אין תגובות

הזדמנויות עסקיות של עסקים למכירה

כשאנחנו מזהים הזדמנות עסקית אנחנו למעשה מפצחים את סוד ההצלחה של לא מעט עסקים במגוון של תחומים.

עסקים חדשים, ועסקים ישנים עומלים מאד קשה על מנת להגיע לגילוי הזדמנויות עסקיות של עסקים למכירה על מנת להביא את אלו להישגים משמעותיים. בין אם בחידוש העסק, ובין אם בשינוי העסק מההתחלה ומהבסיס.

רכישה של עסקים למכירה יכולה להיות רכישה של עסקים שצמחו בעקבות הזדמנות יזמית. או עסקים וותיקים שהוצעו להם הזדמנויות עסקיות חדשות. כך או כך, כאשר אתם ניגשים אל השלב הזה מומלץ מאד שתעשו זאת כאשר אתם מלווים באנשי מקצוע איכותיים וברמה מקצועית גבוהה.

כך מזהים הזדמנויות עסקיות

הזדמנות עסקית היא למעשה כל סיטואציה בה אפשר לבצע רכישה, ולנצל את ההטבות שבה להפקת רווחים.

הזדמנות עסקית יכולה לבוא לידי ביטוי ברכישה של נכסים, ברכישה של מוצרים, וגם ישנן כמובן הזדמנויות עסקיות של עסקים למכירה בסיטואציה שבה בעל עסק זה או אחר החליט למכור. לשנות את העסק, או לאפשר רכישה של העסק באופן מלא, או רק של פעילות העסק.

מי שמבין בתחום, קל לו לזהות הזדמנות עסקית. הזדמנויות עסקיות נקרות בכל יום, והזיהוי שלהן בהחלט דורש חשיבה מחוץ לקופסא. לאו דווקא בשביל זיהוי ההזדמנות או המשא ומתן, אלא גם בשל הצורך להתאמה אישית של העסקה למי שמעוניין בה.

ישנן הרבה סיבות שיכולות להביא להזדמנויות עסקיות, וביניהן:

 • ייעול

ייעול מוצר או שירות זוהי דרך נהדרת להפוך הזדמנות עסקית למוצלחת. ברגע שאנחנו מייעלים את המוצרים שלנו יש לנו את היכולת להפוך את העסק לרווחי ויותר אטרקטיבי. למשל, עדשת מצלמה שעלולה להיסדק, אם יהיה לה מוצר נלווה ששומר עליה כמו פילטר או מגן עדשה זה יהפוך אותה למוצר רווחי יותר. מה שיהפוך את העסק, להזדמנות עסקית איכותית יותר להשקיע בה.

 • רגולציה

עליכם להיות מודעים לשינויי רגולציה. אלו יכולים לאפשר שווקים חדשים ורלוונטיים לכם. במקרים אלו אם אינכם בתוך התחום, סמכו על אנשי המקצוע ששכרתם לשם כך. הליווי המקצועי יחד עם הידע והנסיון של אנשי המקצוע יסייע לכם לשים דגש על סיטואציות רגישות אלו, על מנת לא לפספס הזדמנויות עסקיות איכותיות.

 • שינוי טכנולוגי

אנחנו בעידן שבו הטכנולוגיה והחדשנות הגיע לכל תחום, כך שכל הזדמנות עסקית יכולה להתהדר בטכנולוגיה עדכנית. עולם המדע, הכימיה, התרופות, הקמעונאות, ההייטק מן הסתם, ואפילו עולם המזון. הזדמנויות עסקיות במגוון של תחומים יכולות להפוך להיות יותר איכותיות ברגע שהן נותנות לעצמן את היכולת להתקדם טכנולוגית.

רכישת עסק חדש – כרטיס הכניסה לעולם העסקים

אם אתם חדשים בעולם העסקים, ואתם מחפשים הזדמנות עסקית של עסק למכירה, אין שום ספק שרכישה של עסק פעיל הוא כרטיס הכניסה שלכם לעולם העסקים.

עסק למכירה אפשר למצוא בכל מקום החל מאתרי האינטרנט, ועד ליזמים, אנשי עסקים פעילים המפיצים את העסק. קבוצות רלוונטיות ברשתות חברתיות, או מפה לאוזן אפילו בתחומים מסוימים.

הזדמנות עסקית בהגדרתה כאיכותית היא עסק שנמכר בשווי נמוך לערך הנוכחי שלו, או ביחס לפוטנציאל הקיים בו. ליווי מקצועי ברגעים אלו יחסוך לכם לא מעט מורכבויות וגם בירוקרטיה, ויעניק לכם את הביטחון לעשות את הדברים בדרכים הנכונות ביותר.

איזה עסק לרכוש?

זה לא באמת משנה איזה עסק אתם רוכשים, או מאיזה תחום העסק. הבדיקות שעליכם לבצע על מנת לרכוש את העסק המתאים לכם, הן לא משתנות. הן חשובות, והן מעניקות לכם ולאנשי המקצוע המלווים אתכם את האינדיקציה הכי נכונה.

בין הפרמטרים שעליכם לבדוק, העיקריים הם:

 • דוחות כספיים
 • תזרים חודשי
 • מחזור כספים שנתי
 • הכנסות והוצאות
 • רווחים והפסדים
 • תיקים משפטיים שהיו בעבר ונסגרו
 • מצב כלכלי נוכחי
 • האם יש תביעות נוכחיות העומדות נגד העסק

כל אדם המעוניין לרכוש עסק, או כל יזם המחפש להכנס אל תחום ספציפי בו אין לו התמחות או נסיון. מומלץ שיעשה בדיקה כללית באמצעות אנשי מקצוע להם יש חוש עסקי ויכולות ניהול בתחום המסוים.

לכל תחום יש את ה’חוקים’ שלו. כמו גם, את ההתאמה האישית. ועל כן, אנשי מקצוע שמתמחים באופנה למשל, לא יוכלו ללוות רכישה של הזדמנות עסקית של עסק העוסק במזון. ולהיפך.

עליכם להכיר את היועצים שלכם היטב, ולוודא שהם אכן מבינים בתחום ובעלי הנסיון והוותק הנדרשים.

איך לבחור את אנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך

לשכור סיוע לצורך רכישה עסקית זה צעד נדרש. לא מעט אנשים עושים את הצעד הזה, כאשר הם מלווים באנשי מקצוע.

כאשר אנחנו עומדים מול הזדמנות עסקית איכותית, אך אנחנו לא יודעים כיצד להתקדם משם. ליווי מקצועי יעניק לנו את הביטחון, התמיכה והשירות לו אנחנו זקוקים.

כאשר אנחנו בוחרים את אנשי המקצוע, נעשה זאת על סמך המלצות, ביקורות. חוות דעת אותנטיות ובכלל נבדוק את המקצועיות והשירות. עלינו לשים בתעדוף את המקצועיות שתהיה ברמה גבוהה. שירות איכותי, מכיל ואדיב עם סבלנות לליווי ומענה על שאלות. וכמובן, ניהול משא ומתן כראוי מול גורמים שונים בין אם בירוקרטיים ובין אם עסקיים.

סמכו גם על תחושת הבטן שלכם, על הכימיה שאם מרגישים עם אנשי המקצוע. אחרי הכל, אתם מפקידים בידיהם לא מעט תקציבים. ובין היתר, גם את הביטחון האישי שלכם לרכישת עסק שיניב רווחים. ויהיה הבייבי החדש שלכם לשנים ארוכות.

שתפו
אין תגובות

רכישת פעילות של חברה – עשו זאת במקצועיות

ניהול סיכונים, כך תפזרו את תיק ההשקעות שלכם נכון 

אם אתם מתכננים לרכוש פעילות של חברה אחרת, רק לא יודעים לעשות את זה כמו שצריך, מומלץ כמובן שתדאגו להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום.

כשאתם מתייעצים עם אנשי מקצוע, מומלץ לעשות זאת עם הטובים ביותר, והמתמחים בנושא זה. כך תוכלו לדעת בדיוק מהם היתרונות, ומהם החסרונות. ובכלל, האם המודל מתאים לכם.

רכישת פעילות חברה והעולם

עסקאות רכישה ומיזוג של חברות הן דבר מאד פופולרי ונפוץ בעולם העסקים, ובעולם בכלל. הן קיימות במגוון נרחב של תחומי פעילות כמו חברות ביטוח, בתי קפה, סופרים, מוצרי סלולר, מוצרי הייטק ועוד.

עסקאות אלו מתקיימות או כדי לבצע הקטנה של תחרות באיזורים ספציפיים, או כדי לקבל יתרונות נרחבים מלוקיישנים אטרקטיביים. אך ישנן לא מעט סיבות נוספות לכך וכולן כולל כולן, נכנסות אל קטגוריה של אסטרטגיה עסקית מקצועית.

יישום אסטרטגיה זו חייב להתקיים בכובד ראש. ישנם לא מעט פרמטרים שיש לבחון. עליכם להכיר את פעילות החברה שאתם מתכננים לרכוש. את המוצרים שלה, השירות שהיא נותנת. את המצב הכלכלי שלה, את ההתחייבויות ואף את התזרים החודשי שלה.

התחייבויות הן לספקים, ללקוחות, לעובדים, וגם לצד ג’ במקרה הצורך. ביצוע פעולה זו מחייבת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, עם מומחיות ברמה גבוהה. יש למומחים בתחום את היכולת לסייע לכם בגיבוש האסטרטגיה המתאימה לפעילות זו. עורכי דין בתחום מסחרי, יועצים עסקיים וכלכלנים ידעו לנתב אתכם בדיוק לנקודה אליה אתם צריכים להגיע. וזאת על מנת לקבל את העסקה הטובה ביותר עבורכם.

הון אנושי – שימו לב אליו

כשאתם מתעניינים בצעד כמו רכישת פעילות של חברה חשוב שתערכו סקר מקיף על התרחבות החברה. סקר זה יעניק לכם ערך ואינדיקציה לגבי כוח האדם בחברה, תהליכים אסטרטגיים קודמים וזיהוי של הזדמנויות.

ברכישת פעילות חברה יש לקחת בחשבון ובתכנון מדויק מאד את החברה החדשה שנוצרת. חלק מעובדי החברה עלולים שלא לקבל בנחמדות את השינויים החדשים. ואף לסרב לעבוד עבור הנהלה חדשה. או לסרב לשינוי לוקיישן של החברה.

סיוע של מומחים ואנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש בשיחות והעברת מסרים באופן הומני ואיכותי לעובדים יעשה עבודה נהדרת. חשוב לקחת בחשבון שעובדי החברה, ההון האנושי, הם אלו שמחזיקים את החברה על כתפיהם. ולכן, כשאתם רוכשים חברה תשתפו את העובדים. צרו להם גם הסכמי העסקה חדשים ובתנאים טובים, וטפחו את ההון האנושי, הוא בעל ערך מאד גבוה עבור החברה, ועבורכם.

איתור סיכונים

רכישת פעילות של חברה היא בעלת כמה היבטים בתעשייה העסקית, גם אם אילו לא קשורים באופן ישיר לחברה עצמה. למשל, אם שלוש חברות בתחום מסוים מחליטות להתמזג לחברה אחת על ידי הרגולטור זה עלול להתפרש כפגיעה בתחום הספציפי בו הן עוסקות.

חברה שרוכשת פעילות חלקית של חברה אחרת יכולה לעשות זאת באופן חלק וללא שום התנגדות מטעם הרגולטור. יחד עם זאת, בכל תהליך מומלץ לקבל חוות דעת משפטית בנוגע להיבטי רגולציה בתחום זה.

כמו כן, הדלפת מידע פיננסי הוא סיכון מאד רלוונטי שיש לקחת בחשבון. המידע הזה משפיע באופן ישיר על מחיר המנייה של החברה הרוכשת. ועל כן, מומלץ לבדוק מראש את הנתונים שחשוב שישארו חסויים ואף לחתום על הסכם סודיות מסודר ומגובה משפטית.

מה הכי חשוב לעשות

אם כך, חשוב להבין. רכישה של פעילות חברה יכולה להיות במגוון של נושאים, תחומים, וגם אתגרים במידת הצורך.

הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ ולהקיף את עצמכם באנשי המקצוע הטובים ביותר. אנשי כלכלה, יועצים עסקיים, עורכי דין איכותיים, אנשי משאבי אנוש. וגם פסיכולוגים במידת הצורך.

עליכם בעצם לייצר תכנית אסטרטגית עסקית איכותית שמעניקה לתהליך את החיישנים המתאימים לזהות סיכונים. לזהות הזדמנויות ולהפוך לתהליך נקי, נוח וחלק שיתן בעיקר שקט נפשי לרוכשים, לאחר ביצוע הרכישה.

איך לבחור את אנשי המקצוע הנכונים

זה לא סוד, לשכור את אנשי מקצוע מתאימים ואיכותיים זה לא דבר פשוט. יחד עם זאת, כשאתם מבצעים תהליך כמו רכישת חברה או רכישת פעילות של חברה מומלץ שתעשו זאת על הצד הטוב ביותר.

הדרך הטובה ביותר לעשות את זה על הצד הטוב ביותר היא להקיף את עצמכם באנשים הכי טובים שרק אפשר למצוא. את אלו, תוכלו למצוא באמצעות המלצות מאנשים עליהם אתם סומכים. מחברים, משפחה, קולגות או כל אדם אחר עליו אתם סומכים.

כמו כן, תוכלו לחפש ברשתות ביקורות רלוונטיות ואותנטיות. או להסתמך חוות דעת וביקורות גם בפלטפורמות דיגיטליות רלוונטיות.

כל אלו יעניקו לכם את האינדיקציה האמיתית לגבי אנשי המקצוע שילוו אתכם בתהליך הרגיש, והחשוב הזה. תהליך שלא קורה הרבה בחיים. ואם הוא כבר קורה, רק אנשי המקצוע יוכלו ללוות אתכם כראוי.

כמו כן, חשוב לשים לב שבזמן תהליך של עסקאות מסוג זה עבור המוכרים, שיקולי מס הם שיקולים עיקריים, כמו גם מקסום שיעור התמורה בנטו. יחד עם זאת, עבור הצד הרוכש שיקול המס פחות רלוונטי. השיקול היותר משמעותי הוא חשיפת התחייבויות ותביעות עתידיות לחברה.

ללא שיקולי מס ספציפיים הרוכשים לרוב ירכשו את פעילות החברה בלבד, ללא מניות החברה. דבר זה יגדיל את נטל המס על החברה המוכרת. במקרה זה, יש לשים לב להתאמת המחיר והגדלת סכום הנטו. כך יצטמצמו סיכונים לרכישה בזמן רכישת המניות.

שתפו
אין תגובות

נדל”ן עסקי למכירה – חשוב לדעת

כשאנחנו נכנסים לעומק עולם הנדל”ן, מה עדיף מבחינת עסקי הנדל”ן יותר? האם נדל”ן מגורים או נדל”ן עסקי מסחרי.

לא כולנו נולדים אשפי נדל”ן. וזה רק טבעי והגיוני שנרצה להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום. השוק הכי חם בנדל”ן גורם למאות אלפי משקיעים בשנה ברחבי העולם להשקיע את כספם בנכסים מסחריים ועסקיים. ללא שום ספק, יש בו יהלום שגורם לכולם להשקיע בו.

סוגי השקעה בנדל”ן עסקי

השנים האחרונות הביאו עמן ביקוש גבוה מטעם אזרחים בישראל שבוחרים בכל יום מחדש להשקיע בעולם הנדל”ן. הביקוש בא לידי ביטוי בשל עליה במחירים. על כן, השקעה בנכסי נדל”ן עסקי למכירה היא השקעה נזילה ומושכת לקהל היעד הישראלי.

עולם הנדל”ן העסקי הוא עולם רחב שמאפשר מגוון של סוגי השקעות. משרדים, חנויות, שטחי מסחר, מפעלים, שטחי תעשייה, מחסנים ועוד דומים. לעולם ההשקעות יש כמה אפיקים וחשוב שנדע מהם:

 • השקעת אקזיט

השקעה בנכס למטרת השבחתו, ומכירתו בעלויות גבוהות יותר מהעלות שנקנה.

 • השקעה בנדל”ן מניב

מסלול השקעה שנולד במטרה ליצירה של תשואה חודשית או תשואה שנתית. אותה משיגים דרך השכרת הנכס שרכשתם.

 • ההשקעה הספקולטיבית

זוהי השקעה המיועדת לצורך יצירת רווח של הון עתידי. השקעה זו מיושמת במסגרת של השקעה בקרקע או במגרש.

שני סוגי ההשקעה בנדל”ן

זה לגמרי ברור שכל השקעה תחייב אתכם לבדוק את הכל ולהבין על בסיס מידע איכותי ומוקדם האם כדאי לכם להשקיע את הכסף במסלול זה או אחר. ולכן, מגוון של נכסים מסחריים יהיו בעלי מסלולי השקעה שונים אחד מהשני. על מנת לדעת היכן לבחור, התייעצו והגיעו בליווי איש מקצוע איכותי שיוכל להמליץ לכם, ללוות אתכם ולייעץ לכם.

אם בכל זאת החלטתם לנסות ולהשקיע לבד, חשוב שכירו את שני הסוגים העיקריים להשקעה בנדל”ן:

 • נדל”ן למגורים

נדלן כשמו כן הוא, נדל”ן לצורך מגורים הכולל בתוכו בתי מגורים, מגרשים לבניה ודירות.

 • נדל”ן מסחרי

נכסים מסחריים ביניהם משרדים, חנויות, מפעלים, מחסנים, מגרשים, שטחי מסחר ועוד.

בחיפוש אחר השקעה שהיא אפקטיבית ומשתלמת בנדל”ן מסחרי, מומלץ לחשוב על כדאיות השקעה. אם אנחנו בוחנים השקעה למגורים חשוב לבצע אפיון לסוג הנכס. לגיל שלו, למצב של הנכס, לגודל שלו והמיקום.  

בחינה של נדל”ן עסקי למכירה צריכה להיות מאופיינת על ידי מטרות הנכס, בנוסף כמובן לשאר הפרמטרים. הגיל, הגודל, מצב הנכס, המיקום, כל אלו נכונים לבחון. אך חשוב שגם תאבחנו את מצב הנכס.

צורת ההשקעה היא גם בעל משקל רב. תוכלו לאבחן זאת על ידי הגדרה מוקדמת של תנאי הריבית אותה תצטרכו לשלם במקרה של הלוואה לצורך השקעה. בדקו מהן רמות הסיכון הנלווים, מהם תנאי שוק המכירה. מהם תנאי ההשכרה באיזורים שנמצאים הנכסים, ועוד פרמטרים רלוונטיים. כמובן, שבכל התהליך מומלץ שתתייעצו ותיוועצו באנשי מקצוע מהטובים בתחום.

נדל”ן מסחרי – השקעה מעניינת

השקעה בעולם הנדל”ן היא אחת מההשקעות היותר מעניינות, אם אתם כמובן אוהבים את תחום הנדל”ן. נדל”ן עסקי למכירה הוא צעד שיש לגשת אליו כשאנחנו יודעים שמדובר על נכס מניב שיכול להביא לנו רווח נזיל. ולכן, מסלולי ההשקעה השונים מאפשרים לנו כמה אופציות.

אחד ההיבטים שחשוב להסתכל עליהם הוא מיסוי בהשקעה. משקיע פרטי שבוחר להשקיע במסחרי נדרש למס בשעור של בין 30 עד ל45 אחוזים. לצד גובה השקעה זו, אפשר לקבל התאמה רלוונטית לגבי האם הנכס מתאים לנו באופן אישי.

ישנם לא מעט נכסים בשוק הנדל”ן המסחרי. חברות רבות שמספקות משרדים, ושטחי נדל”ן להשכרה או מכירה מתוך המתחם שלהם עצמו. חללי עבודה משותפים שהפכו להיות מאד רלוונטיים וטרנדיים בתקופה האחרונה ובשנים האחרונות. וגם המחסנים נכנסו לסיטואציה הזאת, ובכולם ההשקעה משתלמת.

חוזי השכירות של הנכסים הם איכותיים ביותר. אם אתם שוכרים את הנכס לתקופה ארוכה, תהיה לכם יציבות איכותית ברמה הכלכלית, ואף רווחים לשנים הבאות ולעתיד. יהיו לכם שוכרים קבועים, בטוחים ותרגישו עמם בנוח בנוסף ליציבות ולביטחון הכלכלי.

הנדל”ן המסחרי לא רק מעניק רווח איכותי ברמה הכלכלית, אלא גם מאפשר לכם לגוון בנכסים. מעניק לכם שקט נפשי, ואין בו בירוקרטיה מורכבת מדי. ואם כן, ישנם לא מעט אנשי מקצוע מעולים בתחום שתמיד ישמחו ללוות אתכם.

איך לבחור את אנשי המקצוע שילוו אתכם

כמו בכל עולם העסקים, ולאו דווקא בהשקעות נדל”ן מומלץ לבדוק היטב את ההמלצות, חוות הדעת והביקורות לפני שאנחנו שוכרים. רוכשים, או מבקשים את שירותיהם של אנשים המתמקצעים בתחום מסוים.

השקעה בעולם הנדל”ן בין אם פרטי ובין אם מסחרי הוא צעד משמעותי. אתם משקיעים סכומי עתק מכספכם הפרטי בנכסים. מדובר ברווחים העתידיים שלכם, בחסכונות שלכם, באוכל של המשפחה שלכם. ולכן, חשוב שאכן תהיו מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר.

למצוא את אנשי המקצוע תמיד תוכלו דרך חברים, קולגות, או בפלטפורמות המיועדות לכך. ובפלטפורמות אלו גם וודאו כי אכן מאמתים את הביקורות והן אותנטיות.

וכאשר אתם כבר בליווי המקצועי, וודאו מהם המסלולים שהכי מתאימים לכם באופן אישי. זאת על מנת שתוכלו לבצע תהליך השקעה קל, חלק, ותמקסמו את התוצאות, וללא שום עגמת נפש עתידית.

בהשקעות כלכליות חשוב שתתנהלו ביחד עם אנשי המקצוע עמם יש לכם כימיה טובה. הם הביטחון שלכם, אותם אתם תשאלו את השאלות הכי חשובות ללא מבוכה. איתם תלמדו על עולם ההשקעות, והם אלו שילוו אתכם בכל עסקה ועסקה מתחילתה, ועד סופה. וגם לאחריה.

 

שתפו
אין תגובות

טיפול משפטי בהסכם למכירת פעילות עסקית

חתימה על מסמך משפטי

מכירה או רכישה של פעילות עסקית מתבצעת באמצעות הסכם מסחרי שמנוסח במיוחד עבור העסקה ובהתאם למאפיינים הספציפיים שלה.

עורך דין מסחרי שמכין הסכם למכירת פעילות עסקית, צריך לוודא שכל האינטרסים העסקיים והמשפטיים של הלקוח נלקחים בחשבון ומופיעים בהסכם.

מאחר ונדרש מעורך הדין להבין את העסק לעומק ואת האינטרס המסחרי והאסטרטגי של הלקוח מלבד הזוית המשפטית, חשוב לשכור את שירותיו של עו”ד שמנוסה בכך.

עו”ד מסחרי דרור הראל הנו בוגר תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית במסלול Executives  עם התמחות בניהול אינטגרטיבי ובנוסף מילא תפקידים ניהוליים בתחום הפיתוח העסקי, השיווק והייעוץ המשפטי בחברות מוצרי צריכה, מפעלים יצרניים ויצואנים, חברות אינטרנט ועוד.

על כן, לעו”ד הראל ניסיון ייחודי בהבנת עסקים ובמתן שירות מעבר למקובל בייצוג האינטרסים מן הקטנים ועד הגדולים ביותר של מוכר העסק או של הרוכש וכך לסייע להם להשיג את העסקה הטובה והבטוחה ביותר.

מה הם הנושאים העיקריים שצריכים להופיע בכל הסכם מכירת פעילות עסקית?

ההסכם צריך להיתפר בדיוק עבור העסקה ואסור להתפתות לחסוך כמה שקלים ולהוריד הסכם מהאינטרנט. הניסיון הצבור שמביא עימו עורך הדין שמייצג בעסקה יעניק ללקוח הגנות משפטיות ויבטיח את קיום העסקה באופן החלק והטוב ביותר.

שכר הטרחה שמשלם לקוח לעורך הדין, הוא בעיקר עבור הייעוץ והניסיון ושיקופו בעסקה החדשה כך שהמהלך יצליח ולא יהיו הפתעות שיכולים לרוקן מתוכן את כל המשאבים שהושקעו.

המידע הראשון אותו צריך ללמוד ולקבל אודות החברה הנרכשת הוא גילוי משפטי מלא בקשר לתביעות שמתבררות או פסק דין שניתנו וטרם מומשו, הליכי כינוס, הסדרי חובות, עיקולים או מכתבי התראה שהתקבלו בחברה, הליכי גישור ובוררות שמתקיימים.

בין יתר הנושאים שמוגדרים בהסכם קיים תיאור של כלל התחייבויות החברה הנרכשת, הגבלת אחריות של הצדדים עד ליום החתימה ולאחריו, טיפול בהסכמי העסקה של העובדים והעברתם למעסיק החדש, התוויית כללים לתקופת הביניים שבין החתימה על ההסכם ועד למסירת המפתחות של העסק, לוחות זמנים, מועדי תשלום התמורה, תקופת חפיפה של המוכר לקונה וניסוח סעיפי אי תחרות בין הצדדים.

בנוסף, יש לתאר בהסכם את המוצרים והשירותים שמועברים, הרכוש, הקניין הרוחני, המוניטין ורשימת הלקוחות, טיפול בנכסים הדיגיטליים ובחשבונות של הרשתות החברתיות של העסק, רשימות תפוצה, דומיינים ואתרים, סיוע בהעברת בעלות של נכסים, התקשרויות בחוזים אל מול ספקים, רשימת הלקוחות ועוד ועוד.

מה הם השלבים בתהליך הטיפול בעסקת מכירת פעילות עסקית?

ברוב המקרים כאשר מוכר וקונה נפגשים ויש כימיה בסיסית ביניהם, השלב הבא הוא סיכום התנאים המסחריים הכלליים כגון המחיר, שיטת ומועד התשלום, מועד מסירת חזקה, תקופת חפיפה וכיוצ”ב.

לאחר מכן, עורך הדין ינסח מזכר הבנות קצר שיבטיח את רצינות הצד השני ותבוצע בדיקת נאותות משפטית וחשבונאית לעסק. כאשר הבדיקות מסתיימות ובוצעה ישיבת עורך דין לקוח שבה גובשה האסטרטגיה והציפיות, ניתן להכנת טיוטת הסכם ראשונה ועורכי הדין יחליפו ביניהם הערות ותיקונים עד לנוסח המוסכם על הצדדים לחתימה.

יש לציין שמומלץ מאוד לשלב את עבודת עורך הדין המייעץ כבר בשלב המו”מ בין המוכר לבין הקונה וזאת בכדי להגיע להישגים והסכמות להשבחת העסקה והפוטנציאל שמגולם בה.

כך לדוגמה: יש לאתר את אנשי המפתח בעסק הנרכש ולפעול לשמר אותם גם לאחר ביצוע העסקה. יש לוודא שהבעלים היוצא של העסק הוא היחידי שאמון על המחקר והפיתוח בעסק וכי ישנם עובדים נוספים שיכולים לעסוק בחדשנות. בנוסף, מומלץ להכיר את התרבות הארגונית של העסק הנרכש ולהתחשב בה ככל הניתן כדי שלא יורגש זעזוע גדול מדי. בשלבים מתקדמים מומלץ גם להכיר את הספקים ולקוחות המפתח של העסק.

התוצאות של ניהול מו”מ מקצועי באמצעות עורך דין שמתמחה בכך יסייעו לעסק הנרכש לשמר את היתרונות התחרותיים שלו ויעניק ודאות מלאה בכל הנוגע לפרטי העסקה בטרם החתימה על ההסכם.

עורך דין מסחרי דרור הראל, מתמחה בהכנת הסכם רכישת חברה בע”מ, בטיפול באתגרים העסקיים ובהיבטים המשפטיים של עסקאות אלה ומעניק סיוע צמוד לאורך כל שלבי הרכישה, לרבות איסוף הנתונים המתאימים וניסוח ההסכם תוך הגנה מרבית על האינטרסים של הלקוח.

ליצירת קשר עם עו”ד דרור הראל חייגו 08-6384080

שתפו
אין תגובות

מה חשוב לדעת כשקונים עסק?

עורך דין חברות

אחת הדרכים המהירות להתפתח בתחום העסקים היא לרכוש עסק קיים ולמקסם את פעילותו.

היתרונות הגלומים בכך הם כמובן קיומם של התשתית העסקית, מוצרים או שירותים שבד”כ יקר מאוד לפתח לבד מאפס, רשימת לקוחות, מוניטין ומחזור מכירות. ככל שהרוכש החדש מאמין שיש ביכולתו למנף את הפוטנציאל הקיים ולנהל את העסק טוב יותר מקודמו, הרי שמתקיים ערך סובייקטיבי להצדקת הרכישה.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

רכישת פעילות של חברה

רכישת פעילות של חברה

מתלבטים מהי הדרך הנכונה ביותר לרכוש פעילות של חברה אחרת? האם באמצעות רכישה של מניות בחברה או ניסוח הסכם לרכישת הפעילות בלבד? במאמר זה תגלו את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהמודלים הללו ולמי מתאים כל אחד.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

עסקים חמים למכירה – יש על מה לדבר

תוכנית עסקית

כולם, או לפחות כמעט כולם, חולמים לפתוח עסק שיהיה אך ורק שלהם. בין החלום הזה למציאות, יש דילמה שברגע שמגיעים לרגע האמת, האם פותחים עסק שהוא חדש לגמרי, או רוכשים עסק פעיל.

אנחנו דוגלים בעובדה שמהעבודה צריך ליהנות. כמובן, להתקיים ולהתפרנס בכבוד. אך לעסוק בדברים שאנחנו טובים בהם ונהנים לקום בבוקר למענם. לכן, לחולמים שגם מגשימים חלומות, למצוא עסקים חמים למכירה זה לא עוד חלום אלא אתגר.

איך מוצאים את העסק המתאים לכם, מי מלווה אתכם בתהליך ולמה לא כדאי שתעשו זאת לבד? מיד תדעו הכל מהכל.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

עסקים גדולים למכירה – יש על מי לסמוך

דרושים זכיינים ברוקרלי

הרבה אנשי עסקים קונים ומוכרים עסקים בשל מגוון סיבות. יש אנשי עסקים שעושים את זה כבר לאחר השקעה והקמת העסק לצורך העברתו לידיים אחרות. ויש אנשי עסקים שעושים זאת אחרי הרבה מאד שנים.

למי שלא מכיר או לא נמצא עמוק בתוך עולם העסקים, מדובר בעולם שלם שיש לו חוקים, פרמטרים וכללים. לכן אם אתם מתכננים להתחיל תהליך של מציאת עסקים גדולים למכירה או רכישה, מומלץ שילוו אתכם אנשי המקצוע הטובים ביותר. לא מדובר בתהליך קל, ואנשי מקצוע ידעו להביא אתכם בדיוק לנקודה העסקית אליה אתם ראויים להגיע.

קרא עוד

שתפו
אין תגובות

קונים או מוכרים עסק? החשיבות בהנפקת רישיון עסק מסודר

Business photo created by pressfoto – www.freepik.com

הנפקת וקבלת רישיון עסק נדרשת מהרשות המקומית וזאת על פי חוק רישוי עסקים. החוק קובע כי כל בית עסק הרשום בצו רישוי עסקים, חייב בקבלת רישיון וזאת על מנת להפעיל את בית העסק שלו באופן חוקי. החוק נועד להבטיח פיקוח על כך שעסקים יפעלו בהתאם לתקנות שנקבעו מראש שהמטרה שלהן היא להגן על נותני השירות ועל מקבלי השירות.

המטרות של חוק רישוי עסקים

 • להבטיח כי בית העסק ראוי לספק שירות וכי הלקוחות ייהנו מתנאים נאותים מבחינת בטחות, היגיינה, תברואה וכו’. כל עסק הינו בעל מאפיינים שונים וייחודיים ומשום כך ישנם קריטריונים המשתנים בהתאם לסוג השירות הניתן.
 • כאשר מדובר בעסקי מזון, ישנן סכנות בריאותיות של ממש במקרים בהם בית העסק אינו פועל בהתאם לכללים הנדרשים מבחינה תברואתית והגיינית. רישיון עסק מבטיח פיקוח שנועד להבטיח כי במקום יתבצעו בדיקות שיאפשרו מכירה של מזון וזאת ללא חשש לפגיעה בבריאות הלקוחות. כמו כן, הפיקוח והבקרה נועדו למנוע סיכונים העלולים לנבוע משימוש בחומרים מסוכנים דוגמת חומרי הדברה שיבואו במגע עם המזון.
 • יצירת סביבה בטוחה בבית העסק ובסביבתו, מניעת מפגעים בטיחותיים ומטרדים שונים שייתכן והם קיימים ויש להסירם.
 • עסקים מסוימים נדרשים להתקין אמצעי אבטחה מפני מקרי פריצה, שוד ופורענויות אחרות.

אינטרס משותף של הרשויות ושל בעלי העסקים

המטרה של הרשויות במתן רישיון עסק הינה לקדם את העסקים ולהבטיח כי מספקים שירות בסטנדרטי איכות גבוהים, תוך שמירה על בריאות ובטיחות הציבור. המחשבה הראשונה של בעל עסק כאשר הוא מקבל את הדרישות של הגופים הרלוונטיים השונים בכל הנוגע לבית העסק שלו, הינה כי מנסים לשים לו רגליים ולא מאפשרים לו להתפרנס בכבוד. אולם, למעשה, ההיפך הוא הנכון והאינטרס של הרשויות הינו שעסקים יפעלו בסביבה בטיחותית ויספקו מוצרים ושירותים איכותיים שייתרמו להם הן מבחינת צמיחה ורווחיות והן מבחינת המוניטין. עסק הפועל ברישיון יוצר אמון בקרב קהל הלקוחות ומבטיח כי הם יזכו ליהנות משירות ומוצרים איכותיים ובטוחים.

ליווי וייעוץ מקצועי בהליך הנפקת רישיון עסק

הליך קבלת רישיון עסק עלול להיות מסורבל וכרוך בהשקעת זמן רב בהליכים בירוקרטיים מתישים. משום כך, בהחלט ניתן ומומלץ לקבל ליווי וייעוץ מידי מומחים בעלי ניסיון ומיומנות בתחום. חברות מקצועיות המספקות שירותי ליווי וסיוע בהנפקת רישיון עסק, מספקות יתרונות רבים: זירוז וקיצור לוחות הזמנים, טיפול בכל ההליכים הבירוקרטיים הנדרשים, איסוף מסמכים, ניהול מו”מ מול הגורמים הרלוונטיים, מילוי טפסים בצורה נכונה ועוד. הליך הוצאת רישיון עסק הינו חיוני ונחוץ הן כאשר אתם מתכננים לפתוח עסק חדש והן במידה ואתם מעוניינים למכור עסק קיים. בשני המקרים, הנפקת רישיון עסק בצורה מסודרת תשרת את האינטרסים שלכם ותבטיח כי אתם פועלים בהתאם לחוק.

שתפו
אין תגובות

עסקים גדולים למכירה

עסקים גדולים למכירה

היתרונות של עסק מניב על עסק חדש

בעלי הכנסה פנויה המחפשים עסק כאפיק השקעה, מעדיפים להשקיע בעסקים גדולים המועמדים למכירה.

הסיבה היא שהסיכון ברכישת עסק גדול הפעיל לאורך שנים קטן משמעותית מהסיכון בהקמתו מאפס.

הנתונים מראים שבישראל מרבית העסקים שנסגרים מידי שנה הם עסקים חדשים, הקמת עסק חדש גוררת עימה חוסר וודאות בירוקרטיה והתארגנות ארוכה עד ליצירת הכנסה.

לכן, משקיעים שייעדיפו וודאות וביטחון יפנו לרכישת עסק פעיל שיצר קשרים מעגל לקוחות ומייצר הכנסה קבועה.

מימוש הפוטנציאל של העסק

יש נטיה לחשוב שעסקים גדולים המוצעים למכירה הם אינם עסקים טובים, כאלו שכשלו או שצפויים להציג הפסדים.

אך במרבית המקרים לא כך הם פני הדברים.

הסיבות למכירת עסק רבות ומגוונות, לפעמים בעל העסק מיצה את התחום ומעוניים להמשיך הלאה לעסקים שמעניינים אותו יותר.

ייתכן שהוא מעוניין לממש את כספו שעמל עליו ולהנות ממנו ללא עול של ניהול עסק.

לפעמים בעל העסק עצמו חייב לכסות חוב ונאלץ למכור עסק רווחי בשל כך או מבקש לעבור למדינה אחרת.

קיימות סיבות רבות ומגוונות שאינם קשורות ברווחיות העסק.

זו יכולה להיות הזדמנות פז

אם כך, עסק פעיל המוצע למכירה על ידי אדם אחד, יכול להיות הזדמנות פז עבור אדם אחר.

ניתן לזהות הזדמנויות של עסקים למכירה בפלטפורמות שונות ורבות, בקבוצות פייסבוק ייעודיות, בלוחות מודעות אינטרנטיים ומודפסים, באמצעות שילוט המוצב על העסק עצמו ועדכון באתר האינטרנט של העסק המציין כי הוא מוצע למכירה.

לאחר אפיון הסיבה האמיתית שהביאה למכירתו של העסק ישנם עוד דברים שחשוב לבדוק לפני ביצוע הרכישה עצמה:

בחן את אופן ההתאגדות

ראשית

יש לבחון את אופן ההתאגדות של העסק המוצע למכירה, אם מדובר בשותפות או בחברה יש לכך השפעה בעיקר על ניהול העסק מול הרשויות.

שנית

יש לבצע בדיקה מקיפה באשר לכדאיות הכלכלית של הרכישה.

דהיינו בדיקה חשבונאית של הנכס את כל ההכנסות, את ההוצאות הקבועות והמשתנות נתונים על רכוש קבוע ועוד.

הדוחות החשבונאיים נותנים תמונה על מצבו של העסק בצורה מקיפה.

את הבדיקה ניתן לבצע באמצעות רו”ח שיכול לעלות על כשלים בניהול העסק טרם רכישתו ולמנוע עוגמת נפש והפסדים.

שלישית

על העסקה להיות מלווה בעו”ד, שיבחן את ההסכמים של העסק מול כל הגורמים, ספקים, לקוחות, ועובדים.

כמו כן עליו לבחון את הרשיונות וההיתרים (אם העסק מתנהל כחוק ואם עומדים לפוג רשיונותיו), הגנה על קניין רוחני ואם מתנהלים הליכים משפטיים כנגדו.

כמובן שהעו”ד מלווה את החתימה על העסקה בודק את תקנות ההסכמים ומאשר אותם.

מומלץ לא לדלג על אף אחת מהבדיקות הן חשובות כדי להימנע מרכישת עסק עם כשלים והפסדים.

גם אם ההפסדים לא נראים עכשיו הם יכולים להגיע בהמשך מה שיהפוך את העסקה לכושלת.

אילו עסקים גדולים מוצעים למכירה?

בקטגורית העסקים הגדולים המוצעים למכירה ניתן למצוא בעדיפות חיפוש גבוהה: מסעדות, בתי קפה, בתי כל בו, זכיינות, קווי חלוקה, אולמות וגני אירועים.

בנוסף ניתן למצוא מתחמי מסחר, בתי ספר ומכללות, מכוני קוסמטיקה, מרפאות שיניים, חברות תיירות, חברות השכרת רכב, חברות ייבוא ועוד.

לשוחח עם לקוחות העסק?

עוד מומלץ לשוחח עם לקוחות העסק או אפילו עם הספקים כדי לאסוף מידע שיתן השלמה לתמונה הכוללת ויאפשר לדעת את אופן התנהלות העסק מולם.

הלקוחות והספקים הם אלו שאחראיים על עתידו של העסק ולכן ככל שיהיה יותר מידע ניתן יהיה למנוע בעיות או הפתעות לא נעימות.

בחן את סיבות המכירה

לסיכום, לפני ביצוע עסקה משמעותית כל כך יש לפעול כדי לברר את כל המידע, לבחון אם הסיבה למכירתו אינה נובעת מבעיות אקוטיות ועל כך יש להיעזר ביועץ עסקי מהתחום.

ניתן במקביל לייעוץ המקצועי לפנות ללקוחות וספקים קבועים כדי לקבל חוות דעת מהשטח ואפילו לשוחח עם העובדים כדי להבין את הלך הרוח.

בעסקים בהם המשאב העיקרי הוא העובדים, ייתכן ואם תוחלף ההנהלה זה יגרור עזיבה של חלק מהעובדים ועל כך יש להיערך.

לכן, לפני ביצוע תהליך כל כך משמעותי של קניית עסק יש לעבור את הבדיקות המומלצות כדי להנות מהיתרון של עסק חי.

דבר נוסך שיכל להשפיע על הצלחת העסק היא ההבנה שיש למשקיע בתחום העיסוק שלו, מומלץ שיבחר בעסק מתחום שהוא מכיר ומבין בו, כך הניהול יהיה קל ויעיל יותר.

אם אתם מחפשים השקעה בעסק גדול, מתלבטים וזקוקים לייעוץ והכוונה הגעתם למקום הנכון. אנחנו נסייע לכם לבחור את אפשרות ההשקעה הנכונה עבורכם בקלות ובייעילות.

שתפו
צור קשר

לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

מעוניינים בשיחה עם נציג?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!
  לשאלות ופרסום נכסים:
  טלפון: 0723971642
  אימייל: info@brokerli.com

  לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו