אין תגובות

אל תשאירו את הכסף שלכם בעו״ש – וזו הסיבה…

איש עסקים צעיר לבוש בחליפה מוציא כסף בכספומט

בשנת הקורונה החולפת, ישראלים רבים שנבהלו מהתנודות מרחיקות הלכת בשוק, ועוד רבים שנמצאים על הגדר זמן רב, הגדילו את הפיקדונות שלהם בבנקים. בכ- 235 מיליארד שקל על פי מספר פרסומים.

סכום זה מהווה מעל 15% עלייה מתחילת משבר הקורונה. בכדי לסבר את האוזן, נתון זה גבוה ב 300%! משנה ממוצעת (בעשר שנים האחרונות).

הישראלים כאמור אינם היחידים שכספם צובר אבק (במקרה הטוב), בתקופה זו. תופעה זו חוצה גבולות ומתחוללת הן באירופה והן ביבשת אמריקה הצפונית.

כאמור, מה שהוביל לתופעה זו, הינה אי הוודאות המלווה אותנו בשנה וחצי האחרונות.

משקיעים רבים (בכל האפיקים) מתקשים בהתמודדות עם שינויים, כשזה מדובר בכספם האישי. כתוצאה מכך, הם פועלים באימפולסיביות, דבר המביא לפעולות לא נכונות, כמו משיכת כספים משוק ההון, יציאה מעסקאות נדל״ן ומכירת עסקים לפני שבדקו את האופציה לשנות מוצר/קהל יעד וכו.

אלו שמיהרו למשוך את כספם מהשוק, (בין 40 ל 60 מיליארד שקל של הציבור) גילו כבר בסיום אותה שנה, שאחזקותיהם, היו חוזרות לרמתן המקורית עם תוספת נכבדה של עשרות אחוזים במקרים מסויימים.

טעות זו של אותם ישראלים אינה הסיבה היחידה שבגינה להשאיר כסף בעובר ושב היא טעות קולוסאלית (אותו כנ״ל לגבי פיקדונות חיסכון בעלי ריבית זניחה עד אפסית).

אפשר להיכנס לעומקם של דברים, אך המטרה היא לעשות זאת בהסבר קליל.

בואו נבין מה ׳קורה׳ עם הכסף שלכם

ניקח את דוד לדוגמא, שהצליח בעבודה סזיפית וקשה, לשמור מידי חודש, חלק מן המשכורת שלו. כעבור מספר חודשים הסכום הגיע ל 50,000 ש״ח.

כמו דוד, כך גם ישראלים רבים ׳שומרים׳ את הכסף בבנק. והבנק, כמו כל חברה עסקית, על אף העמידה תחת זרקור מסוים והמחויבות לעמידה תחת חוקים ורגולציה, מטרתו הייתה ותישאר, להרוויח כסף.

הוא עושה זאת במספר דרכים, את רובם אתם מרגישים (או שלא) בכיס שלכם, בצורת עמלות וריביות. אך החלק הלא מבוטל הוא באמצעות השקעות של הבנק
מהכסף שלכם.

נכון, אותו כסף שאתם רוצים לשמור עליו כי עוד לא הבנתם כמה חשוב להשקיע, או כי עדיין לא החלטתם מהו האפיק הכדאי יותר עבורכם. אותו הבנק, כבר מזמן ׳לקח׳ את אותם 50,000 ש״ח של דוד, ושלך ושלי והשקיע אותם באפיקים הנראים לו.

אין בשורות אלו בכדי להפחיד אתכם, שהכסף שלכם ייעלם. חלק מהחוקים שהבנק כפוף אליהם, שומרים על כך שיהיה מספיק כסף נזיל על מנת שהבנק לא יקרוס.
אבל, אם מישהו אחר משקיע את הכסף שלכם. למה אתם עדיין מתמהמהים?! (אם אתם לא יודעים איפה זו לא סיבה מספיק טובה, תשובה לכך בסוף דבריי)

השחיקה..

במידה ואתם כמו דוד ורבים אחרים (וכמוני, לפני שהבנתי את ההשלכות לכך), משאירים את כספכם בעובר ושב, הכסף שלכם גוסס לאיטו – נשחק

מה זה בכלל אומר?

ה׳ריבית׳ שאתם מקבלים, אם אפשר לקרוא לה כך, נמוכה יותר ביחס לאינפלציה. כלומר אותם כספים, שאנחנו משאירים להעלות אבק ולא עושים בהם שימוש להשקעה ולא עובדים עבורנו – ערכם וכח הקנייה שלהם יורד. כלומר, נוכל לקנות איתם בעוד שנה שנתיים, פחות מאשר היום.

למי שלא בקיא בעובדות הללו, לוקח זמן לעכל, וזה בסדר.

אבל למענכם, כדאי שזמן העיכול יהיה מהיר. ככל שיהיה מהיר יותר, והכסף שעמלתם עליו כל כך קשה, ינותב לקומות ראויים יותר (בדיוק כמו שעושה הבנק עם הכסף שלכם. כך ייטב לכם, לסגנון החיים שלכם ולעתידכם הכלכלי.

התחילו בלשנות את המחשבה על כך שהבנק ׳שומר׳ לכם על הכסף. לאחר מכן, הבינו שכל אותם פקדונות וחסכונות עם ריבית אפסית, זה פתרון לא ראוי לכסף שלכם. ואז, תמצאו אפיק (ובהמשך אפיקים), אטרקטיבי.. שירחיק את ההון שלכם מהשחיקה.

כמובן שהשאלה הבאה תהיה, ׳היכן להשקיע?׳

וזו שאלה אקוטית וחשובה. ובכדי שאשמור על הרצינות שאני מייחס לנושא, לא אתן עכשיו תשובה.

מכיוון שצריך להבין;

 1. יש המון השקעות – צריך לדעת לזהות איזו השקעה באמת אטרקטיבית
 2. לא לכל אחד מתאימה כל השקעה

כל אחד מאיתנו מגיע להשקעה, עם הון שונה, רמות סיכון שונות, ויעדים כלכליים שונים.

אז מה לעשות כרגע?

לא להשאיר ׳סתם׳ כסף בעו״ש. מה שאתם זקוקים למחיה השוטפת תשאירו, והשאר – תשלחו לעבוד, בשבילכם.

שאלה אליכם: באילו השקעות מעניינות אתם חשבתם להשקיע?

*לצורך הבהרה, אין באמור להמליץ על אפיק כזה או אחר, ואינני יועץ השקעות. את כל הכתוב אני אומר מתוך נסיוני רב השנים, באפיקי השקעה רבים ומגוונים. ניסיון שלימד אותי (לעיתים בדרך הקשה) כמה חשוב להשקיע ויתרה מכך כמה חשוב לעשות זאת בחוכמה עם האנשים הנכונים.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו