בקטגוריה זו תמצאו מאמרים וטיפים בכל הקשור לחדשות כלליות.

אין תגובות

הכוכב הקטן של עולם הקריפטו: מה זה סטושי?

הכוכב הקטן של עולם הקריפטו: מה זה סטושי?

ביקום הרחב של מטבעות קריפטו, ביטקוין שולט בתור המטבע הדיגיטלי הידוע והנפוץ ביותר. למרות כל התחרות שקמה לו לאורך השנים, הוא נותר העל הערך הרב ביותר.

עם זאת, גם אנשים שיודעים היטב מה זה ביטקוין לא בהכרח מכירים היבט מרתק שלו: ה-Satoshi, שנקרא על שם היוצר החידתי של המטבע, סאטושי נקמוטו. המונח “סטושי” מייצג את היחידה הקטנה ביותר של מטבע הביטקוין.

מזה ומדוע הוא קיים? חשוב מאוד לדעת.

מה זה סטושי?

סטושי עבור ביטקוין הוא כמו אגורה לשקל או סנט לדולר – רק הרבה יותר קטן. זוהי היחידה הקטנה ביותר במערכת הביטקוין, אשר שווה לאחד חלקי מאה מיליון ביטקוין בודד (0.00000001 BTC). חלוקה זו מאפשרת לבצע עסקאות מדויקות ביותר ומספקת מספר יתרונות כאשר ערכו של הביטקוין עצמו הופך משמעותי. נכון להיום, עסקה בביטקוינים שלמים לא תהיה מעשית לרכישות יומיומיות בשל ערכם הגבוה. Satoshis מציעים פתרון טוב על ידי הפעלת עסקאות במרווחים הרבה יותר קטנים ושמישים.

מדוע נוצר הסטושי?

עסקאות קטנות יותר – ככל שערכו של הביטקוין זינק, הצורך ביחידות קטנות יותר נעשה ברור. עם סטושים, ניתן לבצע עסקאות הדורשות פחות מביטקוין שלם אחד, כמו שימוש יומיומי ומיקרו-עסקאות, בין אם קניית כוס קפה או תשלום עבור מנוי.

הגדלת הנגישות – על ידי פירוק הביטקוין ליחידות קטנות יותר, Satoshis עוזרים להנגיש את המטבע לקהל רחב יותר. אנשים שלא יכולים לא להרשות לעצמם לרכוש ביטקוין שלם, עדיין יכולים להשתתף במרחב המטבעות הקריפטוגרפיים על ידי רכישת סטושים. ההכללה הזו מטפחת אימוץ רחב יותר ושימושיות של ביטקוין כמטבע.

גמישות בתמחור – קיום שברי הביטקוין מספק גמישות לתמחור סחורות ושירותים. ללא יחידות קטנות כאלה, המוכרים ייאלצו לעגל סכומים למספרים קרובים יותר, לרוב פחות מדויקים. Satoshis מאפשרים תמחור מדויק, וזה שימושי במיוחד בסחר בינלאומי שבו שערי החליפין יכולים להשפיע באופן משמעותי על העלויות.

השימוש המעשי בסטושים

בעסקאות יומיומיות, במיוחד כשמדובר בעסקאות קטנות, Satoshis שימושיים להפליא. עבור חובבי קריפטו העוסקים במסחר קבוע, יש להבין אותם ולהשתמש בהם.

יתרה מכך, ככל שהביטקוין ימשיך להיות מאומץ על ידי יותר סוחרים ועסקים ברחבי העולם, הרלוונטיות של Satoshis ככל הנראה תגדל. הם עשויים להפוך לסטנדרט לתשלומים מקוונים קטנים, במקום מטבעות פיאט מסורתיים.

כיצד להמיר ביטקוין לסטושי?

המרת ביטקוין לסטושי היא תהליך מתמטי פשוט. מכיוון שסטושי אחד שווה ל-0.00000001 BTC, כדי לגלות כמה סטושי יש בביטקוין, מכפילים את מספר הביטקוינים במאה מיליון. לדוגמה, אם יש לכם 0.05 BTC ואתם רוצים לדעת כמה סטושי זה, בצעו את החישוב הבא:

0.05 BTC * 100,000,000 = 5,000,000 Satoshis

המרה זו מטופלת לרוב באופן אוטומטי על ידי בורסות וארנקי קריפטו, כאשר משתמשים מבצעים עסקאות בביטקוין, ומציגות את הסכומים בביטקוין ובסטושי.

קרדיט תמונה pexels

שתפו
אין תגובות

3 אפשרויות לקבל הלוואה לעסק שלכם

3 אפשרויות לקבל הלוואה לעסק שלכם

קרדיט לתמונה pexels

הרבה מאוד עסקים מתחומים שונים, בכל סדר גודל, זקוקים לא פעם להלוואות לצרכים מגוונים. הלוואות אלו, אשר יכולות להשתוות לסכומי כסף שונים, יכולים לעזור לעסקים להתפתח, לגדול, ומנגד יכולים לעזור להם להתמודד עם כשלים שיצרו הפסדים אשר מאיימים על המשך תפקודו של העסק.

עם השנים, נוצרו מסלולים שונים בעזרתם אפשר לבקש הלוואות לעסק שלכם. אם בעבר, זה היה בעיקר דרך הבנקים (באופן רשמי) או דרך מלויים פרטיים (באופן לא רשמי), אזי שהיום אנחנו יכולים למצוא מגוון גורמים אשר מסוגלים לספק הלוואות לכל מטרה, בכל סכום, על פי דרישה בהתאם לתנאים כאלה ואחרים.

לפני שנציג שלוש דרכים בעזרתן אפשר לבקש ולקבל הלוואה, נסביר בקצרה מתי אפשרי וזה נכון לקבל הלוואה. כל בעל עסק יכול לבחון את האופציות שעומדות לרשותו ומתי זה נכון מבחינתו לפנות אל גורם מסוים לבקש הלוואה.

הלוואה לצורך כיסוי חובות – עסקים שנדרשים לכסות חובות, יכולים לפנות אל גורמים מלווים בבקשה לקבל הלוואה שתאפשר להם לכסות את החוב. במקומו הם יצטרכו להחזיר את ההלוואה בפריסה לאורך זמן, בצורה יותר נוחה.

הלוואה לצורך פיתוח העסק – זו יכולה להיות הלוואה לצורך רכישת נכס, שיפוץ נכס קיים, רכישת ציוד ומכונות, השקעה במחלקות מסוימות, רכישת חברות אחרות ועוד. המחשבה היא שההלוואה תאפשר להגדיל את סך ההכנסות.

הלוואה לצורך פעילות שוטפת – על מנת לקיים את הפעילות של העסק לאורך זמן, יהיה נכון לקחת הלוואה, מתוך ציפייה שהעבודה השוטפת תייצר הכנסות שיאפשרו להחזיר את ההלוואה.

הלוואה לצורך הקמת עסק – אנשים שיש להם הון עצמי בגובה מסוים ומעוניינים להקים עסק, יכולים לפנות אל גורם מלווה בשביל לקבל את היתרה לצורך כך. צריך לומר, מדובר על תנאים מאוד בעייתיים, מאחר והגורם המלווה לוקח כאן הימור שיכול להיות מסוכן עבורו.

מה הן האפשרויות לנטילת הלוואה

כאמור, ישנן שלוש אפשרויות לנטילת הלוואה עסקית. כל אחת מהן שונה בתנאים, דרישות וכן בסכומים שניתן לבקש.

הלוואה מהבנק – מדובר בסוג ההלוואה הכי שכיחה שיש. ניתן לפנות לבנק, אשר יציג את תנאים ודרישות מסוימות. בדרך כלל הבנק יציב את התנאים הקשים ביותר מבין כל הגורמים הקיימים בשוק, בפרט אם מדובר בעסק קטן. ההסבר לכך היא האחריות המוטלת עליו כגוף ציבורי שאמון על שמירת הכסף של כלל הציבור.

הלוואה מגופי מימון – ישנם גורמים פרטיים, חוץ בנקאיים, אשר מספקים הלוואות לכל מטרה, כולל לעסקים. התנאים הרבה יותר נוחים מאשר אלה של הבנק וכן של גורמים אחרים שיכולים לספק לנו הלוואה לעסק.

הלוואה מחברות ביטוח/אשראי – ניתן גם לפנות אל חברת אשראי או חברת ביטוח על מנת לקבל הלוואות. כל חברה מציעה דרישות ותנאים משלה, כמו כן ההלוואות הן בסדרי גודל שונות ואינן קבועות.

לא התעסקנו במאמר הזה אבל כמובן מאז הקורונה ובשנתיים האחרונות אחד המסלולים הפופלאריים ביותר הוא הלוואה בערבות מדינה – נדבר על זה במאמר נרחב.

שתפו
אין תגובות

ככה כן בונים תמהיל – טיפים לבניית תמהיל משכנתא

ככה כן בונים תמהיל - טיפים לבניית תמהיל משכנתא

בין כל המושגים שאותם מומלץ להכיר לפני שאתם לוקחים משכנתא, תמהיל המשכנתא הוא ככל הנראה החשוב ביותר. בשביל לקחת משכנתא בצורה הנכונה ביותר, עליכם לוודא שתמהיל המשכנתא שמרכיב את שגרת התשלומים החודשיים שלכם, יתאים לצרכיכם באופן המיטבי. רוצים לדעת איך לבנות תמהיל שכזה בצורה נכונה? קבלו כמה טיפים חיוניים.

בחסות לאומי

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

השקעות נדלן בדרך שמובילה להצלחה

השקעות נדלן בדרך שמובילה להצלחה

בהשקעה בנדל”ן מסחרי חשוב לדעת ולהבין את כל המידע החשוב וההכרחי לפני שאתם מחליטים אם להשקיע או לא. השקעה בנדל”ן מסחרי שונה מהשקעה בנדל”ן פרטי מכמה סיבות עיקריות לרבות סוג הדיירים, סוגי המבנים, הרווחים והמורכבות של העסקאות. קבלת המידע לגבי האם להשקיע כיום קלה יותר עם לוח מניבים שמאפשר לראות עסקאות דומות בכל נכס ולהשוות את המחיר על פי זה.

לוח מניבים ויתרונותיו

מניבים עשה לנדל”ן המסחרי מה שלוח מדלן עשה לשוק הדירות וזה הנגשה של המידע. באמצעות הלוח ניתן לראות לגבי נדל”ן מסחרי אם המחיר נמוך או גבוה ואם המחיר הוגן. הדבר מאפשר ליזמים קטנים להיכנס לשוק ולעסקאות להיסגר מהר ובקלות. עד להקמת הלוח לא היה שום מידע על עסקאות דבר שהיה  פתח לנוכלים לרמות יזמים קטנים. היום ניתן לקבל באתר את כל המידע בשניות.

להתמקד בתחום מסוים

כאשר נכנסים לתחום חדש כדאי ללמוד אותו היטב ולא להתפזר. אם אתם מעוניינים בהשקעה במשרד אז תתמקדו אך ורק במשרדים. תלמדו את התחום לעומק ואל תתפזרו במחקר ובחיפוש. תתמקדו גם באזור מסוים ותתמחו בו. כאשר משקיעים במשרד צריך לחשוב היטב על מיקום המשרד. מיקום טוב מאפשר למשרד להיות רווחי ולמנף את ההשקעה בה. משרדים להשקעה צריכים להיות במקום מרכזי, פעיל כמו גם במיקום יוקרתי על מנת למשוך אליה חברות איכותיות שזקוקות למשרדים להשכרה.

מימון השקעה בנדל”ן מסחרי

לקראת הרכישה של נדל”ן מסחרי להשקעה יש צורך להעריך מראש את הסכום שאותו תרצו להשקיע ולוודא כי יש לכם מימון מספיק עבורו. מקורות מימון מלבד הון עצמי יכולות להיות משכנתא לכל מטרה על נכס קיים או משכנתא על נדלן המסחרי תוך רשימת הערת אזהרה ושיעבוד של הנכס לבנק. משכנתאות הן הלוואות בתנאי ריבית נוחים במיוחד אך יש לקחת בחשבון גיוס הון בדרכים נוספות כגון דרך קרן פנסיה, אשראי בנקאי רגיל ועוד.

רמת הסיכון

ככל שהתשואה יותר גבוהה כך גם הסיכון. רמת הסיכון צריכה להיות מותאמת לניסיון שלכם, לידע שלכם ולמצב הכלכלי הנתון שלכם. יש להכיר את הביקוש לסוג הנכס ולחשב מראש את התשואה. התשואה נמדדת על פי הפרמטרים של ביקוש, סיכון, גודל, מיקום והשקעה. במידה ולוקחים הלוואות מימון יש להכליל אותם בחשבון.

השקעה מניבה

להשקעה מניבה בנדל”ן מסחרי יש מספר יתרונות. היא מאפשרת להכניס כסף במהלך ההשקעה מידי חודש גם בלי למכור את הנכס. יתרון נוסף הוא צמצום הסיכון בנוגע למכירת הנכס. יתרון נוסף נוגע למימון ומשקיעים פרטיים קטנים במקרים רבים יאלצו להוסיף על ההון העצמי גם משכנתא. ההכנסות החודשיות יכולות לשלם את המשכנתא והדבר מקל על המשקיע.

לוח מניבים

אתר מניבים נוסד ב-2018 במטרה לעצב מחדש את שוק הנדל”ן המסחרי בישראל. האתר הופך את שוק הנדל”ן להוגן, שקוף ופשוט עבור המשתמשים. בלוח מניבים משולבים אלגוריתמים חכמים והלוח נעזר במערכות טכנולוגיות חכמות לשם הצגת כלל הנתונים הרלוונטיים בצורה פשוטה, מקצועית וחכמה. בלוח מניבים כל אחד יכול למצוא בקלות וביעילות את הנכס המסחרי המתאים עבורו. לוח מניבים מאפשר לכל אחד גישה מידע שעד כה היה רק בידי חברות הענק בשוק.

שתפו
צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


    לשאלות ופרסום נכסים:
    טלפון: 0723971642
    אימייל: info@brokerli.com

    לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו