אין תגובות

כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022

יוקר מחייה ישראל 2022

כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022

לא כולנו באמת בודקים אחר ההוצאות שלנו, ובודקים כמה בכל חודש אנחנו מוציאים על אוכל. על ביגוד, על מותרות ובכלל, כמה אנחנו באמת משאירים מתוך המשכורת שלנו בתוך חשבון הבנק. וכמה אנחנו במילים הכי פשוטות, מבזבזים או משקיעים בעצמנו או בילדים שלנו.

למעשה, לא כולם שואלים כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022 כי אנחנו פשוט עוברים יום ביומו. ובאופן שוטף, לא עוצרים לבדוק כל שקל ושקל. יחד עם זאת כן חשוב לבצע ביקורת עצמית כדי להתנהל כלכלית נכון, וחשוב לדעת כמה באמת אנחנו מוציאים, וכמה אנחנו מכניסים.

תובנות על חיים כלכליים נכונים

על פי סקרים ומחקרים משפחות ממוצעות בישראל מכניסות לערך 19,000 ₪ בחודש בברוטו, ובנטו בין 15,000 ל-16,000 ₪. הוצאות ממוצעות למשפחה לחודש הן עד 16,000 ₪ על פי לא מעט סקרים בין משפחות.

אך על מה אנחנו מוציאים כל כך הרבה כסף בחודש כמשפחה? באופן מפתיע, לא הדיור הוא ההוצאה הגבוהה ביותר שלנו. זאת אומרת, לא שכר הדירה או המשכנתא שעומדים לרוב על עד 4,500 ₪ בממוצע. כמו כן, לא התחבורה או התקשורת המגיעים לרוב על עד 4,000 ₪ בממוצע בחודש.

ההוצאות הגבוהות מגיעות על מזון הביתה, ומזון מוכן מבחוץ. על תרבות ובידור, על חינוך בין אם שעורים פרטיים ובין אם לא בפרטי. על השלמות של ציוד וריהוט ועל תחזוקת הבית ומשק הבית. אלו באמת הוצאות שלרוב אנחנו לא תמיד מסתכלים עליהן.

ורגע, כמובן עוד לא דיברנו על החופשות לחו”ל, החופשות בארץ וגם הבזבוזים הקטנים לנשמה. שלרוב, מצטברים לסכומים גבוהים שבאותו הרגע אנחנו לא חושבים עליהם. אלא מגלים אותם רק אחר כך בחיוב כרטיסי האשראי.

אם כך, אנחנו למדים שההוצאות החודשיות אכן עולות על ההכנסות וזה מה שבעצם גורם לכך שהמינוס גדל מדי חודש. ההוצאות הן הוצאות שוטפות על מגורים, על חיי יומיום וגם על פזרנות לעיתים. חשוב לנהל את הכסף באופן חכם ולעשות השוואות רלוונטיות על כמה אתם מוציאים מדי חודש, וכמה מכניסים.

ליווי מקצועי בעניין הזה בהחלט יסייע לכם ויעשה פלאים, כי לפעמים צריך מישהו שיודע להסתכל מחוץ למסגרת המשפחתית כדי להבין היכן מתנהלים לא נכון.

איך יוצאים מהמינוס?

לצד השאלה ששואלים כולם לגבי כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022 שואלים גם איך לצאת מהמינוס.

ידוע שאצלנו המדיניות היא לחיות בין מינוס למינוס, לא מעט משפחות חיות מהלוואה להלוואה מתגלגלת. או ממינוס למינוס, ויש דרכים לצאת מהסיטואציה הזאת.

את השיטות הללו יש לגלות אך ורק באמצעות ליווי מקצועי, ולא לנסות זאת לבד. הסיבה לכך היא כי אנשים שמסתכלים מבחוץ על המסגרת המשפחתית רואים פשוט את הדברים אחרת.

החשוב לזכור הוא שהלוואה היא לא פתרון. הלוואה היא פלסטר, ואם לא תדעו להתנהל עמה נכון היא עלולה להפוך בעצמה לבעיה שלכם.

כאשר אתם שוכרים אנשי מקצוע שילוו אתכם להתנהלות כלכלית נכונה, עשו זאת בחוכמה. בדקו המלצות, חוות דעת וביקורות. שימו דגש על מקצועיות ברמה גבוהה, יחסי אנוש וכמובן תנו מקום לכימיה ביניכם. על הכימיה יקום ויפול דבר, ויש לה תפקיד משמעותי לתוצאות מקסימליות ולשביעות רצונכם.

מה הן הסיבות ללקיחת הלוואה

בין הסיבות העיקריות להלוואות הן חופשה שמעוניינים לנסוע אליה. שיפוצים לבית או לעסק, הלוואות לצורך לימודים וגם, הלוואות לצורך סגירת חבויות ומינוס.

יחד עם זאת חשוב להבין שהלוואה היא לא פתרון ולא כסף במתנה ויש להחזיר את הכספים הללו. לרוב, כאשר אנשים נוטלים הלוואה הם לא חושבים על כמות התשלומים. ולכן חשוב כן לשים דגש על כמות תשלומים שתאפשר לכם לבצע החזרים נוחים. ולא לחיות בדוחק כלכלי.

הגופים המאפשרים הלוואות כיום הן חברות האשראי שנכנסו לשוק הזה לא מזמן והפכו להיות שחקן ראשי. כל חברת אשראי כיום מספקת מסגרת אשראי נוספת בנוסף לכרטיסים, ומהווה חלק משמעותי בעולם הכלכלי.

כמו כן, חברות הביטוח מאפשרות קבלת הלוואות, חברות מימון אלו ואחרות וגם חברות הביטוח בהן נמצאת הפנסיה שלכם. ככל שמדובר על פנסיה, כאן זהו מוצר הלוואה מסוג אחר לגמרי. מומלץ לקבל ייעוץ מול סוכן הביטוח שלכם על כך כמובן.

את כל המערך הזה מנהל דירוג אשראי שלם שמקבל עדכונים מהגופים הפיננסיים על ההתנהלות הכלכלית שלכם. ודרך דירוג אשראי זה, יודעים האם לאשר לכם את ההלוואה, או לא.

גם בכל מה שקשור להלוואות, מומלץ ואף רצוי לקחת, לשכור ולקבל ייעוץ מקצועי בשל כמות הריביות ומוצרי ההלוואות השונים.

לחיות נכון

כולם מחפשים את הסוד הגדול לחיים נוחים נורמטיביים וקלים יותר. גם מבחינה כלכלית, ובכלל. אין באמת סוד שצריך לחפש אותו.

כל מה שאנחנו כן צריכים לעשות זה לדעת לבקש את העזרה כאשר אנחנו זקוקים לה. ליווי מקצועי וייצוגי מאנשים המתמחים בתחומים שונים יעניק לנו את מלוא הסיוע שאנו זקוקים לו. ככל שנקבל סיוע מקצועי, כך לא נהיה לבד כלל.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו