• שירות תיווך מקצועי

חברת ברוקרלי מספקת שירותי תיווך לעסקים בישראל ובחו"ל

לצפייה ברשימת העסקים למכירה באתר ברוקרלי, לחצו כאן.

צרו איתי קשר!

שמחים מאוד ובטוחים שלא תתחרטו. צוות המומחים שלנו עמוד לרשותכם.


צרו קשר לפרטים

לפרטים נוספים וייעוץ, צרו איתנו קשר.
טלפון: 0723971642
אימייל: info@brokerli.com
  תיווך עסקים למכירה – כל מה שאתם צריכים לדעת

  אנחנו מכירים את ההרגשה, יש לכם עסק משלכם ועמלתם קשה מאד כדי להגיע לרגע המיוחד הזה. אתם בפסגת העולם, הכל הולך נפלא והעסקים פורחים וצומחים. אבל כמו כל עסק, מגיעה תקופה שבה התחום שבו אתם עוסקים קצת פחות מראה צמיחה.

  לא מעט אנשים בשלב הזה מחליטים לשנות כיוון. חלק משנים את כל מהות העסק ונשארים הבעלים של החברה. וחלק מוכרים את החברה הלאה אל בעלים אחרים. זה בדיוק השלב שבו חשוב להבין מהו תיווך עסקים למכירה ומדוע הוא כל כך חשוב לתהליך שבו אתם מחליטים למכור את החברה שלכם.

  מי אנחנו?

  אורי דוד

  אורי דוד, 32, נתניה

  יזם, יועץ שיווקי ומנהל קמפיינים פרסומיים בדיגיטל.

  בעלים של למעלה מ-15 נכסים דיגיטליים מניבים בארץ ובחו"ל. בעלים של משרד פרסום דיגיטלי בשם "אדליין" עם למעלה מ10 שנות ניסיון בתחום השיווק והפרסום במהלכם ניהלתי פרויקטים ותקציבי שיווק של מאות רבות של חברות ועסקים במגוון רחב של סקטורים בישראל, ארצות הברית, קנדה ומדינות נוספות.

  מרצה במכללות אקדמיות מובילות בישראל במסגרת לימודי תואר ראשון, מכללות מקצועיות ובארגונים בנושאים של אסטרטגיה שיווקית, אנליזה, פרסום ממומן ורשתות חברתיות.

  שימי אלימלך

  שימי אלימלך, 31, נס ציונה

  יזם במגוון תחומים.

  בעלים של עשרות יחידות דיור במדינות פלורידה ואוהיו, בהן משקיע ב-9 השנים האחרונות.

  כלל האצבע שלי הוא לא להיכנס לעסקה שמייצרת לפחות 10% תשואה שנתית. משקיע בצורה מגוונת, הן בנכסי מולטי פמילי, הן בבתים פרטיים ובמקביל עוסק בהשכרות לטווח קצר ועסקאות קצרות לרווחי הון (פליפ) מלווה משקיעים ומגייס קרנות השקעה ב-4 שנים האחרונות.

  בנוסף, משקיע בנדל"ן בישראל בעסקאות לטווח קצר, דרך פלטפורמת Airbnb ומלווה משקיעים בתחום.

  ב-4 השנים האחרונות בעלים של רשת "לייזר סיטי", הרשת הגדולה בארץ למשחקי לייזר טאג, לצד יזמויות שונות בתחום הנכסים הדיגיטליים.

  מכירת עסק ותיווך, איך הם קשורים אחד לשני?

  הסיטואציה שבה אדם בעל עסק מוכר את העסק שלו לאנשים אחרים היא סיטואציה נפוצה ומוכרת. מדובר בהליך של העברת בעלות של עסק לאנשים אחרים לאחר הסכמה על מחיר, ותנאים נוספים.

  אין ספק שזוהי מטרה ברורה לשני הצדדים, בעל העסק מעוניין למכור את העסק, ובעל הממון מעוניין לקנות אותו. יחד עם זאת, זו עדיין עסקה פורמלית לכל דבר וצריך לנהל משא ומתן על פרטים אלו ואחרים.

  איך מנהלים משא ומתן כזה, מדוע תיווך עסקים למכירה הוא מקצוע כל כך מבוקש ובוער בשנים האחרונות. ולמה בעצם אנחנו זקוקים למתווך לעסקים עבור הפעולה הפשוטה הזאת? נסביר הכל מיד.

  תיווך עסקים למכירה – מכירת עסק מעולם לא היתה קלה יותר

  כשאנחנו חושבים על עסקים למכירה ועל הסיטואציה, אנחנו לא תמיד 'מחשבים' נכון את כל מה שצריך לקרות. אנחנו חושבים על מכירה, רכישה, והפעולה הפשוטה שלמעשה לא צריכה מבחינתנו לפחות לגרור אחריה חיכוכים.

  אך האמת היא שכל מתווך עסקים יודע שמדובר בפרטי עסקה שיש בה יותר ממשא ומתן על המחיר בלבד. יש הרבה כסף שיושב כאן בעסקה כזאת ולפעמים מומלץ לשכור שירות תיווך לעסקים שיקל עלינו בתהליך. תיווך עסקים למכירה מעניק לשני הצדדים את היכולת לגשר בין נקודות החיכוך, ולהוציא את התהליך לפועל באופן חלק ומהיר.

  מה תפקידו של מתווך עסקים למכירה ואיך הוא מסייע בתהליך?

  כשאתם שוכרים מתווך עסקים במרכז או בכל מקום אחר בארץ חשוב שתדעו שמדובר בצד חיצוני בעסקת המכירה. שירות תיווך לעסקים יכול לשכור גם צד המוכר וגם צד הקונה של העסק לצורך הייצוג.

  המתווך מביא עמו הרבה נסיון בעסקאות של מכירת עסקים בעיקר בגלל כל סוגי העסקאות שהוא היה בהן וחווה אותן. חשוב שתדעו שאותו מתווך עסקים בדרום או בכל מקום בארץ אינו צד בעסקה. יחד עם זאת, מקובל כן לשלם אל אותו מתווך עסקים ששכרתם עמלה מהעסקה. לרוב, השירותים שנותן מתווך מטעם תיווך עסקים למכירה הם:

  • תזכיר חברה

  כל אדם המבקש למכור את העסק שנמצא בבעלותו עליו להציג מידע עבור הרוכשים. תזכיר החברה או למעשה מסמך שמתאר את העסק, את הפרטים הבסיסיים בו הרלוונטיים עבור הרוכשים. מתווך עסקים מסייע בהכנת תזכיר זה על מנת שאותם עסקים למכירה יהיו מוכנים למכירה פורמלית ללא חיכוכים ואי הבנות.

  • הערכת שווי העסק

  כשאנחנו מציעים חברות למכירה מומלץ שנדע מה שווי החברה שלנו. ישנם פרמטרים שונים שמשפיעים על שוויה של החברה וגם דרכים מגוונות להערכתה. גם בתחום זה, מתווך עסקים בדרום או בכל מקום בארץ יוכל לעשות זאת בצורה מקצועית ועל הצד הטוב ביותר.

  • חיפוש קונים

  מתווך עסקים בצפון או בכל מקום אחר בארץ ידע למצוא לכם רוכשים איכותיים. כך אתם כבעלי העסקים תוכלו להמשיך ולנהל את החברה בזמן שאותו מתווך עסקים ששכרתם ימשיך לנהל את העסק.

  • סינון רוכשים

  כשאנחנו כבעלי העסקים מחפשים לקנות או למכור עסקים אנחנו מקבלים מגוון של הצעות. לא כולן מתאימות, והתפקיד של אדם מקצועי המבצע תיווך עסקים למכירה הוא גם לבחור את הרוכשים הפוטנציאליים. מתווך עסקים מסייע בבחירת המועמדים המתאימים, גם אם מדובר במכירה וגם אם מדובר בקניה.

  • חיפוש השקעה

  כל איש מקצוע המעניק שירות תיווך לעסקים מסייע גם במציאת הזדמנויות השקעה. הזדמנות השקעה היא ממש כמו חיפוש קונים.

  תיווך עסקים למכירה העברת מפתחות לבעל העסק החדש

  באמצעות תיווך לעסקים איכותי, תוכלו להשיג את כל מה שאתם מעוניינים בו. בין אם זהו מחיר קניה מקסימלי אם אתם בצד הקונה, ובין אם זה מחיר מכירה מקסימלי אם אתם בצד המוכר.

  תיווך לעסקים למכירה – למה חשוב שתשכרו את השירות הזה?

  אין ספק שלא מדובר במכירה של מוצר יד שניה, או מכירת חצר ולכן, מומלץ שתקחו בחשבון את כל האילוצים הרלוונטיים.

  עליכם לשמור על סודיות מוחלטת בזמן התהליך על מנת שלא תפגעו בעסק. אי סודיות עוד עלול לפגוע גם ברווחים, וגם בבעלי העסק.

  בנוסף, מתווך עסקים מקצועי ובעל מספיק נסיון ידע לבצע משא ומתן מספיק מוצלח שיגרום לשביעות רצון המוכר. וגם לשביעות רצון הגונה.

  זהו למעשה כוח משמעותי בתהליך של מכירת עסק או חברה היות והוא מזרז את התהליך. כאשר אתם שוכרים תיווך עסקים למכירה חשוב שתדעו שאתם מקבלים סינון קונים מדויק. למידה איכותית של העסק, מהותו ומטרתו על בוריו לצורך הצגת ושיווק העסק למכירה כראוי. וגם פגישות בפועל של מתווך עסקים בדרום או בכל מקום בארץ עם הקונים הפוטנציאליים. כך הסינון לא נעשה באופן 'עיוור' אלא במדויק. והעסק, ואתם תקבלו את הרוכשים או המשקיעים הנכונים ביותר לכם.

  איך למצוא מתווך עסקים איכותי לתהליך?

  כמו בכל שירות או מוצר שמתעניינים בו, חשוב מאד שתהיינה המלצות, ביקורות וחוות דעת. המלצה, ביקורת, או אפילו אינדיקציה מקצועית לגבי איך אנשי המקצוע שאנחנו עומדים לשכור את השירות שלהם עובדים.

  במקרה של תיווך עסקים למכירה תוכלו תמיד לדבר עם לקוחות קודמים. לבדוק את חוות הדעת של לקוחות נוכחיים, ובנוסף, לחפש בפלטפורמות המתאימות ביקורות וחוות דעת.

  להמלצות של חברים קרובים, משפחה, מכרים ואנשים שאתם סומכים עליהם יש משקל רב. לכן כשאתם מתכוננים למכור את העסק, נכון שלסודיות יש משמעות. אך אם אתם יודעים על אנשים בסביבתכם שחוו את הסיטואציה והשתמשו גם באותו שירות תיווך לעסקים שאלו אותם. בדקו איך התהליך עבר עבורם, מי היה המתווך שלכם, כיצד הכל עבד. ואל תשאירו שום שאלה עם סימן שאלה מאחריה.

  חשוב שכשתהיו לקראת התהליך, יהיו לכם כל התשובות.

  שאלות נוספות? דברו איתנו,

  • טלפון: 0723971642
  • אימייל: info@brokerli.com

  5 טיפים להכנת העסק למכירה

  כשאנחנו מכינים את העסק שלנו למכירה, יש כמה שלבים שצריך לעבור. חלק מהשלבים הם קריטיים ומהותיים ואנחנו נמנה עבורכם 5 מהם:

  הכינו מראש

  הכנת העסק למכירה היא ביצוע של מספר פעולות חשובות. השבחת העסק, למידת המבנה שלו, השווי שלו, ועל הפרטים הבסיסיים שמעולם לא חשבתם או היה לכם זמן לגלות אותם מראש. ממש כמו מעבר דירה, זה השלב שבו שולפים את כל המסמכים ששמתם בצד.

  אל תגלו לאף אחד

  על מנת שלא תהיה פגיעה בתהליך המכירה של העסק חשוב שתשמרו על סודיות מלאה בזמן התהליך. אל תשתפו לא את העובדים, לא את החברים, ואפילו לא את המשפחה. על מנת שהתהליך יהיה חלק וללא הדלפות מידע רצוי שלא לשתף אף אחד או אחת. בנוסף, הסכמי סודיות עבור מי שמשתפים אותו זה דבר הכרחי ומומלץ.

  הערכת שווי העסק

  כל מי שעוסק בתחום של תיווך עסקים למכירה יודע שהערכת שווי העסק על מנת לדעת מה המחיר האמיתי, היא הכרחית. היא צריכה להתבצע על ידי אנשים מקצועיים בלבד. על מנת שלא ידרשו מחיר מכירה מוגזם מדי והמכירה לא תתבצע, חשוב שתהיה לנו אינדיקציה אמיתית. הפרמטרים מהם הערכת השווי מורכבים הם מתחרים בענף, מצב השוק, מגמה עתידית, שווי העסק בבסיסו, השינויים שעבר והשדרוגים, הכנסות, הוצאות ועוד.

  שווקו את המכירה

  אם כבר הגענו לרגע שבו אנחנו יכולים לספר לעולם על הכוונה למכור את העסק, כך תעשו זאת. שיווק, פרסום, ניסוח מודעה פורמלית אבל מספיק מזמינה. ממוקדת, שיווקית, קצרה וקולעת.

  משא ומתן איכותי

  כל המטרה בתחום של תיווך לעסקים הוא בעצם איך לנהל את המשא והמתן בזמן המכירה. חשוב לדבר על הדברים לגביהם אנחנו רוצים להגיע להסכמה. לגשר על פערים בין שני הצדדים ולהתמקד במה הצד המוכר מעוניין, ובמה הצד הקונה. כל זאת, כדי ששני הצדדים יצאו מרוצים ובמקסימום תוצאות, ומינימום עגמת נפש. כל מתווך עסקים במרכז או בכל מקום אחר בארץ יודע שמדובר באמנות לשמה. על כן, יש צורך מהותי שהדבר יעשה על ידי איש מקצוע בלבד.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!
   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו