אין תגובות

הכנת חברה למכירה

הערכת שווי חברה ועסק - הכנת חברה למכירה

מחפשים שירות להכנת החברה שלכם למכירה? המשיכו לקרוא

אנחנו יודעים שאתם כבעלי מותג או בעלי עסק לא תחשבו על כך. אבל אם אי פעם תרצו למכור את החברה שלכם, תוכלו לעשות זאת על פי השווי הגבוה ביותר שלה. אולי גם לא חשבתם למכור את החברה, אבל זוהי בהחלט סיטואציה שעלולה לקרות. יכול להיות שתרצו בעתיד לשנות כיוון, או שפשוט מישהו יציע לכם מחיר טוב לרכישת החברה, ולא תרצו לסרב לכך. לעולם  אי אפשר לדעת.

איך תכינו את החברה למכירה? מה השווי שתבקשו, ובכלל האם תעשו זאת לבד או שאתם תצטרכו ליווי מקצועי? לכל אלו תקבלו מענה במאמר הבא.

הכנת חברה למכירה בליווי אישי, כי מגיע לכם הטוב ביותר

המעוניינים למכור את החברה שלהם במחירים גבוהים חייבים להכין את החברה בהתאם לכך. סבלנות היא מילת המפתח.

הסיבה שהתהליך לוקח זמן היא כי כאשר יש גורם פוטנציאלי המעוניין בחברה הוא מבצע לפני כן הערכת השווי. הערכת שווי מאבחנת לפני הכל דוחות כספיים של שלוש השנים האחרונות של החברה.

המסקנה שעולה מתהליך זה היא שבעל חברה המעוניין למכור אותה חייב להתחיל לעבוד כבר. זאת על מנת שיוכל למכור את החברה בעוד שלוש שנים בשווי הגבוה ביותר שניתן. ההבנה הבסיסית היא שמתוך מחיר המכירה יגזר הרווח השנתי שבו החברה תצטרך לעמוד. הון חוזר ואף סף המכירות השנתיות. לאחר כל אלו, אפשר יהיה לקבוע לחברה יעד פיננסי.

כל אלו אך ורק מוכיחים את העובדה שעליכם, כבעלי חברה, לשכור את אנשי המקצוע הטובים ביותר. לליווי מקצועי יש משקל משמעותי מאד ואם לא תנסו לעשות זאת לבד סביר מאד להניח שתאבדו בדרך. או שפשוט תוותרו, וחבל. אם לחברה שלכם יכול להיות שווי איכותי וגבוה, האנשים המתאימים לכך יוכלו לסייע לכם לקבל את השווי הגבוה ביותר.

מאיפה מתחילים?

הצעד הראשון שלכם בליווי אנשי המקצוע הוא קביעת השווי שאתם מעוניינים. אם אתם מעוניינים בשווי של 12 מיליון לצורך העניין, מסכם זה יש לגזור את היעדים הפיננסיים העתידיים שהחברה עתידה לעמוד בהם.

אם בעל החברה יעסיק גורמים אחרים גם בתור קבלני משנה, דבר זה עלול להקטין את רווחיות החברה. יחד עם זאת, הצעד הזה יגדיל את המכירות ויש לבצע כאן את השיקול המתאים.

מכירת החברה בשווי הגבוה ביותר שלה היא לא דבר מקרי. יש כאן שיטת עבודה מדויקת ומדוקדקת וחשוב שהיא תהיה ברמה המקצועית הגבוהה ביותר. עמידה ביעדים, בדיקת המספרים המבוקשים, הכנת כל הדוחות בהתאם לליווי המקצועי המתאים. ובכלל התייעצות על כל סעיף וסעיף החל ממשא ומתן והכרת חוזים עסקיים ועד להבנה הבסיסית ביותר בתזרים העסקי תביא לתוצאות המקסימליות.

בונים תכנית עסקית

בניית תכנית עסקית היא צעד נוסף שחשוב לבצע אותו. התכנית למעשה תבנה לכם את ההחלטות האסטרטגיות לעמידה ביעדים שקבעתם, וביניהן:

הגדלת מכירות על חשבון רווח

כבעלי החברה אתם תצטרכו להחליט האם להגדיל את מחזור המכירות על חשבון רווחיות נמוכה יותר. על מנת לעשות זאת יש לקבל פרויקטים נוספים ולהעסיק קבלני משנה על מנת להזרים עוד פעילות לחברה.

השקעות

בעל החברה יצטרך להחליט על ביצוע השקעות בחברה עצמה, אך לא מתוך תזרים החברה. במצב זה ניתן לבצע השקעה באמצעות הלוואות ולהראות תזרים מזומנים זהו פרמטר שיבדק במסגרת הערכת שווי החברה.

הרחבת תחומי החברה

כניסה לתחומים משלימים בתחום החברה יכול להגדיל את מחזור המכירות באופן משמעותי וזהו בהחלט צעד שחשוב לבצע אותו. כך תראו שהחברה לא בנויה על תחום צר מדי. אלא שיש בה מנוע צמיחה והיא גדלה תוך כדי תנועה. וכמובן עם חשיבה עסקית קדימה איכותית ומקצועית לרווחיות גבוהה.

ההחלטה על מכירת חברה היא לא החלטה שצריכה להיות ספונטנית או מקרית. עליכם להחליט אותה באופן מושכל ומוקפד. ותוך כך, גם להכין את החברה מראש, וכאמור שנים מראש. תוכלו לעשות זאת באמצעות ליווי מקצועי מתאים בצורה הנכונה ביותר.

הכנת חברה למכירה – שאלות ותשובות

איך יודעים שמגיע הרגע למכור?

אם החברה פועלת ברמה איכותית ועומדת ביעדים שלה היא תרוויח סכומים משמעותיים. מרגע זה, תוכלו להתחיל לחשוב על מכירת החברה. זה גם הרגע שבו יהיה קל יותר למכור את החברה על פי הערך הגבוה ביותר שלה. יחד עם זאת מדובר בכל זאת בנושא מאד אינדיבידואלי  ולכל מותג המועד שלו והשווי שלו.

האם חייב תכנון מראש?

מכירת חברה באופן ספונטני לא תביא למכירה בשווי הגבוה ביותר שלה. חשוב לתכנן מראש על מנת שדוחות החברה ישקפו את הפוטנציאל הגלום בה. את הרווחיות הקודמת ואת הרווחיות העתידית. ואף פעילות שתאפשר הרחבת התחומים וגיוון ברמה העסקית. כך או כך, הכנה מראש תמיד מסייעת לעתיד טוב יותר, גם במכירת חברות.

איך למצוא את הליווי המתאים?

אנשי מקצוע המלווים עבור חברות המעוניינות להימכר בשווי הגבוה, עליהם להיות הטובים ביותר. עליהם להבין במשא ומתן, בדוחות הפיננסיים, בדוחות העסקיים בחברה. בחוזי מכירה, וכמובן בכל עולם העסקים שיש לו חוקים משלו. אפשר ואף רצוי להסתמך על המלצות, ביקורות וחוות דעת. אם אין בנמצא אנשים עליהם אתם סומכים שיכולים להמליץ לכם, ישנן גם פלטפורמות דיגיטליות לשם כך. הסתמכו גם על החיבור והכימיה עם אנשי המקצוע. וכמובן גם בצעו שיחות עם לקוחות קודמים ולקוחות הווה. אלו יעניקו לכם תמונה מלאה על החוזקות והחולשות.

מכירת חברה היא לא תהליך קל, לא רגשית ולא כלכלית. יחד עם זאת, חברה מקצועית וברמה גבוהה תדאג לכם לליווי אישי ומקצועי מהרגע הראשון. כך שתדעו שאתם בידיים טובות ובטוחות לעתיד טוב יותר.

שאלות ותשובות

למה חשוב לבצע הליך של הכנת החברה למכירה?

מכירת עסק דורשת מומחיות ומקצועיות רבה. הליך הכנת החברה למכירה עוזר להגיש לקונה תיק מסודר, ובו דוחות כספיים תקינים, מערכי חפיפה, הסברי תפעול, שירות ומכירה ועוד, דבר שיקל משמעותית על הקונה בעת הרכישה.

האם הליך הכנת החברה למכירה יכול לתרום בהגדלת השווי בעת המכירה?

כמובן. הכנת החברה למכירה צריכה לכלול מעין תכנית עסקית לקונה, שרצוי שגם המוכר יפעל על פיה עד למכירה. סדר פעולות אלה יגרום לשיפור ביצועים ועלייה ברווחיות, מה שיצביע על התכנות עתידית להמשך ביצועים כאלה, ועל ידי כך לשווי גבוה יותר.

האם קיים שירות חיצוני להכנת החברה למכירה?

בוודאי ואף רצוי להיעזר בגורם מקצועי חיצוני ונייטרלי בעת הליך כזה.

כמה זמן לוקח להכין את החברה למכירה?

זה מאוד משתנה ותלוי בגורמים שונים, ביניהם הסדר הקיים בחברה, תיעוד דברים והסברי הפעלה, דוחות כספיים מסודרים ועוד.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו