אין תגובות

קנייה ומכירה של קו חלוקה – האם כדאי לקנות קו חלוקה?

האם כדאי לקנות קו חלוקה

האם כדאי לקנות קו חלוקה? המשיכו לקרוא

עולם ההשקעות הוא עולם כה מגוון, ויש לנו לא מעט אופציות לרכישה ומכירה של נדל”ן מסחרי במגוון של תחומים ונושאים. לא אחת אנחנו חושבים על השקעה שבה נוכל לקבל תשואה איכותית. וכבר יצא לכם לבטח לשמוע פה ושם על קנייה ומכירה של קו חלוקה אבל לא תמיד התעמקתם בנושא. למה בעצם? אולי כי אתם לא מכירים את התחום עד הסוף, וזה בסדר, לא כולם נולדו אל תוך התחום.

זאת בדיוק הסיבה שאנחנו כאן, להסביר לכם למה קווי חלוקה יכולים להיות רכישה נהדרת עבורכם. או לחילופין אם אתם כבר בתחום, אז מכירה שתניב לכם רווחים. אך לפני כן, בואו באמת נבין מהם קווי חלוקה.


מחפשים לרכוש קו חלוקה? לחצו כאן לקווי חלוקה שבשיווק כעת


קו חלוקה, מהו?

קו חלוקה הוא למעשה עסק עצמאי שניתן לרכוש אותו במתכונת של זיכיון. אפשר גם לקנות קו חלוקה פעיל חי וקיים בעלויות כספיות על סמך רווחים ובדיקת התזרים.

קו חלוקה הוא בעל פוטנציאל כלכלי גבוה. אך לפני שאתם רצים לרכוש אחד כזה, רצוי שתהיו מלווים באנשי המקצוע מהטובים בתחום היות ויש לא מעט פרמטרים עליהם צריך לעבור לפני החתימה הנרגשת על מסמכי הרכישה.

כמו כל עסקה עסקית כלכלית, הרכישה נעשית עם חוזה שחשוב שתבדקו עם אנשי המקצוע. ואם יש באמתחתם עורכי דין, מומלץ שגם הם יעברו על החוזה.

מה חשוב לבדוק ברכישה או מכירה של קווי חלוקה:

 • איזור החלוקה

קו חלוקה מחולק לאיזורים. על כן הזיכיון ישים דגש על איזור מסוים ועל קו חלוקה שיכול להיות קבוע. בדקו שיש לכם אופציה להגדיל את קו החלוקה באיזורים שהוגדרו לכם, ובכלל, אם יש אופציה להתרחבות. משמע, האם ישנם פרויקטים שאמורים להיבנות ברמה המסחרית, התפתחות עירונית, דיור נוסף שצריך להכנס לאיזור, ועוד.

 • תחרות

תחרות היא פרמטר מהותי. חשוב לשים לב שבחוזה בעניין התחרות, על החברה יש לדאוג לפריסה גיאוגרפית נרחבת על מנת לתת לך בלעדיות. יש לה את היכולת להטלת סנקציות, ולדאוג לכך שנהגים אחרים לא יכנסו לאיזור שלכם.

 • עלויות

לפני שמבצעים קנייה ומכירה של קו חלוקה חשוב לבדוק את העלויות. לדוגמא, ברכישה מומלץ לבדוק מהם המוצרים, איזה רכב דרוש להוביל אותם. האם מדובר בהובלה בקירור, או האם מדובר בהובלה של מוצרים שבירים. השקעה ברכבים אלו היא כן גדולה יותר, כמו גם עלות הטיפולים ברמה הטכנולוגית. כל אלו יהיו בעלויות גבוהות יותר מטיפול ברכב רגיל למשל.

על הזכיין, היצרן, והמשקיע

בכל יום אנחנו רואים מכוניות שיוצאות לקוי חלוקה. טנדרים, משאיות חלוקה וכלי רכב המוכרים בתחום הזה. אלו הם בעצם קווי החלוקה. תמיד יש ביקוש לנהגים שיתפעלו את הקווים הללו.

יש חברות שמחזיקות רכבים בכמות גבוהה ונהגים רבים, ואלו מפיצות סחורות בקווי החלוקה בכל רחבי הארץ באמצעות נהגים שכירים. אך יש גם חברות שעובדות עם נהגים עצמאיים שלכל אחד מוצמד קו חלוקה. הנהגים הללו הם עצמאיים לכל דבר והם אינם מרוויחים משכורת פר חודש, אלא עובדים על עמלות מכירה.

כשאנחנו מדברים על מערכות היחסים בין היצרן לזכיין, אנחנו מדברים על מערכת יחסים שבה כולם מרוויחים. למעשה החברה מרחיבה את מחזור המכירות, ובנוסף מרחיבה גם את פריסת קווי החלוקה ברמה הגיאוגרפית. הזכיין, יכול ליהנות מהרווחים החודשיים וגם מההכנסה שמביאה אותו לעצמאות כלכלית ענפה. דרכה, הוא משביח את קו החלוקה, שהוא למעשה הנכס שלו.

רוכשים קו חלוקה? אלו הדברים שעליכם לבדוק:

קנייה ומכירה של קו חלוקה היא השקעה בתחום עולם העסקים לכל דבר. מעבר להפעלת הקווים עם עובדים שכירים או עצמאיים, יש לבדוק עוד הקשרים עם החברה ממנה רוכשים. ויש לבדוק מספר פרמטרים:

 • וותק

הבדיקה החשובה והראשונית שעליכם לבדוק היא בדיקת הוותק. בררו כמה זמן הקו פעיל, כמה שנים החברה פועלת איתו. הבדיקה הזו תעניק לכם אינדיקציה על יציבות קו החלוקה, והפוטנציאל העתידי שלו.

 • תחרות

בדקו מי הם המתחרים של החברה. מוטב כמובן לסגור קשר עסקי עם חברה מובילה בתחום, אך שווה לברר גם מיהם המתחרים.

 • אחוזי רווח

בררו מהם אחוזי הרווח בענף בו עוסק קו החלוקה, וכיצד מעברי העונות משפיעות על הפעילות שלו.

 • עלות

עלות הקו הוא פרמטר קריטי. עליכם לבדוק מהו סוג הרכב שאתם זקוקים להפצה, כמה עולה לתחזק אותו. הביטוח שלו, האם עבר תאונות, האם יש לחדש צי רכבים, ועוד פרמטרים הקשורים לעלויות. כמו גם, נהגים שכירים או עצמאיים וחוזי העבודה מולם.

 • חובות

האם יש חבויות שטרם שולמו לקו החלוקה? ואם כן, מהו אחוז החובות האבודים, וכיצד מתבצע תהליך הגביה.

 • מעורבות

האם החברה מאד מעורבת בהפעלת הקו, או מעניקה סמכות ואחריות בעיניים עצומות? זהו פרמטר חשוב מאד. לדוגמא, האם יש מוקד שירות לקבלת הזמנות ופניות. מהי רמת הטכנולוגיה והחדשנות בחברה, האם ישנם אנשי מכירות המגדילים את הקו.

אל תנסו את זה ללא ליווי מקצועי

כמו כל השקעה עסקית, גם ברכישה של קווי חלוקה לצורך השקעה, או מכירה של קווים אלו הלאה מומלץ להיות מלווים באנשי המקצוע.

ליווי של איש מקצוע, מתווך עסקים מקצועי ומיומן המבין בנדל”ן מסחרי כמו זה, יעניקו לכם אינדיקציה איכותית. יהיה לכם גב להחלטות, עיניים נוספות שיראו את העסקה, והתייעצות מקצועית כמו שאתם ראויים לה.

שאלות ותשובות על מסחר בקווי חלוקה

איך מעריכים שווי לקו חלוקה?

בדומה לכל עסק אחר, קו חלוקה יימכר בד״כ לפי מכפיל רווח, בטווח שנע בין שנה ל-3. תקופת הזמן משתנה בהתאם לוותק ולמוניטין של העסק.

למה חשוב לשים לב כשקונים קו חלוקה?

איזורי חלוקה - לראות שהם מתאימים, גם מבחינת ביטחון וגם מבחינת רצון לתפעל באיזורים כאלה; עלויות ואופי מוצרים - עלות הסחורות ברכישה, שווי הסחורות במכירה, סוג ההובלה - קירור וכו; מונופול בשוק שלכם - שימו לב האם שחקן אחד גדול ששולט בכל או רוב השוק.

האם לשקלל את עבודתו של הבעלים בקו חלוקה בהערכת השווי לעסק?

ככל שהוא עובד, בוודאי. מרבית העסקים הקטנים מתנהלים כעוסק מורשה, ובמצב כזה הבעלים אינו מקבל תלוש משכורת, כך שהרווח הסופי מכיל גם את משכורתו של הבעלים.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו