אין תגובות

במה כדאי להשקיע

משקיע מתלבט במה אפשר להשקיע עכשיו

עולם ההשקעות מגוון מאוד. יש כל כך הרבה אפיקי השקעה, כולם תיאורטית נשמעים טובים באותה מידה, אבל מאיפה בכלל מתחילים?

איך בוחרים את התחום הנכון ומעבר לזה – איך בוחרים את הגוף הנכון להשקיע איתו או דרכו?

במאמרים קודמים דיברנו על כך שהאופי השונה בין כולנו כבני אדם הוא לא רק באישיות ובחיי היום יום, אלא גם בכל מה שקשור לעולם ההשקעות.

כאשר הדברים נוגעים להשקעות כספים, יש שוני גדול בכל הקשור לכמות הסיכונים שנרצה לקחת, לתשואות אליהן נכוון, לאורך חיי ההשקעות שנרצה, לאפיקי ההשקעה שיותר מתאימים לנו, לאקטיביות או לפאסיביות שלנו בהשקעה וכו’.

מעבר לכך ולא חשוב מהשוני באופי, בסופו של דבר לכולנו יש הון עצמי שונה, דבר שכמובן משפיע באופן ישיר על בחירת ההשקעה שלנו.

אז במה כדאי להשקיע?

נסייג ונאמר שאסור לנו לייעץ או להמליץ במה להשקיע, אבל במאמר זה נפרוט את ההשקעות הנפוצות הקיימות בעולם ההשקעות:

שוק ההון

שוק ההון זו כמובן הגדרה מאוד כללית, שמרכזת בתוכה המון אפשרויות השקעה.החל מתיקי מניות – שמוגדרים כאפיקים בסיכון גבוה, בין אם אנחנו מנהלים את התיק בעצמנו או מחזיקים תיק מנוהל בבית השקעות; דרך מוצרים פיננסיים אחרים כמו קופת גמל להשקעה או פוליסת חסכון, אשר לרוב מושקעות דרך בתי ההשקעות השונים, למרות שגם כאן ניתן להשקיע לבד ולבחור את תמהיל ההשקעות.

השקעות אלו לרוב יהיו ארוכות טווח, בד”כ אפילו עד גיל פנסיה; את שוק ההון ניתן להגיד שאנחנו גם “פוגשים” בשוטף לאורך כל חיינו כעובדים, בעיקר בקרנות הפנסיה שלנו שכולן מושקעות שם בצורה כזו או אחרת ולמרביתנו גם בקרנות ההשלמות; קרן השתלמות היא מוצר מעולה בפני עצמו, שכן הוא פטור ממס רווחי הון (בשוק ההון משלמים 25% על הרווחים) ולעצמאים הוא גם מהווה הוצאה מוכרת שמקזזת מיסים, עד גובה מסויים.

בשוק ההון לרוב ההשקעה תהיה לטווח יחסית ארוך.

אפשר לומר שבצורה מסויימת זו גם ההשקעה שדורשת הכי מעט ידע, כיוון שניתן לתת לבתי ההשקעות השונים לנהל את הכסף.

נדל”ן

לנדל”ן יש המון וריאציות ואפשר להשקיע במקומות שונים בעולם.

לרוב, משקיעים מוצאים בנדל”ן מספר יתרונות כאפיק השקעה:

 • “בטחון בקירות” – יש נכס ממשי, שאנחנו רואים ומרגישים, ושלכולם יש בו צורך. כלומר אנחנו תמיד צריכים לגור איפשהו, אז ההשקעה מרגישה כבטוחה יותר מהאחרות. גם במקרים בהם ערך הנכס יורד, אם האסטרטגייה שלנו היא השקעה לטווח ארוך, לרוב ערכו של הנכס יעלה בחזרה.
 • מינוף – משכנתא היא כסף “זול” ולרוב מתאפשר באחוזים מאוד גבוהים. כלומר ניתן לרכוש נכס נדל”ן עם הון של 25% בלבד ולקבל את יתרת המימון מהבנק. במצב כזה ניתן להנות הן מתשואה פירותית והן הונית.
 • תשואה שוטפת – השכירות מהנדל”ן מייצרת תזרים מזומנים שוטף, שניתן לחיות ממנו או לגלגל אותו להשקעות נוספות באותו תחום או באפיקים אחרים, כדי להמשיך להגדיל את ההון.
 • עסקאות “אקזיט” – משקיעים מתוחכמים נוהגים לעשות עסקאות פליפ, כלומר קנייה, השבחה ומכירה, מתוך מטרה להגדיל את ההון העצמי.

נכסים דיגיטליים

מדובר אמנם במושג חדש בעולם ההשקעות ובמוצר השקעה יחסית טרי, אך הוא הופך להיות הלוהט והבולט בעולם ההשקעות האלטרנטיביות.

נכסים דיגיטליים הינם כל דף אינטרנטי שמייצר תנועת גולשים ויודע לייצר ממנה כסף, החל מאתרי אינטרנט, דרך קהילות פייסבוק ועד פרופילים באינסטגרם/טיק טוק וכו’.

אמנם מדובר באפיק השקעה יחסית מסוכן, אבל הוא מאפשר השקעות מגוונות שמתאימות למשקיעים שונים, ולצד הסיכון שלו הוא נושא בתשואה פוטנציאלית מאוד גבוהה, בטח ביחס לאלטרנטיבות.

השוני והגיוון בין הנכסים הדיגיטליים השונים, מאפשרים טווחי השקעה רחבים מאוד, החל מאלפים בודדים ועד מיליונים, ומאפשר החזרי השקעה מהירים ויצירת תזרים מזומנים מאוד גבוה.

על נכסים דיגיטליים ואפשרויות ההשקעה בהם ניתן לקרוא (וגם לצפות בובינר ארוך שקיימנו בנושא) לעומק כאן.

גם בנכסים דיגיטליים, כמו בנדל”ן ובשוק ההון, ניתן ללמוד את התחום לעומק ולבצע את ההשקעות לבד, ובכך להקטין את הסיכון ולהגדיל את הסיכוי לתשואה גבוהה יותר, אולם ניתן גם לבצע את ההשקעות באופן פאסיבי לחלוטין – וגם כך מדובר בתשואה גבוהה יותר מאשר באפיקים האחרים.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו