אין תגובות

קרן השקעות

קרן ההשקעות INVESTOS - השקעה מניבה בישראל

קרן השקעות – כל מה שעליך לדעת

קרן השקעות זהו צמד מילים די כללי, אשר לרוב משמעותו גיוס קבוצות השקעה. גופי השקעה רבים מגדירים עצמם כ”קרנות”, אולם ההגדרה אינה מדוייקת.

הקרנות הגדולות שפועלות במשק עברו ועדות ואישורי הרשות לניירות ערך, הקטנות הן חברות או גופים עצמאיים קטנים, אשר משווקים השקעות למשקיעים פרטיים.

הבסיס לפיתוח הרעיון של קרן השקעות, הוא שמשקיע הקצה לרוב אינו יודע להשקיע את כספו בעצמו ובמרבית המקרים גם אין לו זמן לבצע את ההשקעה או לרכוש את ההשכלה הנדרשת לשם ביצוע ההשקעה.

קרנות ההשקעה פותרות את הבעיה הזו למשקיע, שכן הן מתמחות בהשקעות בתחומן, מבוססות על גיוס הון ממשקיעים כך שיש להן אינטרס תמידי לייצר השקעות טובות.

קרן ההשקעות מגייסת את הכסף מהמשקיע, מקבלת את העמלה שלה בעת הגיוס ו/או במהלך הדרך בשוטף ומייצרת תשואה שוטפת למשקיע.

האם כדאי להשקיע דרך קרן השקעות או דרך קבוצות השקעה?

כמו בכל דבר, גם כאן יש יתרונות וחסרונות.

כאמור, השקעה דרך גוף המתמחה בהשקעות מונעת את הצורך בידע מוקדם. כן, ידע בתחום יעזור לנתח את ההשקעה או את הגוף דרכו משקיעים, אך זה אינו דבר שעליו תקום או תיפול ההשקעה.

מלבד המקצועיות וההתמחות של קרן ההשקעות בתחום בו היא מבצעת את השקעותיה, היתרון הגדול ביותר הוא הפאסיביות.

כאשר משקיע משקיע את כספו ומנהל את כספו בעצמו, הוא למעשה אקטיבי לחלוטין, דבר הדורש לא מעט זמן. גוף השקעות הופך את המשקיע לפאסיבי לחלוטין, ומנהל עבורו את ההשקעות מקצה לקצה.

אחד החסרונות בהשקעה דרך בית השקעות/גוף השקעות/קרן השקעות, הוא שלרוב נשיג תשואות נמוכות יותר מאשר אם היינו משקיעים בעצמנו.

כמובן, התשואות הטובות יותר שאליהן היינו מגיעים, היו מתקיימות רק אם היינו רוכשים את הידע וההשכלה הנדרשת להשקעה באותו תחום. מסיבה זו משקיעים רבים מעדיפים להיות אקטיביים ולנהל את השקעותיהם בעצמם.

חסרון נוסף ולא פחות חשוב, הוא עניין הנזילות. לרוב, כאשר משקיעים דרך קרן השקעות, שמאגדת מספר משקיעים, אין דרך “להנזיל” את הכסף מתי שרוצים.

כלומר ההשקעה אינה סחירה, כך שלא נוכל לשחרר את הכסף מתי שנרצה. טווח הזמן להשקעה מוגדר בד”כ בטרם הכניסה להשקעה. גם כאן, מעדיפים משקיעים רבים לשלוט בכספם ולכן ישקיעו את הכסף בעצמם ולא דרך גוף השקעות.

האם כדאי להשקיע דרך קרן השקעות פרטית וקטנה?

להשקעה דרך גוף קטן יש יתרונות רבים. ראשית, גודלו של הגוף אינו מעיד על איכותו או יכולותיו. בהחלט הגיוני שיזם או יזמים פרטיים, יודעים לייצר עסקאות המניבות תשואה גבוהה.

מעבר לכך, במרבית המקרים ההתנהלות היא דרך הבעלים/היזמים הראשיים באופן ישיר, דבר שתורם לתחושת האמון והבטחון בכניסה לעסקה.

בנוסף, בשונה מאשר מול גופים גדולים, במצבים כאלה ניתן לעיתים לבצע מו”מ מול היזם ולהשיג תנאי השקעה טובים יותר.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו