אין תגובות

רכישת נדל”ן – בארץ או בחו”ל?

רכישת נדל"ן - בארץ או בחו"ל?

אז הגעתם למסקנה שהשקעה בנדל”ן היא האפשרות המועדפת, ועכשיו ההתלבטות היא – בארץ או בחו”ל? הנה כמה יתרונות וחסרונות של כל מסלול

בחינת כדאיות היא חלק בלתי נפרד מכל תהליך של בחירת מסלול השקעה. אבל כאשר האלטרנטיבות הן השקעה בנדל”ן בארץ או בחו”ל, יש שורה ארוכה של פרמטרים ייחודיים שאליהם חשוב להתייחס.

באופן כללי, השקעה בנדל”ן נחשבת סולידית, יציבה ובטוחה. היא מאפשרת כמעט לכל אחד או אחת מאיתנו להשתמש בסוגים שונים של משכנתאות, כדי לקבל הלוואות ולהגשים את החלום להעביר נכס על בעלותנו. בנוסף, אנחנו יכולים לבחור האם לייצר מהנדל”ן הכנסה הונית – כמו למשל לחכות שהמחיר יעלה ואז למכור אותו – או הכנסה משכירות.

מכאן והלאה כבר מתעוררים הבדלים מסוימים מבחינת הפרקטיקה, הבירוקרטיה וההיבט המשפטי של רכישת נדל”ן במקומות שונים בעולם. כדי לקבל החלטה מושכלת ונכונה יותר, כדאי להביא בחשבון גם את היתרונות וגם את החסרונות של כל אפשרות.

נדל”ן בארץ: קרוב וקל לעקוב, אבל היצע מצומצם

נתחיל מהמובן מאליו: רכישת נכס בארץ תאפשר לכם להגיע אליו מכל מקום ובכל זמן, לעקוב אחרי המתרחש ולמצוא שוכרים או קונים איכותיים שיחסכו לכם כאבי ראש ודאגות. ערך הדירות והבתים רק הולך ועולה, הביקוש אפילו לא קרוב לפגוש את ההיצע, ולא נראה שננקטות פעולות רגולטוריות מסוימות על מנת לשנות את המצב.

מעבר לכך, אמנם מחירי הנדל”ן נמצאים במגמת עלייה כבר מעל 10 שנים, אבל השוק בישראל נחשב יציב. אם מוסיפים למשוואה את זה שאתם דוברים את השפה, מכירים את המנטליות המקומית וחשופים לתקשורת, מבינים שמדובר על אפשרות שבהחלט לא כדאי לשלול על הסף.

מנגד, שיעור התשואה על נדל”ן בישראל הוא יחסית נמוך. תמורת היציבות, תוכלו לצפות לתשואה שנתית של 3%-5% בלבד. נכון שיש נכסים שעליהם התשואה יכולה להגיע ל-7% ומעלה, אבל הם יחסית נדירים. למעשה, ההיצע בישראל מלכתחילה מצומצם, ולכן המשקיעים נאלצים לוותר בחלק מהמקרים על סעיפים מסוימים בסדר העדיפויות שלהם.

נדל”ן בחו”ל: סיכון גבוה – אבל גם התמורה

השקעה בנדל”ן בחו”ל היא כבר סיפור אחר לגמרי. קודם כל, עליכם לבחון כל מקרה לגופו, כי רכישת דירה בארצות הברית לא דומה בשום צורה לרכישת נכס באירופה או במזרח הרחוק. שנית, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע ולהכיר את התרבות במדינה שבה מתכננים לבצע את ההשקעה. ברוב המקרים, זה ידרוש הכנת שיעורי בית בתהליך ארוך משמעותית לעומת מה שצפוי לכם בארץ.

היתרון של השקעה בנדל”ן בחו”ל בא לידי ביטוי בפוטנציאל רווח הרבה יותר גבוה. עם שיעור תשואה שנתי של 8% ומעלה על נכסים בארצות הברית ובאירופה ובזכות מבחר רב של דירות ובתים על המדף – סביר להניח שיהיה לכם הרבה יותר קל למצוא משהו שמתאים לכם.

הבעיה מתחילה כאשר תצטרכו להגיע לנכס פיזית, לטוס למדינה זרה כדי לפגוש שוכרים וקונים או לתאם תיקונים. חוץ מזה, השוק בחו”ל פחות יציב מישראל ולכן האלמנט של הסולידיות קצת הולך לאיבוד.

איך מקבלים החלטה נכונה?

מכל האמור לעיל אפשר להבין מדוע אין רק מתכון אחד להצלחה בהשקעה בנדל”ן. הסוד הוא להתאים את ההשקעה לרמת החשיפה שאליה אתם מוכנים להגיע, לרמת הסיכון המתאימה לכם בשלב הנוכחי בחיים וכמובן לתקציב.

עקרונית, סיכון גבוה מביא איתו גם תמורה פוטנציאלית גבוהה, בכל תחום. ספציפית בנדל”ן, זה בולט על רקע ההבדל בין ישראל למדינות אחרות, ויכול לשמש אתכם ככלי לקבלת החלטות.

* כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

בחסות לאומי

קרדיט תמונה pexels

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.





  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו