אין תגובות

רכישת פעילות של חברה – עשו זאת במקצועיות

ניהול סיכונים, כך תפזרו את תיק ההשקעות שלכם נכון 

אם אתם מתכננים לרכוש פעילות של חברה אחרת, רק לא יודעים לעשות את זה כמו שצריך, מומלץ כמובן שתדאגו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום.

כשאתם מתייעצים עם אנשי מקצוע, מומלץ לעשות זאת עם הטובים ביותר, והמתמחים בנושא זה. כך תוכלו לדעת בדיוק מהם היתרונות, ומהם החסרונות. ובכלל, האם המודל מתאים לכם.

רכישת פעילות חברה והעולם

עסקאות רכישה ומיזוג של חברות הן דבר מאד פופולרי ונפוץ בעולם העסקים, ובעולם בכלל. הן קיימות במגוון נרחב של תחומי פעילות כמו חברות ביטוח, בתי קפה, סופרים, מוצרי סלולר, מוצרי הייטק ועוד.

עסקאות אלו מתקיימות או כדי לבצע הקטנה של תחרות באיזורים ספציפיים, או כדי לקבל יתרונות נרחבים מלוקיישנים אטרקטיביים. אך ישנן לא מעט סיבות נוספות לכך וכולן כולל כולן, נכנסות אל קטגוריה של אסטרטגיה עסקית מקצועית.

יישום אסטרטגיה זו חייב להתקיים בכובד ראש. ישנם לא מעט פרמטרים שיש לבחון. עליכם להכיר את פעילות החברה שאתם מתכננים לרכוש. את המוצרים שלה, השירות שהיא נותנת. את המצב הכלכלי שלה, את ההתחייבויות ואף את התזרים החודשי שלה.

התחייבויות הן לספקים, ללקוחות, לעובדים, וגם לצד ג’ במקרה הצורך. ביצוע פעולה זו מחייבת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, עם מומחיות ברמה גבוהה. יש למומחים בתחום את היכולת לסייע לכם בגיבוש האסטרטגיה המתאימה לפעילות זו. עורכי דין בתחום מסחרי, יועצים עסקיים וכלכלנים ידעו לנתב אתכם בדיוק לנקודה אליה אתם צריכים להגיע. וזאת על מנת לקבל את העסקה הטובה ביותר עבורכם.

הון אנושי – שימו לב אליו

כשאתם מתעניינים בצעד כמו רכישת פעילות של חברה חשוב שתערכו סקר מקיף על התרחבות החברה. סקר זה יעניק לכם ערך ואינדיקציה לגבי כוח האדם בחברה, תהליכים אסטרטגיים קודמים וזיהוי של הזדמנויות.

ברכישת פעילות חברה יש לקחת בחשבון ובתכנון מדויק מאד את החברה החדשה שנוצרת. חלק מעובדי החברה עלולים שלא לקבל בנחמדות את השינויים החדשים. ואף לסרב לעבוד עבור הנהלה חדשה. או לסרב לשינוי לוקיישן של החברה.

סיוע של מומחים ואנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש בשיחות והעברת מסרים באופן הומני ואיכותי לעובדים יעשה עבודה נהדרת. חשוב לקחת בחשבון שעובדי החברה, ההון האנושי, הם אלו שמחזיקים את החברה על כתפיהם. ולכן, כשאתם רוכשים חברה תשתפו את העובדים. צרו להם גם הסכמי העסקה חדשים ובתנאים טובים, וטפחו את ההון האנושי, הוא בעל ערך מאד גבוה עבור החברה, ועבורכם.

איתור סיכונים

רכישת פעילות של חברה היא בעלת כמה היבטים בתעשייה העסקית, גם אם אילו לא קשורים באופן ישיר לחברה עצמה. למשל, אם שלוש חברות בתחום מסוים מחליטות להתמזג לחברה אחת על ידי הרגולטור זה עלול להתפרש כפגיעה בתחום הספציפי בו הן עוסקות.

חברה שרוכשת פעילות חלקית של חברה אחרת יכולה לעשות זאת באופן חלק וללא שום התנגדות מטעם הרגולטור. יחד עם זאת, בכל תהליך מומלץ לקבל חוות דעת משפטית בנוגע להיבטי רגולציה בתחום זה.

כמו כן, הדלפת מידע פיננסי הוא סיכון מאד רלוונטי שיש לקחת בחשבון. המידע הזה משפיע באופן ישיר על מחיר המנייה של החברה הרוכשת. ועל כן, מומלץ לבדוק מראש את הנתונים שחשוב שישארו חסויים ואף לחתום על הסכם סודיות מסודר ומגובה משפטית.

מה הכי חשוב לעשות

אם כך, חשוב להבין. רכישה של פעילות חברה יכולה להיות במגוון של נושאים, תחומים, וגם אתגרים במידת הצורך.

הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ ולהקיף את עצמכם באנשי המקצוע הטובים ביותר. אנשי כלכלה, יועצים עסקיים, עורכי דין איכותיים, אנשי משאבי אנוש. וגם פסיכולוגים במידת הצורך.

עליכם בעצם לייצר תכנית אסטרטגית עסקית איכותית שמעניקה לתהליך את החיישנים המתאימים לזהות סיכונים. לזהות הזדמנויות ולהפוך לתהליך נקי, נוח וחלק שיתן בעיקר שקט נפשי לרוכשים, לאחר ביצוע הרכישה.

איך לבחור את אנשי המקצוע הנכונים

זה לא סוד, לשכור את אנשי מקצוע מתאימים ואיכותיים זה לא דבר פשוט. יחד עם זאת, כשאתם מבצעים תהליך כמו רכישת חברה או רכישת פעילות של חברה מומלץ שתעשו זאת על הצד הטוב ביותר.

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה על הצד הטוב ביותר היא להקיף את עצמכם באנשים הכי טובים שרק אפשר למצוא. את אלו, תוכלו למצוא באמצעות המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים. מחברים, משפחה, קולגות או כל אדם אחר עליו אתם סומכים.

כמו כן, תוכלו לחפש ברשתות ביקורות רלוונטיות ואותנטיות. או להסתמך חוות דעת וביקורות גם בפלטפורמות דיגיטליות רלוונטיות.

כל אלו יעניקו לכם את האינדיקציה האמיתית לגבי אנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך הרגיש, והחשוב הזה. תהליך שלא קורה הרבה בחיים. ואם הוא כבר קורה, רק אנשי המקצוע יוכלו ללוות אתכם כראוי.

כמו כן, חשוב לשים לב שבזמן תהליך של עסקאות מסוג זה עבור המוכרים, שיקולי מס הם שיקולים עיקריים, כמו גם מקסום שיעור התמורה בנטו. יחד עם זאת, עבור הצד הרוכש שיקול המס פחות רלוונטי. השיקול היותר משמעותי הוא חשיפת התחייבויות ותביעות עתידיות לחברה.

ללא שיקולי מס ספציפיים הרוכשים לרוב ירכשו את פעילות החברה בלבד, ללא מניות החברה. דבר זה יגדיל את נטל המס על החברה המוכרת. במקרה זה, יש לשים לב להתאמת המחיר והגדלת סכום הנטו. כך יצטמצמו סיכונים לרכישה בזמן רכישת המניות.

דרג
שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו