אין תגובות

הסכם סודיות

הסכם סודיות

הסכם סודיות – מה זה ואיך לנסח אותו

התעוררתם בבוקר ומנורה זהובה ונוצצת התעופפה מעל לראשכם. יש לכם רעיון מושלם שאתם מבקשים לשתף אך אתם גם מעוניינים שלא יגנב. מה עושים עכשיו? איך מחפשים משקיעים שלא ינסו להפוך את הרעיון שלכם למיזם שלהם בלי לעדכן אתכם?

כאן נכנס לתמונה הסכם סודיות וחשוב שתדעו איך אפשר לנסח אותו. ואיך אפשר להפוך אותו למסמך הכי חשוב בסטארטאפ שלכם. ומיד תדעו כיצד זה קורה.

הסכם סודיות – הפרמטר הכי חשוב לכם

אנחנו נמצאים בעידן שבו למידע יש חשיבות גבוהה מאד, ולהסכם סודיות יש כוח מאד גדול. ולכן, אם יש לכם רעיון כלשהו זה רק הגיוני, נדרש ונצרך שתצטרכו לנסח הסכם סודיות מקצועי. וברמה גבוהה, שיכסה אתכם לחלוטין. ובכל הרמות המשפטיות האפשריות.

הסכם סודיות הוא הסכם שיכול להיות דו צדדי או חד סטרי. זהו הסכם משפטי המנחה התנהלות בנוגע למידע ולידע המבקשים לשתף אותו. ובכפוף לפרמטרים הכתובים בחוזה. החוזה מחייב את הצדדים לשמור על סודיות, והחוק מאד לצידו. במקרים בהם המחתים מרגיש שהוא נפגע בשל סודיות שנפגמה, לאחר חתימת החוזה, הוא זכאי לקבל הגנה משפטית רלוונטית.

כל מידע יכול להיות מוגדר כסודי בהתאם לצדדים בין אם אלו תהליכים, לקוחות, שיטת עבודה, רשימות ספקים, הכנסות, מידע רפואי. וכמובן פטנטים וסטארטאפים. ולכן, הסכם סודיות חייב להיות הסכם משפטי המצריך מקצועיות ברמה גבוהה, אמון ודיוק על מנת שלא תישאר ואילו פרצה אחת אפילו שעלולה להיות בעייתית מבחינת בית המשפט, במידה ויהיה צורך להגן על עצמכם בנושא זה.

מאיפה מתחילים?

הסכם סודיות נצרך בכל מיני סיטואציות והוא כלל בתוכו סעיפים מרובים, ומגוונים, בהתאם לסיטואציה. על מנת להגיע אל התוצאות המקסימליות חשוב לשכור עורך דין המתמחה בתחום זה. ואנשי מקצוע נלווים שיכולים לייעץ ולסייע. האנשים הנכונים ידעו להמליץ על סעיפים, לכלול בהם את כל הפרמטרים המתאימים ולהתאים אותם אל חוזה סטנדרטי. ובכך להפוך אותו אל הסכם סודיות מותאם אישית לכם. חוזה אישי שגם יחסוך לכם זמן בגלל שהוא מדויק מאד.

איך מוצאים את אנשי המקצוע המתאימים לכך? זאת שאלה שהרבה מאד אנשים שואלים. המלצות, חוות דעת, ביקורות. וכמובן, בדקו היטב את עניין האמינות, המקצועיות, הנסיון והסודיות. אתם הולכים לחשוף כאן את הדבר החשוב לכם ביותר נכון לנקודת זמן זו. רעיון, פטנט, מידע רפואי, רשימת לקוחות, או כל דבר אחר שמבחינתכם מצריך את הסכום הסודיות. ולכן חשוב שתהיו בידיים הטובות ביותר.

איך מנסחים הסכם סודיות מקצועי?

כאשר אתם בוחרים את אנשי המקצוע לצורך הרכבת ההסכם והנוסח שלו חשוב שלא להסתמך על מסמכים סטנדרטיים הקיימים בכל מקום. כן, אפשר להתבסס על כמה דברים בלבד, אבל חד משמעית שלא כל הסכם הסודיות יהיה מועתק ממקום אחר.

בהסכם אישי מגדירים את הפרטים המזהים של המעורבים. מגדירים מראש מה נחשב לסודי ומה לא. ויש גם הצהרה של גילוי נאות. מסכמים על כיצד הצדדים פועלים ברגע שיש הפרת ההסכם, ומחדדים את נושא שמירת הסודיות.

אם אתם חזק בעניין ולא מעוניינים שהמחשבה העמוקה על הפרויקט שאתם מעוניינים לשמור עליו בסודיות. או המידע שאתם חוששים שיצא החוצה וידלוף פשוט לא יתפוגג ברחבי הרשת או באופן כללי בין שיחות חולין אלו ואחרות, חשוב להשקיע במקצועיות.

אם כן יופר ההסכם עליכם לדעת שאתם יכולים לקבל את מלוא הפיצויים על עגמת הנפש שנגרמה לכם. ולכן חשוב כן להיות נחמדים מול מי שאתם עובדים מולו. אך להראות את הרצינות הראויה בכל מה שקשור לנושא זה.

הביטחון שלכם חשוב

אנחנו יודעים כמה אתם מהססים, כמה כל פרויקט, סטארטאפ, תכנון ותכנית חשובים לכם. כשאתם מולידים מעמקי הנפש שלכם רעיון חדש אתם מתרגשים. אתם רוצים לרוץ ולספר לכל העולם. אבל חכו רגע, תנשמו עמוק. בחרו היטב את האנשים עמם אתם חולקים את הרעיונות שלכם.

בחרו היטב אתה אנשים שהולכים לנסח לכם חוזים חשובים, הסכם סודיות שצריך להיות בראש החשיבות. לביטחון, אמינות, מקצועיות ויושרה יש חשיבות גבוהה מאד.

בקשו המלצות מחברים, חוות דעת וביקורות. שוחחו עם לקוחות קודמים ולקוחות הווה. תנו לתחושות הבטן להוביל אתכם, לכימיה עם אנשי המקצוע. לכו תדעו, אולי לא רק תשכרו אנשי מקצוע לצורך הסכם חד פעמי אלא אנשים שילוו אתכם לכל החיים.

אנשי מקצוע המכבדים את עצמם ידעו לכבד אתכם. את הסודיות שאתם מבקשים, הדיסקרטיות, המקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. ולהעניק לכם ליווי אישי ומקצועי מהרגע הראשון.

הסכם סודיות הוא לא דבר של מה בכך, ולא מדובר במסמך שאפשר להוריד מכל מקום ברשת. או בכל זאת, לא מומלץ שכך תעשו זאת. השקיעו מחשבה, עומק, התאמה אישית והקפידו על כל סעיף וסעיף שלא תהיינה פרצות בחוק.

ביחד אפשר יהיה לבנות את ההסכם המושלם. כאשר הוא מותאם אישית למוצר, השירות או המידע אותו אתם מבקשים לשמור בדיסקרטיות. כי הביטחון שלכם הכי חשוב.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו