אין תגובות

הכנת עסק למכירה

השקעות בנכסים דיגיטליים

כל מה שצריך לדעת על הכנת העסק למכירה

ההחלטה למכור את העסק היא אף פעם לא קלה. לעיתים לא תרצו שהקולגות שלכם או המתחרים שלכם ידעו שאתם מוכרים. ואם יש לכם עסקים נוספים, אלו עלולים גם להפגע מהידיעה הזאת. אך רוב הפעמים אם אתם עושים זאת נכון ודואגים לתהליך הכנת העסק למכירה כראוי אין באמת שום סיבה שהתהליך יהיה שגוי או משובש. כאשר אתם מבצעים תהליך נכון ובליווי אנשי המקצוע הנכונים, התוצאות תהיינה מושלמות.

אתם לא לבד בהכנת העסק למכירה

חשוב שתכינו את העסק מראש למכירה ותנהלו נכון את העברת השליטה אל הרוכשים החדשים. יש לכך משקל רב בעיקר מבחינת השגת עסקה בשווי גבוה יותר.

זה נכון שהצורך בהכנה מקצועית הוא די טבעי ובסיסי. יחד עם זאת, לא כולם בוחרים לעשות את הצעד הזה באמצעות הכנסת העסק למכירה באופן מקצועי פשוט כי בשלב מסוים הם נתקעים ולא יודעים כיצד להמשיך.

כאשר אתם מלווים על ידי אנשי מקצוע מהטובים ביותר אתם כבר במסלול הנכון. הכנה של תכנית עסקית למכירת העסק, התאמה למאפיינים ספציפיים של בעלי העסק ושל בעלי המניות. ובכלל, זיהוי  מוקדם של חסמים ופערים שחשוב לטפל בהם ברמה מקצועית ומדויקת.

כאשר אתם עושים זאת ברמה מקצועית קל לזהות הזדמנויות איכותיות למימוש לפני היציאה למכירת העסק, ובכך להוסיף עוד ערך לרזומה העסקי של הארגון.

כללי היסוד במכירה נכונה ומקצועית של העסק

כשאתם מתחילים הליך של הכנת העסק למכירה חשוב לפני הכל להבין מהם הכללים הבסיסיים ביותר עליהם אתם צריכים להסתמך ולהתבסס. בלעדיהם, יהיה לכם קשה מאד להתחיל תהליך נכון וחשוב להכירם:

דאגו לעובדים שלכם

לכל בית עסק חייבת להיות מחויבות לעובדים, בטח כאשר אנחנו מדברים על צוות ניהולי בו ישנם גם אנשי מפתח בארגון. חשוב לשים לב, אם צוות העובדים לא מחובר למטרות הארגון ולא מחויב לו, הרוכשים הפוטנציאליים יזהו זאת מהר מאד והדבר עלול להשפיע על העסקה עצמה. ארגון שלא ידאג לצוות העובדים שלו ולתרבות ארגונית אפקטיבית לא יצליח להגיע לשווי הנכון והמקסימלי במכירת העסק.

בצעו הפרדה בין הנכסים האישיים לבין הנכסים העסקיים

כאשר אתם מבדלים את מקורות ההכנסה אתם מסייעים להקטנת הסיכון העסקי. העובדה הזאת ברורה אל רוב בעלי העסקים אך לא כולם מיישמים אותה. בעלי מותגים ועסקים ששנים רבות משקיעים חלק מהרווח בנדל”ן, קופות חסכון או תיקי השקעות למעשה מגנים על עצמם מבפנים סיכונים עסקיים. במקרה של חדלון, אלו יצליחו לשמור על ביטחון כלכלי אישי באמצעות מקורות הפרנסה החלופיים.

לכימיה עם הרוכשים יש תפקיד

חשוב שלא להתעלם מהמשקל המשמעותי שיש לכימיה עם הרוכשים הפוטנציאליים. חשוב למצוא את הרוכשים עם החיבור הטוב ביותר, על מנת שהעסקה תצא לפועל במקסימום תוצאות. הצלחת העסקה תלויה מאד בחיבור שיש לכם עם הרוכשים הפוטנציאליים, או עם באי כוחם.

חשיפת מידע

חשוב שתחשפו את כל המידע שרלוונטי עבור העסקה, לפני בדיקת נאותות. לרוב שלב בדיקת נאותות מגיע לאחר משא ומתן ולאחר חתימה על מסמך עקרונות ובדיקה זו מאפשרת לרוכשים לבחון את אמיתות המידע שנמסר להם. כמו כן, הבדיקה מאפשרת חשיפה של נושאים נוספים ועל כן חשוב לחשוף את כל המידע הרלוונטי על מנת שלא תהיינה אי נעימויות.

אם ישנו מידע לגבי תביעות משפטיות, בעיות עם מס ההכנסה או לקוחות עמם יש חילוקי דעות לגבי תשלומים או חובות, חשוב שהמידע הזה יחשף גם הוא לפני בדיקת הנאותות. סיטואציות מאלו עלולות להביא לערעור אמון ולעיתים גם לביטול העסקאות שהיו יכולות להיות רלוונטיות ברמה משמעותית לכם.

תרבות ארגונית כתהליך מכירת העסק

הנכסים הפיזיים של העסק, כמו גם הנכסים הדיגיטליים הם לחלוטין נכסים לכל דבר ובעלי ערך ושווי משמעותי וגבוה. יחד עם זאת, חשוב להבין שגם האווירה והתרבות הארגונית שהטמעתם בצוות הארגון חשובים לשווי העסק.

תרבות ארגונית היא הרי לא מוצר מוחשי שאפשר להעריך את שוויו ברמת המכירה. אך חשוב לבחון את העניין ככל שמתקדמים עם המכירה לקראת סגירת העסקה.

מכירת העסק מחייבת בחינת התרבות הארגונית בעיקר כי כאשר אתם מוכרים את העסק, אתם מוכרים גם את התרבות הארגונית ואת ההון האנושי הקיים בתוך העסק. בחינת התרבות הארגונית מתקיימת כבר בשלב המשא ומתן ובפגישות.

כמו כן, עלולים להיות ביקורים משרדיים של הרוכשים הפוטנציאליים. וזאת על מנת שירגישו את האווירה הארגונית בחברה. יסתכלו על הדינמיקה בין הצוותים המקצועיים ובכלל יקבלו את ה’ווייב’ שיש בחברה שלכם.

אין חכם כבעל נסיון

לא אחת אנחנו שומעים על נסיונות מכירת בתי עסק שלא צולחים. לא בפעם הראשונה, השניה או אפילו השלישית ויש לכך סיבות. גם כאשר אתם מוכרים את בית העסק וגם כאשר אתם מקימים אותו או רוכשים אותו חשוב להיות מלווים באנשי המקצוע הטובים ביותר.

כיום ישנם אנשי מקצוע מעולים שיכולים ללוות אתכם בהכנת העסק למכירה. בשיווק העסק לרוכשים הפוטנציאליים ובכלל, ללמד אתכם על עולם העסקים. העובדה שאתם בעלי עסקים, לא אומרת שאתם באמת מעורים בכל העולם המורכב הזה, וזה בסדר.

חשוב להיות מעורים בחוזים עסקיים, בחוק, בשיווק הנכון והמתאים. ובכלל, ברווחיות הכלכלית שלא כולם יודעים איך לתמחר אותה.

למצוא את אנשי המקצוע הנכונים תוכלו באמצעות חוות דעת, ביקורות והמלצות. ובכלל, תנו גם כאן מקום לכימיה. לחיבור, לתחושות הבטן שלכם. מהרגע שתהיו מלווים על ידי האנשים הנכונים, כל התהליך פשוט ירגיש אחרת.

לכל תהליך מקצועי ועסקי יש חשיבות גבוהה מאד. בעיקר כאשר הוא נעשה נכון ובתכנית עסקית נכונה ומסודרת. אל תהססו להיות מלווים על ידי הטובים ביותר, מגיע לכם לקבל את המקסימום.

שאלות ותשובות על הכנת עסק למכירה

למה חשוב להתייחס בעת הכנת העסק למכירה?

יש לבצע התאמות לדוחות העסקיים, סגירת חובות מול ספקים ועובדים, הכנת תכנית חפיפה מלאה ועוד.

האם רצוי להיעזר בגוף חיצוני בעת הכנת העסק למכירה?

בהחלט. גוף מקצועי יעזור בהכנה איכותית של העסק למכירה, שעשויה להעלות את שוויו ואת ההקלה בקבלת ההחלטה של הקונה ברכישה.

למה חשוב להכין את העסק למכירה?

תיק מכירה איכותי יוביל להבנה מלאה וקלה יותר של הרוכש הפוטנציאלי, ויקל עליו בקבלת ההחלטה.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו