אין תגובות

הכוכב הקטן של עולם הקריפטו: מה זה סטושי?

הכוכב הקטן של עולם הקריפטו: מה זה סטושי?

ביקום הרחב של מטבעות קריפטו, ביטקוין שולט בתור המטבע הדיגיטלי הידוע והנפוץ ביותר. למרות כל התחרות שקמה לו לאורך השנים, הוא נותר העל הערך הרב ביותר.

עם זאת, גם אנשים שיודעים היטב מה זה ביטקוין לא בהכרח מכירים היבט מרתק שלו: ה-Satoshi, שנקרא על שם היוצר החידתי של המטבע, סאטושי נקמוטו. המונח “סטושי” מייצג את היחידה הקטנה ביותר של מטבע הביטקוין.

מזה ומדוע הוא קיים? חשוב מאוד לדעת.

מה זה סטושי?

סטושי עבור ביטקוין הוא כמו אגורה לשקל או סנט לדולר – רק הרבה יותר קטן. זוהי היחידה הקטנה ביותר במערכת הביטקוין, אשר שווה לאחד חלקי מאה מיליון ביטקוין בודד (0.00000001 BTC). חלוקה זו מאפשרת לבצע עסקאות מדויקות ביותר ומספקת מספר יתרונות כאשר ערכו של הביטקוין עצמו הופך משמעותי. נכון להיום, עסקה בביטקוינים שלמים לא תהיה מעשית לרכישות יומיומיות בשל ערכם הגבוה. Satoshis מציעים פתרון טוב על ידי הפעלת עסקאות במרווחים הרבה יותר קטנים ושמישים.

מדוע נוצר הסטושי?

עסקאות קטנות יותר – ככל שערכו של הביטקוין זינק, הצורך ביחידות קטנות יותר נעשה ברור. עם סטושים, ניתן לבצע עסקאות הדורשות פחות מביטקוין שלם אחד, כמו שימוש יומיומי ומיקרו-עסקאות, בין אם קניית כוס קפה או תשלום עבור מנוי.

הגדלת הנגישות – על ידי פירוק הביטקוין ליחידות קטנות יותר, Satoshis עוזרים להנגיש את המטבע לקהל רחב יותר. אנשים שלא יכולים לא להרשות לעצמם לרכוש ביטקוין שלם, עדיין יכולים להשתתף במרחב המטבעות הקריפטוגרפיים על ידי רכישת סטושים. ההכללה הזו מטפחת אימוץ רחב יותר ושימושיות של ביטקוין כמטבע.

גמישות בתמחור – קיום שברי הביטקוין מספק גמישות לתמחור סחורות ושירותים. ללא יחידות קטנות כאלה, המוכרים ייאלצו לעגל סכומים למספרים קרובים יותר, לרוב פחות מדויקים. Satoshis מאפשרים תמחור מדויק, וזה שימושי במיוחד בסחר בינלאומי שבו שערי החליפין יכולים להשפיע באופן משמעותי על העלויות.

השימוש המעשי בסטושים

בעסקאות יומיומיות, במיוחד כשמדובר בעסקאות קטנות, Satoshis שימושיים להפליא. עבור חובבי קריפטו העוסקים במסחר קבוע, יש להבין אותם ולהשתמש בהם.

יתרה מכך, ככל שהביטקוין ימשיך להיות מאומץ על ידי יותר סוחרים ועסקים ברחבי העולם, הרלוונטיות של Satoshis ככל הנראה תגדל. הם עשויים להפוך לסטנדרט לתשלומים מקוונים קטנים, במקום מטבעות פיאט מסורתיים.

כיצד להמיר ביטקוין לסטושי?

המרת ביטקוין לסטושי היא תהליך מתמטי פשוט. מכיוון שסטושי אחד שווה ל-0.00000001 BTC, כדי לגלות כמה סטושי יש בביטקוין, מכפילים את מספר הביטקוינים במאה מיליון. לדוגמה, אם יש לכם 0.05 BTC ואתם רוצים לדעת כמה סטושי זה, בצעו את החישוב הבא:

0.05 BTC * 100,000,000 = 5,000,000 Satoshis

המרה זו מטופלת לרוב באופן אוטומטי על ידי בורסות וארנקי קריפטו, כאשר משתמשים מבצעים עסקאות בביטקוין, ומציגות את הסכומים בביטקוין ובסטושי.

קרדיט תמונה pexels

דרג
שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו