בקטגוריה זו תמצאו מאמרים וטיפים בכל הקשור להשקעות.

אין תגובות

פרסום עסק למכירה

פרסום עסק למכירה

פרסום עסק למכירה

יזמים רבים מציעים עסקים או מיזמים בבעלותם למכירה.

מכירת העסק עשויה להיות מסיבות שונות ומגוונות – פירוק שותפות, קשיים כלכליים, מעבר לחו”ל, שינוי סטאטוס משפחתי, אקזיט ועוד.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

מדריך קצר על השקעות אלטרנטיביות

מדריך קצר על השקעות אלטרנטיביות

לצד האפשרות להשקיע בנכסים שנסחרים בבורסה כמו מניות, משקיעים יכולים לבחור לשים את כספם על נכסים מוחשיים כמו מתכות יקרות, נכסים פיננסיים כמו קרנות גידור או נכסים דיגיטליים כמו קריפטו ו-NFT.

כל ההשקעות שנעשות מחוץ לשוק ההון מאוגדות תחת שם אחד: השקעות אלטרנטיביות (חלופיות). למה, למי ומתי כדאי להשקיע בהן?

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

הזדמנויות השקעה בתקופת הקורונה

הזדמנויות השקעה בתקופת הקורונה

שווקי ההון והנדל”ן בירידה – ניצנים ראשונים של המשבר?

משבר הקורונה, כמו כל משבר אחר, מביא איתו ירידות שערים חדות בבורסות השונות ומתחיל לייצר סימנים של ירידות גם בשווקי הנדל”ן השונים. אי הוודאות שמרחפת מעל ראשינו מאז תחילת המשבר, שעיקרה הוא אי היכולת לדעת מתי המשבר יסתיים וכיצד, גורם לבריחה של משקיעים רבים משוק ההון ע”י מכירת מניות, שלמעשה מובילה לירידת שערים בבורסות השונות. אותה ירידה מבריחה משקיעים נוספים, שחוששים לכספם ומעדיפים להוציא אותו החוצה, אפילו אם מדובר בהפסד, מחשש שיאבדו את כל כספם.

בתחום הנדל”ן, החשש מאי יכולת עמידה בתשלומי משכנתא ובאבדן ערך משמעותי של הנכסים בעת המשבר וזמן קצר לאחריו, גורמים לבעלי הנכסים לרצות למכור אותם בהקדם. הלחץ של המוכרים מהווה מנוף אדיר לקונים, אשר משתמשים בחוסר הוודאות בשוק להפעלת לחץ להורדת המחירים.

ריכזנו מספר דוגמאות שהגיעו אלינו מיזמים שונים מאז תחילת המשבר.

קצת על שוק הנדל”ן בישראל ובארה”ב בימים האחרונים:

השקעה באוהיו, ארה”ב

איתן א’, יזם ישראלי שמשקיע באיזור קליבלנד, סיפר לברוקרלי: “לפני כשבועיים הגשתי הצעות על 3 נכסים (שני דופלקסים וסינגל פמילי אחד) סביב העיר Massillon באוהיו.

על שלושתם התקבלו ההצעות במחיר קצת יותר גבוה ממה שהגשתי, אבל עדיין בכ20% מתחת למחירי שוק (חוק #1 בנדל”ן – לא קונים במחירי שוק!).

נכנסנו לתקופת inspection של שבועיים, שבמסגרתם אני מקפיד להכניס לחוזה שאני יכול להפיל את העסקה כמעט מכל סיבה.

על אף שהבדיקות הראו שהנכסים דורשים טיפול מינורי (3,000$-7,000$ לכל נכס), הודעתי למתווך של המוכרים שבגלל המצב של הקורונה אני נאלץ להוריד עוד 10%, שזה אפילו פחות מהמחיר המקורי שהגשתי. 2 הצעות התקבלו, השלישית נדחתה. אני מעריך שזה עניין של יום-יומיים עד שנסגור גם שם קרוב יותר להצעה שלי.

המוכרים בלחץ ובפאניקה בגלל חוסר הוודאות שיש סביב משבר הקורונה, וזה זמן מעולה להפעיל לחץ גדול כדי להשיג עסקאות טובות”.

השקעה בפלורידה, ארה”ב

סיפור מהצד ההפוך, אותו ממשיך לספר איתן: “אני בקשר עם יזם שאני מאוד מעריך, שעושה גם פליפים וגם רנטלס.

הוא קנה לפני 4 חודשים בShort sale נכס ב-240,000$, ששווה בשוק כ-430,000$. היקף השיפוץ הנדרש היה 80,000$. פליפ מהסרטים!

הוציאו את הנכס לשוק במחיר של 440,000$ לפני שבוע, קצת לפני תום השיפוץ.

היזמים התנהלו עם מספר רוכשים פוטנציאליים רציניים, בסכום שנע סביב שוויו האמיתי של הנכס. ב-3 ימים האחרונים הקונים הסירו את הצעות הרכישה לחלוטין! שימו לב- לא התמקחות על המחיר, לא זמן לחשוב- הסרה מוחלטת של ההצעה. החל מתחילת השבוע לא הגיעו הצעות נוספות כלל.

אמנם קצת מוקדם לקבוע ולהצהיר, אבל אלה בהחלט סימנים של משבר וכניסה למיתון, שיובילו בסוף לירידת מחירים דרמטית. אנשים לא ממהרים לקנות מהחשש/תקווה שהמחירים יירדו בזמן המשבר ובטווח הקצר אחריו, ומוכרים לחוצים יעשו הכל כדי למכור את הנכס, גם אם זה אומר להוריד את המחיר משמעותית.”

השקעה בתל אביב וירושלים, ישראל

לא מעט יזמים בנו ביזנס שלם בשנים האחרונות סביב פלטפורמת Airbnb.

אלה שעשו את הכסף הגדול, החזיקו דירות בבעלותם, אך גם שכרו לטווח ארוך והשכירו לטווח קצר דרך האתר.

מתחילת מרץ החלו דירות ה-Airbnb בארץ להתרוקן, תיירים ביטלו את ההזמנות גם לחודש מרץ וגם קדימה, ומי שנהנה מהכנסות גבוהות ותשואה גבוהה פתאום מגיע למצב של הפסדים. הם לא יכולים למלא את הדירות בהשכרות לטווח קצר כי הביקוש כמעט לא קיים והם לא יכולים לעשות “shift” לשכירות ארוכה, כי אף אחד לא מוכן לעבור לתקופה הזו.

גם כאן בעלי הדירות מתחילים להיכנס ללחץ ואם לא יהיה שינוי בקרוב, כנראה שתחל האטה (שכבר קיימת בלא מעט מקומות) במכירת דירות, דבר שיגרום להם להוריד משמעותית את המחיר.

האם זה מבשר את “פיצוץ בועת הנדל”ן” שכולם מדברים עליה כבר שנים? לא בטוח, אבל זו בהחלט הזדמנות למצוא מציאות גם בשוק הנדל”ן בישראל.

שורה תחתונה – אגרתם קצת כסף בכיס בשנים האחרונות? הגיע הזמן לעשות קצת שופינג, הולך להיות מעניין.

ומה לגבי שוק ההון? האם כדאי להוציא את הכסף או לא להיכנס בכלל?

בכל הקשור לשוק ההון, חשוב לדעת לפתח חסינות לירידות ו”עור של פיל”. תקופות המשבר המאופיינות באי וודאות מובילות לירידות שערים חדות, אך הדבר מהווה דווקא הזדמנות לכניסה לשוק. במצב זה עדיף שלא למכור, שכן המכירה תיעשה בהפסד ולעיתים מדובר בהפסד משמעותי, שאף מוחק רווחים של שנים קודמות. ההיסטוריה מוכיחה כי לאחר משברים שוק ההון מתקן את עצמו ואף עולה, כך שאם מדובר בהשקעה לאורך זמן כנראה שמדובר בהשקעה חכמה.

**הדברים אינם מהווים ייעוץ או המלצה או תחליף לייעוץ מקצועי.

מחפשים הזדמנויות השקעה? הגעתם למקום הנכון.

שתפו
אין תגובות

בתי השקעות בישראל

בתי השקעות בישראל – איך תבחרו את בית ההשקעות שלכם?

בתי השקעות בישראל – איך תבחרו את בית ההשקעות שלכם?

עולם ההשקעות ברובו מתחלק למשקיעים אקטיביים ומשקיעים פאסיביים. האקטיביים לרוב משקיעים את כספם בעצמם, בין אם ברכישת נדל”ן וניהולו באופן ישיר ובין אם בניהול תיקי ההשקעות שלהם וניהול המסחר בשוק ההון בצורה עצמאית. הפאסיביים, לעומת זאת, נדרשים למצוא את הגוף שישקיע את הכסף עבורם ויוציא ממנו את המיטב, וברוב המקרים יהיה מדובר בבתי השקעות.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

מחפש משקיע לנדל”ן? להלן כמה טיפים שיסייעו לך

מחפש משקיע לנדל"ן? להלן כמה טיפים שיסייעו לך

יזמי נדל”ן בפרט ומשקיעי נדל”ן בכלל יודעים שהקושי העיקרי בהשקעה בתחום היא מגבלת ההון העצמי.

השקעה בתחום הנדל”ן ברוב המקרים כרוכה בהשקעה כספית גדולה, דבר שלא כל משקיע יכול להרשות לעצמו או בכלל “מחזיק” סכומים כאלה בכיסו.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

בתי השקעות מומלצים

בתי השקעות מומלצים

בתי השקעות מומלצים

משקיעים רבים מחפשים את האדם או הגוף שישקיע את כספם במקום הנכון ביותר עבורם, בעיקר מסיבות של חוסר זמן וחוסר ידע. הנטייה העיקרית (וכנראה הנכונה, אם הולכים לשוק ההון), היא לחפש אחר בית השקעות ותיק, מנוסה ובעל רקורד מוצלח לתקופה ארוכה, שישקיע את הכסף בצורה החכמה והטובה ביותר. כאן מתחיל האתגר האמיתי;

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

נדל”ן מניב – תן לכסף לעבוד עבורך

נדל"ן מניב - תן לכסף לעבוד עבורך

אחד ממוצרי ההשקעה הנפוצים והאהובים ביותר בקרב משקיעים, הינו תחום הנדל”ן.

להשקעה באפיק נדל”ני יש תצורות רבות, אך המובהקות שבהן הן עסקאות “פליפ”, כלומר עסקאות לטווח קצר להגדלת רווחי הון ועסקאות נדל”ן מניב, שזהו למעשה נכס בעל ערך כספי גבוה, המייצר תזרים מזומנים שוטף ובאופן קבוע.
קרא עוד

שתפו
אין תגובות

מענק שחרור לחיילים – להשקיע חכם

מענק שחרור לחיילים

מענק שחרור – תן לכסף לעבוד בשבילך!

מענק שחרור מהצבא יכול להוות קרש קפיצה משמעותי לקראת החיים האזרחיים.

חיילים משוחררים רבים שואלים את עצמם את אותן השאלות:

 • להמתין עד שהמענק ישתחרר?
 • להשתמש במענק השחרור להרשמה לקורס?
 • איזה עסק אפשר לפתוח עם מענק השחרור שלי?
 • איזה גוף מקצועי יכול להמליץ לי מה לעשות עם מענק השחרור?

מי שחולם להיות יזם או סתם מעוניין להשקיע בגיל צעיר, ולתת לכסף “לעבוד בשבילו” כבר בשלב מוקדם, יכול לראות בפיקדון השחרור מקדמה חשובה בדרך אל היעד!

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

האם לרכוש את מניות החברה או רק את פעילותה העסקית?

הסכם סודיות

בכדי להוציא אל הפועל מהלך עסקי מוצלח של רכישת עסק או חברה, חשוב מאוד לבחור את הטכניקה הנכונה והמתאימה ביותר מבחינה משפטית.

הבחירה בין רכישת החברה כולה על מניותיה או לחילופין חתימה על הסכם רכישת פעילות עסקית ונכסים בלבד, תלויה בתוצאות בדיקת נאותות בסיסית שמבצע עורך דין חברות שמתמחה בתחום.
קרא עוד

שתפו
אין תגובות

AirBNB בארץ – כך תעשו את זה נכון

AirBNB בארץ – כך תעשו את זה נכון

בעלי נכסים בכלל ומשקיעים או יזמים העוסקים בנדל”ן בפרט, לא תמיד לוקחים בחשבון את האפשרות להשכיר את הנכס שלהם לטווחים קצרים דרך פלטפורמת Airbnb. סיבה אחת לכך היא ההתעסקות הכרוכה בהשכרה מסוג זה (ניגע בכך בהמשך), אך הסיבות העיקריות הן חוסר ידע בתחום או אי ידיעה שגם בארץ, בלא מעט איזורים, הפלטפורמה עובדת, ועובדת מצוין.

קרא עוד

שתפו
צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


  לשאלות ופרסום נכסים:
  טלפון: 0723971642
  אימייל: info@brokerli.com

  לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו