אין תגובות

מדריך קצר על השקעות אלטרנטיביות

מדריך קצר על השקעות אלטרנטיביות

לצד האפשרות להשקיע בנכסים שנסחרים בבורסה כמו מניות, משקיעים יכולים לבחור לשים את כספם על נכסים מוחשיים כמו מתכות יקרות, נכסים פיננסיים כמו קרנות גידור או נכסים דיגיטליים כמו קריפטו ו-NFT.

כל ההשקעות שנעשות מחוץ לשוק ההון מאוגדות תחת שם אחד: השקעות אלטרנטיביות (חלופיות). למה, למי ומתי כדאי להשקיע בהן?

מאפיינים של השקעה אלטרנטיבית

בשל המרחק של השקעות אלה משוק ההון, וחוסר ההשפעה שלו עליהן, הן נחשבות כאמצעי נהדר לפיזור סיכונים וגיוון תיק ההשקעות. אם זאת, הן לא מתאימות לכולם.

 • סכומים – לרוב, השקעות אלטרנטיביות דורשות סכומי כסף גדולים מאוד. למעשה, חלק מהן כלל לא נגישות לציבור הרחב, אלא רק למשקיעים אמידים במיוחד שעומדים בתנאים מסוימים.
 • נזילות – מרבית ההשקעות נעשות לטווח הארוך ונמשכות מספר שנים. כמעט תמיד, הכסף לא נזיל בתקופה הזו.
 • שקיפות – שלא כמו בבורסה, משקיעים חשופים להרבה פחות מידע ונתונים, גם לפני השקעות וגם במהלכן.

סוגי השקעות אלטרנטיביות

קרנות גידור

קרן גידור היא מאגר הון פרטי לא מפוקח. כלומר, מנהליו יכולים לבחור לרכוש או למכור כל נכס, לפי ראות עיניהם. מכיוון שהן פועלות תחת פחות תקנות, קרנות גידור רשאיות להשקיע בעסקאות מסובכות יותר מקרנות אחרות. הן גם יכולות לנקוט באסטרטגיות מסובכות, כמו תנודתיות או ארביטראז’ מיזוגים, כדי לייצר תשואות גבוהות יותר.

נדל”ן

השקעה בנדל”ן היא אחת החלופות המבוקשות ביותר. קטגוריה זו יכולה לכלול נכסים להשכרה, חברות לפיתוח נדל”ן, קרקעות, השקעות טרום בנייה ועוד. זוהי השקעה נוחה יחסית, מכיוון ששוק הנדל”ן חווה תנודתיות נמוכה ואינו נמצא בקורלציה גבוהה עם סוגי נכסים אחרים. למשל, כאשר המניות יורדות, שוק הנדל”ן עשוי דווקא להשתפר.

הון פרטי

פרייבט אקוויטי כרוך בהשקעה ישירה בחברות שאינן נסחרות בבורסה. לכן, בדרך כלל נדרשת השקעה גדולה יחסית. רבים בוחרים להשקיע בחברות חדשות, בעלות פוטנציאל לצמיחה מהותית.

מימון המונים

פלטפורמות מימון המונים משדכות משקיעים פרטיים עם מיזמים עסקיים. בתמורה למימון, המשקיעים מקבלים מניות של החברה. ניתן גם להשקיע בפלטפורמות P2P – הלוואות לאנשים ולא לעסקים.

סחורות

השקעות בחומרי גלם, כגון מתכות, אנרגיה ומוצרים חקלאיים. השקעה בסחורות עלולה להיות מסוכנת מאוד, שכן גורמים חיצוניים – כמו מזג האוויר או אסונות טבע – יכולים להשפיע על ההיצע והביקוש שלהן.

כמו כן, לרוב הן לא תורמות לפיזור הסיכונים כמו השקעות אלטרנטיביות אחרות, מכיוון שיש קורלציה בין סחורות לבין שוק ההון.

לסיכום

בעוד שהשקעות אלטרנטיביות יכולות לעזור לכם לפזר את הסיכונים שלכם, חשוב מאוד להיכנס אליהן רק לאחר בדיקה מקיפה ומחקר מעמיק.

למשל, אם אתם רוצים להשקיע בנכסי קריפטו עליכם להבין את כל הסיכונים הכרוכים בכך. לחילופין, אם אתם מעדיפים להשקיע בנדל”ן, כדאי שתדעו מראש אילו מגבלות ואפשרויות עומדות בפניכם.

 


 

דרג
שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו