אין תגובות

בתי השקעות בישראל

בתי השקעות בישראל – איך תבחרו את בית ההשקעות שלכם?

בתי השקעות בישראל – איך תבחרו את בית ההשקעות שלכם?

עולם ההשקעות ברובו מתחלק למשקיעים אקטיביים ומשקיעים פאסיביים. האקטיביים לרוב משקיעים את כספם בעצמם, בין אם ברכישת נדל”ן וניהולו באופן ישיר ובין אם בניהול תיקי ההשקעות שלהם וניהול המסחר בשוק ההון בצורה עצמאית. הפאסיביים, לעומת זאת, נדרשים למצוא את הגוף שישקיע את הכסף עבורם ויוציא ממנו את המיטב, וברוב המקרים יהיה מדובר בבתי השקעות.

לפני שניגע בבתי ההשקעות השונים בישראל ובצורה בה יהיה נכון וכדאי לבחון את בית ההשקעות איתו נרצה לעבוד, חשוב להבין כי מציאת סוג ההשקעה הנכון עבורנו הינה משימה קשה, אך בחירת בית ההשקעות דרכו תבוצע ההשקעה עשויה להתברר כמשימה קשה לא פחות. כל בית השקעות מציג את עצמו כטוב ביותר וכזה עם התנאים הטובים ביותר עבור המשקיעים והרשת מלאה בפרסומים מבלבלים וסותרים.

כדי להקל על הבחירה, ריכזנו מספר פרמטרים בהם כדאי לבחון את בית ההשקעות, על מנת למצוא את הגוף המתאים ביותר לניהול ההשקעה. כרגיל, המאמר אינו מהווה משום ייעוץ והמלצה ואינו מהווה שום תחליף לייעוץ מקצועי. יתרה מכך, בנושא איתור בית השקעה נכון וסוג השקעה נכון, אנו בהחלט ממליצים לקחת יועץ מומחה בתחום, שאינו מוטה ולא מכוון לאף בית השקעות בעקבות קשר כזה או אחר. להלן הפרמטרים:

 1. עלויות ניהול נמוכות: לא כולם מבינים ואף רבים מתעלמים מכך, אבל לעלויות הניהול יש משמעות מכרעת בגובה התשואה שתייצרו. משקיעים לא מנוסים כלל לא שואלים על גובה דמי הניהול ולא מכניסים את עלות הניהול לתחזית ההשקעה. ההבדלים בעלויות בין דמי הניהול בין החברות השונות יכולים להיות משמעותיים מאוד, ויכולים לעזור במו”מ מול בית ההשקעות הנבחר במטרה להוריד את עלויות הניהול שלו. חשוב להדגיש, דמי הניהול אינם רק אלה הנקבעים בין נציג המכירות ללקוח, אלא כוללים גם עמלות הבנק (קנייה ומכירה, “דמי משמרת” וכו’).
 2. התשואות הכי גבוהות לאורך זמן: נשמע מובן מאליו, אך גם הנושא הזה דורש חקר ובדיקות מעמיקות. מטבע הדברים, מטרת העברת הכסף לגוף ההשקעות הינה מקסום תשואות ולכן באופן טבעי אנו מחפשים את הגוף שיודע לעשות את זה הכי טוב ובעיקר לאורך זמן. הטעות הנפוצה היא לבחון בית השקעות ע”פ הצלחותיו בחודשים האחרונים או בשנה האחרונה. מדובר בנתונים מטעים, ועל כן נהוג ומקובל בשוק ההון לבחון את הצלחת בתי ההשקעות על פני 3-5 שנים.
 3. תשואות בתקופות הפחות טובות: שוק ההון הוא שוק תנודתי מאוד, דבר שמתבטא פעמים רבות בירידות שערים חדות. אחת השאלות העיקריות ששואלים משקיעים, היא מה היכולת שלהם לספוג הפסדים (או יותר נכון- לראות את התיק בירידה) בעקבות אופיו של השוק. מכיוון שלא לכל משקיע יש את היכולת והסיבולת להכיל ירידות כאלה, חשוב לבחון את ביצועי בתי ההשקעות בתקופות הירידות החדות של השוק (כמו ב-2008 או 2011 לדוגמא), מתוך מטרה לבחור בית השקעות שהצליח לצמצם ולמזער “נזקים” בתקופות אלה.
 4. היבטי מס: אחד השיקולים המשפיעים על גובה התשואה נטו הוא שיקול הקשור לתשלום מיסים (מעבר לדברים הברורים של תשואה ישירה על הכסף ועמלות נמוכות). בשוק ההון יש מספר מכשירים פיננסיים כגון קופת גמל להשקעה, השקעה בפוליסת חסכון, קופת גמל לפי תיקון 190 וכו’, להם קיימים יתרונות מיסוי גדולים על פני השקעות אחרות.
 5. יציבות ותנודתיות קטנה: לא מעט בתי השקעות מציגים נתונים שנתיים יפים. אולם כאשר צוללים לעומק הביצועים של הקרן או בית ההשקעות לאורך שנת הפעילות, ניתן לראות עליות וירידות חדות, דבר שלרוב אינו פשוט כלל עבור המשקיע. לכן, חשוב לחפש בית השקעות יציב, שמייצר תשואה עקבית ועם מגמת עלייה ברורה.

להלן רשימת בתי ההשקעות בישראל:

 • הראל פיננסים בית השקעות
 • IBIבית השקעות
 • אנליסט בית השקעות
 • מיטב דש בית השקעות
 • גרניט בית השקעות
 • טאלנט בית השקעות
 • קוואנטום בית השקעות
 • פסגות בית השקעות
 • אלטשולר שחם בית השקעות
 • אפסילון בית השקעות
 • אקסלנס בית השקעות
 • תמיר פישמן בית השקעות
 • אינפיניטי בית השקעות
 • טופ אלפא בית השקעות
 • מגדל שוקי הון
 • סיגמא בית השקעות
 • הלמן אלדובי בית השקעות

כפי שציינו בתחילת המאמר, בחירת בית ההשקעות אינו דבר פשוט. חשוב להיוועץ כאמור ביועץ מומחה בתחום שאינו מוטה לטובת בית השקעות כזה או אחר ויחד עימו להתייחס לכל אחד מהפרמטרים שצויינו כאן ולשקלל הכל כדי להגיע להחלטה נכונה ומושכלת. חשוב לזכור ולהדגיש, יש להתאים את סוג ההשקעה לאופיו של המשקיע ושהשקעה שמתאימה לאדם אחד אינו בהכרח מתאימה לאדם אחר.

שואלים את עצמכם איפה כדאי להשקיע כסף? הגעתם למקום הנכון. אתר ברוקרלי מציע לכם לבחור בין שלל הזדמנויות השקעה מניבות בתחום הנדל”ן בארץ ובחו”ל, השקעה בנכסים דיגיטליים, חברות, עסקים ועוד.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו