אין תגובות

פרסום עסקים למכירה

פרסום עסקים למכירה

הסביבה הכלכלית המשתנה יוצרת הזדמנויות רבות ושונות, עסקים נפתחים ונמכרים ומהווים הזדמנות יפה להשקעה, להכנסה פסיבית, או כפוטנציאל לגידול הון העצמי.

יש נטיה לחשוב שעסק שמגיע למצב של מכירה בגלל שהוא נמצא בקשיים והוא אינו עסק טוב, אך לא כך הם פני הדברים.

נכון, לא כל עסק שנמכר הוא חברת סטארט אפ שמגיעה לאקזיט רווחי ולא כל חברה נמכרת לחברות גדולות אחרות או למשקיעי ענק.

הסיבות למכירת עסק יכולות להיות שונות ומגוונות כדוגמת, בעל העסק שמיצה את תחום העיסוק ומעוניין להמשיך הלאה לתחומים אחרים.

בעל עסק שמבקש לממש את הונו ולנתב אותו לאפיקי השקעה אחרים, קשיים כלכליים אליהם נקלע המחייבים אותו להסדיר חובות באמצעות מימוש נכסים, מעבר למדינה אחרת, פרישה לגמלאות ועוד.

היכן מפורסמים עסקים למכירה?

במקרים רבים עסק המוצע למכירה על ידי אדם אחד, יכול להיות הזדמנות שווה עבור אדם אחר.

ניתן לזהות הזדמנויות של עסקים למכירה בפלטפורמות שונות ורבות, בקבוצות פייסבוק ייעודיות, בלוחות מודעות, באתרי אינטרנט להשקעות המציעים עסקים למכירה, באמצעות שילוט על העסק עצמו כאשר ומדובר בעסק פיזי, דרך אתר האינטרנט של העסק המציין כי הוא מוצע למכירה ועוד.

איזה מידע חשוב לבדוק על העסק המוצע למכירה?

 • לקבל את אבני הדרך בתולדות העסק ( כולל נקודות שפל ושיא).
 • לבצע בדיקה מקיפה להערכת מחיר הנכס.
 • לבחון האם תזרים המזומנים קבוע או משתנה.
 • לברר את מחזור המכירות החודשי.
 • האם קיים מלאי וכיצד הוא מתנהל.
 • בחינת מיומנות העובדים וטיבם.
 • האם לעסק קיים אתר פעיל שמוכר אף הוא.
 • האם לעסק יש נכסים דיגיטליים פעילים ( רשתות חברתיות, רשימת דיוור במייל, ווצאפ ).
 • לבחון מהיכן מגיעים הלקוחות הפוטנציאליים.
 • לבחון את השוק והמתחרים, כדאי לברר בהזדמנות זו את היתרונות של העסק על המתחרים.

אילו עסקים מפורסמים למכירה?

מסעדות, בתי קפה, פאבים, אולמות וגני אירועים, קיוסקים, חנויות שונות, מתחמי מסחר,בתי ספר ומכללות, מכוני קוסמטיקה, דוכנים, מיזמים, מרפאות שיניים, חברות תיירות, חברות השכרת רכב, חברות ייבוא, חברות כח אדם ועוד.

רכישת עסק המפורסם למכירה הוא תהליך מורכב ומומלץ למי שמבקש לרכוש עסק פעיל, בייחוד כזה שנמצא בקשיים כלכליים, להיוועץ עם איש מקצוע.

ראשית יש לקחת יועץ עסקי מהתחום. היועץ העסקי יכול לבחון את כדאיות ההשקעה על כל היבטיה, כולל היבטים אישיים נניח עסק שיגרור הרבה התעסקות מול הכנסה שלקונה יש אפשרות להשיג במצבו הנוכחי וללא התעסקות מרובה. להעלות בעיות או נקודות שהקונה לא חשב עליהם.

דברים שחשוב לדעת לפני ביצוע הרכישה

אסור לדלג בשום אופן על בחינה מדוקדקת של הדוחות הכספיים.

כאן נכנס לתמונה רואה חשבון מקצועי (רצוי כזה שמתמחה במיסים). שיבקש דוח מבוקר שלא ניתן לזייף או לערוך, את הדוח עליו לבחון בעיון לנתח את התוצאות העסקיות של העסק הנמכר ולזהות בעיות במידה וישנן.

הדוח גם מאפשר לבחון את הפוטנציאל של העסק לשנים הקרובות, מעיד על האיתנות הפיננסית של העסק על המינוף שלו ונותן תמונה מלאה על איכותו.

בנוסף, יש לבצע בדיקת רקע על המוכרים וכאן עורך דין מסחרי יכול לסייע, החל מהבדיקות המשפטיות ובעיות שהעסק יכול להיות מעורב בהם, ועד לחתימת העסקה שעליה להיות מלווה בעורך דין מייצג שיכתוב את החוזה ויפקח על חתימתו.

מומלץ לשוחח עם לקוחות העסק המוצע למכירה או אפילו עם הספקים שלו כדי לאסוף מידע שיתן השלמה לתמונה הכוללת ויאפשר לדעת את אופן התנהלות העסק מולם.

הלקוחות והספקים הם אלו שאחראיים על עתידו של העסק ולכן ככל שיהיה יותר מידע ניתן יהיה למנוע בעיות או הפתעות לא נעימות.

לפני קנייה או פרסום עסק למכירה, זכור…

לסיכום, לפני ביצוע תהליך כל כך משמעותי של קניית עסק המוצע למכירה יש לעבור כמה שלבים.

כשהעניין העיקרי הוא התועלת שיש לקונה

קבלת עסק פעיל שמייצר הכנסה ללא כל הכאב ראש שכרוך בהקמתו.

אך כדי להנות מהתועלת ולא להגיע להפסדים חייבים להתנהל נכון בכל ההיבטים.

חשוב לדעת שמדובר בתהליך שלרוב לוקח חצי שנה ואף יותר. כאשר בזמן הזה על הקונה לעמוד על טיבו של העסק לבחון את המוניטין את התנאים מול הספקים הקונספט הייחודי הבלעדיות שלו ועוד.

לבחון את הבקיאות של המוכר בכל פרטי העסק

מעיד על עסק שמתנהל בשקיפות.

יש לוודא שלתמחור לא הוכנס רגש, המוכר הגדיל את המחיר בגלל שזה עסק משפחתי או הבייבי שלו.

יש להשוות לאלטרנטיבות דומות כדי לקבל אינדיקציה נכונה. לא לסגור את העסקה ללא אנשי המקצוע הנכונים.

רואה חשבון, עורך דין ומתווך טוב שיעביר את כל התהליך בצורה חלקה, נכון זה כרוך בעלויות אך אלו קטנות לעומת הנזק הכספי שעלול להיווצר כאשר העסקה תתברר כלא כדאית.

שאלות ותשובות על פרסום עסק למכירה באתר ברוקרלי

האם כדאי להשקיע בעסק קיים?

ככלל, אין סיבה שלא. כמו תמיד וכמו בכל דבר אחר, יש לבצע הרבה בדיקות מקדימות ומעמיקות על מנת לוודא שאכן מדובר בהשקעה טובה ובכדי לגדר את הסיכון. היתרון בלהשקיע בעסק קיים לעומת בעסק חדש הוא שניתן לראות מאוד בבירור את המספרים של העסק ואת הדברים שתוכלו לייעל ולשפר. במילים אחרות, לעסק קיים יש את המידע הנחוץ לצמצום הסיכון.

מהו טווח החזר השקעה טוב בעסקים?

התשובה לשאלה זו משתנה בהתאם לאופי העסק ולשוק שבו העסק פועל. בתחום המסעדנות למשל, החזר השקעה טוב יהיה תוך 5-6 שנים, בתחומי האטרקציות החזר של שנה עד שלוש שנים, בתחום האינטרנט 3-5 שנים.

מה הבדיקות שמומלץ לעשות לפני השקעה בעסק?

רצוי להכין תכנית עסקית מסודרת ורחבה, ואם מדובר בתחום שאין לכם ניסיון בו, רצוי מאוד גם לקבל ליווי מיועץ עסקי. חשוב לבדוק את הפן המשפטי, הן מבחינת בעלי המניות והיישות המשפטית והן מבחינת הסכם ההשקעה, את המתחרים והתחרות באיזור וכמובן את המספרים של העסק. חשוב להיוועץ ברואה חשבון מקצועי.

כיצד נכון להעריך שווי של חברה?

נהוג לקחת את הרווח השנתי של החברה - מאוד חשוב לגזור את הרווח מדוח חשבונאי מבוקר ולא ממאזן או דוח רווח והפסד - ולהכפיל אותו במספר שנות חיי העסק, כפי שמקובל באותו תחום (ראו הערות בסעיף 2).

מה יהיו תשלומי המיסים בגין השקעה בעסק?

התשובה מאוד משתנה בהתאם לסוג ההתאגדות של העסק, ההסכם בין הצדדים ואופי ההשקעה. ככלל, ההשקעה אמורה להיחשב כהלוואת בעלים (רואה החשבון יפתח כרטיס חובות וזכויות למשקיע) ועד תום תקופת ההחזר המשקיע לא יהיה חייב במס. לאחר מכן, המשקיע ישלם דיבידנד או לפי מס שולי, שוב, לפי צורת ההתאגדות ומה שסוכם מראש. מאוד חשוב להתייעץ עם רואה חשבון בנושא המיסים.

אילו סוגי עסקים למכירה ניתן למצוא באתר ברוקרלי?

ברוקרלי הוא אתר אשר מאגד בו שלל הזדמנויות השקעה בישראל ובחול, ובשלל ענפים החל מנדלן, עסקים, קופות גמל ועוד. באתר ניתן לאתר הזדמנויות השקעה מניבות או לפרסם הזדמנות משלכם. העסקים שמופיעים למכירה והשקעה באתר כוללים מסעדות, חנויות, בתי קפה, בתי ספר, פטנטים וסטארט אפים ועוד.

3/5 - (2 votes)
שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו