אין תגובות

כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022

יוקר מחייה ישראל 2022

כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022

לא כולנו באמת בודקים אחר ההוצאות שלנו, ובודקים כמה בכל חודש אנחנו מוציאים על אוכל. על ביגוד, על מותרות ובכלל, כמה אנחנו באמת משאירים מתוך המשכורת שלנו בתוך חשבון הבנק. וכמה אנחנו במילים הכי פשוטות, מבזבזים או משקיעים בעצמנו או בילדים שלנו.

למעשה, לא כולם שואלים כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022 כי אנחנו פשוט עוברים יום ביומו. ובאופן שוטף, לא עוצרים לבדוק כל שקל ושקל. יחד עם זאת כן חשוב לבצע ביקורת עצמית כדי להתנהל כלכלית נכון, וחשוב לדעת כמה באמת אנחנו מוציאים, וכמה אנחנו מכניסים.

תובנות על חיים כלכליים נכונים

על פי סקרים ומחקרים משפחות ממוצעות בישראל מכניסות לערך 19,000 ₪ בחודש בברוטו, ובנטו בין 15,000 ל-16,000 ₪. הוצאות ממוצעות למשפחה לחודש הן עד 16,000 ₪ על פי לא מעט סקרים בין משפחות.

אך על מה אנחנו מוציאים כל כך הרבה כסף בחודש כמשפחה? באופן מפתיע, לא הדיור הוא ההוצאה הגבוהה ביותר שלנו. זאת אומרת, לא שכר הדירה או המשכנתא שעומדים לרוב על עד 4,500 ₪ בממוצע. כמו כן, לא התחבורה או התקשורת המגיעים לרוב על עד 4,000 ₪ בממוצע בחודש.

ההוצאות הגבוהות מגיעות על מזון הביתה, ומזון מוכן מבחוץ. על תרבות ובידור, על חינוך בין אם שעורים פרטיים ובין אם לא בפרטי. על השלמות של ציוד וריהוט ועל תחזוקת הבית ומשק הבית. אלו באמת הוצאות שלרוב אנחנו לא תמיד מסתכלים עליהן.

ורגע, כמובן עוד לא דיברנו על החופשות לחו”ל, החופשות בארץ וגם הבזבוזים הקטנים לנשמה. שלרוב, מצטברים לסכומים גבוהים שבאותו הרגע אנחנו לא חושבים עליהם. אלא מגלים אותם רק אחר כך בחיוב כרטיסי האשראי.

אם כך, אנחנו למדים שההוצאות החודשיות אכן עולות על ההכנסות וזה מה שבעצם גורם לכך שהמינוס גדל מדי חודש. ההוצאות הן הוצאות שוטפות על מגורים, על חיי יומיום וגם על פזרנות לעיתים. חשוב לנהל את הכסף באופן חכם ולעשות השוואות רלוונטיות על כמה אתם מוציאים מדי חודש, וכמה מכניסים.

ליווי מקצועי בעניין הזה בהחלט יסייע לכם ויעשה פלאים, כי לפעמים צריך מישהו שיודע להסתכל מחוץ למסגרת המשפחתית כדי להבין היכן מתנהלים לא נכון.

איך יוצאים מהמינוס?

לצד השאלה ששואלים כולם לגבי כמה עולה לנו לחיות בישראל 2022 שואלים גם איך לצאת מהמינוס.

ידוע שאצלנו המדיניות היא לחיות בין מינוס למינוס, לא מעט משפחות חיות מהלוואה להלוואה מתגלגלת. או ממינוס למינוס, ויש דרכים לצאת מהסיטואציה הזאת.

את השיטות הללו יש לגלות אך ורק באמצעות ליווי מקצועי, ולא לנסות זאת לבד. הסיבה לכך היא כי אנשים שמסתכלים מבחוץ על המסגרת המשפחתית רואים פשוט את הדברים אחרת.

החשוב לזכור הוא שהלוואה היא לא פתרון. הלוואה היא פלסטר, ואם לא תדעו להתנהל עמה נכון היא עלולה להפוך בעצמה לבעיה שלכם.

כאשר אתם שוכרים אנשי מקצוע שילוו אתכם להתנהלות כלכלית נכונה, עשו זאת בחוכמה. בדקו המלצות, חוות דעת וביקורות. שימו דגש על מקצועיות ברמה גבוהה, יחסי אנוש וכמובן תנו מקום לכימיה ביניכם. על הכימיה יקום ויפול דבר, ויש לה תפקיד משמעותי לתוצאות מקסימליות ולשביעות רצונכם.

מה הן הסיבות ללקיחת הלוואה

בין הסיבות העיקריות להלוואות הן חופשה שמעוניינים לנסוע אליה. שיפוצים לבית או לעסק, הלוואות לצורך לימודים וגם, הלוואות לצורך סגירת חבויות ומינוס.

יחד עם זאת חשוב להבין שהלוואה היא לא פתרון ולא כסף במתנה ויש להחזיר את הכספים הללו. לרוב, כאשר אנשים נוטלים הלוואה הם לא חושבים על כמות התשלומים. ולכן חשוב כן לשים דגש על כמות תשלומים שתאפשר לכם לבצע החזרים נוחים. ולא לחיות בדוחק כלכלי.

הגופים המאפשרים הלוואות כיום הן חברות האשראי שנכנסו לשוק הזה לא מזמן והפכו להיות שחקן ראשי. כל חברת אשראי כיום מספקת מסגרת אשראי נוספת בנוסף לכרטיסים, ומהווה חלק משמעותי בעולם הכלכלי.

כמו כן, חברות הביטוח מאפשרות קבלת הלוואות, חברות מימון אלו ואחרות וגם חברות הביטוח בהן נמצאת הפנסיה שלכם. ככל שמדובר על פנסיה, כאן זהו מוצר הלוואה מסוג אחר לגמרי. מומלץ לקבל ייעוץ מול סוכן הביטוח שלכם על כך כמובן.

את כל המערך הזה מנהל דירוג אשראי שלם שמקבל עדכונים מהגופים הפיננסיים על ההתנהלות הכלכלית שלכם. ודרך דירוג אשראי זה, יודעים האם לאשר לכם את ההלוואה, או לא.

גם בכל מה שקשור להלוואות, מומלץ ואף רצוי לקחת, לשכור ולקבל ייעוץ מקצועי בשל כמות הריביות ומוצרי ההלוואות השונים.

לחיות נכון

כולם מחפשים את הסוד הגדול לחיים נוחים נורמטיביים וקלים יותר. גם מבחינה כלכלית, ובכלל. אין באמת סוד שצריך לחפש אותו.

כל מה שאנחנו כן צריכים לעשות זה לדעת לבקש את העזרה כאשר אנחנו זקוקים לה. ליווי מקצועי וייצוגי מאנשים המתמחים בתחומים שונים יעניק לנו את מלוא הסיוע שאנו זקוקים לו. ככל שנקבל סיוע מקצועי, כך לא נהיה לבד כלל.

שתפו
אין תגובות

איך כותבים צ’קים כראוי – כי כולם צריכים לדעת

איך כותבים צ'קים

איך כותבים צ’קים כראוי  – כי כולם צריכים לדעת

למרות שכרטיסי האשראי די השתלטו על שוק התשלומים עדיין ישנם מליוני אנשים שמשתמשים בכל יום מחדש בצ’קים ובסכומים אדירים של עשרות מיליארדי שקלים.

השימוש בצ’קים נראה לא רק בעסקים, אלא גם במשקי בית ויש להם יתרונות רבים על פני אמצעי תשלום שונים. גם מהצד של המשלם, וגם מהצד של מקבל התשלום.

אם כך, חשוב לדעת איך כותבים צ’קים כראוי ומהן הסיבות לכך שכדאי לעשות זאת כמו שצריך. וזאת על מנת למנוע לא מעט עגמת נפש לשני הצדדים.

צ’קים – עד כמה אתם מכירים אותם?

הידעתם? בכל חודש נרשמים לערך 10 מליון צ’קים כאשר הסכום הממוצע לכל צ’ק לערך 8,000 ₪. אותן ניירות שנדמה היה לנו שכבר פחות רלוונטיות בשנת 2022 הן מאד רלוונטיות.

יחד עם זאת, ישנם גם צ’קים שחוזרים והממוצע שלהם נע במספר של אלפים בכל יום. אחד מכל שלושה צ’קים חוזר בשל סיבת אכ”מ ובמקרים אחרים, הסיבות הן טכניות. כדי לחסוך את אי הנעימות ואת הטרחה של שני הצדדים, חשוב ללמוד איך כותבים צ’קים כראוי ולהמנע מסיטואציות שאינן נעימות.

לכתיבת צ’קים כמו שצריך יש שתי סיבות מהותיות ומרכזיות:

 • תשלומים לאדם פרטי או עסק

כאשר אנחנו משלמים למישהו בצ’ק, בין אם זהו עסק ובין אם זהו אדם פרטי והבנק לא מכבד את ההמחאה בשל טעות ישנה אי נעימות. אפילו אם הסיבה להחזרת הצ’ק היא סיבה טכנית ואפשר לפתור אותה תוך כמה דקות או יום, יש בכל זאת מבוכה שצריך להתמודד עמה. ולכן, אפשר למנוע זאת באמצעות לימוד של כתיבת צ’ק כראוי.

 • המחאה שנכתבת באופן לא בטוח יכולה לגרום לכם לנזק

אם אתם כותבים המחאה באופן לא בטוח ישנם גורמים שיכולים להעביר אותה אל גורם שלישי. אתם גם לא תקבלו את התמורה עבור ההמחאה, וגם עלולים להסתבך עם גורמים אחרים שכלל לא קשורים אליכם, או אל מי שקיבל את ההמחאה.

מניעת העברת ההמחאה אל גוף שלישי

הדבר החשוב ביותר לעשות הוא ללמוד איך כותבים צ’קים כראוי כדי שלא יהיה אפשרי להעביר אותו אל גורם שלישי. הדרך לעשות זאת הוא להוסיף את המילים ‘למוטוב בלבד’ בצד השמאלי העליון של הצ’ק. אופציה נוספת היא לכתוב באותו מקום גם ‘לנפרע בלבד’ או ‘לא סחיר’. תוכלו גם לבקש מהבנק להדפיס מראש את פנקס הצ’קים עם תוספת זו. צמדי המילים הללו, יגרמו לכך שאי אפשר יהיה להשתמש בהמחאות על ידי גורמים אחרים פרט למי שמסרתם להם אותן.

איך לכתוב המחאה כראוי, וללא שדות ריקים

אם אתם משאירים שדות ריקים בהמחאה זוהי טעות. אך ינחם אתכם לדעת שזוהי טעות שלא מעט אנשים עושים אותה.

להשאיר שורה ריקה בהמחאה תאפשר להעביר אותו אל גורמים אחרים גם אם אתם מקפידים על צמדי המילים שאינם מאפשרים זאת, ולכן חשוב לשים לב. מלאו את כל השדות בהמחאה, ובטח לבטח את שדה הסכום. כך לא יוכל מי שמקבל את הצ’ק למלא בעצמו את הסכום ולקחת מכם יותר כסף ממה שהתכוונתם. את הסכום חשוב למלא גם במילים, וגם בספרות כמובן.

שדה נוסף שיש לשים לב אליו הוא התאריך. בין אם אתם רושמים צ’ק דחוי ובין אם אתם רושמים צ’ק מזומן לאותו היום, רצוי למלא את התאריך כראוי. ישנם אלו שמעוניינים לקבל את הכסף מההמחאה באותו הרגע ועל כן הם ניגשים אל חברת נכיון צ’קים, זו תפדה את הצ’ק ותעניק עבורו כסף מזומן. אך הצ’ק ישאר אצלה ועלול לעבור לגורמים אחרים.

כתיבת צ’קים בצורה נכונה – שאלות ותשובות

 • האם יש אפשרות לתקן צ’קים שנכתבו עם טעויות?

אכן יש אפשרות לבצע תיקון בהמחאות. את התיקון יש לבצע בצורה ברורה ולחתום ליד התיקון בחתימה ברורה.

 • האם אפשרי לבטל המחאה שנכתבה לא נכון?

בהחלט אפשר לבטל המחאה. אך חשוב לדעת שישנה עמלה מצד הבנק שיש לשלם. כמו כן, אם ביטלתם המחאה אתם עלולים להיות חשופים לתביעה מצד מי שקיבל את ההמחאה כל עוד פעולה זו נעשתה שלא בהסכמתו או ידיעתו.

 • מה הכי חשוב להקפיד עליו בזמן כתיבת המחאה?

יש למלא את כל השדות בלי לפספס שום שדה. יש להוסיף את צמד המילים ‘למוטב בלבד’ בחלק העליון של ההמחאה. ויש לוודא שהתאריך שנכתב הוא התאריך שרציתם, והוא הנכון. כמו כן, בדקו שכל הפרטים בהמחאה נכונים.

התנהלות כלכלית נכונה מונעת עגמת נפש

בכל מה שקשור להתנהלות כלכלית. בין אם אנחנו מדברים על התנהלות בכרטיסי אשראי. ובטח לבטח עם המחאות. חשוב כן להיות בעלי ליווי מקצועי. ישנם יועצים כלכליים שיכולים לסייע לכם בהתנהלות בטוחה ונכונה גם לגבי המחאות. גם לגבי כרטיסי אשראי ובכלל לגבי תזרים כללי.

ליווי מקצועי זאת דרך נהדרת לקבל את הסיוע שזקוקים לו. וגם ללמוד לא מעט בשביל להמשיך ולהתנהל בחיים כראוי. וכשמדובר על כספים בין אם במשק בית ובין אם בעסקים. תמיד חשוב להיות עם האצבע על הדופק ולהקפיד. אחרי הכל, הביטחון הוא הדבר החשוב ביותר.

שתפו
אין תגובות

פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי

פתיחת עסק 2022

פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי

לא מעט יזמים להם יש מוטיבציה גבוהה להצלחה מחפשים את הדרך הטובה ביותר לפתוח עסק לצורך הגשמת פוטנציאל זה או אחר. השאלה הגדולה שכולם רוצים לדעת לגביה היא איך מתחילים בצעדים עבור פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי בכלל.

שניה לפני שאתם כבר צוללים אל תוך תכניות היזמות. חשוב כן לגלות כמה פרמטרים שאולי יסייעו לכם בתהליך ויקלו עליכם. ובדיוק לשם כך, אנחנו כאן.

על סטטיסטיקות, סוג העסק ומה שביניהם

אם אנחנו לרגע נצלול אל תוך הסטטיסטיקה אנחנו נראה שהיא לא כל כך מפרגנת עבור עסקים חדשים. יחד עם זאת, חשוב לזכור שבכל זאת הכל תלוי בסוג העסק, בדרישות לגביו בעידן הספציפי הזה. וכמובן בניהול נכון בין אם ברמה השיווקית ובין אם ברמה הכלכלית.

הצעד הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו הוא איזה עסק תרצו לפתוח. מהרגע שתחליטו על סוג העסק, חשוב לחשב גם את סיכוי ההצלחה שלו וזאת על מנת לקבל אינדיקציה על המשאבים, והזמן וכמובן גם התקציב שאתם צריכים על מנת לפתוח את העסק הספציפי הזה.

מהרגע שהגדרתם את סוג העסק, ואת המטרה, עליכם לחשוב על ההיצע הקיים. לבדוק האם יש תחרות משמעותית, האם ההשקעה כדאית לכם ועוד. תוכלו להגדיר את יתרונות העסק על פני המתחרים, להבין מה הייחוד שלו ולבנות תכנית עסקית. מובן שאת כל אלו, מומלץ ואף רצוי לבצע אך ורק באמצעות ליווי מקצועי שיוכל להקל עליכם.

אילו סוגי עסקים נפתחו לאחרונה והצליחו?

השנתיים האחרונות לימדו אותנו שאפשר לפתוח כל מיני סוגים של עסקים ובכל מיני אופציות. ולכן חשוב לדעת אילו סוגי עסקים כן נפתחו לאחרונה ואף חוו הצלחה משמעותית:

 • אוכל מבושל ביתי

לא היינו צריכים את הקורונה כדי לדעת שעסקים של אוכל ביתי הם יכולים להיות מוצלחים, אבל ללא ספק הקורונה הקפיצה את הנושא הזה מעלה. להכין אוכל ביתי ולמכור אותו זאת לא משימה מורכבת מדי. המטבח הוא ביתי, אין כאן צורך לפתוח מסעדה ואת העסק אפשר להקים על בסיס משלוחים בלבד. אחוזי ההצלחה גבוהים, למי שכמובן מוכשר בתחום הזה.

 • כתיבה

אם יש לכם את זה ואתם טובים בכתיבת תוכן, תוכלו לעבוד מכל מקום בעולם. לכתוב תוכן לאתרים, לנהל בלוגים, לעשות קריאייטיב לעסקים קטנים או גדולים. אפילו לכתוב פוסטים לרשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. עולם התוכן הוא עשיר, מגוון ויש בו מקום לכולם.

 • מכירת מוצרים שנעשו בעבודת יד

מכירה של מוצרים שאתם יוצרים לבד בין אם קוסמטיקה ובין אם עבודות שהן יצירתיות או אומנותיות יכולה להיות עסק איכותי מאד. יחד עם זאת, ישנה בירוקרטיה בתחום זה ויש לשים לב אליה לפני פתיחת העסק.

 • שיווק דיגיטלי

שיווק דיגיטלי קיים במגוון של תחומים החל מקידום אורגני ועד לעיצוב גרפי, בניית האתרים וניהול הרשתות החברתיות. אפשר ללמוד את התחום עצמאית, אך מומלץ כן לעבור קורס מקצועי גם בשל ההסמכה, וגם בשל הידע הנרחב שיש להתעדכן בו ביומיום.

 • אירועים

עולם האירועים פחות שרד את הקורונה בגלל שינויים רבים. אחד מהשינויים היה אירועים קטנים, לא ענקיים מדי ועם מספר אנשים מצומצם. וגם בחלוף הקורונה לבטח ירצו להמשיך אותם. זה הזמן שלכם להכנס לקונספט האירועים הקטנים והביתיים.

 • קוסמטיקה וטיפוח

גם כאן הקורונה נגעה והפכה את העולם הזה לפחות נגיש עבור עולם הקוסמטיקה. אך עם הזמן למדנו כולנו להתנהל גם בנושא זה עם התווים הסגולים והירוקים. כן תצטרכו קורס מקצועי זה או אחר, אך בהחלט זהו תחום שכולם צריכים אותו כך או כך, ובכל  תקופה.

הקמת עסקים בשנת 2022 – מה לא לעשות?

אל תפתחו עסק שנראה לכם שלא מתאים לתקופה הנוכחית. אם אתם מרגישים שיש סיכון משמעותי בסגנון או סוג העסק והסטטיסטיקה אומרת דברים לא טובים, הקשיבו לה. ברגע שתפתחו את העסק אתם חייבים להכיר את הסיכונים שבו.

המנעו מסיבוכים בירוקרטיים, ושכרו את אנשי המקצוע האיכותיים ביותר והמתמחים בתחומם. זאת על מנת שתוכלו להיות מוצגים באופן המכבד והראוי ביותר.

ללא ספק, השאלה הגדולה שכולם שואלים היא איך מבצעים פתיחת עסק בשנת 2022 במה זה כרוך והאם זה כדאי לנו. ולא בכדי, הקמה של עסק הוא לא תהליך קל. אבל אם יש לכם את המוטיבציה, החוש העסקי והרצון הרב. תוכלו בהחלט להצליח ולנהל את העסק. כך שיחזיק לכם לשנים ארוכות וטובות, עם שפע של פרנסה.

עליכם לבחור את הליווי המקצועי הנכון, את אנשי המקצוע המתאימים. לעשות את הקורסים הנכונים ותמיד להישאר בעניינים בשינויים, בשדרוגים, ובחידושים. כך תוכלו להתקדם עם התקופה. להיות תמיד חלק מהלופ ופשוט להיות עסק מעודכן שמתאים את עצמו לתקופה, ולא נשאר מאחור.

אחרי הכל, אתם פותחים עסק. הבייבי שלכם, הבית השני. וזה רק הגיוני שתרצו עסק שישאר אתכם לשנים ארוכות, ובהצלחה רבה ושפע של פרנסה.

שתפו
אין תגובות

איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022

איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022

איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022

כולם כולל כולם רוצים להגדיל את ההכנסות של העסק שלהם, בין אם העסק הוא עסק קטן שעוסק בשיווק ובין אם מדובר על חנות בגדים גדולה או על אתרי אי-קומרס.

הפסדים כספיים יכולים להגיע בין אם אנחנו מדברים על עסק שרק נפתח ובין אם מדברים על עסק וותיק של עשרות שנים. הסיבה לכך היא כי התנהלות כספית זה משהו שצריך להיות מלווה בייעוץ מקצועי, ולעיתים, בעלי העסק עצמו לא יודעים או לא יכולים לעשות זאת.

לא תמיד הקשר הישיר בין ההפסד לבין מספר הלקוחות הוא הקשר הקיים או הסיבה. לפעמים צריך לבצע לא מעט צעדים מנהלתיים משמעותיים על מנת להגדיל את הכנסות העסק.

איך להגדיל את ההכנסות בלי מורכבות גבוהה מדי

 • תמחור נכון

כשאנחנו מדברים על תמחור, אנחנו לאו דווקא מדברים על תמחור זול מדי. החשוב הוא לבצע השוואת מחירים איכותית ומדויקת על מנת שלא תתמחרו נמוך מדי ובכך גם יפחת הרווח באופן קיצוני.

אם תתמחרו זול מדי, תמכרו יותר ללא ספק. אך כן תצטרכו להוציא יותר הוצאות על יותר כוח אדם. הסוד הוא לגרום לצרכנים לקנות גם במחיר שאינו זול מדי. משמע, האיכות שווה את המחיר שלכם. מיתוג נכון ברשתות, מיתוג נכון בפרסומות גם באונליין וגם באופליין ובכלל שיווק היא מילת המפתח כאן .

 • הפכו את הלקוחות החדשים ללקוחות חוזרים

באופן כללי, יותר קל למכור ללקוחות חוזרים ממה שללקוחות חדשים. ולכן, כשאתם כבר הופכים לקוחות חדשים לחוזרים אתם בעצם מעלים את ההכנסות שלכם באופן אוטומטי. אפילו אם הלקוח לא מרוצה מהשירות, או שאתם יודעים איזה מוצרים הוא פחות אוהב, פשוט תגעו בנקודות הנכונות. גם מכירה היא שיווק שצריך לדעת איך לבצע אותו.

 • הגדילו את קהל היעד שלכם

אתם לא צריכים להיות עכשיו מומחי רימרקטינג, אבל כן לזכור שיש לכם גם ערוצי אופליין וגם ערוצי אונליין שבהם אתם יכולים לפרסם. ולכל אחד מהתחומים ישנם אחוזי המרה שונים. פרסום במדיה כמו בגוגל, ממומן בפייסבוק ועוד. כשאתם מגדירים תקציב שיווק, הגדירו תקציב שאפשר יהיה לחלק אותו בצורה מסודרת כך שלא יחרוג וגם יהיה מספיק פונקציונלי עבור פרסום אונליין, וגם אופליין.

 • עקבו אחר ההוצאות של העסק

לא מעט בעלי עסקים מפריזים בהוצאות כאשר לפעמים הם אינם עוקבים אחר אלו. חשוב לשים מעקב משמעותי על הוצאות העסק. לעיתים אלו עלולים פשוט להעכיר על ההכנסות. כמו כן, שימו לב על מה אתם יכולים לקבל החזר ממס הכנסה, ועל מה לא.

איך לשווק אופליין?

כשאנחנו מדברים על שיווק אופליין אנחנו מדברים על סגנון הפרסום שכולנו מכירים לפני שהחדשנות הדיגיטלית נכנסה לחיינו.

פרסום מודעות בעיתונות מקומית וארצית, מערך שיווק שיוזם כתבות תדמית, פעילויות וסדנאות בחסות. חסויות לאירועים מקצועיים שאין לכם שום השתתפות בהם. פרסום בטלויזיה וברדיו, שלטי חוצות ועוד.

ישנן מחלקות שיווק המשלבות גם שיווק אונליין וגם שיווק אופליין. כך מאפשרות ניצוח מלא של פרסום על כל האופציות האפשריות.

הצעת מחיר נכונה, תגדיל לכם את ההכנסות

הצעת מחיר נכונה שכתובה כראוי תגדיל לכם את ההכנסות בצורה משמעותית. יחד עם זאת, חשוב לדעת איך לכתוב את הצעת המחיר. כל מי שמעוניין לדעת איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022 חייב לדעת שהצעת מחיר שכתובה נכון, היא אחד מהאלמנטים החשובים ביותר.

אנחנו שמחים להנגיש לכם מספר טיפים להגדלת ההכנסות באמצעות הצעת מחיר איכותית:

 • הכירו את הלקוח

ממש כמו שהלקוחות לומדים להכיר אתכם, גם אתם יכולים לדעת איך להכיר את הלקוחות שלכם. ברגע שאתם לומדים את פרופיל הלקוח הפוטנציאלי שלכם, תוכלו להתאים באופן אישי את הצעת המחיר.

 • לא למהר

אם אתם עובדים על הצעת מחיר במהירות ומביאים את הצעת המחיר מהר מדי ללקוח, הלקוחות עלולים לחשוב שאתם לא משקיעים בהם. או שולפים הצעת מחיר סטנדרטית ממאגר כלשהו. חשוב לשבת על הצעת המחיר ולגלות שאין שום דבר שלא הייתם רוצים שיהיה כתוב בה. או לצורך העניין, שכל מה שאתם צריכים כן כתוב בה.

 • תמחר איכותי

אל תתמחרו נמוך מדי את עצמכם, קחו טווח בטוח שגם יאפשר לכם להרוויח מהפרויקט וגם יראה ללקוח כהשקעה משמעותית ברמת המחיר.

 • הצעה עם פג תוקף

תאריך תפוגה להצעת מחיר עובד נהדר ברמה הפסיכולוגית. אם תתנו ללקוח שלכם חצי שנה לחשוב על הדברים, רוב הסיכויים שהוא בכלל לא יחזור אליכם. אם אתם מקציבים ללקוח תאריך, הוא ידע שיש לו X זמן לחשוב על הדברים.

ליווי מקצועי מעניק ערך משמעותי לתהליך

חשוב שתבינו שלא כל מי שמנסה להבין איך להרוויח כסף בעסקים בשנת 2022 הוא בעל עסק שיש לו כשלים כלכליים. לפעמים אלו אנשים שפשוט מעוניינים להגדיל את ההכנסות, לשם הגדלת ההכנסות.

ולכן, ייעוץ מקצועי וליווי מקצועי מאז ומעולם הם דרך נהדרת לעשות את הדברים נכון כבר מהצעד הראשון, ועד לרגע שבו אנחנו מרגישים שאנחנו יכולים לעוף לבד מהקן. ליווי מקצועי נכון יהפוך להיות החבר הכי טוב שלנו, ושל העסק שלנו.

שתפו
אין תגובות

אפיקי השקעה – 2022 כבר כאן

מחשבה עמוקה על העתיד מביאה אותנו לרצון לצור עבורנו, ועבור המשפחות שלנו ביטחון כלכלי. לא מעט אנשים כבר גילו לא מעט אפיקי השקעה שגורמים לכסף שלכם לעבוד בשבילכם ולצור תשואה.

הרגע שבו אתם עושים את הצעד הראשון הוא הרגע הכי מפחיד, ואנחנו מבינים זאת היטב. אתם בעצם לא מבינים בתחום, ואם אתם מגיעים עם חוסר ידע, פחדים מהפסד ודעות קדומות על הנושא. אתם מרגישים שאתם סתם משחקים בכסף שלכם.

ככל שתעשו זאת מהר יותר, תוציאו את הכספים מפיקדונות שלא באמת מעריכים את הסכומים ותשקיעו באפיקי השקעה המייצרים עבורכם תשואה ובריביות איכותיות. התייעצו ובקשו ליווי מקצועי של אנשים המתמחים בתחום. כי אחרי הכל, זה עולם חדש עבורכם, ואין שום סיבה שתקפצו ישר למים הקרים לבדכם.

אפיקי ההשקעה ששווה לחשוב עליהם

בהתייעצות עם אנשי המקצוע לבטח תגלו לא מעט אפיקי השקעה חמים, ביניהם, המרכזיים הם:

 • וול סטריט

בורסת וול סטריט היא מרכז פיננסי מהחשובים בעולם, ועם היקפי מסחר גדולים ונרחבים. הבורסה מציעה מגוון של מוצרי מסחר ואפיקי השקעה. מגוון של חברות, מדדים, אופציות, מניות ועוד. יחד עם זאת, לא מומלץ לעשות זאת לבדכם. השקעה זו יש לבצע אך ורק באמצעות ליווי מקצועי ומהמומחים בתחום.

 • קופת גמל

קופות גמל כאפיק השקעה הן תכנית חסכון איכותית ונזילה שמאפשרת גם מסלולים ומעבר ביניהם ללא חיובי מס. הסכום לכל אדם הוא 70 אלף ₪ לערך. הן מבוקשות מאד, בעיקר בשל הנזילות הגמישה, דמי הניהול הגמישים והניהול המקצועי כולל הטבות מס.

 • שוק ההשקעות הישראלי

למי מאיתנו שלא יודעים, מניה היא למעשה סוג של נייר ערך. המניה מאפשרת למחזיקים בה חלק בבעלות החברה בה הנפיקו את המניה והיא משקפת את ערך החברה. מהחזקה במניה אפשר להפיק רווחים באמצעות קבלת דיבידנד או באמצעות מכירה של המניה. החזקת מניה היא למעשה גם חשיפה לסיכון, הערך שלה יכול גם לרדת ולגרום להפסדים.

 • אגרת חוב

אגרת חוב היא כלי כלכלי שמאפשר למגוון של תאגידים, וגופים לגייס כספי ציבור. גופים אלו מנפיקים אגרות חוב, מוכרים אותן אל המשקיעים תמורת תשלום ואף מתחייבים להחזיר את הסכום עם תוספת ריבית ורווחים.

מהם סוגי האג”ח המרכזיים?

 • אג”ח ממשלתי

אגרות חוב אלו מונפקות על ידי המדינה ואף נחשבות לבעלות סיכון נמוך. כמו כן, גם פוטנציאל התשואה שלהן נמוך.

 • אג”ח זבל

אגרות חוב אלו מונפקות על ידי חברות שיש להן קשיים כלכליים ואלו מאופיינות ברמת סיכון גבוהה במיוחד.

 • אג”ח קונצרני

אגרות חוב אלו הן אגרות חוב המונפקות על ידי חברות ציבוריות כאשר רמות הסיכון והתשואה הם תלויי המצב הכלכלי של החברה שהנפיקה אותן.

אילו מוצרי השקעה קיימים?

כל מי שעוסק בתחום יודע שמוצרי ההשקעה המגוונים מאפשרים מסחר מדויק יותר בעולם שוק ההון. מוצרי השקעה מנוהלים על ידי חברות פיננסיות. חברות ביטוח, בתי השקעות, חברות המורכבות מכמה משקיעים בעלי מניות או אגרות חוב ועוד. מוצרי השקעה גם מאפשרים פיזור סיכון וביטחון כלכלי.

קרן סל היא קרן המחקה מדדים. קרן הנאמנות היא קרן שהופכת למעשה לתיק השקעות מנוהל היטב. קרן נאמנות לרוב מכילה סל של אגרות חוב או של מניות, גם של שניהם יחד. ישנן אלו המתמחות בסוגי מניות ספציפיות.

גם שוק הסחורות הוירטואלי הפך להיות מוצר השקעה. אין צורך לרכוש פיזית על מנת להשקיע. ההשקעה בשוק זה נעשית באמצעות מכירה ורכישה של חומרי גלם. בארץ ישנם לא מעט בתי השקעות המאפשרים השקעה בנפט, זהב, חיטה, קפה, תירס וגם כסף ומתכות.

השקעה באומנות – יש לזה שוק

לא כולם מאמינים לכך, אבל אומנות היא שוק מאד אטרקטיבי להשקעות. אלו לא רק ציורים על הקיר, אם כי ביצירות המניבות רווחים אמיתיים של ממש. אומנות הוא עולם טוב לאנשים המעוניינים להתחיל בהשקעות. בהשקעה באומנות תוכלו לרכוש ולמכור מניות של ציורים בסכומים של מיליונים.

אך כמובן שגם בתחום הזה יש להתמקצע, ולא לעשות את הצעד הזה לבדכם.

תמיד מומלץ להיוועץ, או לקבל ליווי מקצועי מהאנשים המומחים בתחום. זאת על מנת שתוכלו למקסם את ההשקעה שלכם לתוצאות הטובות ביותר. ולהמנע מעגמת נפש עתידית.

ישנם אלו שלומדים את התהליך תוך כדי תנועה. וישנם אלו הזקוקים לליווי משמעותי לשם כך.

איך לבחור את אנשי המקצוע הנכונים שילוו אתכם

בחירה של אנשי מקצוע המלווים אתכם בתהליך של השקעה היא בחירה שחייבת להיות מוקפדת. כמו כל שירות שאנחנו שוכרים ובו אנחנו מבקשים ומחפשים את המקצועיות ברמה הכי גבוהה. או כל מוצר שאנחנו רוכשים ומחפשים עליו חוות דעת, גם כאן עלינו לעשות זאת.

היות ומדובר בכספים שלנו, בהשקעה בעתיד שלנו, ובעתיד של המשפחות שלנו. חשוב לקחת כאן את כל הביקורות הרלוונטיות, חוות הדעת והדעות בכובד ראש.

תמיד תוכלו לקבל המלצות מחברים, ממשפחה, או לחפש בקבוצות רלוונטיות או פלטפורמות רלוונטיות לצורך קבלת חוות דעת אותנטיות. ישנן גם פלטפורמות המוודאות את חוות הדעת האלו.

החשוב ביותר הוא גם לדעת לסמוך על תחושת הבטן, ועל הכימיה שלכם עם אנשי המקצוע המלווים אתכם. אחרי הכל, זו ההשקעה שלכם, הבייבי שלכם. והצעד העסקי שאתם עושים והכי חשוב שיהיה לכם את הגב והביטחון שאתם בידיים הטובות ביותר.

 

 

 

שתפו
אין תגובות

האם לרכוש את מניות החברה או רק את פעילותה העסקית?

בכדי להוציא אל הפועל מהלך עסקי מוצלח של רכישת עסק או חברה, חשוב מאוד לבחור את הטכניקה הנכונה והמתאימה ביותר מבחינה משפטית.

הבחירה בין רכישת החברה כולה על מניותיה או לחילופין חתימה על הסכם רכישת פעילות עסקית ונכסים בלבד, תלויה בתוצאות בדיקת נאותות בסיסית שמבצע עורך דין חברות שמתמחה בתחום.

לעיתים בהחלטה זו טמון ההבדל בין הצלחה לבין כישלון המהלך, כפי שיתפס בהמשך. עסקים רבים נראים נוצצים מבחוץ ורוכש פוטנציאלי יכול לראות בכך הזדמנות עסקית, אך אין תחליף להכנת “שיעורי הבית” לפני ביצוע העסקה, קבלת מלוא הנתונים על הפעילות הנרכשת וכן ניסוח הסכם מפורט על ידי עורך דין מקצועי.

חשוב לזכור כי עולם העסקים מקביל במידה רבה לזוגיות. תחילת הדרך מלאה ברומנטיקה וחיוכים, אך כאשר מתגלעים חילוקי דעות, כל צד עשוי לראות את האינטרס האישי שלו, לסגת מהבטחות בע”פ ולהגיש תביעות עתק כנגד הצד השני ואז בכלל מתחרטים על העסקה.

הדרך להמנע מסיבוכים היא באמצעות הסכם מכירת מניות מפורט המסדיר את תהליך הרכישה, התשלום והדרך שבה נרכש העסק, הפעילות והמוניטין או חברה קיימת לרבות מניותיה.

מהו ההבדל בין רכישה של חברה לרכישה של פעילותה?

בפני הרוכשים קיימות שתי אפשרויות: הראשונה היא רכישת פעילות של חברה והשניה היא רכישה של החברה עצמה באמצעות רכישת המניות שלה. נדגים זאת באמצעות מקרה בוחן נפוץ. חברה א’ המייצרת משקאות אנרגיה מעוניינת לרכוש את חברה ב’ שהנה יצרנית מותג משקה אנרגיה אחר. חברה א’ רוצה לשמר את שם המותג של חברה ב’, את המפעלים ואת ההסכמים המסחריים שחתמה עליהם.

לחברה ב’ יש חובות קיימים לספקים, וחברה א’ מתחייבת משפטית באמצעות הסכם רכישה מפורט לכסות חובות אלה. היות ותזרים המזומנים וההון של חברה א’ מאפשר לה לכסות את החובות של חברה ב’, ההסכם יוצא לפועל וחברה א’ תמנה מעתה מנהל מטעמה לחברה ב’. זוהי דוגמה של רכישת חברה אחת על ידי חברה אחרת. במקרה זה לחברה א’ יש אינטרס להשאיר את כל הנכסים הקיימים של חברה ב’ לרבות את שם היצרן הרשום שלה ולהמשיך את הפעילות כאשר הצרכנים אינם מרגישים בהבדל.

במקרה אחר, חברה א’ חברת הייטק מוכרת, מעוניינת לרכוש את חברה ב’ המתמחה בתחום אבטחת המידע.

חברת ההייטק אינה זקוקה למוניטין של המותג של חברה ב’ וגם אינה מעוניינת להתחייב לתשלום לספקים של חברה ב’. היא זקוקה אך ורק לטכנולוגיה שהיא פיתחה, וללקוחות הרוכשים טכנולוגיה זו. במקרה זה, יהיה נכון יותר עבור חברה א’ לרכוש את הפעילות בלבד, את הנכסים ואת הקניין הרוחני וכיוצ”ב.

אילו מחלוקות עשויות לעלות בתהליכים אלה?

ההחלטה כיצד לבצע את הרכישה ובאיזה משני המודלים, משלבת שיקולים משפטיים, עסקיים ופיננסיים. עורך דין המתמחה בתחום העסקי והמשפטי יכול לייעץ לחברה כיצד ליצור את ההסכם המתאים לכל מודל. יש לזכור כי עשויות לעלות מחלוקות רבות ביניהן:

 • אילו חובות תכסה חברה א’ בעת הרכישה?
 • אילו ערבויות נתנה חברה ב’ לנושים כנגד תשלום ההתחייבויות הללו (ייתכן ואחד המפעלים משמש כערבות, ואז הוא יחולט במקרה שהחוב לא ישולם)?
 • האם חברה א’ תעסיק את עובדי חברה ב’ או תגייס עובדים מטעמה? אם העובדים יפוטרו כיצד יטופל נושא הפיצויים, תשלום הזכויות הסוציאליות, תשלומי פיצויים ותהליך העסקה מחדש בחברה החדשה?
 • כיצד ינוהל העסק בתקופת הביניים?
 • האם יש מניעה רגולטורית לביצוע העסקה וכיצד מתמודדים עימה?
 • כיצד יועברו הנכסים הדיגיטליים והקניין הרוחני שרשום במספר מקומות בעולם?

שאלות אלה ושאלות רבות נוספות עולות בעת מכירת עסקים קטנים כגדולים ויש לתת את הדעת עליהם.

היבטי מיסוי

לצד הנושאים המשפטיים קיים גם היבט נוסף להחלטה על מיזוג של חברה אחת באחרת (באמצעות רכישת הפעילות) או על רכישה של החברה על ידי רכישת מניות. כאשר בוחנים מכירת עסק צריך לקחת בחשבון כי ישנם היבטי מיסוי לרכישה זו ולהתייעץ עם רו”ח שמתמחה בכך.

לסיכום, ההחלטה האם לרכוש עסק או את פעילותו בלבד היא שאלה שמשלבת איסוף של כלל הנתונים על החברה הנרכשת ובחינת ההתחייבויות שלה.

עו”ד דרור הראל, מתמחה בהכנת הסכם למכירת פעילות חברה, בטיפול באתגרים העסקיים והן בהיבטים המשפטיים של עסקאות אלה ומעניק סיוע צמוד לאורך כל שלבי הרכישה.

לפרטים נוספים צרו קשר בטל’: 08-6384080 drorharelmail@gmail.com

שתפו
אין תגובות

רכישת נדל”ן – בארץ או בחו”ל?

רכישת נדל"ן - בארץ או בחו"ל?

אז הגעתם למסקנה שהשקעה בנדל”ן היא האפשרות המועדפת, ועכשיו ההתלבטות היא – בארץ או בחו”ל? הנה כמה יתרונות וחסרונות של כל מסלול

בחינת כדאיות היא חלק בלתי נפרד מכל תהליך של בחירת מסלול השקעה. אבל כאשר האלטרנטיבות הן השקעה בנדל”ן בארץ או בחו”ל, יש שורה ארוכה של פרמטרים ייחודיים שאליהם חשוב להתייחס.

באופן כללי, השקעה בנדל”ן נחשבת סולידית, יציבה ובטוחה. היא מאפשרת כמעט לכל אחד או אחת מאיתנו להשתמש בסוגים שונים של משכנתאות, כדי לקבל הלוואות ולהגשים את החלום להעביר נכס על בעלותנו. בנוסף, אנחנו יכולים לבחור האם לייצר מהנדל”ן הכנסה הונית – כמו למשל לחכות שהמחיר יעלה ואז למכור אותו – או הכנסה משכירות.

מכאן והלאה כבר מתעוררים הבדלים מסוימים מבחינת הפרקטיקה, הבירוקרטיה וההיבט המשפטי של רכישת נדל”ן במקומות שונים בעולם. כדי לקבל החלטה מושכלת ונכונה יותר, כדאי להביא בחשבון גם את היתרונות וגם את החסרונות של כל אפשרות.

נדל”ן בארץ: קרוב וקל לעקוב, אבל היצע מצומצם

נתחיל מהמובן מאליו: רכישת נכס בארץ תאפשר לכם להגיע אליו מכל מקום ובכל זמן, לעקוב אחרי המתרחש ולמצוא שוכרים או קונים איכותיים שיחסכו לכם כאבי ראש ודאגות. ערך הדירות והבתים רק הולך ועולה, הביקוש אפילו לא קרוב לפגוש את ההיצע, ולא נראה שננקטות פעולות רגולטוריות מסוימות על מנת לשנות את המצב.

מעבר לכך, אמנם מחירי הנדל”ן נמצאים במגמת עלייה כבר מעל 10 שנים, אבל השוק בישראל נחשב יציב. אם מוסיפים למשוואה את זה שאתם דוברים את השפה, מכירים את המנטליות המקומית וחשופים לתקשורת, מבינים שמדובר על אפשרות שבהחלט לא כדאי לשלול על הסף.

מנגד, שיעור התשואה על נדל”ן בישראל הוא יחסית נמוך. תמורת היציבות, תוכלו לצפות לתשואה שנתית של 3%-5% בלבד. נכון שיש נכסים שעליהם התשואה יכולה להגיע ל-7% ומעלה, אבל הם יחסית נדירים. למעשה, ההיצע בישראל מלכתחילה מצומצם, ולכן המשקיעים נאלצים לוותר בחלק מהמקרים על סעיפים מסוימים בסדר העדיפויות שלהם.

נדל”ן בחו”ל: סיכון גבוה – אבל גם התמורה

השקעה בנדל”ן בחו”ל היא כבר סיפור אחר לגמרי. קודם כל, עליכם לבחון כל מקרה לגופו, כי רכישת דירה בארצות הברית לא דומה בשום צורה לרכישת נכס באירופה או במזרח הרחוק. שנית, כדאי להתייעץ עם בעלי מקצוע ולהכיר את התרבות במדינה שבה מתכננים לבצע את ההשקעה. ברוב המקרים, זה ידרוש הכנת שיעורי בית בתהליך ארוך משמעותית לעומת מה שצפוי לכם בארץ.

היתרון של השקעה בנדל”ן בחו”ל בא לידי ביטוי בפוטנציאל רווח הרבה יותר גבוה. עם שיעור תשואה שנתי של 8% ומעלה על נכסים בארצות הברית ובאירופה ובזכות מבחר רב של דירות ובתים על המדף – סביר להניח שיהיה לכם הרבה יותר קל למצוא משהו שמתאים לכם.

הבעיה מתחילה כאשר תצטרכו להגיע לנכס פיזית, לטוס למדינה זרה כדי לפגוש שוכרים וקונים או לתאם תיקונים. חוץ מזה, השוק בחו”ל פחות יציב מישראל ולכן האלמנט של הסולידיות קצת הולך לאיבוד.

איך מקבלים החלטה נכונה?

מכל האמור לעיל אפשר להבין מדוע אין רק מתכון אחד להצלחה בהשקעה בנדל”ן. הסוד הוא להתאים את ההשקעה לרמת החשיפה שאליה אתם מוכנים להגיע, לרמת הסיכון המתאימה לכם בשלב הנוכחי בחיים וכמובן לתקציב.

עקרונית, סיכון גבוה מביא איתו גם תמורה פוטנציאלית גבוהה, בכל תחום. ספציפית בנדל”ן, זה בולט על רקע ההבדל בין ישראל למדינות אחרות, ויכול לשמש אתכם ככלי לקבלת החלטות.

* כתבה זו אינה מהווה הצעה או התחייבות למתן הלוואה. אישור כל הלוואה, סכומה ותנאיה נתונים לשיקול דעתו הבלעדי של הבנק. אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

בחסות לאומי

קרדיט תמונה pexels

שתפו
אין תגובות

בניית תוכנית עסקית לסטארט־אפ

בניית תוכנית עסקית לסטארט־אפ

בניית תוכנית עסקית לסטארט־אפ

חברות הזנק מתחילות את דרכן מרעיון המיושם באמצעים טכנולוגיים חדשניים, המבוססים על מיומנות וחזון המייסדים. לכאורה, מדובר בתהליך מתודי בלבד, ללא התייחסות לפן העסקי של החברה שתוקם לשיווק הפתרונות העתידיים, פרי מאמציהם של עובדי החברה. בפועל, אחוז לא מבוטל של חברות הזנק נכשל, ורק מעטות מהן מצליחות לגייס כספים, לשרוד את השנים הבאות ולעבור ממצב של אב־טיפוס או POC למוצר מתפקד. לתוכנית העסקית שנוסחה בקפידה בתחילת הדרך יש משמעות לא מבוטלת להצלחתו העתידית של המיזם.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

תוכנית עסקית לדוגמה

תוכנית עסקית

תוכנית עסקית לדוגמה

תוכנית עסקית לחברה מעניקה את המידע המקיף על העסק למשקיעים עתידיים ומשמשת גם כהגדרת החזון העסקי לטווח הקצר והארוך של החברה. היא נבנית כדי לבחון היתכנות פיננסית של פתרון, מוצר או מיזם וכן מסייעת להגדרת היקף ההון הנדרש עבורו. במאמר זה נתאר בהרחבה דוגמה למבנה של תוכנית עסקית מקצועית שיכולה לשמש הן לגיוס משקיעים, והן לתכנון פעילותה של חברה חדשה או שיפור תהליכים בחברה קיימת.

קרא עוד

שתפו
צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!
  לשאלות ופרסום נכסים:
  טלפון: 0723971642
  אימייל: info@brokerli.com

  לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו