אין תגובות

ניהול סיכונים, כך תפזרו את תיק ההשקעות שלכם נכון 

ניהול סיכונים, כך תפזרו את תיק ההשקעות שלכם נכון 

בעידן של היום, ובמיוחד בעקבות העימות הצבאי במזרח אירופה, קיימת אי וודאות בשווקים. הטלטלה שעוברת על וול סטריט הוכיחו למי שעדיין פקפק, כי פיזור סיכונים בתיק השקעות, הוא אחד העקרונות המשמעותיים בניהול פרופיל השקעות. מרבית מומחי ההשקעות תמימי דעים, שלמרות שזה לא מונע הפסד. פיזור, הוא המרכיב החשוב ביותר בהגעה ליעדים פיננסיים ארוכי טווח תוך מזעור סיכונים.

מה זה אומר לפזר השקעות ולנהל סיכונים

פיזור היא טכניקה, להפחית סיכונים, ע”י הקצאת השקעות בין מכשירים פיננסיים שונים. יעודה הוא למקסם את התשואה ע”י השקעה בתחומים מגוונים. ההנחה היא, שכל מכשיר פיננסי מגיב בצורה שונה לאותו אירוע. זה יכול להיות בהשקעה בשוק ההון, כמו השקעה במניות סטארט אפ או בהשקעות נדל”ן בחו”ל. בשורה התחתונה ובשפה פשוטה – ע”י פיזור בהשקעות , אנו מוודאים שלא שמנו את כל הביצים בסל אחד.

הכירו את עצמכם, ראשית תגדירו איזה סוג משקיע אתם ומה התקציבים. זה ישפיע על חלוקת התיק וסוגי ההשקעה

כשאתם מתכוונים להשקיע בשוק ההון או בנדל”ן, חשוב לדעת מה ההון העצמי שאתם מתכוונים להשקיע. הגדירו לעצמכם גם איזה סוג משקיע אתם, אקטיבי, כזה שנמצא עם היד על הדופק מידי יום, או פסיבי, החושב על השקעה בטווח בינוני או ארוך. לסוג ההשקעה, ישנה השפעה מכרעת על אופי תיק ניירות הערך בשוק ההון , ודומה לזה גם  בהשקעה בנדל”ן.

יחס השקעה תשואה

בימים שבארה”ב ובישראל הריבית החלה לטפס חשוב לשים לב ליחס השקעה תשואה. תשואה, המוכרת  גם כתשואה פיננסית, היא ההון שנרוויח או נפסיד מהשקעה לאורך תקופה מסוימת. בהשקעה בשוק ההון יש לשים לב , שהתשואה הכוללת למניה, כוללת גם רווחי הון/הפסדים וגם הכנסות מדיבידנד. בעוד שהתשואה הנומינלית למניה, ​​משקפת ​​את שינוי המחיר שלה. לעומת זאת, בשוק הנדל”ן השקעה מסיבית אינה מבטיחה בהכרח תשואה שנתית גבוה יותר מהשקעה נמוכה וסולידית.

 מדוע חשוב לפזר סיכונים?

המטרה בפיזור סיכונים, היא למקסם תשואה ע”י ביזור ההשקעות בקטגוריות שונות. תיק השקעות מגוון, כולל סוגי נכסים שונים כגון – מניות, אג”ח מט”ח ועוד. הפיזור מתבטא, ע”י רכישת מניות של חברות, בקבוצות נכסים ובתעשיות שונות. לדוגמא, השקעה במניות טכנולוגיה בוול סטריט, במקביל למניות האנרגיה, היתה מאזנת  בעקבות הירידות במניות הטכנולוגיה והעליות במניות האנרגיה. לכן חשוב לבזר את ההשקעה באפיקים שונים.

לפניכם דוגמא של פיזור בתיק השקעות:

דוגמא לפיזור תיק השקעות

קרדיט: investopedia

ריכזנו עבורכם את אפיקי ההשקעות העיקריים המצביעים על כך :

אפיקי ההשקעות העיקריים והמסורתיים שמהם אפשר לבחור –

 • מניות – סביר להניח, שאם השקעתם במניות כמו מיקרוסופט, אנבידיה וכדו’, סבלתם מירידות בחציון הראשון של שנת 2022. במידה וחשבתם שפיזרתם מניות, טעיתם. אילו הן מניות בתחום הטכנולוגיה. אילו הייתם מצרפים לתיק, מניות בתחום  האנרגיה או הנשק אשר נסקו יחסית בתקופה זו, סביר להניח שהייתם מאזנים את התיק.
 • אגרות חוב – שוק האג”ח ושוק המניות,  אינם מגיבים באותה צורה לאירועים שליליים.  לדוגמא, בזמן  שמדדי המניות בוול סטריט ספגו ירידות, האג”חים נהנו מפריחה, אותה לא חוו מזה שנים.  שילוב של סוגי השקעה כמו מניות ואגרות חוב, יקטין את רגישות התיק שלך לתנודות בשוק. מכיוון שהם בד”כ נעים בכיוונים מנוגדים.
 • נדל”ן – מי שהשקיע בנדל”ן באוקראינה כנראה שלא צפה מה עומד לקרות. אולם, מי שהשקיע במדינה נוספת “קנה” לעצמו נכס שימשיך לייצר תשואה על אף ההפסד מנדל”ן באוקריאנה. נדל”ן הוא מכשיר נהדר לפיזור השקעות, כמובן תלוי איפה. בנדל”ן בחו”ל, תוכלו עם סכום  נמוך יחסית לרכוש בית על שמכם.

לסיכום

פיזור מסייע למשקיע לנהל סיכונים, ולהפחית את התנודתיות בתיק ההשקעות או הנכסים שברשותו. יחד עם זאת, עדיין צריך לזכור, שלעולם לא ניתן לבטל את הסיכון לחלוטין.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו