אין תגובות

מה זה ROI ומדוע הוא חשוב

מה זה ROI Return Of Investment - ROI - החזר השקעה

מחפשים לצלול אל עולם ההשקעות ולהבין מהו ROI?

עולמות פיננסיים מאז ומעולם היו עולמות מעניינים ומאתגרים. לא מעט אנשים מעוניינים להכנס וללמוד אותם. בטח לבטח אנשים שיש להם נגיעה פיננסית. או ראש מאד טכני המתפעל נהדר מול כל המספרים והאחוזים.

אם כבר החלטתם לצלול אל עולם ההשקעות, ללא ספק זה הרגע ללמוד כמה סעיפים בסיסיים לגביו. עולם ההשקעות הוא עולם מורכב. וחשוב להכיר בו מספר אלמנטים מרכזיים. כאלו שבלעדיהם באמת קשה להסתדר.

אפשר תמיד להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים. וכמובן גם יש לבחור את אלו בקפידה בגלל שזהו תחום מאד רגיש. אך אם אתם מעוניינים גם להכיר מעט את העולם הזה, אנחנו שמחים להנגיש לכם מדריך קצר. קצת על מושגים בסיסיים. ובעיקר מזה ROI ולמה חשוב להכיר את המושג הזה.

מושגים בסיסיים בעולם ההשקעות, כי זה חשוב

תמיד טוב ללמוד מושגים בסיסיים בתחומים שאנחנו מעוניינים להכיר. אנחנו לא אומרים עכשיו שאתם צריכים ללכת וללמוד את עולם ההשקעות כמו כל איש פיננסי. או כל אדם המבקש להתמקצע בתחום. אבל אם כבר נכנסתם לשם, עשו זאת נכון. כן חשוב להבין כמה דברים כשנכנסים לעולם הזה. ואילו על מנת שתהיה לכם אינדיקציה מינימלית. הנה כמה מושגים בסיסיים ומרכזיים, וביניהם:

 • סיכון הוא סיכוי 
  החשיפה ורמת הסיכון בתיק שלכם הם למעשה אחוז המניות. רמת סיכון גבוהה יותר תביא לתשואות. שליליות או חיוביות.
 • מבחן טיפש 
  זה למעשה תהליך בו מתאימים את תיק המשקיע אל רמת הסיכון המתאימה. ההתאמה נעשית על סמך תשואות והשקעות על בסיס יומי.
 • תנודתיות 
  כמה שתיק ההשקעות מכיל חשיפה ברמה גבוהה יותר למניות, כך הוא בעצם יותר תנודתי. ככל שהחשיפה אל המניות נמוכה יותר כך התיק יותר יציב.
 • כמות פעילות
  אם יש פעילות גבוהה בתיק של מכירה וקניה התשואות טובות יותר. משמע, יש יותר רווחים.
 • שחקן חדש
  אנשים שנכנסו אל עולם ההשקעות ללא ידע מוקדם, או בכלל חדשים בתחום. לרוב זה קורה לאחר קבלת כספים במפתיע, או פרישה.
 • פיזור
  פיזור רחב בתיק ההשקעות הופך את התיק ליציב יותר. אפשר לשלב גם נכסים שאינם סחירים המאפשרים תשואה בתיקים.
 • ריבית דריבית
  אפקט תשואה על תשואה המכפיל עצמו ככל שטווח ההשקעה ארוך יותר.
 • תאום ציפיות
  תיאום ציפיות תשואה של המשקיע הוא אחד מהדברים החשובים ביותר בעולם ההשקעות. חשוב לתת דגש על מושג זה.

ROI – המושג החשוב ביותר שעליכם להכיר בעולם ההשקעות

הרבה אנשים מחפשים לדעת מה זה ROI וחשוב להכיר את המושג הזה. ROI הוא למעשה קיצור של Return Of Investment שזה בעצם החזר השקעה. זהו מדד שמתאר את הרווחיות והיעילות של השקעה ספציפית מול התמורה שאתם מקבלים.

לרוב משתמשים במושג זה בעולם ההשקעות בתחום של סטארט-אפ ועסקים. הסיבה לכך היא בחינת השקעה ספציפית לגבי כדאיות התמורה שמקבלים עבורה. ישנן פעמים בהן אנשים עושים שימוש במושג זה לצורך חישוב מתמטי לגבי גובה החזר ההשקעה.

איך מחשבים החזר ROI?

כדי לחשב ROI ולהבין מהו הרווח או ההחזר על ההשקעות יש לחלק את הרווח מול ההשקעה באופן יחסי. וזאת על מנת שאפשר יהיה לקבל את הערך האבסולוטי או את היחס. אם למשל היחס יוצא חיובי ההשקעה שווה. כאשר אתם מסתכלים מעיני המשקיע, אולי תחשבו להשקיע במקום אחר. כאשר ROI יוצא שלילי זהו הפסד. למעשה, הפסד שלא תרצו לחוות אותו.

להתייעצות מקצועית יש משקל חשוב בהשקעה

אם רק נכנסתם לעולם ההשקעות קחו נשימה עמוקה. זה די ברור שעליכם ללמוד לא מעט. אם אתם חושבים שאתם יכולים להחליט היכן להשקיע לבד. כמה, מהו החזר ההשקעה שלכם. ובכלל לעשות זאת לבד לגמרי. ללא שום ליווי מקצועי. אתם לא לגמרי טועים. אך חשוב לקחת לתשומת הלב. זהו תהליך שיש לבצע אותו אך ורק בליווי המקצועי המתאים. ולא מעבר לכך, אם החלטתם על ליווי מקצועי בחרו נכון והקפידו.

עליכם לקבל את הייעוץ המקצועי הטוב ביותר. ליווי מקצועי שילווה אתכם מהצעד הראשון. ועד לרגע שבו תרגישו בטוחים בתוך התחום.

בחרו בקפידה את אנשי המקצוע המתמחים בפיננסים שאתם סוקרים ובוחנים. ודאגו לקבל את האינדיקציה הטובה ביותר. קבלו המלצות, חוות דעת. וביקורות. וקחו בהחלט לתשומת ליבכם כל דעה אותנטית. או כל דעה שאתם מקבלים מאנשים עליהם אתם סומכים. בגלל שמדובר בהשקעות פיננסיות הנושא רגיש מאד. לא הייתם רוצים לקבל ליווי או ייעוץ מקצועי מאנשים שעלולים לסכן את ההון האישי שלכם. בדקו גם פלטפורמות דיגיטליות המאפשרות קבלת חוות דעת. גם להן יש אפשרות לסייע.

בסופו של דבר, עולם ההשקעות הוא עולם מעניין. אם החלטתם להכנס אליו אנחנו מאמינים שזה לא סתם. בחנו היטב את האופציות שלכם. ודאגו להיות מלווים על ידי האנשים הטובים ביותר בתחום. כך בהחלט תוכלו לקבל את התוצאות המקסימליות לשביעות רצונכם. כולל ROI מתאים שיביא אתכם בדיוק למקום אליו אתם צריכים להגיע.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו