אין תגובות

תהליך קניית עסק – המדריך המלא

קניית עסקים קטנים גדולים

קניית עסק יכולה להיות החלטה משתלמת אם העסק הוא רווחי ואמין כמובן. תוכלו למצוא עסקים למכירה באתר ברוקרלי במגוון סוגים, תחומים וגדלים. מדריך זה נועד כדי לסייע לכם לרכוש עסק בצורה נכונה ומשתלמת וללמוד קצת רקע אודות הבדיקות השונות שכדאי לבצע לפני קניית נכס. אז אם אתם עומדים לפני קניית נכס לראשונה ורוצים להימנע מטעויות של מתחילים המשיכו לקרוא.

היכן מצאנו את המודעה אודות העסק למכירה?

ראשית – היכן מצאנו את המודעה אודות העסק העומד למכירה? המקום בו תמצאו את העסק למכירה יכול להיות מקור אמין ולתת פתיחה טובה לרכישת הנכס או לחילופין להדליק נורה אדומה. אם לא נורה אדומה אז לפחות להיות דרוכים יותר בבדיקות השונות שיש לבצע לפני רכישת הנכס. אז איפה ראיתם את המודעה על העסק למכירה? בפייסבוק? דרך חבר? דרך אתר של חברת ברוקרלי? 

מהי הסיבה האמיתית שבגינה נמכר העסק?

בבואנו לקנות עסק חשוב לבדוק מהי הסיבה האמיתית שבגינה נמכר העסק. חברות למכירה יכולות להימכר מכמה סיבות:

 • מנהל העסק מחפש על פי להפיל את התיק – הדבר הראשון שתרצו להיזהר ממנו הוא בעלי עסקים שנחתו עליהם צרות שהם מעבר לעסק בהפסדים בשל התנהלות לא נכונה. לדוגמה: תביעות נגד העסק, חובות הרשומות על החברה ועוד. אלה יעברו עם העברת הבעלות של העסק אליכם – לא משהו שאתם רוצים כמובן. 
 • עסק בהפסדים – עסק שאינו רווחי לבעליו יגרום לבעליו לרצות להיפתר מהעסק. עסק יכול להיות לא רווחי מסיבות רבות, החל מבחירת עובדים לקויה, ניהול לקוי של בעל העסק עצמו, קבלת החלטות פיננסיות שפגעו בעסק, שיווק לא יעיל ועוד. לכן חשוב לבדוק היטב את הסיבות שבגינן העסק מפסיד כסף ואם זו הרפתקה שאתם רוצים להיכנס אליו.
 • בעל העסק רוצה לעבור תחום – ייתכן ובעל העסק מיצה את עצמו בתחום מסוים או מעוניין להתרגש מחדש בהתחלה חדשה בעסק אחר ולכן מוכר את העסק שלו.

איסוף נתונים רבים ככל האפשר על העסק והשוק בו הוא פועל:

השלב הבא יהיה לאסוף כמה שיותר נתונים על העסק והשוק עצמו. “סחטו” כמה שיותר נתונים מבעל העסק על המספרים השונים, ההוצאות וההכנסות, התפוקה, הפוטנציאל ועוד. כמו כן בעצמו מחקר שוק לבדוק את המצב הקיים של העסק בשוק שלו ואת הפוטנציאל הכלכלי בו.

משא ומתן על תנאי העסקה:

בשלב הבא יהיה עליכם לקיים משא ומתן על העסקה. המחיר עשוי להשתנות בהתאם למגוון רחב של פרמטרים המשפיעים על ערך הנכס, אולם בחנו תחילה את הסיבה שבגינה אתם קונים את הנכס. יש בעלי עסקים הקונים נכס כדי להגדיל את ההכנסות שלהם, אחרים בשל הפוטנציאל הגלום בעסק ואחרים בשל העובדה שמדובר בתוספת פוטנציאלית וחיונית לעסק שלהם.

חוזה מכירה/קנייה מסודר:

כמובן שללא חוזה מסודר אתם לא רוצים לקנות שום עסק. גם אם מדובר באדם קרוב שאתם מכירים הרבה זמן וקונים ממנו את העסק שלו. גם אם מדובר באדם סחבק שאומר לכם “תמסכו עליי הכול טוב”… אתם לא סומכים על אף אחד ודורשים שיהיה חוזה חתום. בחוזה אתם רוצים לוודא שיש סעיפים הקשורים לכך שהעסק נקי מחובות ותביעות ושהנתונים שנמסרו אליכם נכונים ואמינים. הסכם התמחור, אופן התשלומים ומועדם גם כן יהיה כתוב בהסכם.

אז אם אתם מחפשים תיווך עסקים אמין ואיכותי תוכלו להיכנס לאתר של ברוקרלי שם תמצאו מגוון עסקים דיגיטליים ופיזיים שתוכלו להשקיע בהם ולרכוש אותם כדי להתפתח. לפרטים נוספים ניתן להתייעץ עם הצוות המקצועי שלנו ונשמח לעמוד לשירותכם.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו