אין תגובות

קונים או מוכרים עסק? החשיבות בהנפקת רישיון עסק מסודר

Business photo created by pressfoto – www.freepik.com

הנפקת וקבלת רישיון עסק נדרשת מהרשות המקומית וזאת על פי חוק רישוי עסקים. החוק קובע כי כל בית עסק הרשום בצו רישוי עסקים, חייב בקבלת רישיון וזאת על מנת להפעיל את בית העסק שלו באופן חוקי. החוק נועד להבטיח פיקוח על כך שעסקים יפעלו בהתאם לתקנות שנקבעו מראש שהמטרה שלהן היא להגן על נותני השירות ועל מקבלי השירות.

המטרות של חוק רישוי עסקים

 • להבטיח כי בית העסק ראוי לספק שירות וכי הלקוחות ייהנו מתנאים נאותים מבחינת בטחות, היגיינה, תברואה וכו’. כל עסק הינו בעל מאפיינים שונים וייחודיים ומשום כך ישנם קריטריונים המשתנים בהתאם לסוג השירות הניתן.
 • כאשר מדובר בעסקי מזון, ישנן סכנות בריאותיות של ממש במקרים בהם בית העסק אינו פועל בהתאם לכללים הנדרשים מבחינה תברואתית והגיינית. רישיון עסק מבטיח פיקוח שנועד להבטיח כי במקום יתבצעו בדיקות שיאפשרו מכירה של מזון וזאת ללא חשש לפגיעה בבריאות הלקוחות. כמו כן, הפיקוח והבקרה נועדו למנוע סיכונים העלולים לנבוע משימוש בחומרים מסוכנים דוגמת חומרי הדברה שיבואו במגע עם המזון.
 • יצירת סביבה בטוחה בבית העסק ובסביבתו, מניעת מפגעים בטיחותיים ומטרדים שונים שייתכן והם קיימים ויש להסירם.
 • עסקים מסוימים נדרשים להתקין אמצעי אבטחה מפני מקרי פריצה, שוד ופורענויות אחרות.

אינטרס משותף של הרשויות ושל בעלי העסקים

המטרה של הרשויות במתן רישיון עסק הינה לקדם את העסקים ולהבטיח כי מספקים שירות בסטנדרטי איכות גבוהים, תוך שמירה על בריאות ובטיחות הציבור. המחשבה הראשונה של בעל עסק כאשר הוא מקבל את הדרישות של הגופים הרלוונטיים השונים בכל הנוגע לבית העסק שלו, הינה כי מנסים לשים לו רגליים ולא מאפשרים לו להתפרנס בכבוד. אולם, למעשה, ההיפך הוא הנכון והאינטרס של הרשויות הינו שעסקים יפעלו בסביבה בטיחותית ויספקו מוצרים ושירותים איכותיים שייתרמו להם הן מבחינת צמיחה ורווחיות והן מבחינת המוניטין. עסק הפועל ברישיון יוצר אמון בקרב קהל הלקוחות ומבטיח כי הם יזכו ליהנות משירות ומוצרים איכותיים ובטוחים.

ליווי וייעוץ מקצועי בהליך הנפקת רישיון עסק

הליך קבלת רישיון עסק עלול להיות מסורבל וכרוך בהשקעת זמן רב בהליכים בירוקרטיים מתישים. משום כך, בהחלט ניתן ומומלץ לקבל ליווי וייעוץ מידי מומחים בעלי ניסיון ומיומנות בתחום. חברות מקצועיות המספקות שירותי ליווי וסיוע בהנפקת רישיון עסק, מספקות יתרונות רבים: זירוז וקיצור לוחות הזמנים, טיפול בכל ההליכים הבירוקרטיים הנדרשים, איסוף מסמכים, ניהול מו”מ מול הגורמים הרלוונטיים, מילוי טפסים בצורה נכונה ועוד. הליך הוצאת רישיון עסק הינו חיוני ונחוץ הן כאשר אתם מתכננים לפתוח עסק חדש והן במידה ואתם מעוניינים למכור עסק קיים. בשני המקרים, הנפקת רישיון עסק בצורה מסודרת תשרת את האינטרסים שלכם ותבטיח כי אתם פועלים בהתאם לחוק.

שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו