אין תגובות

הערכת שווי חברה: כל מה שעליך לדעת

הערכת שווי חברה

הערכת שווי חברה: כל מה שעליך לדעת

בין אם רק התחלתם לצלול אל תוך עולם העסקים ובין אם אתם וותיקים בנושא, לא אחת עולה הצורך לבצע הערכות שווי חברות ובסיטואציות מסוימות.

בדיוק לשם כך חשוב להבין מתי מתעורר הצורך באומדן שווי החברות. וכיצד עושים זאת, ובדרך המקצועית והמדויקת ביותר.

הערכת שווי של חברה – הנה מה שאתם צריכים לדעת

כשמדובר על הערכת שווי חברות למעשה מדובר באומדן שווי הנכסים, המוצרים הפיננסיים וההתחייבויות של החברות. ויש כמה סיבות עיקריות שגורמות לנו להגיע לבחינת ההערכות:

 • מיזוג ורכישה
 • שינויים בשותפים (הכנסה או הוצאה של שותפים)
 • השקעות הון בתכניות שונות
 • תקני חשבונאות וביקורות
 • הערכת שווי מניות שלפני קניה או מכירה
 • רכישה של מניות לצורך הפיכת חברה פרטית מציבורית
 • בחינת אופציות למכירה או רכישה של מיזמים עסקיים
 • חילוקי דעות בין עורכי דין, שותפים או בעלי מניות
 • הערכה לצורך עדכון מידע לצורך דיווח לרשויות המס ודוחות פיננסיים

הערכת שווי חברות – מה זה בעצם?

העולם העסקי הוא עולם מקביל לעולם הרגיל ומי שעוסק בתחום מבין זאת. יש נורמות עבודה מסוימת. תכנים ספציפיים, מושגים והתנהלות השייכת אך ורק אליו. כל מי שכבר צלל לעולם הזה יודע שצריך לעבוד קשה, ולהבין לא מעט מושגים שלאו דווקא מובנים בעולם הרגיל.

חלק מהנושאים הם הערכת שווי חברות שנהוג לבצע בסיטואציות מסוימות. לא מדובר בתהליך שפשוט להבין אותו אם אינכם מעוניינים להכנס אל תוך העולם הזה ברצינות. אך אם אתם כאן, אנחנו מאמינים שאתם מחפשים את המושג לא בכדי. ויש לכם סיבה טובה לכך.

הערכת שווי חברות היא פעולה המבקשת לקבל את אומדן השווי של החברה. זאת על בסיס ידע נוכחי, מידע מהעבר. וגם נתונים עכשוויים ותובנות לעתיד. התובנות לעתיד נבנות מתוך מקור והתייעצות עם מומחים בתחום ואנשי מקצוע מהטובים ביותר. עם נוסחאות, ניתוח השוק העסקי בהתאם ליכולות הכלכליות. ולמעשה, עם תכנית עסקית לגבי העתיד של החברה.

הערכת שווי חברות נעשית על ידי אנשי מקצוע מהטובים ביותר, מומלץ הכי טובים ומומחים בתחום. הסיבה לכך היא כי ראשית, לפני הכל, מדובר בנכסים שלך. גם חברה היא נכס, זה לא משנה אם יש משרד פיזי או לא. ברגע שיש חברה שיש לה פעילות עסקית, היא נכס עסקי וכלכלי לכל דבר. וזה רק טבעי והגיוני שתרצו שלנכס שלכם, לעולם העסקי שלכם תרצו את הטוב ביותר.

איך מבצעים הערכה של שווי חברות?

הערכת שווי חברות מגיעה ממגוון של סיבות כפי שציינו כבר בפתיחת המאמר. ביניהן הליכים משפטיים בין בעלי מניות ושותפים. או אפילו אם קיים תהליך גירושים בו מעריכים את שווי החברה. חלק מהצורך להערכת חברה יכול לנבוע גם בשל מהלכים אסטרטגיים המבקשים לדעת מה שווי החברה.

לשם ביצוע התהליך יש לבצע כמה וכמה צעדים. השיטה הנפוצה ביותר מעריכה ערך נוכחי של תזרים מזומנים צפוי מפעילויות עתידיות. תוך הסתמכות כמובן על הבסיס.

מערכים אלו מפחיתים את ערך ההתחייבות של העסקים ולאחרי כן מוספים את ערך הנכסים שלא כללו בייצור התזרים העתידי של החברה. כך בעצם אפשר להעריך את שווי החברה על סמך הרווח הממוצע עם הזמן.

הבדיקה הזאת מאפשרת לקבל אינדיקציה על רווח מייצג. כאשר יש צורך לקחת לתשומת הלב שינויים המתרחשים בשנים האחרונות עם תשומת לב ודגש אל רווחים מייצגים של חברות אחרות. יש לוודא שהחברות האחרות הן אכן באותו התחום, על מנת לקבל ייצוג ראוי של נתונים. הרווחים מחושבים על סמך נוסחאות אלו ואחרות שהמומחים עובדים עליהם ויודעים אותן היטב.

איך לבחור את האנשים המתאימים לביצוע הערכת שווי החברה?

אלפי אלף הבדלים, ממש כמו שאתם בוחרים אנשי מקצוע לכל תחום אחר בבית או בעסק. בין אם טכנאי מזגנים, חשמלאים, ואפילו אם לרגע נכנס לחיים האישיים אפילו רופאים. גם כאן עליכם לבצע סקר שוק ולקבל חוות דעת איכותית ואמיתית על אנשי המקצוע.

אנשי המקצוע בתחום הערכת שווי חברות חייבים להיות המומחים הטובים ביותר בתחומם. המקצועיים ביותר, השירותיים ביותר, ואלו שגם יודעים לבצע משא ומתן, מכירים חוזים עסקיים ויודעים איך להתנהל בעולם העסקים על בוריו.

לפני הכל, חשוב שתוודאו שאכן אפשר לסמוך על אנשי המקצוע. סודיות, נאמנות, אמינות וכמובן החיבור שלכם עם אנשי המקצוע והכימיה. כל אלו יכולים להביא לכך שתקבלו הערכה אמיתית, איכותית ואמינה שתביא לפעילות עסקית ענפה.

בקשו המלצות מחברים, קולגות, משפחה או כל מי שאתם סומכים עליהם. וכיום תוכלו גם לקבל חוות דעת וביקורות מקבוצות פרטיות שיאפשרו גם לאמת את חוות הדעת.

כך או כך, חשוב שתדעו שחברה מקצועית אמינה וברמה גבוהה. לה יש נסיון וותק תדע להעניק לכם את הליווי המקצועי המתאים מהרגע הראשון. ועד כמובן לרגע שבו החברה שלכם מתחילה את הפעילות מחדש. או מחדשת דרכיה.

הערכת שווי חברות לא מבצעים סתם, יש לכך סיבות רבות ומגוונות. וחשוב שתהיו בידיים הכי טובות.

5/5 - (1 vote)
שתפו

  לא בטוחים איפה כדאי להשקיע?

  לא מצאתם את מה שחיפשתם? יש לכם כיוון, אבל צריכים עזרה? יש לכם הזדמנות השקעה להציע למשקיעים?

  הגעתם למקום הנכון, צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים כאן וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  בין אם זה קנייה או מכירה של עסק, רכישת נכס דיגיטלי, השקעה בקרן נדל"ן או חיפוש מידע על איפה כדאי להשקיע את הכסף שלכם. אנו בברוקרלי מספקים לכם את הפלטפורמה המושלמת למסחר בהזדמנויות השקעה מניבות, טיפים והמלצות.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!
   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו