אין תגובות

איך מתחילים סטארט אפ?

איך מתחילים סטארט אפ

איך מתחילים סטארט אפ?

אפשר להגדיר את התשובה כהיתקלות בבעיה אמתית הדורשת פתרון. זוהי למעשה ההתחלה הנכונה, וכך זה צריך לקרות אם רוצים להצליח.

נהוג לחשוב כי תמיד מדובר ברעיון, אך גם אם הרעיון שלכם גאוני אבל הוא לא מציג שום פתרון לבעיה אמתית קיימת, לא מקל על חייהם של אנשים ואין לו שום תרומה, הוא לא יהפוך לאקזיט מוצלח.

חברות סטארט אפ שהצליחו, החלו בהבנה של בעיה ורק אחר כך בדקו אם יש להם פתרון, ולכן זה לא מתחיל מרעיון, זה מתחיל מבעיה.

אם תחקרו לעומק את החברות אשר הצליחו, תגלו כי יש כמה מהלכים מקדימים שהם עשו לפני שהם הקימו חברה או החלו לגייס משקיעים, וזה מתחיל מאופן בחינת הרעיון לעומקו.

אחת הדרכים הנכונות להבין האם מדובר ברעיון מוצלח היא בסיעור מוחות.

זוהי שיטה המקובלת בדרך כלל במשרדי פרסום לקראת יציאה עם קמפיין או השקה חדשים ללקוח. לא רק איש הקריאטיב או הקופירייטר או התקציבאי מחליטים, יש פאנל שלם של אנשים מתחומים שונים כמו אסטרטגיה, קריאטיביות או תקציב, אשר יושבים בישיבת סיעור מוחות אינטראקטיבית,  שהמטרה שלה היא לייצר חשיבה דינמית שתניב רעיונות איך להמציא את הגלגל מחדש- לב ליבו של כל סטארט אפ.

האם יש קהל לרעיון שלי?

לאדם יכול להיות רעיון נפלא, אבל השאלה אם מישהו ירצה לקנות אותו.

אז איך מתחילים סטארט אפ? מקימים אותו כאשר הוא מציע משהו שיגרום לאנשים לעמוד בתור כדי לרכוש את מה שהחברה פיתחה, ויש שוק גדול של מתעניינים ורוכשים פוטנציאליים.

אחת מחברות הסטארט אפ בארץ מגייסת כעת משקיעים לפתרון שעונה על בעיה של שפיכה מוקדמת, אשר מסתבר רבע מגברים, אחד מכל ארבעה בעולם סובלים ממנה.

היצע הפתרונות הקיים עדיין לא פתר סופית את הבעיה, וגברים הסובלים מכך ישמחו לשלם כל מחיר על פתרון אמיתי.

חברת סטראט אפ זו ששמה הוא:VIRILITY MEDICAL מגייסת משקיעים החל מסכום של 33,261 ₪ כדי לפתח מדבקה המונעת שפיכה מוקדמת וכבר נמצאת בתהליך קבלת אישור מה-FDA בארה"ב וה-CE באירופה.

זה נשמע כמו רעיון לא רע בכלל, משום שאנו יכולים לתאר לעצמנו שבעיה של שפיכה מוקדמת עלולה לגרום לגברים לסבל רב, תחושת נחיתות, הימנעות מקשר עם בני המין השני ועוד אם אכן מדובר במוצר טוב, יהיה לו שוק גדול וזה חשוב.

אם אכן מדובר בפתרון שעובד, תרתי משמע – זה כנראה הולך לשנות לגמרי את היצע המוצרים הקיים שעד כמה שידוע אף אחד מהם לא באמת נותן מענה אמתי לבעיה.

הרשות לחדשנות בארץ העניקה כבר לחברה 1 מיליון דולר, ושוק המוצרים לשפיכה מוקדמת צומח ב-9% כל שנה ועד שנת 2026 עשוי לצמוח ל-3.5 מיליארד דולר.

האם יש בעיה אמתית?

פעמים רבות נפתחות חברות סטארט אפ כי מישהו נחשף לבעיה מסוימת והחליט שזו הבעיה הכי חשובה בעולם וצריך למצוא לה פתרון.

זה יכול להיות אדם שסובל מבעיה מסוימת או אדם שנחשף לבעיה אצל מישהו קרוב וחושב שיש צורך בפתרון.

אבל אלה לא סיבות מספיק טובות כדי להקים סטארט אפ. צריך לדעת להפריד בין האמפטיה לבעיה אצל אדם, לבין בעיה שבאמת קיימת אצל ציבור גדול. לפני שמקימים סטארט אפ המסוימת, יש ללמוד את הבעיה מכל ההיבטים כולל שיתוף של מומחים בתחום, עיון בחומרים כתובים, חומר מדעי אם יש צורך ועוד.

רק אחרי שעולה כי יש בעיה והיא באמת זקוקה לפתרון ויש לה שוק, אפשר להתחיל לנסות לגייס משקיעים.

אז איך מתחילים סטראט אפ? מאיתור בעיה שציבור גדול ישמח לקבל איזה שהוא פתרון עבורה אם זה אפליקציה, מוצר, תוכנה, הדרכה או כל דבר אחר שיפתור אותה.

מה המודל העסקי שלכם?

תפקידו של מודל עסקי הוא לתאר את הדרך שעל חברת הסטארט אפ לעשות, כדי לייצר את הפתרון שהוא הנושא של החברה.

מודל נכון יגדיר את הזהות והמהות של הפעילות, מהו הצורך בה ומה יהיה מיקומה בשוק. מה יהיו מקורות הרווח שלה, מיהו קהל היעד. איזה ערכים היא תורמת, איזה פתרון היא מציעה והאם הוא באמת חדשני.

כל חברת סטארט אפ צריכה להתחיל מהבנת המודל העסקי שלה. הוא יהווה את חזון החברה, מימוש האסטרטגיה, כיבוש היעדים והתוצאות.

בשנים האחרונות מבינות כבר חברות סטארט אפ רבות, שמודל עסקי הוא פקטור להצלחה. ממחקרים שנעשו עלה כי השקעה במודל עסקי נכון, מחזירה את ההשקעה בה מהר יותר מאשר פיתוח של מוצר חדש.

מודל עסקי חכם וחדשני יכול להפוך כל חברה למצליחה. עצם בנייתו של המודל גורמת ליזמים להתמודד עם סוגיות שצריך למצוא להם פתרונות כבר בהתחלה, עוד לפני שהם שואלים את עצמם "איך מתחילים סטארט אפ?".

המודל מעמיד בפניהם אתגרים להבנת הבעיות המרכזיות אתן הם צריכים להתמודד כבר בהתחלה, ומציג בפניהם תמונה ברורה של הבסיס לתכנון עסקי עתידי מפורט, תוך החלטות מהותיות על אסטרטגיית הקמת החברה וניהולה.

שתפו

  לא בטוחים איפה כדאי להשקיע?

  לא מצאתם את מה שחיפשתם? יש לכם כיוון, אבל צריכים עזרה? יש לכם הזדמנות השקעה להציע למשקיעים?

  הגעתם למקום הנכון, צרו איתנו קשר בטלפון ☎️ 0723971642 או השאירו פרטים כאן וצוות האתר ייצור איתכם קשר.
  בין אם זה קנייה או מכירה של עסק, רכישת נכס דיגיטלי, השקעה בקרן נדל"ן או חיפוש מידע על איפה כדאי להשקיע את הכסף שלכם. אנו בברוקרלי מספקים לכם את הפלטפורמה המושלמת למסחר בהזדמנויות השקעה מניבות, טיפים והמלצות.

  צור קשר

  לוגו - ברוקרלי סוכן השקעות חכם

  מעוניינים בשיחה עם נציג?
  השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל הפרטים!   לשאלות ופרסום נכסים:
   טלפון: 0723971642
   אימייל: info@brokerli.com

   לעדכונים בזמן אמת, הירשמו לניוזלטר שלנו