אין תגובות

השקעה בנכס דיגיטלי

השקעה בנכס דיגיטלי פסיבי

מהי השקעה בנכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי היום הוא כל אתר שעשוי להכניס כסף. זה יכול להיות אתר קורסים אונליין, אתר חנות אונליין, פורטל בנושא מסוים, וגם אתר של בעל מקצוע שמביא לו לקוחות, הוא נכס דיגיטלי. זהו אלמנט אינטרנטי, אשר מייצר עבור בעליו הכנסה וזו יכולה להיות הכנסה חודשית. אתר שאפשר לממש בסופו של דבר אם נמכור אותו. בנוסף לסוגים של אתרים מסוימים גם דף בפייסבוק יכול להיות נכס דיגיטלי, פודקאסט, ערוץ ביוטיוב ועוד.


מחפשים לקנות נכס דיגיטלי?

צרו איתנו קשר לפרטים נוספים.
טלפון: 0723971642
אימייל: info@brokerli.com

לחצו על הקישור הבא לרשימת נכסים דיגיטלים שעומדים למכירה.

למידע על פיתוח נכסים דיגיטליים בהתאמה אישית, לחצו כאן.

דוגמאות לנכסים דיגיטליים

[Best_Wordpress_Gallery id=”24″ gal_title=”נכסים דיגיטליים”]

נכסים דיגיטליים נחלקים לשניים – נכס שאנו משתמשים בו ונכס שהוא בבעלותנו.

אנשי מקצוע רבים בתחום האינטרנט כמקדמי אתרים או בוני אתרים, יוצרים נכסים ומשקיעים בהם כדי להפוך אותם לנכסים שווים. ההשבחה שלהם באה לידי ביטוי בקידום האורגני שלהם וגם בקידום ממומן. אם וכאשר הם יגיעו למקום טוב בגוגל, הם יהיו שווים הרבה, כי גולשים רבים יגיעו אליהם, יקנו מהם ויבקרו בהם.

חנות מתנות אינטרנטית מובילה בתחומה בארץ למתנות לחגים וליולדת

מה זה נכס דיגיטלי בשימוש שלכם?

נכס דיגיטלי בשימוש שלכם, הוא אתר של צד שלישי, כמו דף בפייסבוק, אתר חנות או כל אתר אחר בקוד סגור.

נכס שהוא בבעלותכם המלאה הוא נכס שאתם הבעלים שלו, הוא בנוי ומתנהל מהמשאבים שאתם מספקים לו. הוא חייב להיות אתר בקוד פתוח כמו למשל וורדפרס. יש לכם רשימת תפוצה של גולשים באתר שלכם, יצרת איבוק – ספרון דיגיטלי, קורס דיגיטלי ועוד.

אחד הפרמטרים החשובים שהופכים אתר לנכס דיגיטלי הוא הוותק שלו. ככל שהוא יהיה יותר וותיק כך הוא יהיה שווה יותר, וגם גוגל ידרג אותו גבוה.

האינדקס של גוגל מורכב מאוד והוא מכיל מיליוני רשימות, הוא בנוי בצורה מאוד היררכית ומסודרת ומציד מידע רלבנטי ומדויק. המידע הזה מבוסס על תוכן איכותי וכזה שתואם את הציפיות של הגולשים. הוותק של הדומיין כמו גם לשם שלו ולסיומת שלו יש חשיבות משמעותית מאוד בתחום של קידום אתרים.

יחד עם זאת הדומיין הוא לא זה שיהפוך אתר לנכס דיגיטלי, אלא פרמטרים אחרים שגוגל אוהב.

אתר להכנת מתנות בהתאמה אישית

חשיבות הדומיין בנכס דיגיטלי

דומיין של אתר הוא שמו המתורגם לכתובת IP. לכל אתר יש כתובת כזו, זוהי הדרך של המחשב לקרוא את כתובות האתרים. מדובר על רצף של ארבעה מספקים המופרדים כל אחד מהם ע:י נקודה. הם מתורגמים באמצעות שרתים מסוימים לכתובות אינטרנט.

הוותק של הדומיין שנלקח בחשבון של כל נכס דיגיטלי הוא בעצם הזמן שעבר מהסריקה הראשונה שלו ע”י הרובוטים של גוגל. מהו הזמן בו נרשם הדומיין וכמה זמן קיים האתר והוא פעיל ומעודכן. הוותק של הדומיין הוא בעצם הזמן שהאתר נמצא באוויר, ונרשם גם על ידי אתרים אחרים ונוכח ברשת.

מי שרוצה ליצור נכס דיגיטלי, הרבה פעמים קונה דומיין וותיק. זוהי הכתובת הפיזית של האתר ואפשר לרכוש דומיין ולשמור על האתר שלכם, אתם לא צריכים להשתמש גם באתר של הדומיין, אבל אתם יכולים להחליף את הכתובת של האתר הצעיר שלכם בכתובת של אתר וותיק וכבר הוא יהיה בגלל זה מדורג גבוה בגוגל.

הוותק של הדומיין מעיד על הזמן בו האתר פעיל. מה שמעניין את גוגל באמת הוא נפח וכמות הפעילות של האתר במשך כל הזמן שהוא באוויר. כלומר אם יש לכם אתר ותיק אבל לא הייתה בו כל פעילות, הכתובת שלו לא תהיה מבוקשת, שכן גוגל מעריך אתר שיש בו נפח פעילות גבוה. אם אתם רוצים לרכוש דומיין וותיק מוטב שתתייעצו עם איש קידום אתרים כדי שהוא יוכל לבדוק עבורכם את הדומיין ולוודא שהוא אכן ראוי בעיני גוגל.

למכירה אתר אינטרנט מניב – פורטל תרבות, בידור ופנאי

נכס דיגיטלי שווה לכם כסף

כולם מדברים על נכסים דיגיטליים וכולם רוצים נכסים כאלה, אבל בואו ונבדוק אחת ולתמיד איך מרוויחים מהנכס הזה.

אחת האפשרויות היא שאם הצלחתם להגיע למצב שלאתר שלכם יש הרבה גולשים, תוכלו לפרסם בו פרסומות בתשלום. צורת הכנסה זו מחייבת הרבה כניסות שאותן תצטרכו להוכיח למפרסמים המתעניינים.

בין אם מדובר באתר ובין אם מדובר בסרטון ויראלי ביוטיוב, אתם יכולים לתת חסות לאיזה מוצר או אתר ולשווק אותו בתוך הסרטון שלכם. תמורת תשלום כמובן. אפשר לשלוח הצעות לרכישת מוצרים של אחרים לרשימת התפוצה שלנו וגם את שלנו. קוראים לזה שיווק שותפים. אם אנחנו למשל בעלי אתר אונליין וגם הוצאנו ספר, או דיסק אנו יכולים לשווק אותם בתשלום.

אנחנו יכולים לעשות שיתופי פעולה עם אחרים, לשווק את המוצרים שלהם תמורת עמלה ולהיפך.

קראו גם את הכתבה שלנו, נכסים דיגיטליים: מה זה ואיך עושים מזה כסף?

אתר שיווק שותפים מייצר הכנסה נאה

יש ברשת הרבה אתרי שיווק שותפים המהווים נכסים דיגיטליים. שיווק שותפים היא צורה של שותפות בין כמה עסקים למכירות לעתים באמצעות טכנולוגיה כמו רשת שותפים. מצד אחד יש את המוצרים שרוצים למכור וזה יכול להיות גם משרד תיווך שמנסה להשכיר או למכור דירות או חנויות או כל נכס נדל”ן אחר, ומצד שני יש את אנשי המכירות שצריכים לעשות לאתר קידום מכירות כדי להביא אליו גולשים.

הבאת הגולשים לאתר נעשית באמצעות SEO, קידום ואופטימיזציה במנועי החיפוש, שיווק האתר בקבוצות שונות, משלוח אי מיילים לרשימת תפוצה, הקמת קבוצה בפייסבוק, משלוח ניוזלטר ועוד. זהו בעצם אתר שיש לו מה למכור ומישהו מנסה להביא לו את הלקוחות. התמורה הראשונה מגיעה מהעמלה על המכירות עצמן והתמורה השנייה עשויה להגיע מפרסומות באתר הזה.

אמזון היא דוגמה לתוכנית שיווק שותפים מוצלחת. הקמפיין הראשון שלה עלה בשנת 1996 והיום יש לה קרוב למיליון שותפים בקידום מכירות.

הכנסות מאתר שיווק שותפים יכולות להיות מקליקים על מודעות וכניסה של גולשים לאתר, ישנן גם טכניקות כדי למנוע רישום כפול של גולשים שנכנסים לאתרים יותר מפעם אחת. זוהי הכנסה מצוינת לבד מהעובדה שלאתר יהיה קשה לוודא מידית האם כמויות המבקרים שהביאו השותפים היא אכן איכותית ומניבה.

בנוסף לתשלום על כל הקלקה, יש גם תשלום על כל מכירה. השותף יקבל עמלה על כל מכירה אותה ביצעו לקוחות שהוא הביא לאתר. שיווק שותפים מאוד מומלץ בשיווק שירותים או מוצרים, מכיוון שהעמלות הן על עסקאות שנסגרות מיד.

השקעה בנכס דיגיטלי – שאלות ותשובות

מה זה נכס דיגיטלי?

נכס דיגיטלי יכול להיות אתר, דף נחיתה, אפליקציה וגם יכול להיות פורום, בלוג ואפילו עמוד עסקי בפייסבוק, אינסטגרם, ערוץ ביוטיוב או קבוצת פייסבוק, בעבור יוצריו ומנהליו הוא מהווה נכס וערכו הכלכלי מתגבש ועולה מעבר למרכיבי עלות יצירתו ככל שכמות התנועה בו גדלה ונהיית איכותית יותר.

איך נקבע מחיר של נכס דיגיטלי?

ישנם מספר אסכולות לחישוב שווי של אתר, אך על פי רוב הוא נקבע בעיקר לפי מספר פרמטרים: כמות מבקרים ייחודים בחודש, האם ישנם מקורות הכנסה באתר? אם כן, מה סוג ההכנסה ומה הרווח השנתי בשנה הנוכחית ובשנים האחרונות, מה וותק האתר ומה הנכסים הנוספים שלו? לדוגמא: רשימות תפוצה ולקוחות מאושרות לשימוש, אסכולות אחרות הינם מחמירות יותר ולוקחות בחשבון הוצאות פיתוח, עיצוב ותחזוקה, ואחרות מציעות לחשב שווי של נכס דיגיטלי בשיטת המכפלות (לרוב רווח חודשי כפול 12,24 חודשים = שווי).

מה כדאי לבדוק לפני שרוכשים נכס דיגיטלי?

ברמה העסקית - חשוב כמובן לאמת את הנתונים כמו בכל עסקה מול דוחות חשבונאיים ולאורך זמן (דוחות רבעוניים או שנתיים) ולגם לנסות להבין מה המגמה לאורך זמן - מובן שחשוב להבין גם את התפלגות ההכנסות וההוצאות שמייצרות את אותם הכנסות מה ניתן ללמוד מזה, ברמה הדיגיטלית - לקבל גישה לגוגל אנליטיקס וכלי ניהול נוספים שמקושרים לאתר - יש לאמת נתונים דיגיטליים כגון: א. כמות הטראפיק באתר אל מול הכסף שנכנס - לנסות להבין מה כמות הטראפיק שקיימת באתר ולאורך זמן אל מול רמת ההכנסות והרווחים באתר - גם כאן בשביל להבין האם המגמה היא חיובית או שחלילה יש דעיכה כללית בשוק. כמו כן, חשוב ללמוד מה המשמעות המוניטרית של הטראפיק בשביל להבין עם מה יש לך לעבוד. ב. מקורות הטראפיק - מאיפה האתר מייצר טראפיק היום? גם מידע זה חשוב להצליב כמובן מול הכסף - וזה יעזור להבין עד כמה ההשקעה הינה פאסיבית או אקטיבית? יש הרבה דברים שניתן ללמוד מניתוח דוחות שכאלה באנליטיקס.

איך ניתן לקנות ולמכור נכס דיגיטלי?

ישנם אתרים רבים ברחבי האינטרנט שמאפשרים לוחות מכירה של נכסים כאלו, בחלק מן המקרים מדובר באתרים שזו מהות עיסוקם ובמקרים אחרים מדובר בלוחות כלליים של תחומים כלכליים, עסקיים שהיום מתחיל להיות נהוג להכניס גם אליהם נכסים דיגיטליים כאפיק השקעה אקטיבי או פאסיבי רלוונטי לכל דבר, ניתן גם לחפש נכסים דיגיטליים בקבוצת פייסבוק ייעודיות שכבר קיימות ויחסית פעילות ואפילו להכנס לאתרים בנישות שמעניינות אתכם וליצור קשר ישירות עם הבעלים.

למה להשקיע בנכס דיגיטלי?

רף כניסה נמוך ותשואות צפויוית גבוהות - לא צריך להשקיע מעל מיליון שח בשביל לקבל שכירות של 3000 שח. השקעה בנכס דיגיטלי אפשרית מעשרות אלפי שח ובמקרים מסויימים אפילו פחות מזה, ואפשרויות ההכנסה והתשואות מנכסים שכאלה הינם מגוונות וגבוהות.

תגיות: נכס דיגיטלי למכירה, השקעה בנכס דיגיטלי, קניית נכס דיגיטלי, נדל”ן דיגיטלי, נכסים דיגיטליים מניבים, נכס דיגיטלי פסיבי, השקעה בנכס אינטרנטי

5/5 - (1 vote)
שתפו

  מחפשים למכור עסק? הגעתם למקום הנכון!

  הדרך הטובה ביותר למכור היא ע"י ליווי של ברוקרלי

  ברוקרלי בעלת מאגר קונים גדול ומפולח לפי תחום ותקציב שנבנה במשך שנים, אצלנו תקבלו את החשיפה הגדולה האיכותית והממוקדת ביותר שיש למכירת העסק שלכם.
  עם צוות שמורכב מקבוצה של סוכנים ויועצים עסקיים מנוסים מאד גם בזירה העסקית וגם במכירת עסקים הלכה למעשה במשך שנים נשמח לעזור גם לכם.

  צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים וצוות האתר ייצור איתכם קשר.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!


   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו