אין תגובות

הערכת שווי לעסק – כל התשובות לשאלות

הערכת שווי חברה ועסק - הכנת חברה למכירה

הערכת שווי לעסק ולחברות הוא מושג שאנחנו שומעים לא מעט בעולם העסקים. אך לא כולם באמת מבינים מה מושג זה כולל בתוכו. האם אנחנו למעשה מדברים על נכס פיזי, נכס וירטואלי? ומהם השלבים בהם אנחנו באמת צריכים לדעת כמה שווים החברות, הנכסים והעסקים שבידינו.

לפעולת הערכת שווי לעסק יש משמעות רבה. אנחנו הרי נמצאים בעידן כל כך דינמי וחדשני שבו קל לבצע מהלכים מקצועיים. ביניהם, גם הערכת שווי של חברות ועסקים. בגלל שמדובר בפעולה שאנשי מקצוע מבצעים אותה, חשוב שתדעו גם לבחור היטב את אנשי המקצוע. ובכלל, חשוב שתדעו עד כמה יש משמעות לפעולה זו, ומיד גם תגלו זאת.

הערכת שווי לעסק – אתם צריכים את זה

הצורך באומן שווי חברות עולה אחת לתקופה, ובסיטואציות שונות. לכן מומלץ שלא תעשו זאת בעצמכם אלא תשכרו אנשי מקצוע המתמחים בכך.

הערכת שווי חברות ושווי עסקים היא למעשה אומדן השווי של כל הנכסים והמוצרים השייכים לכם. למעשה, האומדן כולל בתוכו אפילו הערכה עתידית של הכנסות והתחייבויות עתידיות. הסיטואציה בה לרוב זקוקים להערכה זו היא כאשר מתקיים תהליך שלי מיזוג ורכישה. תהליך של שינוי בשותפים, תהליך השקעות הון ועוד.

ההערכה כוללת בתוכה גם הערכת שווי של מניות ורכישת מניות. סיטואציה שבה הופכים מחברה ציבורית לפרטית. אופציות מכירה, או רכישה של מיזמים. חילוקי דעות בין השותפים או בעלי המניות. או פשוט ביקורת של דוחות כלכליים והערכת עורכי הדין עבור רשויות המס.

כל אדם שחי את העולם העסקי יודע שזהו עולם מקביל בו יש נורמות מאד ספציפיות. מושגים שונים, תכנים ואף התנהלויות שרק העולם העסקי מכיר. חשוב לצלול לעומק החוקים של עולם העסקים. ועל כן, מי שלא מכיר את העולם על בוריו, לא באמת יוכל לבצע הערכת שווי לעסק ברמה מקצועית ומתאימה.

תהליך הערכת שווי נכסים מאפשר לכם לאמוד את שווי החברה על בסיס ידע מההווה ומהעבר. הנתונים והתובנות לעתיד כולל הרווחים והחבויות מעניקים אינדיקציה גבוהה. אנשי המקצוע יבצעו ניתוח שוק עסקי בהתאם ליכולת כלכלית. וגם תוכלו לקבל תכנית עסקית לגבי עתיד החברה, ובהתאמה אישית.

עסק, חברה ונכסים עסקיים הם בעלי פעילות עסקית כלכלית לכל דבר. על כן זה רק הגיוני וטבעי שכאשר תבצעו את התהליך, תבצעו אותו על הצד הטוב ביותר. ועם אנשי המקצוע הטובים ביותר, למען עתיד רווחי ופורה.

מהן הסיבות העיקריות להערכת שווי לעסק ואיך זה קורה?

הערכת שווי חברה מתקיימת בשל מגוון של סיבות:

 • הליכים משפטיים
 • מניות
 • שותפים
 • חילוקי דעות
 • תהליכי גירושין בהן יש צורך בהערכת שווי נכסים עסקיים
 • מהלכים אסטרטגיים שונים

הערכת שווי לעסק מתקיימת באמצעות כמה מסלולים. לרוב, המסלול המבוקש ביותר היא הערכת תזרים נוכחי ותזרים צפוי. כמובן לנוכח פעילות עתידית. במסלול זה מורידים את החבויות, מוסיפים ערך של בדיקת נכסים פיזיים ומעריכים בצורה כללית את שווי החברות. וזאת על סמך רווחים ממוצעים.

הבדיקה הזאת מאפשרת לקבל תמונה כללית על הרווח המייצג. חשוב לשים לב לשינויים בשנים האחרונות. כמו כן, לתת דגש על רווחים מייצגים של מתחרים.

כאשר מדובר על מתחרים, יש לשים לב שהמתחרים הם אכן באותו התחום אחרת הנתונים לא יהיו מייצגים. הרווחים מחושבים על בסיס נוסחאות, את הנוסחאות הללו כל המומחים בנושא זה מכירים טוב מאד.

איך לבחור את אנשי המקצוע המתאימים

ממש כמו בחירה של אנשי מקצוע לכל דבר אחר בין אם בבית או בבית העסק, גם כאן רצוי לבחור את אנשי המקצוע באופן מדויק ואחרי סקר שוק נרחב.

בחירה של אנשי מקצוע חייבת להיות על סמך חוות דעת, המלצות, ביקורות וכמובן השוואת הצעות מחיר. אל תהססו בשלב זה גם לבקש לשוחח עם לקוחות קודמים. כך תוכלו באמת לקבל את מלוא האינדיקציה הרצויה לכם.

אחד הדברים הכי חשובים הוא גם לתת מקום לחיבור שלכם עם אנשי המקצוע. כשיש לכם שיח, כימיה וחיבור עם אנשי המקצוע אתם נותנים גם לתחושות הבטן שלכם להוביל.

וודאו שאנשי המקצוע המבצעים הערכת שווי לעסק שלכם הם הטובים ביותר בתחום. שימו דגש על סבלנו, שירות, הכלה, מקצועיות ברמה גבוהה.

אנשי המקצוע שלכם צריכים לדעת לבצע משא ומתן באופן ראוי ומדויק. להכיר חוזים עסקיים ובכלל להכיר את חוקי העולם העסקי ואת אופיו המיוחד.

כל אדם העוסק בתחום זה חייב להיות אדם היודע לשמור על דיסקרטיות. על אנשי המקצוע להיות לויאליים, אמינים, ובעלי חיבור טוב אליכם.

אם אתם לא מצליחים לקבל המלצות מקולגות, או אנשים שעליהם אתם סומכים ישנן פלטפורמות דיגיטליות איכותיות לשם כך. כך או כך, חשוב שלא תוותרו על שלב זה כי הוא חשוב בסינון.

חברה מקצועית ושירותית תדע להעניק לכם את הליווי המקצועי כבר מהרגע הראשון. חשוב שתהיו מלווים מהצעד הראשון, ועד למצב שבו החברה מתחילה פעילות חדשה. כמובן בהתאם לסיטואציה בה אתם נמצאים, ובהתאמה אישית.

להיות מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר יביא את התוצאות המושלמות. אין שום סיבה שלא להצליח במהלך הערכת שווי לעסק בסיטואציה הזאת.

אנשי המקצוע לא הופכים רק לקולגות. עבור עסקים מסוימים הם הופכים כחברים לחיים. ומי מאתנו לא היה רוצה חברים לחיים שיכולים תמיד להיות בשבילנו בכל סיטואציה. בטח לבטח כאשר אנחנו מדברים על סיטואציה עסקית.

העסק שלכם, הוא הבית השני שלכם. ואנחנו יודעים עד כמה חשוב לכם שיהיה בידיים בטוחות ואמינות. ביחד אפשר להגיע לתוצאות נפלאות בתהליך הערכת שווי לעסק. תהליך שיביא לכם עסקאות בטוחות, וייקח אתכם אל דרך חדשה.

שאלות ותשובות בנושא הערכת שווי לעסק

איך מתבצעת הערכת שווי לעסק?

הערכת שווי מבוססת על פרמטרים רבים, כאשר העיקרי שבהם הוא הכפלת שורת הרווח השנתית במספר השנים המקובלות באותו תחום.

האם כדאי לי לבצע הערכת שווי לעסק שלי לפני מכירה?

כן. הסיבה לכך היא שתמחור גבוה מידי יוביל לכך שהעסק לא יימכר, ותמחור בשווי מדוייק יוכל להוביל למכירה מהירה ואיכותית.

מהי Ebita והאם היא חשובה בהערכת השווי לעסק?

המושג Ebitda מתייחס לשורת הרווח של העסק, לפני פחת, ריביות ומס. את שורת הרווח הזו כופלים במספר שנים מקובלות בענף וכך מקבלים את השווי של העסק, לצד שילוב פרמטרים נוספים.

מי הם הגורמים היכולים לבצע הערכת שווי לעסק?

יועצים עסקיים, מתווכים עסקיים, רואי חשבון, כלכלנים ועוד.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו