נכון.

איך מחליטים מהו המיזוג המתאים?

רכישה ומיזוג בעולם העסקי יכולים להתקיים בעיקר כששני הצדדים פועלים על אותו התחום או אפילו לא מאותם התחומים. המטרות והיעדים כוללים אלמנט שבו יש שליטה בנתחי שוק ספציפיים. אם האלמנט הוא אופקי, הרחבת השליטה פוחתת בשל החשיפה לסיכונים. ההאצה של צמיחה ויצירה של הערך המוסף. מיזוגים ורכישות כך או כך יוצרים רווח גדול יותר, הפחתת עלויות וגם הטבות בנושא של עלויות ומס.

כמו כל הליך עסקי יש גם יתרונות ואתגרים לא פשוטים הקשורים בתחום של מיזוגים ורכישות. ולכן, חשוב לפני הכל שתהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. על מנת להחליט מהו המיזוג המתאים לכם, מומלץ להקפיד על מספר פרמטרים:

 • יש לבצע דיונים מקדימים והערכות שווי. כך תוכלו לוודא את פוטנציאל העסקה וכמובן ההתאמה האישית של מטרות החברה. יש לבדוק היטב את הבדיקות המקיפות לחברות שאתם רוכשים, או החברות שאיתן אתם במיזוג. הקפידו על עריכה של הסכמים משפטיים וערוכים על ידי עורכי דין המתמחים בתחום.
 • בצעו הערכות שווי כלכלי, עבור מיזוגים ורכישות זהו אלמנט חשוב מאד בתחום של סנקציות רגולטוריות.
 • עסקאות מיזוג ורכישות דורשות אינטגרציה בין שני גופים תאגידיים מה שעלול להשפיע מבחינת תוכן הפעילות והאופי. המטרה וההשקפה הניהולית היא האתגר האמיתי. לא קל לנהל עסק קיים בתוך כל השינויים הפנימיים הללו.
 • ביצוע של מיזוגים ורכישות בהקשרים בינלאומיים וסביבה רגולטורית ומשפטית מאופיינת בשוני תרבותי. יש הבדלים משמעותיים בין דרגות ההנהלה, העובדים וההתנהלות. ועל כן, התאמה עסקית אישית מחוייבת בליווי מקצועי.

על משא ומתן, ואנשי המקצוע

הרבה מחקרים מראים שכבר בשלבי המשא ומתן ניתן לגלות כמה מוצלחות העסקאות הללו. ועל כן, רובן נופלות על הרקע של השוני התרבותי ביניהן או על בעיות בדרג הניהולי.

למשא ומתן יש דרך לתת אינדיקציה משמעותית מאד לביצוע ההליך, ולכן חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. אלו הם החל מיועצים משפטיים, יועצים פיננסיים, יועצים ארגוניים, פסיכולוגים, פסיכיאטריים, פסיכולוגים ארגוניים ועוד.

אתם כן עלולים לגלות דברים שישאירו אתכם עם תובנות שלא חשבתם עליהם ואולי גם תיאלצו לבטל עסקאות. אבל כך אתם יכולים לגלות בדיוק מה אתם צריכים ומחפשים, ובדיוק גם מה לא.

מיזוגים, רכישות ומיזמים משותפים

ללא ספק עולם העסקים עבר מהפכות היסטריות בשנים האחרונות. יחד עם מיזוגים ורכישות של מגוון חברות ישנו הכלי הקרוי מיזם משותף ובריתות אסטרטגיות. בעצם מדובר על מיזמים משותפים המאופיינים בשתי ישויות משפטיות וגם יותר. הישות המשפטית החדשה השונה והעצמאית מהישות היוצרת של העסקה או המיזמים.

ברית אסטרטגית הוא מושג שלא כולם מכירים, והיא למעשה מתבססת על גיבוש מערכת חוזית מתואמת בין שתי הישויות המשפטיות כאשר שתיהן עוסקות ובאותו התחום. או אפשרי גם בתחומים מקבילים, משלימים ועסקיים הדומים אחד לשני.

באמצעות ברית זו קל להשיג יעדים, יתרונות, שיתופי פעולה, תפעול שווה ערך, שיווק ארוך טווח ולצד כל אלו, אין שום צורך לוותר על העצמאות המשפטית והעסקית.

המיזוג והרכישה לא נעלם מהאופק, ישנן בריתות אסטרטגיות ואף מיזמים משותפים הנתפסים בתור טרנד מאד חדשני שלוקח את כל תשומת הלב. אך כל זאת, לא אומר שהשיטות הקלאסיות נעלמו. יש לכך יתרונות, ויש לכך אתגרים וחשוב לשים לב אל כל הכשלים והסיכונים בעולם העסקי הנרחב.

לליווי המקצועי בעולם העסקי יש משמעות

כאשר אנחנו מדברים על תפעול עסקי ובין אם אנחנו מדברים על ברית אסטרטגית, מיזם משותף או מיזוג ורכישה של חברות, חשוב מאד הליווי המקצועי, האיכותי והטוב ביותר.

אנחנו יודעים שלשכור את אנשי המקצוע הכי טובים בתחומים האלו כדי לקבל את העסקאות המשתלמות ביותר זה צעד מאד חכם. בעצם, זה הצעד הראשון והכי חכם שאפשר לעשות כדי להתחיל את התהליך.

יחד עם זאת, כל חברה מקצועית לה יש אנשי יעוץ ותפעול תדע לתת לכם את הליווי האיכותי. אך עליכם לבדוק ולבצע סקר שוק איכותי. וזאת על מנת שתוכלו באמת לקבל את הליווי המותאם לכם אישית.  הכלה, שירות טוב ואנושי, מקצועיות ברמה גבוהה. וליווי שבעצם יכיל את ההיסוסים, השאלות וההתלבטויות.

יחד עם אנשי המקצוע המתמחים בנושאים אלו תוכלו לקבל את כל ההחלטות הטובות ביותר לפני הכל עבורכם ולאחר מכן עבור העסק שלכם.

כל עולם העסקים הוא עולם מאד מגוון ויש בו רבדים רבים. זה לא משנה אם אתם אנשי עסקים עשרות שנים ובתחומים מגוונים ברחבי העולם. כאשר נכנסים אל עולם העסקים ברמת המיזוג והרכישה, ישנם אנשי מקצוע שיכולים לסייע לכם.

אנשי מקצוע אלו שלמדו את התחום ברמה גבוהה, מתמחים בנושא של מיזוגים ורכישות של חברות במגוון של תחומים. הליווי המקצועי יאפשר לכם להמשיך ולעסוק בתחומים בהם אתם כבר שנים עוסקים. תוך שאתם בעצם בידיים הכי טובות שרק אפשר.

אין תגובות

כל הסיבות לבצע השקעות בצמוד לרואי חשבון בירושלים

כל הסיבות לבצע השקעות בצמוד לרואי חשבון בירושלים

אתם בקרוב מאוד הולכים לעשות השקעה שתפתח בפניכם אפשרויות רבות? מוטב כי תעשו את ההשקעה יחד עם רואי חשבון בירושלים. גם אם אין לכם רואה חשבון, תמיד תוכלו לחפש רואה חשבון שילווה אתכם. הליווי של רואה חשבון לאורך ההשקעה כולו הוא קריטי, אפילו אם הוא ידרוש מכם משאבים נוספים. מבחינתכם הכי חשוב זה לדעת כי אתם שמים את האחריות בידיים הנכונות. הרי לא תרצו לעשות השקעה לבד שבסוף תתברר בתור השקעה שלא מתאימה לכם. מהם היתרונות בביצוע השקעות יחד עם רואה חשבון בירושלים? יש לנו כמה סיבות שככל הנראה ישכנעו אתכם.

הכירו את המיסוי על כל השקעה

עוד לפני שאתם עושים השקעה כזאת או אחרת יהיה עליכם להכיר את היתרונות ואת החסרונות שלה. אחת מהבעיות הנפוצות מאוד בהשקעות שונות זה המיסוי הגבוה שיהיה עליכם לשלם. לא מעט משקיעים מכירים את המיסוי רק כאשר הם נדרשים לשלם אותו. פתאום ההשקעה הופכת להיות הרבה יותר כדאית מבחינתכם. אך זה לא אומר שתאם צריכים לגשש באפלה עד אשר תעשו את הבחירה הנכונה. עם רואי חשבון בירושלים תוכלו להביא את עצמכם למצב שוב תכירו את כל המיסים מראש. הרי העבודה של רואה החשבון היא להסביר לכם את המיסים השונים.

רואה חשבון מכיר את היכולות שלכם

גם אם אתם חושבים שאתם מכירים את היכולות שלכם זה לא בהכרח מתכתב עם המציאות. המציאות היא שרוב האנשים לא באמת מכירים את היכולות שלהם, ולכן הם נכנסים להרפתקאות מסוכנות. עם רואי חשבון בירושלים אתם יכולים להיות בטוחים כי אתם עושים את הבחירות הנכונות. רואה החשבון יסביר לכם בדיוק מה אתם יכולים לשלם, וכמה אתם לא יכולים לשלם. אין סיבה שתביאו את עצמכם למצב שעלול רק להקשות עליכם. ההשקעה חייבת להיות כזאת שתפורה בדיוק למידות שלכם.

קבלו עוד עצה מאיש מקצוע ניטרלי

כאשר אתם עושים השקעות תרצו לדעת שאתם עושים את המהלך הנכון. הרי כל השקעה מביא איתה פלוסים וגם מינוסים, שאת חלקם לא תכירו. רואי חשבון בירושלים, כמו כל אדם ניטראלי אחר, יכול להאיר את עיניכם. הוא יכול לשאול אתכם את השאלות הנכונות לפני שתעשו את ההשקעה עצמה. תזכרו כי רואה החשבון הוא איש שהשכרתם בעצמכם על מנת שיעשה לכם קצת סדר. האינטרס היחידי שמנחה את אותו איש מקצוע זה שאתם תעשו את הבחירות ואת ההחלטות הנכונות.

הכינו את עצמכם לקראת העתיד

רואי חשבון בירושלים הם האנשים שאמורים ללוות אתכם בכל מיני רגעים שונים. עם רואה החשבון הנכון תוכלו להכין את עצמכם לקראת ההשקעות הבאות. תמיד טוב לדעת כי יש איש מקצוע שאתם יכולים לשאול אותו את השאלות החשובות. לכן אם יהיה לכם רואה חשבון מקצועי לצידכם תוכלו להתכונן איתו לצעדים הבאים. הרי רואה חשבון מיומן יודע לראות את הצעדים קדימה, ולא רק את הצעדים הנוכחיים. בהשקעות אתם תמיד אמורים לראות גם את העתיד ולא רק את ההווה. הרי כל השקעה אמורה להיות כזאת שתפתח בפניכם עוד אפשרויות בזמן הנראה לעין.

קרדיט תמונה: pexels

אין תגובות

מה זה ROI ומדוע הוא חשוב

Return Of Investment - ROI - החזר השקעה

עולמות פיננסיים מאז ומעולם היו עולמות מעניינים ומאתגרים. לא מעט אנשים מעוניינים להכנס וללמוד אותם. בטח לבטח אנשים שיש להם נגיעה פיננסית. או ראש מאד טכני המתפעל נהדר מול כל המספרים והאחוזים.

אם כבר החלטתם לצלול אל עולם ההשקעות, ללא ספק זה הרגע ללמוד כמה סעיפים בסיסיים לגביו. עולם ההשקעות הוא עולם מורכב. וחשוב להכיר בו מספר אלמנטים מרכזיים. כאלו שבלעדיהם באמת קשה להסתדר.

אפשר תמיד להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים. וכמובן גם יש לבחור את אלו בקפידה בגלל שזהו תחום מאד רגיש. אך אם אתם מעוניינים גם להכיר מעט את העולם הזה, אנחנו שמחים להנגיש לכם מדריך קצר. קצת על מושגים בסיסיים. ובעיקר מזה ROI ולמה חשוב להכיר את המושג הזה.

מושגים בסיסיים בעולם ההשקעות, כי זה חשוב

תמיד טוב ללמוד מושגים בסיסיים בתחומים שאנחנו מעוניינים להכיר. אנחנו לא אומרים עכשיו שאתם צריכים ללכת וללמוד את עולם ההשקעות כמו כל איש פיננסי. או כל אדם המבקש להתמקצע בתחום. אבל אם כבר נכנסתם לשם, עשו זאת נכון. כן חשוב להבין כמה דברים כשנכנסים לעולם הזה. ואילו על מנת שתהיה לכם אינדיקציה מינימלית. הנה כמה מושגים בסיסיים ומרכזיים, וביניהם:

 • סיכון הוא סיכוי 
  החשיפה ורמת הסיכון בתיק שלכם הם למעשה אחוז המניות. רמת סיכון גבוהה יותר תביא לתשואות. שליליות או חיוביות.
 • מבחן טיפש 
  זה למעשה תהליך בו מתאימים את תיק המשקיע אל רמת הסיכון המתאימה. ההתאמה נעשית על סמך תשואות והשקעות על בסיס יומי.
 • תנודתיות 
  כמה שתיק ההשקעות מכיל חשיפה ברמה גבוהה יותר למניות, כך הוא בעצם יותר תנודתי. ככל שהחשיפה אל המניות נמוכה יותר כך התיק יותר יציב.
 • כמות פעילות
  אם יש פעילות גבוהה בתיק של מכירה וקניה התשואות טובות יותר. משמע, יש יותר רווחים.
 • שחקן חדש
  אנשים שנכנסו אל עולם ההשקעות ללא ידע מוקדם, או בכלל חדשים בתחום. לרוב זה קורה לאחר קבלת כספים במפתיע, או פרישה.
 • פיזור
  פיזור רחב בתיק ההשקעות הופך את התיק ליציב יותר. אפשר לשלב גם נכסים שאינם סחירים המאפשרים תשואה בתיקים.
 • ריבית דריבית
  אפקט תשואה על תשואה המכפיל עצמו ככל שטווח ההשקעה ארוך יותר.
 • תאום ציפיות
  תיאום ציפיות תשואה של המשקיע הוא אחד מהדברים החשובים ביותר בעולם ההשקעות. חשוב לתת דגש על מושג זה.

ROI – המושג החשוב ביותר שעליכם להכיר בעולם ההשקעות

הרבה אנשים מחפשים לדעת מה זה ROI וחשוב להכיר את המושג הזה. ROI הוא למעשה קיצור של Return Of Investment שזה בעצם החזר השקעה. זהו מדד שמתאר את הרווחיות והיעילות של השקעה ספציפית מול התמורה שאתם מקבלים.

לרוב משתמשים במושג זה בעולם ההשקעות בתחום של סטארט-אפ ועסקים. הסיבה לכך היא בחינת השקעה ספציפית לגבי כדאיות התמורה שמקבלים עבורה. ישנן פעמים בהן אנשים עושים שימוש במושג זה לצורך חישוב מתמטי לגבי גובה החזר ההשקעה.

איך מחשבים החזר ROI?

כדי לחשב ROI ולהבין מהו הרווח או ההחזר על ההשקעות יש לחלק את הרווח מול ההשקעה באופן יחסי. וזאת על מנת שאפשר יהיה לקבל את הערך האבסולוטי או את היחס. אם למשל היחס יוצא חיובי ההשקעה שווה. כאשר אתם מסתכלים מעיני המשקיע, אולי תחשבו להשקיע במקום אחר. כאשר ROI יוצא שלילי זהו הפסד. למעשה, הפסד שלא תרצו לחוות אותו.

להתייעצות מקצועית יש משקל חשוב בהשקעה

אם רק נכנסתם לעולם ההשקעות קחו נשימה עמוקה. זה די ברור שעליכם ללמוד לא מעט. אם אתם חושבים שאתם יכולים להחליט היכן להשקיע לבד. כמה, מהו החזר ההשקעה שלכם. ובכלל לעשות זאת לבד לגמרי. ללא שום ליווי מקצועי. אתם לא לגמרי טועים. אך חשוב לקחת לתשומת הלב. זהו תהליך שיש לבצע אותו אך ורק בליווי המקצועי המתאים. ולא מעבר לכך, אם החלטתם על ליווי מקצועי בחרו נכון והקפידו.

עליכם לקבל את הייעוץ המקצועי הטוב ביותר. ליווי מקצועי שילווה אתכם מהצעד הראשון. ועד לרגע שבו תרגישו בטוחים בתוך התחום.

בחרו בקפידה את אנשי המקצוע המתמחים בפיננסים שאתם סוקרים ובוחנים. ודאגו לקבל את האינדיקציה הטובה ביותר. קבלו המלצות, חוות דעת. וביקורות. וקחו בהחלט לתשומת ליבכם כל דעה אותנטית. או כל דעה שאתם מקבלים מאנשים עליהם אתם סומכים. בגלל שמדובר בהשקעות פיננסיות הנושא רגיש מאד. לא הייתם רוצים לקבל ליווי או ייעוץ מקצועי מאנשים שעלולים לסכן את ההון האישי שלכם. בדקו גם פלטפורמות דיגיטליות המאפשרות קבלת חוות דעת. גם להן יש אפשרות לסייע.

בסופו של דבר, עולם ההשקעות הוא עולם מעניין. אם החלטתם להכנס אליו אנחנו מאמינים שזה לא סתם. בחנו היטב את האופציות שלכם. ודאגו להיות מלווים על ידי האנשים הטובים ביותר בתחום. כך בהחלט תוכלו לקבל את התוצאות המקסימליות לשביעות רצונכם. כולל ROI מתאים שיביא אתכם בדיוק למקום אליו אתם צריכים להגיע.

אין תגובות

הערכת שווי חברה: כל מה שעליך לדעת

הערכת שווי חברה

הערכת שווי חברה: כל מה שעליך לדעת

בין אם רק התחלתם לצלול אל תוך עולם העסקים ובין אם אתם וותיקים בנושא, לא אחת עולה הצורך לבצע הערכות שווי חברות ובסיטואציות מסוימות.

בדיוק לשם כך חשוב להבין מתי מתעורר הצורך באומדן שווי החברות. וכיצד עושים זאת, ובדרך המקצועית והמדויקת ביותר.

הערכת שווי של חברה – הנה מה שאתם צריכים לדעת

כשמדובר על הערכת שווי חברות למעשה מדובר באומדן שווי הנכסים, המוצרים הפיננסיים וההתחייבויות של החברות. ויש כמה סיבות עיקריות שגורמות לנו להגיע לבחינת ההערכות:

 • מיזוג ורכישה
 • שינויים בשותפים (הכנסה או הוצאה של שותפים)
 • השקעות הון בתכניות שונות
 • תקני חשבונאות וביקורות
 • הערכת שווי מניות שלפני קניה או מכירה
 • רכישה של מניות לצורך הפיכת חברה פרטית מציבורית
 • בחינת אופציות למכירה או רכישה של מיזמים עסקיים
 • חילוקי דעות בין עורכי דין, שותפים או בעלי מניות
 • הערכה לצורך עדכון מידע לצורך דיווח לרשויות המס ודוחות פיננסיים

הערכת שווי חברות – מה זה בעצם?

העולם העסקי הוא עולם מקביל לעולם הרגיל ומי שעוסק בתחום מבין זאת. יש נורמות עבודה מסוימת. תכנים ספציפיים, מושגים והתנהלות השייכת אך ורק אליו. כל מי שכבר צלל לעולם הזה יודע שצריך לעבוד קשה, ולהבין לא מעט מושגים שלאו דווקא מובנים בעולם הרגיל.

חלק מהנושאים הם הערכת שווי חברות שנהוג לבצע בסיטואציות מסוימות. לא מדובר בתהליך שפשוט להבין אותו אם אינכם מעוניינים להכנס אל תוך העולם הזה ברצינות. אך אם אתם כאן, אנחנו מאמינים שאתם מחפשים את המושג לא בכדי. ויש לכם סיבה טובה לכך.

הערכת שווי חברות היא פעולה המבקשת לקבל את אומדן השווי של החברה. זאת על בסיס ידע נוכחי, מידע מהעבר. וגם נתונים עכשוויים ותובנות לעתיד. התובנות לעתיד נבנות מתוך מקור והתייעצות עם מומחים בתחום ואנשי מקצוע מהטובים ביותר. עם נוסחאות, ניתוח השוק העסקי בהתאם ליכולות הכלכליות. ולמעשה, עם תכנית עסקית לגבי העתיד של החברה.

הערכת שווי חברות נעשית על ידי אנשי מקצוע מהטובים ביותר, מומלץ הכי טובים ומומחים בתחום. הסיבה לכך היא כי ראשית, לפני הכל, מדובר בנכסים שלך. גם חברה היא נכס, זה לא משנה אם יש משרד פיזי או לא. ברגע שיש חברה שיש לה פעילות עסקית, היא נכס עסקי וכלכלי לכל דבר. וזה רק טבעי והגיוני שתרצו שלנכס שלכם, לעולם העסקי שלכם תרצו את הטוב ביותר.

איך מבצעים הערכה של שווי חברות?

הערכת שווי חברות מגיעה ממגוון של סיבות כפי שציינו כבר בפתיחת המאמר. ביניהן הליכים משפטיים בין בעלי מניות ושותפים. או אפילו אם קיים תהליך גירושים בו מעריכים את שווי החברה. חלק מהצורך להערכת חברה יכול לנבוע גם בשל מהלכים אסטרטגיים המבקשים לדעת מה שווי החברה.

לשם ביצוע התהליך יש לבצע כמה וכמה צעדים. השיטה הנפוצה ביותר מעריכה ערך נוכחי של תזרים מזומנים צפוי מפעילויות עתידיות. תוך הסתמכות כמובן על הבסיס.

מערכים אלו מפחיתים את ערך ההתחייבות של העסקים ולאחרי כן מוספים את ערך הנכסים שלא כללו בייצור התזרים העתידי של החברה. כך בעצם אפשר להעריך את שווי החברה על סמך הרווח הממוצע עם הזמן.

הבדיקה הזאת מאפשרת לקבל אינדיקציה על רווח מייצג. כאשר יש צורך לקחת לתשומת הלב שינויים המתרחשים בשנים האחרונות עם תשומת לב ודגש אל רווחים מייצגים של חברות אחרות. יש לוודא שהחברות האחרות הן אכן באותו התחום, על מנת לקבל ייצוג ראוי של נתונים. הרווחים מחושבים על סמך נוסחאות אלו ואחרות שהמומחים עובדים עליהם ויודעים אותן היטב.

איך לבחור את האנשים המתאימים לביצוע הערכת שווי החברה?

אלפי אלף הבדלים, ממש כמו שאתם בוחרים אנשי מקצוע לכל תחום אחר בבית או בעסק. בין אם טכנאי מזגנים, חשמלאים, ואפילו אם לרגע נכנס לחיים האישיים אפילו רופאים. גם כאן עליכם לבצע סקר שוק ולקבל חוות דעת איכותית ואמיתית על אנשי המקצוע.

אנשי המקצוע בתחום הערכת שווי חברות חייבים להיות המומחים הטובים ביותר בתחומם. המקצועיים ביותר, השירותיים ביותר, ואלו שגם יודעים לבצע משא ומתן, מכירים חוזים עסקיים ויודעים איך להתנהל בעולם העסקים על בוריו.

לפני הכל, חשוב שתוודאו שאכן אפשר לסמוך על אנשי המקצוע. סודיות, נאמנות, אמינות וכמובן החיבור שלכם עם אנשי המקצוע והכימיה. כל אלו יכולים להביא לכך שתקבלו הערכה אמיתית, איכותית ואמינה שתביא לפעילות עסקית ענפה.

בקשו המלצות מחברים, קולגות, משפחה או כל מי שאתם סומכים עליהם. וכיום תוכלו גם לקבל חוות דעת וביקורות מקבוצות פרטיות שיאפשרו גם לאמת את חוות הדעת.

כך או כך, חשוב שתדעו שחברה מקצועית אמינה וברמה גבוהה. לה יש נסיון וותק תדע להעניק לכם את הליווי המקצועי המתאים מהרגע הראשון. ועד כמובן לרגע שבו החברה שלכם מתחילה את הפעילות מחדש. או מחדשת דרכיה.

הערכת שווי חברות לא מבצעים סתם, יש לכך סיבות רבות ומגוונות. וחשוב שתהיו בידיים הכי טובות.

אין תגובות

ניהול סיכונים, כך תפזרו את תיק ההשקעות שלכם נכון 

ניהול סיכונים, כך תפזרו את תיק ההשקעות שלכם נכון 

בעידן של היום, ובמיוחד בעקבות העימות הצבאי במזרח אירופה, קיימת אי וודאות בשווקים. הטלטלה שעוברת על וול סטריט הוכיחו למי שעדיין פקפק, כי פיזור סיכונים בתיק השקעות, הוא אחד העקרונות המשמעותיים בניהול פרופיל השקעות. מרבית מומחי ההשקעות תמימי דעים, שלמרות שזה לא מונע הפסד. פיזור, הוא המרכיב החשוב ביותר בהגעה ליעדים פיננסיים ארוכי טווח תוך מזעור סיכונים.

מה זה אומר לפזר השקעות ולנהל סיכונים

פיזור היא טכניקה, להפחית סיכונים, ע”י הקצאת השקעות בין מכשירים פיננסיים שונים. יעודה הוא למקסם את התשואה ע”י השקעה בתחומים מגוונים. ההנחה היא, שכל מכשיר פיננסי מגיב בצורה שונה לאותו אירוע. זה יכול להיות בהשקעה בשוק ההון, כמו השקעה במניות סטארט אפ או בהשקעות נדל”ן בחו”ל. בשורה התחתונה ובשפה פשוטה – ע”י פיזור בהשקעות , אנו מוודאים שלא שמנו את כל הביצים בסל אחד.

הכירו את עצמכם, ראשית תגדירו איזה סוג משקיע אתם ומה התקציבים. זה ישפיע על חלוקת התיק וסוגי ההשקעה

כשאתם מתכוונים להשקיע בשוק ההון או בנדל”ן, חשוב לדעת מה ההון העצמי שאתם מתכוונים להשקיע. הגדירו לעצמכם גם איזה סוג משקיע אתם, אקטיבי, כזה שנמצא עם היד על הדופק מידי יום, או פסיבי, החושב על השקעה בטווח בינוני או ארוך. לסוג ההשקעה, ישנה השפעה מכרעת על אופי תיק ניירות הערך בשוק ההון , ודומה לזה גם  בהשקעה בנדל”ן.

יחס השקעה תשואה

בימים שבארה”ב ובישראל הריבית החלה לטפס חשוב לשים לב ליחס השקעה תשואה. תשואה, המוכרת  גם כתשואה פיננסית, היא ההון שנרוויח או נפסיד מהשקעה לאורך תקופה מסוימת. בהשקעה בשוק ההון יש לשים לב , שהתשואה הכוללת למניה, כוללת גם רווחי הון/הפסדים וגם הכנסות מדיבידנד. בעוד שהתשואה הנומינלית למניה, ​​משקפת ​​את שינוי המחיר שלה. לעומת זאת, בשוק הנדל”ן השקעה מסיבית אינה מבטיחה בהכרח תשואה שנתית גבוה יותר מהשקעה נמוכה וסולידית.

 מדוע חשוב לפזר סיכונים?

המטרה בפיזור סיכונים, היא למקסם תשואה ע”י ביזור ההשקעות בקטגוריות שונות. תיק השקעות מגוון, כולל סוגי נכסים שונים כגון – מניות, אג”ח מט”ח ועוד. הפיזור מתבטא, ע”י רכישת מניות של חברות, בקבוצות נכסים ובתעשיות שונות. לדוגמא, השקעה במניות טכנולוגיה בוול סטריט, במקביל למניות האנרגיה, היתה מאזנת  בעקבות הירידות במניות הטכנולוגיה והעליות במניות האנרגיה. לכן חשוב לבזר את ההשקעה באפיקים שונים.

לפניכם דוגמא של פיזור בתיק השקעות:

דוגמא לפיזור תיק השקעות

קרדיט: investopedia

ריכזנו עבורכם את אפיקי ההשקעות העיקריים המצביעים על כך :

אפיקי ההשקעות העיקריים והמסורתיים שמהם אפשר לבחור –

 • מניות – סביר להניח, שאם השקעתם במניות כמו מיקרוסופט, אנבידיה וכדו’, סבלתם מירידות בחציון הראשון של שנת 2022. במידה וחשבתם שפיזרתם מניות, טעיתם. אילו הן מניות בתחום הטכנולוגיה. אילו הייתם מצרפים לתיק, מניות בתחום  האנרגיה או הנשק אשר נסקו יחסית בתקופה זו, סביר להניח שהייתם מאזנים את התיק.
 • אגרות חוב – שוק האג”ח ושוק המניות,  אינם מגיבים באותה צורה לאירועים שליליים.  לדוגמא, בזמן  שמדדי המניות בוול סטריט ספגו ירידות, האג”חים נהנו מפריחה, אותה לא חוו מזה שנים.  שילוב של סוגי השקעה כמו מניות ואגרות חוב, יקטין את רגישות התיק שלך לתנודות בשוק. מכיוון שהם בד”כ נעים בכיוונים מנוגדים.
 • נדל”ן – מי שהשקיע בנדל”ן באוקראינה כנראה שלא צפה מה עומד לקרות. אולם, מי שהשקיע במדינה נוספת “קנה” לעצמו נכס שימשיך לייצר תשואה על אף ההפסד מנדל”ן באוקריאנה. נדל”ן הוא מכשיר נהדר לפיזור השקעות, כמובן תלוי איפה. בנדל”ן בחו”ל, תוכלו עם סכום  נמוך יחסית לרכוש בית על שמכם.

לסיכום

פיזור מסייע למשקיע לנהל סיכונים, ולהפחית את התנודתיות בתיק ההשקעות או הנכסים שברשותו. יחד עם זאת, עדיין צריך לזכור, שלעולם לא ניתן לבטל את הסיכון לחלוטין.

אין תגובות

השקעה בנדל”ן בישראל – האם זה משתלם לי?

השקעה בנדל"ן בישראל

אחת המטרות של נטילת הלוואה יכולה להיות השלמת הסכום הנדרש להעמדת הון עצמי למשכנתא והשקעה בנדל”ן. עם זאת, משקיעים חייבים לבחון את האלטרנטיבות: השקעה בארץ לעומת בחו”ל, נדל”ן למגורים לעומת נדל”ן מניב ועוד. אז מה המסקנה בשקלול כל הפרמטרים? הנה המדריך שינסה לתת תשובה מסודרת

בחסות לאומי

נדל”ן נחשב אפיק השקעה בטוח ומשתלם. זה היה ונותר נכון, אבל רשימת האלטרנטיבות בתוך הענף כנראה גבוהה יותר ביחס לכל תקופה אחרת בהיסטוריה: אם פעם רק תאגידים היו יכולים לרכוש נכסים, הרי שכיום מדובר על אפיק השקעה זמין גם לאנשים פרטיים.

אחת הסיבות להצלחה של נדל”ן כאפיק השקעה קשורה מצד אחד לתשואה המובטחת ולפערים בין הביקוש וההיצע, אך מצד שני גם לנגישות הגבוהה של הלוואות משתלמות. בעידן שבו אפשר לקחת בקלות יחסית הלוואה לכל מטרה ולהשתמש בה כדי להשלים להון העצמי הנדרש לרכישת דירה למגורים או השקעה, אין פלא שיש כל כך הרבה אפשרויות השקעה שונות.

השאלה היא מה האפיק הכי מתאים לכל אחד ואחת מאיתנו. כיום כבר ברור שהשקעה בנדל”ן בישראל לדוגמה היא לא האפשרות היחידה, מה גם שיש הבדלים בין נדל”ן למגורים לבין נדל”ן מניב. לכן, צריך לדעת במה בדיוק משקיעים.

שינויים בענף הנדל”ן: כל מה שצפוי להשפיע על ההשקעה שלכם

בשביל להחליט האם השקעה בנדל”ן בישראל אכן משתלמת עבורנו, נצטרך קודם כל לבחון את המצב הקיים לעומת המצב המתהווה. לאחר מכן, נוכל להיכנס לעובי הקורה ולהפריד בין תחומי ההשקעה העיקריים.

המצב הקיים הוא שערך נכסי הנדל”ן עולה והיצע הדיור נותר קטן. בנוסף, יש עלייה תלולה במחירי הדירות ובעלויות השכירות. אם מצרפים למשוואה שיקולים כמו פטור ממס על חלק מההשקעות האלה, מקבלים תמהיל שהופך את שוק הנדל”ן הישראלי למאוד אטרקטיבי בכל רחבי הארץ ולא רק בערים הגדולות ובאזורי הביקוש המובהקים.

במבט קדימה, אין ברירה אלא להביא בחשבון את הניסיון של חברי הכנסת ומשרדי הממשלה להוריד את מחירי הנדל”ן. היות והציבור ממשיך להתלונן על מחירי הדיור בישראל, סביר להניח שנראה מהלכים כאלה ואחרים שיכולים להטות את הספינה.

על קצה המזלג, אפשר להזכיר בהקשר הזה פרויקטים כגון מחיר למשתכן או מחיר מטרה ואת הניסיון להגדיל את היצע הדירות על ידי הטלת מיסים על משקיעים בהיקפים גדולים: העלאת מס רכישה, הגבלת המשכירים תוך הגנה על שוכרים, מס על בעלי 3 דירות ומעלה, מס רכוש על בעלי קרקעות שאינם בונים דירות ומס על דירות שאינן מושכרות למשך תקופה מסוימת.

מה ההבדל בין נדל”ן מניב ונדל”ן למגורים?

חשוב להבחין בין 2 סוגי נדל”ן להשקעה. האחד הינו נדל”ן למגורים – נכסים המיועדים למגורים בלבד, והשני הוא נדל”ן מניב הכולל מבני תעשייה, מסחר ועסקים שאינם מיועדים למגורים.

נדל”ן למגורים מתאים יותר למי שמוכנים לגלות מעורבות מבחינת תחזוקת הנכס, חיפוש שוכרים, טיפול בבעיות ותקלות וכן הלאה. לעומתו, נדל”ן מניב מתאר השקעה במבני תעשייה, מסחר ועסקים שלא אמורים להיות מושפעים דרמטית ממהלכי הממשלה ואף עשויים להגדיל את התשואה של המשקיע בגלל המשך הצמיחה במשק.

בסופו של דבר, הרבה תלוי במטרות שאותן ננסה להשיג ובמשך הזמן שעומד לרשותנו. אם המטרה היא להרוויח כמה שיותר כמה שפחות זמן, קיימים אפיקי השקעה אטרקטיביים יותר מנדל”ן. אבל אם יש לנו זמן וסבלנות, אפיק הנדל”ן היה ונותר היציב והמשתלם ביותר.

* כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

קרדיט תמונה: pexels

צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!
  לשאלות ופרסום נכסים:
  טלפון: 0723971642
  אימייל: info@brokerli.com

  לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו