אין תגובות

עסקים פעילים למכירה

עסקים פעילים למכירה

עסקים פעילים למכירה

יש בישראל לא מעט אנשים שיש להם חלום להקים עסק. הם רוצים משהו להשקיע בו, הם רוצים משהו שיהיה רק שלהם, מקור פרנסה כזה שיכול לקיים אותם בכבוד וגם לגרום להם להרגיש שהם משהו ולא עובדים בשביל שמישהו אחד יהיה עשיר.

הם חולמים על איך הם יקימו את העסק, איך הם ימצאו ספקים ואיך הם יגיעו ללקוחות, איך הוא יעוצב וכמה הם ירוויחו ממנו בכל חודש. הקמת עסק היא פרוייקט מורכב ויש רבים שלא מבינים עד כמה הוא מורכב, ובמקום להקים עסק מאפס יש גם אפשרות אחרת והיא למצוא מכירת עסק פעיל ולרכוש אותו. עסקים פעילים למכירה לא חסר והנה כמה יתרונות ברכישת עסק קיים.

יתרונות

מכירת עסק פעיל יכולה להתאים לכם בדיוק כקונים, ואנו בברוקרלי נשמח להיות אלו שיסייעו לכם למצוא את עסק חלומותיכם. היתרון הראשון של עסק מוכן הוא שלא צריך למצוא מקום לנהל אותו ממנו. הוא כבר קיים וכל מה שצריך הוא שהוא יעבור בעלות. גם השכירות של המקום תעבור אליכם או הבעלות על המקום אם הוא נרכש.

זה הרבה פחות כאב ראש מאשר לשכור מחדש או לקנות שטח בשביל העסק. בנוסף, אתם לא צריכים לחפש ספקים. אם העסק עובד טוב זה אומר שגם הספקים שלו הם הנכונים בשבילכם. זה אומר שכל מה שאתם צריכים לעשות זו שיחת היכרות איתם ואולי לחדש את ההסכמים או לשנות אותם בהתאם להסכמה שלהם, ויש לכם סחורה בלי לשבור את הראש, לעשות השוואת מחירים, להתמקח בשביל המחיר הטוב ביותר וכדומה.

יש לכם גם לקוחות שכבר מכירים את העסק. פחות מעניין אותם מי מנהל אותו אם הוא מתנהל כמו שצריך. הם צריכים שירותים או מוצרים ואם אתם תספקו להם באותה הרמה שזה שלפניכם סיפק או יותר טוב מזה, תוכלו להכניס כסף כבר מהיום הראשון שלכם בעסק.

אנחנו בברוקרלי נוכל לסייע לכם למצוא מכירת עסק פעיל ולהתאים אותו אליכם. יש לנו מאגר של עסקים פעילים למכירה כמו דוכנים, בתי קפה, אולמות אירועים, חנויות שונות, מכונים, חברות, מסעדות ופאבים ומה לא… נשמח לסייע לכם להגשים את החלום שלכם ולקנטות עסק מוכן שיהיה הבייבי המוצלח שלכם.

רוצים לדעת יותר? צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו את כל המידע שאתם צריכים!

עשה ואל תעשה בקניית עסק מוכן

הנה כמה דברים שמומלץ לשים אליהם לב כשקונים עסק מוכן, דברים שיכולים להיות קריטיים לבחירה נכונה של עסק:

בדיקת מחזור עסקי

בסופו של דבר אתם רוצים כמובן להרוויח מהעסק הזה. אתם רוצים שהוא יפרנס אתכם בצורה מכובדת ואתם לא יכולים לסמוך רק על מה שבעל העסק שמוכר לכם אומר, עם כל הכבוד אליו. זאת הסיבה שאתם חייבים לבדוק את המחזורים העסקיים של העסק, וללכת כמה שנים אחורה בשביל להבין למה אתם נכנסים. לכל עסק יש תקופות חזקות יותר ותקופות חזקות פחות ומבדיקת המחזורים בשנים הקודמות, תוכלו להבין את זה.

בדיקת ספקים

מכירת עסק פעיל כוללת כפי שציינו גם את העברת הספקים שלו לבעל העסק החדש. אתם צריכים להכיר את הספקים ולהבין מהם גם על העסק. אתם יכולים לדבר איתם ולהבין עד כמה היה צורך להזמין מהם סחורה או שירותים ובאיזו תדירות, צריך להבין איך הם משפיעים על העסק ועל האיכות שלו, וכמובן, מה הם יעשו אחרי שהבעלים של העסק יתחלפו. יכול להיות שתצטרכו לגייס גם ספקים חדשים כי הקודמים לא ירצו להמשיך מכל מיני סיבות.

בדיקת מתחרים

קניית עסקים פעילים למכירה חייבת לכלול גם בדיקה של המתחרים שלהם. בסופו של דבר יהיו אלו המתחרים שלכם ואתם צריכים להכיר קצת את השוק ולדעת מול מה אתם עתידים לעמוד. אתם צריכים להבין איפה הם ממוקמים והאם כדאי לכם לשקול לעבור מקום בגללם, ובכלל, עד כמה הם עתידים להשפיע על קיומו של העסק.

כמה העסק תלוי בבעליו הקודמים?

יש עסקים שמתקיימים רק בזכות הבעלים שלהם. ברגע שהבעלים יתחלפו הם לא יחזיקו מעמד, וזה נכון אומנם לכמות קטנה של עסקים אבל אתם צריכים לבדוק שהעסק שלכם הוא לא כזה. אתם צריכים לברר עד כמה העסק תלוי בבעלים הקודמים שלו, מה יקרה אם הם יתחלפו, האם כל הקשרים הם אישיים ומבוססים על הבעלים הקודמים או שאתם יכולים להיכנס למשבצת שלהם ללא כל בעיה.

ברוקרלי – האתר שיסייע לכם למצוא את עסק חלומותיכם!

אם אתם מחפשים מכירת עסק פעיל על מנת לרכוש אותו, אנחנו בברוקרלי נשמח לסייע לכם. יש לנו מאגר עצום של עסקים שמוצעים למכירה, עסקים בכל סדר גודל שהוא ובתחומים שונים, עסקים בעלויות שונות שנשמח להציע לכם.

רוצים לראות מה יש לנו להציע? צריכים ייעוץ בבחירת העסק אותו תרכשו? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל את כל המידע שאתם צריכים!

שאלות ותשובות בנושא עסקים פעילים למכירה

האם כדאי להשקיע בעסק פעיל?

ככלל, אין סיבה שלא. כמו תמיד וכמו בכל דבר אחר, יש לבצע הרבה בדיקות מקדימות ומעמיקות על מנת לוודא שאכן מדובר בהשקעה טובה ובכדי לגדר את הסיכון. היתרון בלהשקיע בעסק קיים לעומת בעסק חדש הוא שניתן לראות מאוד בבירור את המספרים של העסק ואת הדברים שתוכלו לייעל ולשפר. במילים אחרות, לעסק קיים יש את המידע הנחוץ לצמצום הסיכון.

מהו טווח החזר השקעה טוב בעסקים?

התשובה לשאלה זו משתנה בהתאם לאופי העסק ולשוק שבו העסק פועל. בתחום המסעדנות למשל, החזר השקעה טוב יהיה תוך 5-6 שנים, בתחומי האטרקציות החזר של שנה עד שלוש שנים, בתחום האינטרנט 3-5 שנים.

מה הבדיקות שמומלץ לעשות לפני השקעה בעסק?

רצוי להכין תכנית עסקית מסודרת ורחבה, ואם מדובר בתחום שאין לכם ניסיון בו, רצוי מאוד גם לקבל ליווי מיועץ עסקי. חשוב לבדוק את הפן המשפטי, הן מבחינת בעלי המניות והיישות המשפטית והן מבחינת הסכם ההשקעה, את המתחרים והתחרות באיזור וכמובן את המספרים של העסק. חשוב להיוועץ ברואה חשבון מקצועי.

כיצד נכון להעריך שווי של חברה?

נהוג לקחת את הרווח השנתי של החברה - מאוד חשוב לגזור את הרווח מדוח חשבונאי מבוקר ולא ממאזן או דוח רווח והפסד - ולהכפיל אותו במספר שנות חיי העסק, כפי שמקובל באותו תחום (ראו הערות בסעיף 2).

מה יהיו תשלומי המיסים בגין השקעה בעסק?

התשובה מאוד משתנה בהתאם לסוג ההתאגדות של העסק, ההסכם בין הצדדים ואופי ההשקעה. ככלל, ההשקעה אמורה להיחשב כהלוואת בעלים (רואה החשבון יפתח כרטיס חובות וזכויות למשקיע) ועד תום תקופת ההחזר המשקיע לא יהיה חייב במס. לאחר מכן, המשקיע ישלם דיבידנד או לפי מס שולי, שוב, לפי צורת ההתאגדות ומה שסוכם מראש. מאוד חשוב להתייעץ עם רואה חשבון בנושא המיסים.

אילו סוגי עסקים למכירה ניתן למצוא באתר ברוקרלי?

ברוקרלי הוא אתר אשר מאגד בו שלל הזדמנויות השקעה בישראל ובחול, ובשלל ענפים החל מנדלן, עסקים, קופות גמל ועוד. באתר ניתן לאתר הזדמנויות השקעה מניבות או לפרסם הזדמנות משלכם. העסקים שמופיעים למכירה והשקעה באתר כוללים מסעדות, חנויות, בתי קפה, בתי ספר, פטנטים וסטארט אפים ועוד.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו